automoto.ee foorumid

Täisversioon: BlueDog\'s Jawa 250 Typ: Custom
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Asi on mul juba pea aasta (jälle) seisnud ja mõtlesin ,et kuna nüüd 18 täis ja suvel ,või sinna kanti ,läheb lubade tegemiseks ,ning mulle kinda meeldivad vene aparaadid ,siis hakkan oma jawat tänavasõidukorda tegema... Uus värv jne... Hetkel on laadimine pekis ,süütemängul harjad puudu ,kõik juhtmed sassis ,puudub korralik aku ,käimaris pole õli ,esimene õhukumm on vist puru ,või laseb ventiil läbi ,siduri trossi ei ole ja kindlasti ei tule hetkel palju asju meelde ,või pole veel avastanud...
http://www.pilt.ee/bluedog ... seal on pilt ,hiljem ,siis kui tegemiseks läheb ,siis loodetavasti pildid...
Esiteks: Jawa ei ole vene aparaat, ja teiseks: kust kohast Sa võtad või kus on kirjas, et tegu on just mudeliga 590?
Kui aus olla ,siis ega täpselt ei teagi ,aga ma otsisin mitu päeva netist inffi ja olen 80% kindel ,et kui üldse siis on ta 590...
Vahepeal arvasin ka ,et võibolla on typ559 ,aga 559 on suht haruldane ja ma kohe mitte ei usu ,et ta 559 on... Ja pealegi on see aparaat nii palju ümber juba ehitatud ,et selle kohta võib Custom Jawa öelda...
Mismoodi 559 haruldane on? Mul endalgi üks olemas (praeguseks on 559 ja üldse vana Jawa juba tõesti haruldaseks muutunud, kuid 590 oleks Eestis ikka tunduvalt haruldasem). Minuarust mudelit 590 pole üldse tervesse endisesse liitu kunagi toodudki, seevastu mudelid 353 ja 559 olid siin just massiliselt levinud. Sinu rattale on lihtsalt pandud uuem esihark ja veel mõned vidinad, aga ma olen üsna kindel, et alguses on ta olnud ikka Jawa 250/559.
Ette birka peale peaks ju mudelitähis kirjutatud olema; samuti võiksid vaadata raami ja mootori numbreid.
Njah ,ok my bad ,võibolla on ka 559 ,aga nuh...
Esiteks on tal ees jawa 634 hark ,taga on pikemaks keevitatud kiige ja suurem ratas... Taga on izh spordi amordid ja ta ei meenuta isegi kaugelt enam originaal jawat ,nii et nimeks saab tal jawa custom...