automoto.ee foorumid

Täisversioon: valge õli
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

andu80

Sai krosseril õli ära vahetatud. 80ccm. Sisse panin 10w-30. Sain paar päeva sõita, hakkasin õli taset kontrollima ja õli oli hallikas-valge. Millest see tuleb??
Ilmselt on Sul vedelikjahutusega mootor ,mis laseb nüüd kusegilt jahutusvedelikku õli sisse, see tekitabki valge emulsiooni.Esmalt tasuks kontrollida silindripea tihendit.On ka võimalus ,et mootori pesemise käigus on vesi sattunud karterisse ,kuid siis peaks kusagilt mõni kork puudu olema.

andu80

A kuda saab tusool garterisse???
Tosool saab karterisse,kui blokikaane tihend on puru või kui blokikaanes on mõra või on kuumaga kaardu läinud.
Mina arvan et viga oli hoopis selles viga et sul oli enne teist marki õli ja selle jäänused jäid sisse ning läks vahutama.

marps009

mul oli ka mopil see on niiskusest see ei tee midagi
niiskus metallile teeb paha, raudselt. põhjus kindlas teha, likviderida ja õli ära vahetada. ( kui pole just tegu kondenseerunud niiskusest tekkinud halli emulsiooniga näiteks õli sissevalamise korgil, selle võib lihtsalt ära pühkida, õli vahetada pole vaja). minu nägemus.