automoto.ee foorumid

Täisversioon: Jaan Tatika ideed
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Hakkaks ise argooni tootma? 68 aastal töötasin ajateenijana Moskva teisel ringil (2-pojas) Nudol-Šarino ehituspataljoni autobaasis mehaanikuna. Kord jäeti nädalaks sinna hoiule liikuv hapnikujaam- kahesillaline järelhaagis-putka. Ringi ajas teda vana kahetaktiline Jamz`i mootor. Ööpäevas löövat 6 balloni hapnikku täis. Tööpõhimõte nagu nafta krakkimisel. Iga komponent veeldub eri rõhul. Nägin ainult siniseid balloone, järelikult N, Ar ja muu lasti vabadusse sel ajal. Viimaks Eestissegi selline haagis kusagile imekohta pidama jäänud?
To maaks- ikka rõhuga veeldub ka- kuskohal suvel alla plus kümne võtta on?
(03-12-2018, 14:19 PM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]Hakkaks ise argooni tootma? 68 aastal töötasin ajateenijana Moskva teisel ringil (2-pojas) Nudol-Šarino ehituspataljoni autobaasis mehaanikuna. Kord jäeti nädalaks sinna hoiule liikuv hapnikujaam- kahesillaline järelhaagis-putka. Ringi ajas teda vana kahetaktiline Jamz`i mootor. Ööpäevas löövat 6 balloni hapnikku täis. Tööpõhimõte nagu nafta krakkimisel. Iga komponent veeldub eri rõhul. Nägin ainult siniseid balloone, järelikult N, Ar ja muu lasti vabadusse sel ajal. Viimaks Eestissegi selline haagis kusagile imekohta pidama jäänud?

Rõhuga ei veeldu, aga temperatuuriga küll: argooni keemispunkt =−185.848°C, lämmastikul −195.795°C ja hapnikul −182.962°C. CO2 tilgub välja juba -56,5°C juures.
Igasuguseid huvitavaid leiutisi: https://www.youtube.com/watch?v=zYWg-EGOytc
Sarnased leiutised, kuid ilma igasugu liigse tõsiduseta  

Kreosan on parim


Tsentrifukaalsiduriga lada. Leidsin kui tegin "jaan tatika" ideelist otsingut siduri kohta. Ei pidanud pettuma.  Smile
https://www.youtube.com/watch?v=cliB4H6YjyU 

OKA le kaks mootorit. Eelnevad osad ehitamisest, selles juba sõidukatsed.
Kaks on hea, a kolm on parem

Kahest hooratta hammasvöö jupist tehtud põlemiskambriga kolbide mootorist väljatõstmise abinõu 


https://m.tiktok.com/v/66592661435486241...1552237700
Austatud foorumlased. Tõsiste nägudega tõsist juttu puhuvad insenerid on juba teel Teie poole.

https://www.youtube.com/watch?v=crqZsAi5...P3iATGvbaQ
Ei hakanud uut teemat tegema selle pärast aga iseenesest on tegemist üsna kasuliku lähenemisega puukide probleemile. Mees otsib erinevaid aineid mis puuke eemale peletaks ja testib neid. Ühes eelnevas testis pani ta proovile vietnami salvi ja selle vedelama variandi, kus vedelikuna oli asi vägagi võimas puugi peletaja. Siis hakkas ta otsima seda ainet, mis erines salvi ja vedeliku vahel, kuna salv ei peletanud nii hästi ja leidis, kui ma nüüd õigesti asjast aru saan, nelgiõli, millel on üpris hämmastavad tulemused puukide eemale peletamisel. Kui teema paika peab, siis peaks ka ise mõtlema selle variandi peale, näiteks metsa minnes või kuhu iganes rohelusse. Millegi pärast olen kaks aastat järjest saanud borrelioosi litaka kirja, viimane kord nii, et südameklappides tekkisid häired, ärkasid selle peale et süda ei löönud ja külm higi oli otsa ees, surmahirm hingas paar nädalat kuklasse. Aga eks vaadake ise...

Kui ma õigesti mäletan, siis kasutati nelki igasugu vereimejate peletamiseks ammu enne kaasaegseid ja edevaid tõrjevahendeid. Iseasi kaua lõhn püsib.
Tekkis sihuke loll mõte, et miks ei võiks mõni külmakapitootja koostööd teha soojaveeboilerite tootjaga. Või otse kraanisüsteemide valmistajaga.

Iseenesest poleks tegu ju maailma keerulisema lahendusega, kui panna külmakapp tarbevett eelsoojendama. Koduköögis ehk ei olegi sedavõrd palju abi aga suurköögis hoiaks päris korraliku papi kokku arvatavasti. Seal on ju meeletuis kogustes nii sooja vett kui külma õhku tarvis.
Teeks startapi, korjaks mahavisatava raha kokku ja saaks rikkaks? Kui muidu ei taheta, siis laseks hindudel veel mingi äpi kribada, kus saab asja telfarist  juhtida ja/või paneks sisteemile räige juurdehindluse : )
(01-07-2019, 00:09 AM)alfredo Kirjutas: [ -> ]Tekkis sihuke loll mõte, et miks ei võiks mõni külmakapitootja koostööd teha soojaveeboilerite tootjaga. Või otse kraanisüsteemide valmistajaga.

Iseenesest poleks tegu ju maailma keerulisema lahendusega, kui panna külmakapp tarbevett eelsoojendama. Koduköögis ehk ei olegi sedavõrd palju abi aga suurköögis hoiaks päris korraliku papi kokku arvatavasti. Seal on ju meeletuis kogustes nii sooja vett kui külma õhku tarvis.
Teeks startapi, korjaks mahavisatava raha kokku ja saaks rikkaks? Kui muidu ei taheta, siis laseks hindudel veel mingi äpi kribada, kus saab asja telfarist  juhtida ja/või paneks sisteemile räige juurdehindluse  : )

Aga miks sa tola selle siia kirja panid avalikult vaadata? See kõlab nagu äriidee ja pole vaja sellist asja tasuta jagada.
Külmikust saaks eelboileri.
Suurte mahtude jahutamisel on idee kasutusel.
(01-07-2019, 01:12 AM)vanaain Kirjutas: [ -> ]Suurte mahtude jahutamisel on idee kasutusel.

Näiteks ujula ja jäähall komplektis.
(01-07-2019, 01:16 AM)motamees Kirjutas: [ -> ]Näiteks ujula ja jäähall komplektis.

pole ühtegi näinud, aga kaua juba mõelnud, et miks selliseid ei tehta.
tore kui siiski olemas on.