automoto.ee foorumid

Täisversioon: Volga käimakast!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

zeinet

Selline küsimus-kas keegi-kuskilt on kuulnu-näinud et 24 mootorile on lisatud millegi 5-ne kast ja kuidas.
Veel et kas uuemad 2410-d olid kõik juba 5-se kastiga ja kas selle kasti jaoks oli vaja vaheplaati kui too paigaldada liht 24-le?
Olen kuulnud ja näinud, et Gaz-24le on lisatud Gaz-14 mootor koos käigukastiga või Peugeoti diiselmootor koos käigukastiga vm. mootor koos sama margi käigukastiga.
Ja nii uued kui vanad Gaz-24-10ed olen kuulnud-näinud eranditult 4-se käigukastiga. Teadupärast tehas selliseid ainult väljastaski.
NB! Isetehtud-hästitehtud temaatilise rubriigi leiad siitsamast foorumist.

zeinet

on ka keegi proovinud 3110-ne oma?
Väidetavalt sobib.
Pean vist oma naha peal järgi proovima!
zeinet Kirjutas:Veel et kas uuemad 2410-d olid kõik juba 5-se kastiga

Minuteada on 5- kastiga tehtud Volgasid (tehases) alates uuemad 3102 autod, 2410 vist ei saanudki muud kui 4k.- kasti.

Olen püüdnud netist uurida, aga 5k. kastiga 3102 (millel stock 2410 8,2 surveastmega mootor, ühe tehaseversioonina) kataloogi pole ette sattunud, lugenud olen et kruviti põhimõtteliselt otse külge, ilma vaheplaadita.
[Pilt: 37.gif]
[Pilt: 34.gif]

ülemine pilt on 4käigulsest kastist, alumine 5käigulisest kastist.
Pakutakse mõlemat näiteks 3110, seega peavad nad sidurikoja külge sobima. Kardaani külge ka loomulikult.

Mida aga ma ei leidnud, on 5käigulise kasti ülekanded. 4.käik peaks olema otse, 5. kiirendav, aga kui palju?
Kui keegi on leidnud; andku teada:
5k. kast:

1) 4,05
2) 2,34
3) 1,40
4) 1,00
5) 0,85

R) 3,50