automoto.ee foorumid

Täisversioon: ringraja GAZ 24
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
nii nägid vanasti välja ringraja volga
[Pilt: volga.jpg]
Vanade Volgadega sõideti ka ringrada ja mul 1993 aastal Sauga kolmnurgal toimunud ralli VHS-sina filmitud ja seal kimavad oma 30-40 Gaz24 ja 2410 võidu
mille veljed olid ringraja volgadel ?

Ega kellegil rohkem pilte ei ole ?
korgits Kirjutas:mille veljed olid ringraja volgadel ?

Ega kellegil rohkem pilte ei ole ?

Väidetavalt tegu nõukogude lennukitööstuse toodanguga... äkki \"nasa13\" teab täpsemalt .(kunagi üheksakümmnendate alguses oli üks ringraja volga Tallinnas spordiklubi \"Flexer\" hoovis asund autopoes müügis 1300$ ...)

margus

On kellegil aimu ringrajavolgade mootorimodide kohta - mis olid põhinipid võimsuse tõstmiseks? Veel parem oleks kui saaks vähe pikemalt vestelda kellegiga, kellel selles vallas ka kogemusi.

Margus.
(25-06-2004, 12:46 PM)mossepower Kirjutas: [ -> ]Vanade Volgadega sõideti ka ringrada ja mul 1993 aastal Sauga kolmnurgal toimunud ralli VHS-sina filmitud ja seal kimavad oma 30-40 Gaz24 ja 2410 võidu
Kahjuks mälestustes on muru alati rohelisem ja taevas sinisem ning seetõttu oli 30-40 masina asemel tegelikult rajal hoopis 9. Aga nüüd on kõnealune minu isa poolt filmitud VHS video digitaliseeritud ja jagan seda Volga lõiku siis ka siia:



Eriti hea tundub võidusõidu kommentaatori tähelepanek:
"Ja tõesti Volgad on laiad nagu laevad. Mees kihutab nii, et auto ei mahu rajale ära."
Siin üks värskem näide ja ka pikem seletus selle ringraja Volga olemusest:

Siis veel Audru uus rada aastal 2013



Ja 2018.
keegi seda ka teab mis aja need siis audru ringil sõitsid? Tundub nagu absoluutselt kõige kehvem toorik üldse rinka sõitmiseks, aga kurat teab. Üks 01 siks on audru kõigi aegade top 100s üsna kõrgel kohal näiteks.
Ksf. korgits küsis siin teemas 15 aastat tagasi, et mis veljed kasutusel olid.

Võimalik, et neid sulatati kusagil spetsjomm Volgade jaoks ka, aga nõukaajal oli üks variant aparatuurilt nimetusega Mi-8.
Jah, helikopter. Magneesiumist koostis ja mõõdud/sobivus olid siis järelikult piisavalt head.

Sobivuse kohapealt, eks ta siuke ajalooline sari ole, kindlasti leiaks täna palju paremaid asju toorikuks.
Venemaal ka täiesti toimiv sari National Light Series kus 24-d sõidavad.

https://www.drive2.ru/b/2527992/
(28-01-2020, 00:48 AM)Peeter Kirjutas: [ -> ] Üks 01 siks on audru kõigi aegade top 100s üsna kõrgel kohal näiteks.
Omaniku sõnad: "originaalist alles vaid esi õõtsad ja roolisüsteem" , võibolla katuseplekk ka.
(28-01-2020, 15:51 PM)cesium Kirjutas: [ -> ]Ksf. korgits küsis siin teemas 15 aastat tagasi, et mis veljed kasutusel olid.

Võimalik, et neid sulatati kusagil spetsjomm Volgade jaoks ka, aga nõukaajal oli üks variant aparatuurilt nimetusega Mi-8.
Jah, helikopter. Magneesiumist koostis ja mõõdud/sobivus olid siis järelikult piisavalt head.
Ma ei näe küll täpselt, millistest velgedest jutt käib, aga- kunagi esmakordselt momus käies ostsin sealt meeneks kaasa ühe ralli-volga plakati ja kleepisin garaaži seinale.
Aeg möödus ja kogemata kombel soetasin omale ühed põneva väljanägemisega veljed, mis interneti abiga tuvastusid koondnime 'slot mags' alla. Leiutati need 60ndatel racing-eesmärgil, olid tehtud magneesiumist (sealt see 'mag') ja evisid viit ovaalset ava ('slot'). Disain vm nende juures oli menukas ja neid vorbiti läbi 70ndate nii siin kui sealpool Atlandit, muidugi mitte magneesiumist enam. Eri tootjate puhul tekkis muidugi erinevusi, aga põhiolemus jäi samaks.
Läks ikka tubli mitu nädalat mööda, kuniks taipasin, et minu plakatil on 78nda aasta ralli-volgal all pea samasugused 'magid' kui olin hiljuti sinnasamma garaaži vedanud.
[attachment=80077] [attachment=80078]

Ma ei tea muidugi, kust Paide rallimehed toona need välja võlusid, aga laia maailma trendidega oldi ilmselgelt kursis ning võimatu polnud ka isetegemine, kopterirattaid ju ikka liikus Smile
Kas Neid mitte Türil ei valatud,muidugi tehti neid ka kopteritehase magneesiumist,aga kuskilt on jäänud kõrva,et ka Türilt sai neid?!
(28-01-2020, 22:37 PM)Jansa Kirjutas: [ -> ]
(28-01-2020, 15:51 PM)cesium Kirjutas: [ -> ]Ksf. korgits küsis siin teemas 15 aastat tagasi, et mis veljed kasutusel olid.

Võimalik, et neid sulatati kusagil spetsjomm Volgade jaoks ka, aga nõukaajal oli üks variant aparatuurilt nimetusega Mi-8.
Jah, helikopter. Magneesiumist koostis ja mõõdud/sobivus olid siis järelikult piisavalt head.
Ma ei näe küll täpselt, millistest velgedest jutt käib, aga- kunagi esmakordselt momus käies ostsin sealt meeneks kaasa ühe ralli-volga plakati ja kleepisin garaaži seinale.
....
Ma ei tea muidugi, kust Paide rallimehed toona need välja võlusid, aga laia maailma trendidega oldi ilmselgelt kursis ning võimatu polnud ka isetegemine, kopterirattaid ju ikka liikus Smile
Momu Volgal peaksid all olema Türi veljed kui mälu ei peta:
https://www.aripaev.ee/uudised/2000/02/0...a-sapikale
(28-01-2020, 23:07 PM)hundu615 Kirjutas: [ -> ]Kas Neid mitte Türil ei valatud,muidugi tehti neid ka kopteritehase magneesiumist,aga kuskilt on jäänud kõrva,et ka Türilt sai neid?!

Hea mälu! Eks loe veel oma kirjutisi...

https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=57157
Diskid KT 192-020 või K2-116, mida leidus helikopteri kui ka BRDM-i küljes.

[attachment=80086]

https://www.drive2.ru/l/2390871/

Siin veel näiteid kasutusel olnud velgedest. See värk olla ka tutvustega käinud eks seepärast ka erinev valik.

http://communistcars.blogspot.com/2011/0...1.html?m=1
Uurige volga kohta pärnust Eiki Eriste käest , ta on Superkrossi sarja vedaja ja vana volgasõitja. Tema roheline on ka MOMUs ja ühel eelneval videol olev punane ka tema ehitatud.  Teada on et suhtleb palju venemaa volgasõitjatega just nende vanematega ja ka lätlasi toob Audrusse.
 Üks huvitav väljend olevat olnud volgade kohta  "elevantide võidusõit"  ju nad suured ja aeglased .
 Tegelikult päris põnev vaadata kui neid palju koos.
tiitnato Kirjutas:Uurige volga kohta pärnust Eiki Eriste käest , ta on Superkrossi sarja vedaja ja vana volgasõitja. Tema roheline on ka MOMUs ja ühel eelneval videol olev punane ka tema ehitatud.  Teada on et suhtleb palju venemaa volgasõitjatega just nende vanematega ja ka lätlasi toob Audrusse.
 Üks huvitav väljend olevat olnud volgade kohta  "elevantide võidusõit"  ju nad suured ja aeglased .
 Tegelikult päris põnev vaadata kui neid palju koos.
See roheline ei ole minu andmetel enam tema oma,aga see selleks.Kui stardis on neid palju siis on päris huvitav jälgida jah,nagu ka sigulli klassi lätis,Eestis võiks ka mingi odav sari olla ringrajal
Mannergud on ju täitsa olemas. Suhteliselt odav ja nalja saab palju.

A:
Aspelund Kirjutas:Mannergud on ju täitsa olemas. Suhteliselt odav ja nalja saab palju.

A:
Sõnikaua kui pole sportmannerg normaalsete reeglitega käima lükatud,on see minu jaoks (kordan minu jaoks) mõttetu.
Lehti: 1 2