automoto.ee foorumid

Täisversioon: kardi tagahammakas
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

RallyFänn06

mul niuke probla et 125 kardi raamil(see kus siduripedaal on jalgade juures)on tagahammakas kinni ja ei saa kudagi lahti.olen pannud õli ja tõmmitsaga tõmmanud..aga asi on ikka kinni.kuidas saaks???

ahto

Millise kinnitusega ta võlli küljes on? Proovi kõigepealt hammakas täielikult lahti saada, siis keera ka kinnitus lahti kui vaja. Hammakas hoiab tavaliselt üsna kõvasti võllile minevat kinnitust omakorda kinni. Loodan et said aru ja abi...

RallyFänn06

kas hammakas on siis veel omakorda kinnituse küljes?muidu oli asi 3 poldiga kinni.need keerasin lahti aga see ei muutnud midagimuidu oli asi kinni kiiluga(aga sellle sain ära)....muidu peaks hammakas(ja selle kinnitus)olema täpselt samasugused nagu sinu kardil.....

ahto

Mul on tagumine hammasratas võllile kinnitatud alumiiniumist üleminekuga. See alumiiniumist vidin käib võllile ühe jämeda poldiga ja veel on kiil ka al.kinnituse ning võlli vahel. Hammaka sain mina kätte nii, et keerasin kõigepealt hammasratta al.kinnituselt lahti(4 poldiga minu puhul). Siis keerasin al.kinnituse suure poldi lahti ja eemaldasin võlli kardi raamilt. Hammakas peaks suht lihtsalt al.kinnituse küljest ära tulema, kui sul on samasugune. Võid tasakesi küljele koputades kaasa aidata. Ja kui oled hammaka al.kinnituselt ära saanud, peaks al.kinnitus ka suht lihtsalt võllipealt ära nihutatav olema.

RallyFänn06

ei minul nii ei ole....kogu see kinnituse(hammaka)värk on rauast.
ja paistab et hammakas ei olegi eraldi vaid on kinnitusega ühes tükis.mulle räägiti et kui kinnitus kuumaks ajada ja kohe tõmmitsaga tõmmata,siis tuleb lahti......kas jutt vastab tõele??

ahto

Kuumutades saaks tõesti nii teha, aga sa pead kiiresti tegutsema. Kui on olemas, siis leeklambiga saaks väga hästi hammakat kuumutada. Proovi, harjutamine teeb meistriks!

doyou

Aga mikss yltse vaja seda hammakat ära v6tta???

RallyFänn06

laagrid olid läbi...
aga nüüd on korrasCoolBig GrinBig Grin........tänx ahto!

feliks85

nimnelt leeklambiga seda ei tehta.pigem fööniga. aga jah mina sain oma surmkindlalt kinniroostetanud kolvi silindrist ääädikaga kätte...