automoto.ee foorumid

Täisversioon: jawale traktorimagneto
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

kaarel14

mis te arvate kui panna jawale traktori magneto.

KuudiMees

Ma olen näinud jawat millel on peal traktorimagneto aga kui hea ta seal peal on ei oska öelda
Olen ka näinud vanal Jawal \"kahest\" (sobiks ntx jossi käivitusmootori oma) mageneetot.
Mina arvan, et igasugune traktori magneeto jaavale pealearetamine on tunduvalt keerulisem ja mõttetum kui kasutada originaal süüte/elektrisüsteemi.

Tuledele võtate elektri siis jalgratta dünamolt mis hõõrub esiratas? Jawal!!
Jawale võib panna ka ju traktori mootori siis jääb igasugune magneeto aretus ära?!

PRIITO

olen näinud izp2- l (võimalik, et oli hoopis jupiter).. töötas

kaarel14

mul endal jawa 250 65 aasta oma süüte süsteem on olemas aga mitte tervikult ja magneeto on ka olemas aga siis peab aku ostma jne. Mu arust oleks mull vist lihtsam paigaldata ja külge aretada traktori magneeto.
Kuidas siis lihtsam? Ühendused ja muud värgid ei sobi, mida sa süüte kaanega teed? Aku ei maksa suurt midagi ju, mõnisada krooni.

kaarel14

mul pole kõiki juppe üütemängule
nii et jah
Mis jupid Sul täpselt süütemängust puudu on? Võib-olla saan aidata...
Ma olen ise ka ühele Jawa 250 pannud traktori magneeto (orig. süütemäng oli tõprate poolt varastatud!).
Asi sai paigaldatud väga lihtsate vahenditega: paarimillisest plekist sai painutatud magneetohoidja mis käis paari poldiga karteri külge. Magneeto ja väntvõlli otsa panin suvalised võrdsete hammaste arvuga käigukastihammakad (ei lasknud mingit koonus vahetükki teha, sai jõuga mutriga see fikseeritud). Süütehetke seadmine on küll veidi peenem teadus, aga kel see juba käppas, saab lihtsalt hakkama. Mõned korrad oli jama kui sai käna pandud: siis magneetohoidja kõver süüde paigast. Aga polnud suurt probleemi asja paika painutamisega.
Kui see on ainuke võimalus sõitma saamiseks, siis olen igati sellise süütesüsteemi paigaldamise poolt.
ei ole küll konkreetselt tegelenud JAWAdega kuid on sellegipoolest peale pandud traktrorimagneeto ühele 500-le CZ-le. võin küll julgelt öelda et kui sul on mingigi võimalus see originaalsüütesüsteem sinna peale ajada siis tee seda, see traktori oma sinna saamine on üks k*pp ja keeks (rääkimta veel timmimisest, millega sai ikka kaunis palju vaeva nähtud), peale selle jääb ta seal ette ja on minu arvates kaunis kole, kuid kui isu on ehitada ja katsetada siia anna aga minna, kõik kogemused ju tulevad kasuks:duh
Ühe venna tsikkel, mis on hetkel börsis müügis:

http://www.zone.ee/jaff/jaff/PIC01156.JPG
Seda ma isegi tahaks näha kuidas jawal selline värk peal.
Minuarust see mõttetu.
Jawal ju ka kaks pütti nii et ma arvan et see ei tasu ära.
Palju ikka siis see süütemäng maksab!
Siller Kirjutas:Seda ma isegi tahaks näha kuidas jawal selline värk peal.
Minuarust see mõttetu.
Jawal ju ka kaks pütti nii et ma arvan et see ei tasu ära.
Palju ikka siis see süütemäng maksab!
Tore, tore! Kas siis tõesti Jawa süütemängusid on igas toidupoes poolmuidu müüa! Ja kui oleks kolmepütine Jawa (rääkimata neljasest) siis oleks asi lausa kahjumisWink!?
Asi ikka rohkem selles, et "jossi" käivitusmootori magneetod kordi odavamad või kättesaadavamad kui originaal süütemäng!
Kes viitsib natuke rohkem otsida, leiab ka originaal geneka. Sellise rõveda junni peale aretamine on minuarust küll ainult viimane hädavariant.