automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tsiklile raadio ja kõlarid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Nii tekkis selline mõte.
Et võiks esitule gondlisse sellised asjad istudada, kuid tekib küsimus et kust saada selleks vool?
Kas panna võimsam genekas peale või mingi võimsam aku?

Igasugused lahendused ja abinõud tere tulnud!

w6rrimeez666

kui kuulamise ajaks põhjaalune sinine neoon välja lülitada, siis peaks voolu jätkuma.
w6rrimeez666 Kirjutas:kui kuulamise ajaks põhjaalune sinine neoon välja lülitada, siis peaks voolu jätkuma.

Sellised kommentaarid võib pista teadagi kuhu.....

Ootan endiselt asjlike postitusi
Matkatsiklitel on raadiod, kuidas nendel asi lahendatud on?
Matkakatel on muidugi suured mootorid ja neli takti, seal asi lihtsam
zten00 Kirjutas:kas sa tahad muusikat kuulata seismise ajal või sõites? ja kõlarid jäävad ikka tsikli külge mitte kiivrisse?

Kõlarid oleks jah tsiklis.
Kuid sõitmise ajal oleks vist kõige parem ikkagi kuulata kiivrist, kõige parem oleks kui saaks sõitmise ajal ka kuulata, kuid ilmselt siis muu müra liiga kõva, saaks seisteski oleks seegi juba hea.

Ma siin uuringi erinevaid võimalusi nii et pakuge aga
Noh honda Goldwing omab suure tõenäosusega 500+Watti genekat ning omab veel helitugevuse regulaatorit - kiiruse kasvades läheb musa valjemaks.
Igasugune musa-asja aretus (jawale) on liialt kallis lõbu arvestades võimalikku lõpptulemust. Sa pead ju hankima ilmastikukindlad valjuhääldid jne.

Hangi siis kohe ka tagavara aku, sest jawat on tühja akuga raske käivitada.

Üldiselt arvan asjast sama, mida w6rrimeez666....
Umb. 15 aastat tagasi seisis Tartus turu värava lähedal tihti tuuleklaasiga Jawa või Iz, millele oli (auto)raadio ja kõlarid peale aretatud. Mul tekitas tol ajal imestust, kuidas see krempel 6V pealt käis...
Kunagi kui ma oma autoraadio puldi kohta infi otsisisin jäi see leht silma: http://pierre.inazores.com/radio_e.htm
Mõned aastad tagasi sai raadio koos kõlaritega paigutatud Urali külgkorvi, genekas toitis ära küll... Paraku leidsime, et on kasulikum need maha monteerida, kuna muusikat said sõtjate asemel kuulata hoopis süütud kõrvalseisjad, mis ei olnud tegelikult lõppeesmärgiksRolleyes
hm, kusagil Tartu lähiümbruses (Reolas vist) olla millalgi ringi sõitnud üks võrri- või mopeedimees, kellel suur vene lintmakk tagaistmel (pealtnägija sõnul veel püstimängiv, nagu istme seljatugi) ja sealt juhtmega kõrvaklapid peas.
Kõike saab, kui väga tahta.
Olen isegi asjale mõelnud, kuid jõudnud järeldusele, et see on selline saba-kinni-nokk-lahti värk.

Kui kuulata seistes muusikat, tekib probleem voolutarvega. Tsikliakud lihtsalt pole piisavalt suured, et neid kannataks kasvõi mõnda aega kuulata, kartmata, et aku kohe-kohe tühjaks jookseb. Autoaku lahendaks küll selle probleemi, aga tekitaks juurde kuhjaga uusi.
Masina käies genekas küll laeb kenasti ja muusika võib ju mängida, aga probleem on jällegi imelihtne. Mida sa sealt kuuled kui mootorratas kõrval müriseb? Seda eriti veel vene motika puhul.
Pluss veel igasugu muid nipetnäpet muresid nagu eelnevalt mainitud kõlarite ilmastikukindlus, soolomootorratta korral ruumipuudus jms.

Ainuke mõistlik lahendus minu meelest oleks kuulata muusikat kiivris. See lahendaks mõlemad probleemid - väikeste kõrvaklappide voolutarve on pea et olematu ja kiiver toimiks ka müraisolatsioonina.
Kui kange tahtmine midagi ikkagi sikli külge ehitada, siis võiks selleks olla aparaat mis signaali väljastab. Ehk siis lihtsalt öeldes kuhugi mootorrattasse integreeritud raadio või cd pleier, millel oleks kõrvaklapisisend.
Unustasin veel lisada, et helikvaliteet oleks samuti olematu. Parimal juhul suudad sa soolomootorrattasse mahutada ühe pisikese kõlari ning puudub heliruum (avarat õue ei loeks selleks). Tulemus - pask helikvaliteet mida kannataks kuulata ainult ilmateate jaoks.
Ega ongi jah et jamasid on seal palju
Arvan et proovin mingi mängija sisse istudada ja kõrvaklappidega kuulata.
Muud variandid läheksid väga keeruliseks
magnetofon või grammofon pakiraamil oleks tõesti huvitav variant, eriti kui sõidetakse ühe küla piires.

6v süsteemi saab 12 v maki aretada kasutades kaht akut ja vahereleed, mis ühes asendis hoiab kaht akut paralleelselt ning teises jadamisi.

Vene mootorratta puhul võib sõidu ajal muusika kuulamine kurvalt lõppeda - kui sa ei kuule mootori hääli, võid midagi kogemata kokku joooksutada.

Samas tunnistan ausalt üles, et omasin kunagi minskit ja kolmerattalist hondat, millel olid makid peal aga olen vahepeal targemaks saanud.

feliks85

ostke pleier endale.sõiduajal hea kuulata.ja kui tahate seisuajal muusikat kuulata siis ostke atkiiv kõlarid mis töötavad kas tsikli akust või patareidest.
kuigi sõidu ajal kuulaks ma heameelega mootori muusikatBig Grin
Stock?

[Pilt: 033.jpg]
Arvan küll et stock.
Ilmselt mingi matkatsikel

Nii see on jawa 640 spordi täisgondlisse sisse ehitatud
http://www.pilt.ee/photo/244731/4724771/

maxter_d

mul stellal on kassettraadio peal! stelladel tuleb kenekas 6-7 volti aga ma panin kaks mähist järjestikku nagu 6+6=12
ja peksab normaalselt... wahel oli ka ise ehitatud wõimendi 2x20w sinna sai taha panna mp3 mängija wõi mis tahes

maxter_d

üksasi weel siin tartus annelinnas sõidab pidelvalt üks rolliga kellel on arvuti kõlarid peal ja sound on hea
eriti hästi sobivad sellised kõlarid nagu 2+1 üks supakas ja kaks kõrgeid ja keskmisi mängivad kõlarid
ma vabandan Smile .... AGA vastu ka ei suutnud panna (läks niivõrd hästi teemasse):
http://www.pilt.ee/photo/285719/6967650/