automoto.ee foorumid
Maa-alune Eesti - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Maa-alune Eesti (/showthread.php?tid=6623)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: RE: Maa-alune Eesti - valdo - 04-05-2005

grynno Kirjutas:Kas keegi on käinud/näinud/uurinud ka hilisemat militaar ajalugu?

Foorumis www.militaar.net on sealne kodanik Kapral Karu uurinud ülipõhjalikult Eestis baseerinud N.Liidu vägede ajalugu ja nende objekte. Ma lugesin ta postitusi ja leian, et need teadmised on lausa aukartustäratavad!


RE: Maa-alune Eesti - Martti - 23-05-2005

Laupäeval oli lõpuks üks soojemaid ilmasid sel kevadel ja mõtlesin et võiks väheke ennast liigutada peale igapäevase 15 jalgratta sõidu. Võtsin suuna Randvere poole ja tahtsin lihtsalt sõita mere äärde, lõpuks ka sinna jõudsin, endal oli kaasas telefoniraamatust välja lõigatud kaart mille õnneks olid vajalikud teed peal. Vaatasin et nii vähe sõidetud alles ja tuli idee minna Viimsi poolsaare tippu, sinna ei jõudnudki kuna Lennart Meri elab seal ja turvamees valvab teed. Et sinna jõuda otsustasin liikuda ainult mööda mere äärt, paar korda keerasin juhuslikult teelt metsa ka et näha ehk on midagi huvitavat. Ühele juhuslikule teele keerates jäi peale mõningast sõitu silma üks torn, oli väga võssa kasvanud ning merele ligidal(esimesed 4 pilti). Vaatasin siis kaarti ja nägin et läbi metsa läheb siht, kaardi järgi vaadates tundus et peaks olema üks suhteliselt metsastunud tee, tegelikult see nii ei olnud ja selle tee lõpus betoonplaatidena valatud suur plats kuhu oli mingit sodi toodud ja tõenäoliselt selle pärast tee ka suletud oli.
Mööda seda teed edasi mines jõudsingi Viimsi raketibaasi, millest ka varem siin pilt on lisatud kodanik KOll poolt [Pilt: rohuneeme.jpg]
Seal ringi kolades sain alles aru et tegemist on raketibaasiga ja mõnigi uks viis maa-alla. Samas ei õnnestunud leida varem mainitud maa-alla viivaid garaaze. Äkki täpsustakse nende koha ka ära?
Kõige huvitavam oli betooni valatud veoauto kabiin, arvan et Zil 157, ja ei oska ette kujutada milleks see vajalik oli, kas stardipunker? Ja veel se "valvuri putka" meenutab ka mingi masina kabiini. Pildid leiate sellelt aadressilt.


RE: Maa-alune Eesti - Raimond - 23-05-2005

Kuna betoon kaitseb hästi radioaktiivse kiirguse eest, siis küllap see kabiin võiski olla stardipunker.


RE: RE: Maa-alune Eesti - Martti - 02-06-2005

Kosmonaut Kirjutas:Kusjuures midagi sellist see ongi.Seal on suured lennuki garaazid ja nende juures on auto garaazid kust lähevad koridorid alla.Kes teab mis seal maa-all võib olla.
Kas tegemist on sama kohaga Viimsi raketibaasis? PILT Kui ei ole siis selgita lennuki ja autode graazide kohta täpsemalt?


RE: Maa-alune Eesti - landmine - 11-06-2005

selline asi, et me käisime kakumäel metsas(pankrannikul) telkimas ja seal hakkas igasugu imelikke asju juhtuma. Igastahes ma tahks teada, kust ma võiks seda punkrit(punkreid) leida, näiteks seda, mis siin eelnevalt juba kirjeldatud on... Uudishimu tapab + oleks vaja otsida asjade tagamaid...


RE: Maa-alune Eesti - landmine - 11-06-2005

Tegelikult võiks arutada omavahel ja isegi vb koos minna ja uurida neid punkeid, sest ma olen ainult paaris käinud ja ei tea eriti kus ned on ja üldse ei tea eriti nende kohta, aga asi ei ole kinni uudishimu ja seiklushimu puudumises, ma lihtsalt ei teadnud, et neid nii palju on ja nendest nii palju teatakse.


RE: RE: Maa-alune Eesti - fic - 11-06-2005

landmine Kirjutas:Tegelikult võiks arutada omavahel ja isegi vb koos minna ja uurida neid punkeid, sest ma olen ainult paaris käinud ja ei tea eriti kus ned on ja üldse ei tea eriti nende kohta, aga asi ei ole kinni uudishimu ja seiklushimu puudumises, ma lihtsalt ei teadnud, et neid nii palju on ja nendest nii palju teatakse.

mingi 15-20 inimesega oleks normaalne. Tuleks isegi.
Muide, astangu koobastes on osad sisse kukkunud juba osaliselt :S


RE: Maa-alune Eesti - vootele - 11-06-2005

Minu idee oleks selline: maa-aluse eesti huvilised võiks organiseeruda. Üheks väljundiks oleks kodulehe tegemine, kus objektidest huvitavat infot üleval oleks. Teiseks näiteks ühised ekspeditsioonid.


RE: RE: Maa-alune Eesti - korgits - 12-06-2005

Minu arust on väga masendav ronida mingi suure karjaga maa alustesse käikudesse
...asjal ei ole enam jumet.....

vootele Kirjutas:Minu idee oleks selline: maa-aluse eesti huvilised võiks organiseeruda. Üheks väljundiks oleks kodulehe tegemine, kus objektidest huvitavat infot üleval oleks. Teiseks näiteks ühised ekspeditsioonid.



RE: RE: Maa-alune Eesti - korgits - 12-06-2005

Pärast 6 \'ndat õlle läksid naised ilusaks ning maa külge tõmbe jõud läks nõrgemaks Big Grin ?



landmine Kirjutas:selline asi, et me käisime kakumäel metsas(pankrannikul) telkimas ja seal hakkas igasugu imelikke asju juhtuma.



RE: RE: Maa-alune Eesti - Raimond - 12-06-2005

Steelrider Kirjutas:Igasuguste raketibaaside, punkrite jms kohta leiab võrratult rohkem informatsiooni militaarfoorumist http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=215
vootele Wrote:

Minu idee oleks selline: maa-aluse eesti huvilised võiks organiseeruda.



RE: Maa-alune Eesti - landmine - 12-06-2005

Tegelikult alustuseks huvitaks mind just kõige rohkem see kakumäe punker. Kas keegi teab selle kohta midagi täpsemalt ?


RE: RE: Maa-alune Eesti - Martti - 13-06-2005

vootele Kirjutas:Minu idee oleks selline: maa-aluse eesti huvilised võiks organiseeruda. Üheks väljundiks oleks kodulehe tegemine, kus objektidest huvitavat infot üleval oleks. Teiseks näiteks ühised ekspeditsioonid.
Tegelikult praegu vaikselt teeme Lypsikuga seda lehte juba, tulemusi võib näha umbes hilisügusel siis kui lund hakkab sadama(kui hakab).


RE: Maa-alune Eesti - fic - 13-06-2005

Aga ajaks mingi kamba kokku, lepiks aja samuti kokku ja alustaks näiteks Astanguga ? Palju oleks tulijaid ?


RE: Maa-alune Eesti - Lypsik - 13-06-2005

Siin üks teemakohane uudis: http://www.postimees.ee/130605/online_uudised/168731.php.
Jama ikka nende metallivarastega...


RE: RE: Maa-alune Eesti - Martti - 14-06-2005

fic Kirjutas:Aga ajaks mingi kamba kokku, lepiks aja samuti kokku ja alustaks näiteks Astanguga ? Palju oleks tulijaid ?
Tuleks ka aga enne juuli keskpaika kuidagi vaba hetke ei teki. Praegugi iga päev tööl et enne jaanipäeva valmis saada.


RE: Maa-alune Eesti - fic - 19-06-2005

ja peaks just koos nendega minema kes asja teavad,
korgits nagu ma aru saan valdab seda teemat,
dropiks äkki selle teema ära ja paneks kuupäeva juuli esimesse poolde ?


RE: Maa-alune Eesti - PETSS - 19-06-2005

Sinna Astangu kanti tules küll koos oma klemmidega,need sääl ennegi kolamas käinud.Nii,et kui minek toimub andke teada.Paremini sobiks näddaliwahetus ,sest äripäeweal peab tööl olema.


RE: RE: Maa-alune Eesti - Martti - 19-06-2005

fic Kirjutas:ja peaks just koos nendega minema kes asja teavad,
korgits nagu ma aru saan valdab seda teemat,
dropiks äkki selle teema ära ja paneks kuupäeva juuli esimesse poolde ?
Eks tulen ka kohale. Esmaspäeval ostsin endale taskulambi ka, tegelikult lausa kaks Toungue Kuupäeva võiks varakult paika panna siis hea orjentiir olemas.


RE: Maa-alune Eesti - fic - 19-06-2005

17 juuli ehk ? see on suve keskel ja 4 nädala pärast.
Et käiks siis läbi kõik tallinnas olevad läbi, samuti ka tallinna lähedal. Astangu, Kakumäe (lisage juurde )