automoto.ee foorumid

Täisversioon: Mida uut Järva-Jaani vanaautode varjupaigas?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Lugu selles, et kunagi sai kataloogi ennetavalt sisestatud VKG Autosan, mida aga lõpuks ei toodud. Mul (olen ka üks koduka modesid) ei olnud võimalik ka seda kustutatda. Ja kui sai teatavaks et tuleb Õru Autosan, sai selle andmed siis VKG asemele kirjutatud...kataloog on nii üles ehitatud, et kuvab viimasena adminnliidesesse sisestatud ka viimase eksponaadina.
tänud seletamast mrali - ma juba mõtlesin, et sealsetel modedel on "pikk jaanipäev" Wink
Viimasel nädalavahetusel täienes varjupaiga eksponaatidekogu järjekordse traktoriga. Sedapuhku küll sellisega, milline varem juba olemas (HTZ-7) Aga "lugu" on seda väärt, et teinegi sama marki isend kollektsiooni kuuluda võiks. Nimelt helistas hiljuti üks mees ja pakkus annetusena nimetatud traktorit. Kuna meie esimene eksponaat just originaalsusega eriti silma ei paista, siis sai loodetud, et ehk kahe masina peale saab asjaliku kokku. Tõenäoliselt nii ka juhtub. Annetaja oli äraütlemata lahke ja tore inimene. Kõige muu juures ka väga tagasihoidlik. Kui palusin temalt teada nime, ütles, et " ... kirjuta Eero" Perenime teadasaamisega oli tegu - ütles, et pole vaja üles tähendada. Kui nüüd vastuvõtuaktile sai talu asukohaks kirjutatud Pillapalu küla Harjumaal ja minu paar täpsustavat küsimust küsitud, siis oli selge, miks väga tagasihoidlik meesterahvas oma perenime eriti ei soovinud üles tähendada. Ütlen vaid, et mina tean ja algab see P tähega! See poolsaladuslik postitus on tõenäoliselt arusaadav vaid vanematele foorumlastele.
Mõned uued pildid eksponaatidest ja täna toimunust:
alates sellest
Väike video Juku ja Lonni ümberpaigutamisest:
http://toru.ee/view/ce56b8b55b3d

See siis uusim eksponaat:
http://fotoalbum.ee/photos/reymo1995/32066861
Täna jõudis Varjupaika ka kauaoodatud VAZ-21099, venimise põhjus oli see, et esimene kindlalt ära räägitud treilerivariant kukkus minust mitteoleneval põhjusel ära ning uue kombinatsiooni sobivast juhist, veokist ja haagisest kokkusebimine võttis aega.

Vt ka http://varjupaik.jjts.ee/?action=ekspona...t&S_ID=314

Lisaks otsustasin Varjupaika anda ka enda kunagise sõiduvahendi, Ereliukas-8 (praegu küll lenksu puudumise tõttu veidi nutuse väljanägemisega...). Samuti sai kaasfoorumlase mehhanisaatori ees võlg lõplikult kustutet - ta on palju pisemaid pudinaid annetanud ja mina olen neid jõudu mööda oma käikudel transportinud, kuid mõned GAZ-i kummid on nüüd kah J-Jaanis.
Tere kõigile,

Ei teadnud kuhu teemasse seda postitust teha, aga teen siis siia. Ma käisin ka täna esimest korda nimetatud varjupaigas ära - väga kena elamus! Lisaks kõikidele vanadele "kohalikele" suhtlesid meiega veel ka suurel hulgal herilasi, kes endast samuti märgi maha jätsid Big Grin

Ma pole suurem asi Nõukogude tehnika fänn (arvatavasti vanuse tõttu, NL lagunendes olin mina just 8-aastaseks saanud) ent ka minu jaoks tekkis mõnus nostalgiamoment nähes seismas selliseid sõidukeid, millega omal ajal maal vanaemajuures käidud, millest toidupoe ees toitu maha laaditi, mis kunagi tänavaid puhastasid jne. Nagu reis ajas tagasi Smile

Lõpuks õnnestus suureks rõõmuks ka "Kassa" silti kandva Politsei-sapaka kapott/pagasnik lahti kangutada ja oma tagasihoidlik toetus jätta (esimesel korral ei õnnestunud see avamineSmile)

Palju edu igatahes kõikidele asjaosalistele Smile
Kiir-telegramm Järva-Jaanist.
Kõigile vaatamiseks on kohale jõudnud esimene BTR tüüpi soomuk, teine tuletõrjevärvides jõuab kohe kohale ning kolmas plaanitakse tuua lähitulevikus.

Lisaks sai täna Tartust toodud Sillu vana mootorratas.
Tore kuulda.

T.

PS: sõnas "mootorratas" on väike vigaWink
BTR-idest kaks on kohal.
Esimene on kaitsevärvides, ilma tornita, teine puna-valge, torni kohal on metallkast, lisaks on masina vasakule küljele kinnitatud tõstenool. Pärit endisest Tallinna ÜPK-st.
Tegemist on siis 1959-1976 toodetud BTR-60 põlvkonna esindajatega, täpsemaid aastaid ei õnnestunud küll selgitada (pirkasid ei leidnud). Jõuallikaiks neil aparaatidel kaks R6 GAZ-i konet.
Tsikkel on praktiliselt tehaseuus, spido näitab 52 km (eks Sillu pajatab ka lisa kui vaja). Transpordi sebisin oma esivanemaga (endal oli täna ka Tartusse asja ja temal ka ning tagasiminek tühja käruga Big Grin)
Neljas täna lisandunud eksponaat on Rootsi päritolu haagiskompressor Åsbrink Eiker.
Sillu rääkis miskilajal, et kokkutuleku ajal tuuakse Metstaguse Agro'st E-281C ära. Kas jäi see üritus ära või alles toimub? Muidu BTR-id on 5+.

T.
BTR-ide kohta veel - leidsin raamatust "Бронетанковая техника" (DOSAAF SSSR, 1987) BTR-60PB kohta veidikene tehn. infot. Lisan juhuks, kui JJVV kodukalt on midagi puudu (või hoopiski midagi muud?).

Soomustransportöör BTR-60PB (1965 a.)

Mass - 10,3 t . Ekipaaþ + dessant - 10 inim. Relvastus: 1 raskekuulipilduja KPVT* (Krupnokalibernõi Pulemet Vladimirova Tanka(?)) 14,5mm, 1 kuulipilduja PKM* - 7,62mm. Kahe mootori võimsus - 132 kV(180 hj). Maks. kiirus - 80 km/h. Kiirus vees - 10 km/h.

*Relvastuse nimetused ei ole raamatus nimetatud.

Vaatasin just Varjupaiga kodukale ja mõningad andmed erinevad...

T.
Täpsustuseks ka nii palju, et need BTR-id ei ole siiski päris täisväärtuslikud soomustransportöörid. Kere ülemine osa on peale keevitatud tavalisest õhukesest plekist ja kuuli see päris kindlasti kinni ei pea. Ühesõnaga tsiviilvariandid mis mõeldudki tuletõrjele jms.
Timm Kirjutas:Sillu rääkis miskilajal, et kokkutuleku ajal tuuakse Metstaguse Agro'st E-281C ära. Kas jäi see üritus ära või alles toimub? Muidu BTR-id on 5+.

T.
E toomiseni jah seekord ei jõudnud, kuna kohta, kus BTRid seisid, ei saa päris igal ajal ligi ja seega said prioriteedid seekord sedapidi paika pandud. Aga E 281 on meile lubatud ja tuuakse ära esimesel võimalusel.
Kuigi Scania tuletõrjeautosid Eestis käigus väga palju ja väga erinevaid, siis alles täna jõudis esimene seda marki sõiduk J-Jaani kogusse. Masin tõsine veteran - mudel LB75, 1960. aasta väljalase, olnud Tõstamaa paak (6 tonni+esiasetusega pump), viimased aastad küll Kaismas olnud. Ära tuli oma sõiduga Wink
Ja tänagi viljakas päev - kogusse lisandusid VAZ-2108 ja E-281. Kunagine vaeslaps Ladade kogu hakkab ka vaikselt täituma - selle aastaga on lisandunud 03, 099, 04 ja 08; puudu veel 05, 07 ja luuksaba-09.
mrali Kirjutas:[...] Kunagine vaeslaps Ladade kogu hakkab ka vaikselt täituma - selle aastaga on lisandunud 03, 099, 04 ja 08; puudu veel 05, 07 ja luuksaba-09.
...ja kunagine vaeslaps põllutehnika/traktorite/teedemasinate kogu on ka hakanud üsna jõudsasti kosuma, aga sellega on vist küll see lugu, et, erinevalt eespool kaasfoorumlase mrali mainitud Þigulide/LADAde kogust (mida mingil hetkel võib ilmselt üldjoontes täiuslikuks lugeda) ei saa see päris "valmis" ilmselt kunagi - valdkond kui selline on selleks lihtsalt liiga laiahaardeline.Wink
Lisaks siis siia ka mõne rea meie viimaste nädalate ettevõtmistest. Nädalapäevad tagasi käisid Varjupaigas foorumikaaslased vene RC-foorumist. Olid väga lahedad sellid ja Varjupaigast jäi neile väga hea mulje. Tegu oli seekord põgusa tutvumisvisiidiga; suve poole, kui meil mõni suurem kokkutulek või paraad toimub, lubasid külalised taas kohal olla.

Omanikule pidime tagastama traktori MTZ-5 baasil ekskavaatori E-1514, kuna selle deponeerimisleping lõppes ja läbirääkimised selle pikendamiseks ei andnud tulemusi. Oli võimalus masin Varjupaigale osta, kuid küsitav hind kahjuks meie jaoks liiga kõrge. Seoses sellega, et nüüd meil MTZ-5-seeria esindajat enam Varjupaigas pole, lisasin selle ka Punasesse Raamatusse.
ENNE:
[Pilt: P1010002.sized.jpg]
[Pilt: 104_0407_IMG.sized.jpg]
PÄRAST:
[Pilt: P7070515.sized.jpg]

Algselt oli too kaitsevärvi ka päästevärvides, aga sai siis vähekene tuunitud ja too BTR täiesti korda tehtud. Peale mind vist jooksutati üks mootor tollel kokku :S

Peab vist uuesti remontima tulema Smile
Mul ka üks pildike BTRist ajal mil ta seisis veel TÜPKs
[Pilt: 04071079768569.jpg]
Lisaks siia artikli tänasest ''Maalehest''
http://www.maaleht.ee/2008/12/04/reporta...ati-toomas
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36