automoto.ee foorumid

Täisversioon: Jaan Tatika ideed
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
https://youtu.be/nbpSkSw8jNA

Motoplokist kartulipanija.
Ei ole tatiklus midgai - lihtne ja geniaalne. Kui isteraam oleks seina küljes veel mingi tihvti/servaga väljanihkumise eest takistatud ja seinal oleks käeulatuses mingi riiulike, ongi käepärane töökoht olemas. Cool
Hea TT, panen eelmise postituse kohta illustaratiivset materjali lisaks - kaua selline asi uut omanikku ei oota aga tulevased tatikad tahaksid tulevikus kindlasti imeasja oma silmaga näha.

Niisiis,
KÄSIKETTSAAG
[attachment=61612]
Turvalisa aktiveerimiseks peab masinistil vist kolm hobujõudu käsivarrest tulema, mitte üks nagu teoorias võimalikuks loetakse Big Grin
Ma ikka mõtlesin,et Türi mehed leiutavad sarnase asja puude saagimiseks vana-jalgratta baasil..... See oleks igaljuhul efektiivsem. Smile
(27-01-2017, 10:14 AM)Basilio Kirjutas: [ -> ]Hiljaks jäite, kuliibinid, hiljaks...
https://www.youtube.com/watch?v=MegM0oKWCKs
https://www.youtube.com/watch?v=TpFEoBTBYI8
https://www.youtube.com/watch?v=7cpVWCBi_qE

No ei ole ju hilja,kulpketiga varianti veel pole. Big Grin
(26-01-2017, 23:54 PM)alfredo Kirjutas: [ -> ]Hea TT, panen eelmise postituse kohta illustaratiivset materjali lisaks - kaua selline asi uut omanikku ei oota aga tulevased tatikad tahaksid tulevikus kindlasti imeasja oma silmaga näha.

Niisiis,
KÄSIKETTSAAG

 Sellel on üks oluline puudus, nimelt puudub keti " õlitussisteem"
(27-01-2017, 10:57 AM)gaz6964 Kirjutas: [ -> ] Sellel on üks oluline puudus, nimelt puudub keti " õlitussisteem"

No kui see oleks jalgratta- ajamiga siis vast ikka mööda säärt midagi keti peale ka niriseb... Big Grin
Niriseb, aga mööda. https://youtu.be/QYZdtLQBig8
vajatorutöid teha jämedate torudega,torud olemas,aga keermestajat pole sammud tööriistarendi poole.keermestaja kenasti olemas,aga vajab tilka õli.kurjamid õlipurki kaasa ei anna vaid kahe tilga jaoks tuleb terve liiter õli osta,no kurat minge p...e ja diil jäi tegematta ramirendis,mujale ka ei hakanud aega raiskama minema.kuidas ikkagi saad toll veerand jämedusele keermed otsa?loed kokku palju vaja keermestatud torusi ja sama koguse ostad nipleid,lõikad nipli pooleks,mõõdad vajaliku torupikkuse lõikad sobiva jupi toru vahele,keevitad kokku ja voilaa olemas.punktimisel surun kruustangide vahele kinni ja nii saan praktiliselt sirgeks,keevitan kokku ja aamen.ramirendis tuhajuhanid kliendile mõistlikku bisnesit pakkuda ei taha siis ei pea ju lollisemaale raha tassima,lisaks sõida maalt metasat renti lõikurit tooma ja pärast tagasi viima,selline tegevus ju teeb omahinna isegi kallimaks.
sama kepp ka nt kettsae rendiga,ketiõli kaasa ei anta.blondiin rendib kettsae,kallab jumal teab mis vedelikku sisse ja keerab sae p...u siis blondiin kui kunde süüdi,aga milles?
Saab osta ka "keevitatava" nipli, jääb poolekslõikamine ära ja on faas ka kohe olemas Wink
Kui ise ei viitsi vedada.

[attachment=61649]
Viimased rekakoormad rapsi kõige keerulisem laadida- seinaääred jäävad käsitööks. Lehepuhurist pole abi- juba 5 cm kiht ees hakkab tagasi viskama. Sabasoleva tera Lanax 3000 abil saab enamvähem ühte otsa tõmmata, kui hambulisele terale vanad väetisekotid otsa tõmmata. Unistasin sellisest lumepuhurist, mis rapsi, vilja sisse võtaks ja siis  ootavasse traktorikoppa lennutaks. On kellegil kogemust?
Teravilja imurid-puhurid ühestükis ju täitsa olemas.
On järgi proovitud ka imur-laadija. Otse autole laadimiseks tootlikkus väga väike. Kohmakas ümberpaigutamisel, karjata toitejuhet jne.
Lumepuhuri väljaviskesüsteemi asemele viljatigu?