automoto.ee foorumid

Täisversioon: 6V iz 12v ümberehitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Sain siis ühe siinse foorumi liikme abiga oma mootorimure lahendatud. Nüüd järgmine: vanadest postitustest olen aru saanud, et liikvel on joonis 6V toitesüsteemilt 12V -le ümberehitamiseks vajaliku vahejubina kohta. Kas keegi võiks selle üles riputada?.... krt, kihk oleks juba uue pasuna häält kuulda Big Grin

metallmees

mul kah sama teema, et pole leidnud selle vahejubina joonist.....
esimest korda kuulen sellist asja..aga mis kasu teil sellest on kui pinge tõuseb 12V peale aga genekas on ikka sama 45 W ju ?..IMO..ise oleks ka huvitatud mudugi sellisest süsteemist
See peakski olema selline jubin, mille abil 12V genekas pannakse sobima 6V geneka kinnitusega. Tegemist ei ole mitte elektroonika abiga voltide ülespumpamisega
aga mida see pinge aitab kui wõimsust on vähe ? nagu öeldakse pinge ei tapa vaid voolutugevus..6v genekas oleks hea ,kui ta aint sutsu võimsam oleks

metallmees

mul probleem selles, et jup 4 12V syytemänguga hunnikus, puudub isegi motivatsioon taastamiseks, aga olemas vana jupiteri mootor, mis on ideaalses korras, aga 12V süütemäng kinnitub mootori korpuse külge kolme poldiga, aga 6 V syytemäng kinnitub kahe poldiga...
kui võimsust vähe, siis peaks vanad lambid vahetama halogeenide vastu välja ja armatuuri lambid dioodlampide vastu.
halogeenid on küll kallid, kuid tasuvad ära.
siin on ilmselt sooviks süütemänge vahetada, mitte ümber teha. olen neid jooniseid juba ammu siin lubanud, aga korteri remont ja kastidesse tõstetud raamatud ei lase hingata. varsti saan asjast jagu ehk...



Raigo Kirjutas:aga mida see pinge aitab kui wõimsust on vähe ? nagu öeldakse pinge ei tapa vaid voolutugevus..6v genekas oleks hea ,kui ta aint sutsu võimsam oleks
siis olen valesti aru saanud- vanadest postitustest arvasin, et liigub vahejubina skeem, mille abil 12V genekas sobitatakse 6V geneka asemele... Kui pole siis pole, eks tuleb omal hallollust liigutada ja mingi süsteem välja mõelda.
Nii see ongi ......vaheplaadi skeem millega saab panna 12 voldise geneka või siis syytesysteemi või kuidas keegi seda ka ei nimetaks !

Kui kellegil on vanu tehnika ajakirju siis otsige seda sealt ......või varuge kannatust ja varsti on see siin yleval Wink

Ishijupp Kirjutas:siis olen valesti aru saanud- vanadest postitustest arvasin, et liigub vahejubina skeem, mille abil 12V genekas sobitatakse 6V geneka asemele... Kui pole siis pole, eks tuleb omal hallollust liigutada ja mingi süsteem välja mõelda.
sa ei ole valesti aru saanud. on olemas selle vaheplaadi joonised, kui ka muid (nt izh-ile kontaktivaba, nt minskilt, süütemängu panemine jne)


Ishijupp Kirjutas:siis olen valesti aru saanud- vanadest postitustest arvasin, et liigub vahejubina skeem, mille abil 12V genekas sobitatakse 6V geneka asemele... Kui pole siis pole, eks tuleb omal hallollust liigutada ja mingi süsteem välja mõelda.

metallmees

nyyd sain asja funktsioneerima, korjasin mootri nii kokku, et sisu sai vana jupiteri oma aga korpus jupiter 4 oma..... varsti saab ka hääli kuulda........ja ringi vurada....
no pliiiiiiiiiizzzz, kellel need joonised olid, pliiiiiz tehke üks sahtlite korrastamine ja otsige nad üles!
Loodan ,et see on õige asi .......=)

[attachment=1501]
Korgits, sa oled päästja SmileSmile
nüüd siis järgmised sammud- kui paljud oleks huvitatud omale sellise vahetüki treimisest ja kas on kellegil häid ideid kus seda teha? Võib ju esimesse töökotta sisse sadada, kuid kindlam oleks, kui kasutada kohta millega siinsetel liikmetel positiivne kogemus olemas...
mina tahaks kindlasti yhte sellist vahetykki Smile Igaksjuhuks (tegelt oleneb hinnast)

Kavoris saaks lasta seda teha ...aga hind oleks mõnusalt krõbe ka seal ..........

Peab laskma tegema kuskil yhe prooviks ..... Kui teha seda vaheplaati kas lasta ka augud puurida (see mõjutab hinda) ?

Homme kui aega leian siis käin yhe treiali juures ära ....äkki teeb ära Big Grin Või kui saan ise treipingile ligi siis teen paar tykki ära Smile
Kui juba, siis koos aukude ja keermetega... Ise praegu tallinnast ära ja proovida pole võimalik, aga kui õigesti mäletan, siis selle 12 V gene asetamisel karteril olevale kraele (sinna, kuhu 6v gene sisse läheb) jäi rootori kontaktivöö liiga sügavale ning ei istunud harjade asukohaga. hmmmm, kuidas seda paremini seletada... noh, nagu peaks genekas umbes 1,5 cm sügavamal istuma. Vaatan seda joonist ja näen, et selle konstruiga istub genekas enam- vähem samal sügavusel... Kas on siin mingi trikk? Kas vahejubina paigaldamiseks tuleb genekal see rõngas, mis istub süvendisse, ära võtta ja asendada vahejubinaga? Krt, sai ikka segane jutt, aga ehk osa mõttest jõuab kohale Big Grin
egas keegi ei ole seda jubinat juba valmis laskunud treida ja proovinud, et kas hakkab tööle???....et läheb endalgi sellist vaja, aga ei tahaks ainult õnnepeale ka välja minna, et äkki hakkab tööle....
kas poleks lihtsam muretseda selline karteripool millele läheb 12v genekas külge?
Lehti: 1 2