automoto.ee foorumid

Täisversioon: suur probeem!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
juhtus selline lugu.
soitsime sobraga mudasel rajal.umbes nii et iga paarigumne
meetri tagant 10 cm sugavused muda augud.
mul lendas ohupuhastaja kuskile vossa.
motlesin,et vahet pole kodus saab uue teha.
ei raatsinud otsima ka minna,sest bensut vahe ja kodu kaugel.
soitsime veel umbes paarsada meetrit.
sobral tuli k¤se hada ja jaime seisma.
peale seda masin keeldus masin kaivitumast.
lukkasin masina koju.
tana hommikul uritasin kaivistada masinat.vahetasin kuunla.
ei aidanud,kuigi sade oli ja pensut sai peale.
motlesin,et mingi duus laks umbe.
puhastasin karbussi ara,mitte midagi.
siis motlesin,et akki niisama sade on,aga surve all ei ole.
vahetasin kondeka ara.sade ikka oli ja see ka ei aidanud.
mul olid siis ajud otsas...
vabandust tappide puudumisel.mul on usa klaviatuur.
Palun andge nou mida teha,sest niisama ei tahaks masinat
kuuri madanema jatta.
kas ma olen kehv lugeja aga ma ei saanud sellest tekstist aru, et millega tegu oli... Äkki see aitab natukene arvata, sest teada on paljude mootorite tüüp vead!
Teine kord kui (halvematele teedele) sõitma lähed, paned ehk oma vehiikli enne ikka korralikult kokku; mitte nii et kõik tükid suvaliselt üksteise otsa hunnikusse visatud.

Kui ikka esimene ekstreemsus pooled liikuri detailid ird-detailideks muudab, ei ole imeks, et liikur peale sellist pruukimist nagu eriti eluvaimu ei taha enam üles näidata.

Ja vahet ei ole, kas liikuriks on jalgratas, (punn)võrr, mootorratas, auto, vedur, lennuk, laev või kosmoserakett. Nimetet sündroom on üldkehtiv ja me kõik teame samalaadseid kurvalt lõppenud näiteid kõikide nende kohta.
aga see on ka deooria et karter laks sitta tais ja enam ei taha kaivituda.muidu on sellise masinaga pakun et ikka ule 10 aasta
soidetud ja mitte miski ei naita,et tal eluvaim otsa lopeks.

Arctic

ma arvan, et sa puhastasid enda karbussi s.tasti, st. kasvõi üks ainult 1 liivatera võib põhjustada, et käima ei lähe. Pane kuskilt üks teine karbuss vasakule ja proovi tollega...
Arvatavasti on viga jah kas mõnes hästi väikses sitatükis mis ummistas düüsi jälle ära(see ei loe et küünal märg on) või siis on viga selles et tal ei piisa vaakumist karpale kui õhupuhastit pole, pane käsi karpa õhuaugu ette ja löö paar korda vänta ja siis proovi!!
reeglina juhtub ilma filtrita sõites ikka see kõige hullem. st, et segu läheb väga lahjaks (eriti kui ta juba enne mingil põhjusel lahjemapoolne oli) ja see teeb pahandusi. kui sul mootor ikka ringi käib, siis kepsulaagrid jäid vast terveks, aga võta leegikas ära ja uuri, kas väljalaskeakna juurest pole mitte see organiseeritud kuritegevus kõvasti kolbi/rõngaid näksand. rõngad võivad ka kinni olla.

väheusutav, et see karter nüüd nii sodi täis on, et selles asi on.
samuti on raskusi düüsidel sellisel juhul ummistuda.
Karta on, et kuna õhupuhasti poolt tekitatav takistus puudub, siis tuleb õhku rohkem peale ja segu käivitamiseks lihtsalt liiga lahja... paigalda mingi muu aftermarket õhupuhasti, kui õiget üles ei leia ja mure peaks murtud olema.
Aga igasugused soki ja vaskvõrgu soovitused, mis siin foorumites lugeda on olnud, unusta küll ära...
ma panin ohupuhasti kohe eile hommikul peale,mitte midagi.
ja kui vanta luua kuiva kuunlaga siis nagu tossu tuleb.
kompressiooni ikka jagub?
kui küünal märjaks saab siis vaevalt karpa umbes on. võibolla peale karpa puhastamist annab liialt kütust (kuigi pisut käivituda sellisel juhul ikkagi võiks)
aga kalla pool bensuvoolikutäit bensiini küünlaaugust mootorisse, pane küünal külge ja proovi siis. iga sädet omav masin peaks selpuhul vähemalt hetkeks käivituma.

kompressiooni jagub kullaga.
topka tegamist olen ammu proovinud.
ei tee põksugi.
mis süütesüsteem on kas kontaktiga või ilma?
Tee seda et pane küünla sädeme vahe hästi väikseks ehk saad käima...Hästi ta sul ei käi aga vähemalt puhtaks peaks käima ja kui natuke käinud on pane vahe normaalseks tagasi! Ma sain enda delta kunagi ammu nii käima kui ta mul pestes natuke karpasse vett tõmbas...
suutesusteem on kontaktidega
toiteallikaks on aku või magneeto-genekas? kas süüde on ikka kindlalt paigas?
magneeto.suude on oige. säde plahvatab ilusti kuunla otsas
puhasta kontaktid ära ning ürita siis käivitada.
Kui säde plahvatab küünla otsas ,siis ära sa seda riista küll rohkem puuduta, mine tea,mis seal veel plahvatada võib...
Säde võib sul väliselt ilus olla aga kui sul nt veeniiskus või mingi sodi sees on mis plahvatamist segab siis see kustutab sädeme ära.. pane korraks vahe väikseks (kasvõi mingil suvalisel, aga korralikul küünlal) siis ta süütab korra selle sodi seal sees ära ja käib puhtaks siis pane kõik normi tagasi!
noh.panin kuunlavahe vaikseks,kallasin pensut kõvasti
silindrisse.4-dast laksust laks toole.tootas mingi 20-sek,
ajas hirmsasti tossu.
motlesin,et üritan uuesti.kordasin sama asja ja niikui vanta
andsin,loin vanda pooleks.