automoto.ee foorumid

Täisversioon: Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad...
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Aravete Agros ,Käravete kolhoosi pullitallis on ka olemas selline, kel huvi võib pilgu peale visata.Ise nägin viimati seda seal 7-8 aastat tagasi.Kordagi ei näinud ma seda sõitmas.
kamee1 Kirjutas:Kolmanda pildi peal peaks olema uuem vesijahutusega t40AM... http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=23494
LTZ-60, rohkem infot mudeli kohta vt. Lipetski traktoritehase kodulehelt: http://www.ltz.lipetsk.ru/rus/ltz60.htm

Aga........mida teeb see traktor ja ka T-25 ja -30 LINTtraktorite teemas?Rolleyes
-huviline- Kirjutas:....Ise nägin viimati seda seal 7-8 aastat tagasi.Kordagi ei näinud ma seda sõitmas....

Emm, kui suur on tõenäosus, et see veel alles on?Big Grin
Sillu Kirjutas:Aga........mida teeb see traktor ja ka T-25 ja -30 LINTtraktorite teemas?Rolleyes

Aga teema nimi on ju Vene linttraktorid ja muud põllutöö masinad .
fic Kirjutas:
Sillu Kirjutas:Aga........mida teeb see traktor ja ka T-25 ja -30 LINTtraktorite teemas?Rolleyes

Aga teema nimi on ju Vene linttraktorid ja muud põllutöö masinad .
Muud MULLAtöömasinad, aga OK, see selleks. Olgugi teema pealkiri ehk mitte kõige paremini õnnestunud, kuid ilmselgelt pidas kaasfoorumlane martinmannik teema loomisel silmas siiski eeskätt roomikutel liikuvat tehnikat; isegi olen siia ka mõned roomikekskavaatorid postitanud. KÕIKI endise Nõukogude Liidu aladel toodetud traktoreid (sh. muidugi ka roomiktraktorid) võib postitada sellesse teemasse, Nõuk. Liidu eksisteerimise ajal toodetuid ning eeskätt põllumajanduses töötamiseks mõelduid ka sellesse .
Eks ta ole, Vene foorumis said traktoriteemad tehaste järgi tehtud ja segadust sai hoobilt palju vähem, ehkki mõned sealsed kaasfoorumlased kartsid vastupidist...
Mis imemasin sellel pildil on - http://www.automoto.ee/galerii/view_phot...d=IMG_1370

Kuidagi pika ninaga tundub ja väääga laiade roomikutega.
Peaks olema midagi sellist:
http://www.zone.ee/andres2/oppematerjali...rees8.html
kolz on kirjutanud selles postituses sellise ümberehituse mõttekusest:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid114810
KD-35. Aeg ja koht teadmata, tõenäoliselt 50-ndad Eestis.

[Pilt: kd1kc5.th.jpg]
[Pilt: kd2bx2.th.jpg]

Asp
Sillu Kirjutas:
fic Kirjutas:
Sillu Kirjutas:Aga........mida teeb see traktor ja ka T-25 ja -30 LINTtraktorite teemas?Rolleyes

Aga teema nimi on ju Vene linttraktorid ja muud põllutöö masinad .
Muud MULLAtöömasinad, aga OK, see selleks. Olgugi teema pealkiri ehk mitte kõige paremini õnnestunud, kuid ilmselgelt pidas kaasfoorumlane martinmannik teema loomisel silmas siiski eeskätt roomikutel liikuvat tehnikat; isegi olen siia ka mõned roomikekskavaatorid postitanud. KÕIKI endise Nõukogude Liidu aladel toodetud traktoreid (sh. muidugi ka roomiktraktorid) võib postitada sellesse teemasse, Nõuk. Liidu eksisteerimise ajal toodetuid ning eeskätt põllumajanduses töötamiseks mõelduid ka sellesse .
Eks ta ole, Vene foorumis said traktoriteemad tehaste järgi tehtud ja segadust sai hoobilt palju vähem, ehkki mõned sealsed kaasfoorumlased kartsid vastupidist...
Vabandust, postitasin pildid valesse foorumisse, kuumaga ikka juhtub.
Eespool jutuksolnud T-150 kohta kirjutasin mingi jutu oma kodukale: http://www.kolhoos.pri.ee/?action=text&cat=3&ID=46 Smile
Traktori DT-75 lindipoltide kulumine oli umbes kaks korda suurem kui traktoril DT-75 sama ajaga.
Selle vea võiks kolhoos.pri.ee st ära kustutada.
ma ei maininud viga mitte paha pärast vaid tahaksin ka ise lehe arendamisel osaleda.kui kunagi digika korda saan,hakkan jälle põllutöö masinaid jahtima Smile
Tractorist01 Kirjutas:Traktori DT-75 lindipoltide kulumine oli umbes kaks korda suurem kui traktoril DT-75 sama ajaga.
Selle vea võiks kolhoos.pri.ee st ära kustutada.
ma ei maininud viga mitte paha pärast vaid tahaksin ka ise lehe arendamisel osaleda.kui kunagi digika korda saan,hakkan jälle põllutöö masinaid jahtima Smile
Viga parandatud, tänud selle märkamise ja tähelepanu juhtimise eestSmile Konkreetselt T-150 kohta käiva teksti kirjutamisel kasutasin allikana suures osas artiklit: Üllar Linask: Traktori T-150 katsetamine jätkub/Sotsialistlik Põllumajandus nr. 4, 1985.
Põllutehnika lehe tarvis piltide tegemine aga otse loomulikult on väga tervitatav tegevusSmile
kas tõesti on mõlemad traktorid maha jäetud?
Tractorist01 Kirjutas:kas tõesti on mõlemad traktorid maha jäetud?
Hea oleks arusaadavuse mõttes alati ka tsiteerida kommenteeritavat tekstiSmile Siiski tundub mulle, et pead silmas kolhoos.pri.ee lehel T-150 artikli juures olevaid pilte. Selle koha pealt võin öelda, et kõigil piltidel on kujutatud ühte ja sedasama traktorit; minu tehtud pilt aga on tehtud ca 2,5 aastat varem. Nagu aru saanud olen, antud traktor päris maha jäetud ei ole, Andrese tehtud piltidel on ta juba teise koha peale liikunud. Kui palju masinat aga reaalses töös kasutatakse, pole mulle teada...
aitäh Sillu.Smileproovin edaspidi oma väljendustes täpsem olla.jah tõesti mõtlesin ma seda traktorit.ei saa küll sellest väikese kütusepaagi vajalikkusest aru.oleks ju võimalik kusagilt saada ratastraktori t-150k paagi.kahju on näha praktiliselt eestimaa viimast t-150et nii räsitud olukorrasSad
Üks pilt Pärnu postimaja juurdeehitisest 1981 aastal:

[Pilt: 121845395.jpg]
Tractorist01 Kirjutas:aitäh Sillu.Smileproovin edaspidi oma väljendustes täpsem olla.jah tõesti mõtlesin ma seda traktorit.ei saa küll sellest väikese kütusepaagi vajalikkusest aru.oleks ju võimalik kusagilt saada ratastraktori t-150k paagi.kahju on näha praktiliselt eestimaa viimast t-150et nii räsitud olukorrasSad
Olen ise ka mõelnud, et T-150K, mille paak roomikvariandi T-150 omaga identne, on ju, sealhulgas ka vrakke, lausa lademetes ja soovi korral ei tohiks õige paagi hankimine tõepoolest mingi probleem olla. Samas, omanik võis asendada algse paagi väiksemaga ka näiteks sel kaalutlusel, et kasutab traktorit suhteliselt harva ning seega on väikese paagi täitmine mugavam. Ei tea, ei tea, aga igatahes väga rapitud mulje jääb asjast ilma algse paagita küll...
Probleem, et kas mõni Eestimaal harulduseks jäänudki T-150 ka tulevikule säilib, vaevab aga veidi ka mind...
Kaasfoorumlasele Tractorist01`le aga parimad soovid sünnipäeva puhulSmile
Pistan siia ka ühe oma Venemaal elava sõbra Aleksandr Buzdini tehtud ja saadetud pildi:
Suur aitäh sulle SilluSmile.nagu näha siis mujal maailmas leiavad T-150ned veel suurt kasutust
Tractorist01 Kirjutas:Suur aitäh sulle SilluSmile.nagu näha siis mujal maailmas leiavad T-150ned veel suurt kasutust
"Mujal maailmas" on vast veidi palju öeldud; mõnedes endise Nõuk. Liidu piirkondades aga ilmselt küll. Mõneti on isegi kahju, et meil seoses kiire majanduskasvuga on näiteks endiste majandite baasil moodustunud ühistutes nõukogude ajast jäänud tehnika juba selges vähemusesSad Ja sellist kombinatsiooni - T-150 (või ka T-150K) kolme külvikuga - vist paraku Eestis enam ei näe. Kui näeks, siis pildistaks kindlasti...
ühes sots. põllumajanduses oli mitu kolme külviku kombnatsiooni näha