automoto.ee foorumid
Pildimäng,osa 4... - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Pildimäng,osa 4... (/showthread.php?tid=8300)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Pildimäng,osa 4... - smolin - 08-12-2004

Noh, seda Alfa bussi poleks vist ka nädalaga ära arvatud. Kusjuures Lanciat ma isegi mõtlesin...
Järgmine auto on rubriigist \"ääremailt\", kuigi mark meile hästi tuntud. Hoolimata landroverlikust välimusest veavad vaid tagarattad.
[Pilt: whatcar24.jpg]


RE: Pildimäng,osa 4... - kalevpoeg - 11-12-2004

Pilti ei näe!Sad


RE: Pildimäng,osa 4... - smolin - 11-12-2004

Proovime uuesti
[Pilt: 24.jpg]
Natuke vihjeid ka.
Tegu siis ühe Euroopa autotootja \"võõraspojaga\". Sellel autol, mis valmistatud ühel väga kaugel maal, on kasutatud ühe Euroopa firma sõiduauto raami ja agregaate. Sellest hoolimata ollakse seal kaugel maal selle sõiduki üle väga uhked, sest tegu olla ainukese autoga, mis sealmaal konstrueeritud ja seerias toodetud. Seeria polnud küll kuigi suur, 60-70-ndatel 6 aastaga 2500 tk, ometi jätkus neid pisut ka ekspordiks. Euroopa firmas ei taheta aga oma kauget sohipoega eriti mäletada ja selle firma ajalugu käsitlevatel saitidel pole ma sellest sõidukist märki leidnud. Kuigi selle Euroopa firma ajalugu on üsna pikk, pole tema loodud sõidukeid väljaspool kodumaa piire eriti toodetud, seetõttu võib tema agregaatide kasutamine niivõrd kaugel tunduda üsna üllatav. Muidugi on selle Euroopa firma autod ka meil hästi tuntud ja ka foorumis korduvalt käsitletud. Vastuseks piisaks täiesti selle Euroopa firma nimest.


RE: Pildimäng,osa 4... - Martti - 11-12-2004

Riik kus valmistati neid oli äkki Austraalia ja Euroopas tootjaks Land Rover?


RE: Pildimäng,osa 4... - mrali - 11-12-2004

Ma arvan,et toodeti neid autosid näiteks kuskil Lõuna-Ameerika pool (nt Tšiilis).



RE: Pildimäng,osa 4... - smolin - 12-12-2004

Vastustes õiget niipalju, et see kauge maa on lõunapoolkeral. Euroopa autotootjal pole maastikuautodega suurt pistmist olnud (seeriaviisiliselt valmistati viimased vist II maailmasõja ajal).


RE: Pildimäng,osa 4... - kalevpoeg - 12-12-2004

Pakuks Volvot ja maaks Peruud!?


RE: Pildimäng,osa 4... - smolin - 12-12-2004

Paar vihjet, mis pildilt ja tekstist leida:
esiteks: pildilt on enam-vähem näha rooli paigutus.
teiseks: kirjutasin, et kasutati Euroopa sõiduauto RAAMI ja agregaate. See oli tõesti raam, mitte kandekere põhi. üsna haruldane 60-ndatel.
Veel üks huvitav fakt: kui tänavusel Veneetsia Biennaalil (kunstinäitusel siis) esindas Eestit puust kemmerg, siis eelmisel näitusel oli oma kodumaa eksponaadiks just selline auto. Taustaks oli talle laotud võikastidest(!) sein. Kunstnikud...


RE: Pildimäng,osa 4... - vdp - 12-12-2004

Pildil on Trekka, Uus-Meremaa auto. Toodeti seda 1966-73, kasutades Skoda Octavia tehnikat.
Küsimus oli küll selle Alfa bussiga samast kategooriastSmile


RE: RE: Pildimäng,osa 4... - smolin - 12-12-2004

vdp Kirjutas:Küsimus oli küll selle Alfa bussiga samast kategooriastSmile
Eks ta vist oli jah, aga õige vastus siiski tuli.
Siin siis Trekka kodulehekülg.


RE: Pildimäng,osa 4... - vdp - 12-12-2004

Paneme siis uue pildi:
[attachment=3178]


RE: Pildimäng,osa 4... - mrali - 13-12-2004

Ei ole miskit uut pilti näha...
Kuigi,minnes veel Trekka juurde tagasi,kaalusin nii Uus-Meremaad kui ka Skodat,kuid ma polnud asjas kindel...


RE: Pildimäng,osa 4... - kalevpoeg - 13-12-2004

Mingi Briti auto, paistab veits Jenseni ja Triumphi ristsugutisena, kuid see universaal kere...


RE: Pildimäng,osa 4... - smolin - 14-12-2004

Bond Equipe 2 litre GT, millest keegi \"shooting brake\" teind. Kalevpojal ka natuke õigus, Equipe oli Triumph Vitesse põhjal.
Edit: õnnestus leida see \"keegi\", mees nimega Guy Singleton.


RE: Pildimäng,osa 4... - vdp - 14-12-2004

Vastus viimse detailini täpne, pildil tõesti sportuniversaaliks ehitatud Equipe.


RE: Pildimäng,osa 4... - smolin - 14-12-2004

Minu arvestuse järgi on see mul 25. pilt pildimängus, nii et nagu väike juubel.
Juubelipildiks üks kena kupee, mis hakkas mulle meeldima n.ö. esimesest pilgust, kui nägin esimest korda selle auto pilti. Oli siis vist aasta 1975. Kahjuks jäi see stiilne auto prototüübiks. Vastuseks võiks siis olla automark, sest mudelinimi väga igav, erinevatel andmetel Coupe või Sport Coupe.
[Pilt: 25.jpg]


RE: Pildimäng,osa 4... - kalevpoeg - 15-12-2004

Millegi pärast tuleb Talbot meelde...


RE: Pildimäng,osa 4... - vootele - 15-12-2004

Pakuks 2-te varianti:
1. mõni Fiat-i sportauto
2. Lotus Esprit?


RE: Pildimäng,osa 4... - kalevpoeg - 16-12-2004

Pininfarina disain, ehk Alfa Romeo proto 70-nendatest.


RE: Pildimäng,osa 4... - smolin - 16-12-2004

Päris huvitavad pakkumised.
Paar vihjet:
1) seda automarki enam ei eksisteeri,
2) kuigi oli teisigi prototüüpe, kupee seeriatootmiseni ei jõutudki.
Või oleks lihtsam küsida, millisel maal see auto valmistati? Polegi väga kaugel...