automoto.ee foorumid

Täisversioon: GAZ AA mootor
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Ma siin just ühe sõbraga arutasin, et palju võiks maksta üks töökorras GAZ-AA mootor (sama mootor käib ka GAZ 67'le peale)??? Kes oskaks sellel teemal midagi öelda?
Töökorras on väga lai mõiste.Mootor mis teeb häält ja ilma lahtivõttmata 1500aga sel juhul auto oma ja lühikese pumbaga.Omaniku jutu järgi töökorras ja lahtivõtmatta500.Kui mootor lahti võtta ja kõik ok võib enamgi maksta.Auto mootoril peab olema kiri imeni molotova.Mootoreid on peenikese vändaga(vanem]ja jämedaga.AAl ja 67lerinevad plokikaaned.
Ütleme nii, et tegemist on mootoriga, mis on hetkel ühe iseehitatud traktori peal ja läheb laksust käima? Omanik tahaks selle eest 5000 saada. Magneetod-särgid-värgid ka loomulikult küljes. Paar-kolm magneetot peaks veel kaasa saama. Anyway, täpsem info otse omanikult tel. 5547816
Tahtmine taevariik,saamine iseasi.
Selline küsimus, kas keegi oskab öelda AA reguleerimisandmeid
klapivahed, eelsüütenurk jne. või saab kusagilt manuaali lugeda?
Mul endal selle kahe silindrilisega jama aga tean kus metsa all
on terve mootor 3000EEK. Omaniku jutu järgi jumalast korras
Vassermani Gaz 67 piiblis kõik kirjas. Kui mootor on metsa all ,siis on see korras jutt ka metsa all.Olen sel suvel näppind 15 mootorit. 6l neist ilmnesid mootorit lahti võttmata defektid -jäidki koju toomata. 9on lahti võetud ja neist on 1ÜKS! millest PEAKS saama korraliku mootori kuigi
plokk on lõhki.
Selliste metsa ja tõrvapapi all seisnud mootorite hind on EMEX i hind.
Põrsast kotis ei osteta ja ei soovita kellelgi osta lahti võtmatta mootorit .
Minu enda kogemused kahe aasta tagant: Gaz-AA kaks kasutet mootorit: 300 krooni.
Uus M-1006 (AA mootori versioon kombainide, generaatorite, keevitusagregaatide tarbeks) 500 krooni.
Metsa alt leitud/seisnud mootor...kui selle omanik ta konserveerida taipas, on asi OK, kui mitte, siis tõesti asjal vaid kilohind.

Asp
jurka Kirjutas:Kui mootor on metsa all ,siis on see korras jutt ka metsa all.Olen sel suvel näppind 15 mootorit. 6l neist ilmnesid mootorit lahti võttmata defektid -jäidki koju toomata. 9on lahti võetud ja neist on 1ÜKS! millest PEAKS saama korraliku mootori kuigi
plokk on lõhki.
Selliste metsa ja tõrvapapi all seisnud mootorite hind on EMEX i hind.
Põrsast kotis ei osteta ja ei soovita kellelgi osta lahti võtmatta mootorit .

Tõeliselt kuldsed sõnad - tänan Sind nende väljaütlemise eest ja soovitan kõikidel siinsetel \"ärituusadel\" lugeda ning arvestada.

Viimast lauset lugedes tuleb meelde üks pakutud roostes Pobi mootor Kurtna laadal, mille omanik väitis et asi peaaegu uus ja tippkorras, aga lahti võtma ei hakka...
Mul seisab garaazis 4 GAZAA mootorit. Proovin ühe töökorda saada. Vanaisa valas kunagi öli sisse ja tänu sellele on mootorid säilinud alt. On ka mitu peotäit uusi klappe. Kui tööle saan läheb müügiks. Kui kellelegi huvi pakub võib kohe ka ära osta. Asuvad saaremaal.
Mossemees Kirjutas:Ma siin just ühe sõbraga arutasin, et palju võiks maksta üks töökorras GAZ-AA mootor (sama mootor käib ka GAZ 67\'le peale)??? Kes oskaks sellel teemal midagi öelda?

GAZ 67-le peale käiva mootori nimi on GAZ MM ehk GAZ-A ja GAZ-M edasiarendus.
eberhard Kirjutas:GAZ 67-le peale käiva mootori nimi on GAZ MM ehk GAZ-A ja GAZ-M edasiarendus.

Sedan'd küll, aga... slängis ikka seda "aiai"ks kutsutakse. Ja tegelikult on ka Eestis leiduvatest "aiai"dest enditest enamik MMid. Veidi muudetud mootoriga, kandiliste poritiibadega ning puuduvate esipiduritega.

Tõelisi AAsid olen näinud vaid mõningaid, see-eest MM-e on ikka üksjagu Smile
laplander Kirjutas:Mul seisab garaazis 4 GAZAA mootorit. Proovin ühe töökorda saada. Vanaisa valas kunagi öli sisse ja tänu sellele on mootorid säilinud alt. On ka mitu peotäit uusi klappe. Kui tööle saan läheb müügiks. Kui kellelegi huvi pakub võib kohe ka ära osta. Asuvad saaremaal.

Kas ehitad siis mootori proovimiseks stendi või tõstad masinale?
Pole omal kahjuks ühtegi masinat niiet ju peab stendis proovima.
Tervist

Mis teete nende AA mootoritega? Jääb mulje, et igaühel on 2-3 gaz aa mootorit garaazinurgas! Kas keegi ka gaz AA-d omab ja putitab?

Toungue kõps
Mul olevad mootorid ei ole vist suurem osa autode peal olnudki. On olnud küll mingid jõujaamad jms värgid.
Neid mootoreid oli vanasti tuletõrjepumpadel ,keevitustel,jõujaamadel.Siis ehitasid agarad külamehed neist traktoreid ja lohistasid igaks juhuks mõne mootori veel tagavaraks.Nüüd seoses rahva heaoluga ja EMEXi tegevusega leitakse neid igalt poolt vedelemast.Osad saadavad otse vanarauda ,osa üritavad kõva hinna eest UUNKUMI maha müüa.
Enamusel mootoritest on saaled pees( õigel ajal ei võetud reg.plekke vahelt välja ja mootorid on aetud pöördesse ,mõnedel on karter poolenisti paksu tökatit täis,vända piki lõtk on nii suur et sidur ei tööta).
KÕIK MIS LIIGUB SEEKULUB.
Saaled saab ise teha. Mul vanaisa on neid teinud küll ja küll. Nendel ju puki küljes kohe saale. Sulatatud.
Kui su vanaisa valab ja lihvib praegu veel saalesi AA plokile siis pane TA siid patjadele istuma ja ise mine õue Maksimi taha:mandri poolt hakkavad mehed plokkidega tulema ja arvatavasti mitte vähe.
Praegu ta enam ei tee. Ma ütlesin, et ta on teinud. Tal tiksus just täis 90-s eluaasta ja loomulik, et ta enam sellega ei tegele. Samas on ta täiesti hea tervise juures ja õpetama oleks ta kindlasti nõus.
Rääkisin isaga ka vahepeal. Ta ütles, et oskab isegi neid saalesid teha.
Lehti: 1 2