automoto.ee foorumid
4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele (/showthread.php?tid=65681)



RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - nastik - 08-04-2024

Üks reede hommikul Venes Morozovski lennuväljal pauku teinud droon saadeti meie viimati viidud Sorento meeskonna poolt.
[attachment=101536]
Pakuti, et kui keegi soovib kleebiseid või mingeid sõnumeid saata siis see võimalus on täitsa olemas. Selle lennumasina tiiva peale on nad ise meile tänusõnad kirjutanud.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - wagoneer - 09-04-2024

Galloperil sai ka tulemüüri ja muid kohti veel kohendatud. Seejärel keremastiks ja põhjamastiks peale. Ja siis kogu kola kokku laotud.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - Lenzer - 10-04-2024

Mu esimene postitus siin foorumis, jälgin juba ammu ja siia tulin tänu Nastiku tublile kihutustööle LHV foorumis, üksiti saatsin akf Telcile diagnoosimiseks ühe HP läpaka ja olen aidanud Eestis ca 1200 pagulase perel endale arvutid või nutiseadmed saada. Arvuteid olen saanud ka rindele ja kui kuskilt tuleb suur soov läpaka järele rindele, siis soovin aidata. 

Hetkel postitan, et uurida, kas kammite ka kohtutäiturite oksjoneid masinatest, seal ka teinekord maastureid ja meedikute autosid, nagu see siin:

https://www.oksjonikeskus.ee/oksjon/view/?okid=81729


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - wagoneer - 10-04-2024

Vaikselt jätkan kajastamist.
Tegelt on selline naljakas olukord,kus ma ei saa kundede autosid eriti teha(komplekteerida) kuna ma ei saa kummargil väga olla ja midagi veel ka tõsta. 
Seega on olnud natuke"rohkem" aega Galloperiga tegeleda kuna see on tõstukil sobilikul kõrgusel. 
Ära said vahetatud ka kõik esisilla roolimajanduse asjad. Samuti esimese stabika puksid ja kondiotsad. Kõik pidurid üle käidud ning kütusetorud voolikutega asendatud. Uued kardaaniristid loomulikult ka.
Lisaks eemaldatud salongi tagaosa lisa soendus ja selle voolikud mis põhja alt ette jooksid. 
PS! See soendus täitsa töötab ja on saadaval kui keegi tahab omale mõnda matkavagunisse näiteks panna.
Hetkel ootan tagumise stabikavarda pukse ja kondi otsadeks sobilikke toorikuid. Aga sõidab nagu uus auto. Ahjaa.Turbo panin ka teise. 77kw pilli oma. See on natuke suurem kui vana,millega seoses võib tõdeda,et ka sõidumõnu tekkis tibake  Big Grin


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - isandpauk - 10-04-2024

(10-04-2024, 10:54 AM)Lenzer Kirjutas:  Mu esimene postitus siin foorumis, jälgin juba ammu ja siia tulin tänu Nastiku tublile kihutustööle LHV foorumis, üksiti saatsin akf Telcile diagnoosimiseks ühe HP läpaka ja olen aidanud Eestis ca 1200 pagulase perel endale arvutid või nutiseadmed saada. Arvuteid olen saanud ka rindele ja kui kuskilt tuleb suur soov läpaka järele rindele, siis soovin aidata. 

Hetkel postitan, et uurida, kas kammite ka kohtutäiturite oksjoneid masinatest, seal ka teinekord maastureid ja meedikute autosid, nagu see siin:

https://www.oksjonikeskus.ee/oksjon/view/?okid=81729

Kolme ratastooli kohaga, arki andmetel invatõstukiga aga seal pildil on vaid ramp. Selle tõttu on masin tõenäoliselt ka low-raider. Olen kindel, et on asutusi, kes sedasorti abiga rohkem kursis on, kui meie Põhja-Talinna üksus.

Hoian neil oksjonitel silma peal ja olen hetkel ka ühele sõiduki oksjonile registreeritud. Kahjuks on sõidukite alghinnad tavaliselt üle võlli.
Näiteks selle sorondi alghind oli kõigepealt 4000+. Praegu juba vähemalt kolmandal ringil. Elementaarset infot nagu asukoht, seisukord, isegi võtmete olemasolu, ei ole. Masendav.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - MeelisV - 10-04-2024

Osad transitid olid taga sõltumatu sillaga mitte talasillaga ja seal on ka tõstmise ja langetamise võimalus vist õhkpatjadega. See paistab oma madala istumisega just  selline olevat. 
Mõnda üksikut olen siin liikluses ka kohanud.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - wagoneer - 10-04-2024

(10-04-2024, 12:54 PM)MeelisV Kirjutas:  Osad transitid olid taga sõltumatu sillaga mitte talasillaga ja seal on ka tõstmise ja langetamise võimalus vist õhkpatjadega. See paistab oma madala istumisega just  selline olevat. 
Mõnda üksikut olen siin liikluses ka kohanud.

Olen ka sellist kohanud. Tegu oli istmetega bussiga millel oli taga ka invakoht. Said nupust tagaosa ikka oma 10+cm alla lasta. Aga sellel oli ainult tagaosa õhuga.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - margus61 - 10-04-2024

Kas Transit 378 LDM võiks olla atraktiivne siinse teema kontekstis?
Tallinn-Nõmme, käin seal regulaarselt luurel. Hakati nagu matkakat tegema, aga juba mullu oli Hymer õuel ja Transit tänaval. Sügisel oli hind ka aknal, nüüd on päike numbri kustutanud ja ainult valge paber alles. Auto24-s silma ei hakanud 'Transit 2013' otsingu peale.
Kui vaja leian kontakti, Ivar mitu maja edasi on arvatavasti kursis, aga pole üle aasta siia foorumisse juhtunud. Või teen juttu, kui inimesi õues näen.
Seda ka, et vastu maad on mõlemad otsad.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - isandpauk - 10-04-2024

Kahe maasturi hankimiseks käiva korjanduse seis on selline, et viimase kahe päevaga (eile õhtuse seisuga) laekus juurde 200EUR sihtotstarbelisi annetusi, mis teeb kokku 2457,76EUR.
Üldine seis ei muutunud - kuigi korjanduse eesmärk ei ole veel saavutatud, siis esimese maasturi raha on praktiliselt koos ning me saame hakata tegelema sobiva kandidaadi otsimise ja hankimisega.
Täname kõiki toetajaid!

[attachment=101570]


Kahe neliveolise maasturi hankimiseks korraldatavas sihtotstarbelises korjanduses saab osaleda tehes endale sobivas suuruses ülekande Toeta Ukrainat MTÜ Põhja-Tallinna üksuse kontole, rekvisiidid all. Korjanduse seisust teavitame jooksvalt.
Saaja: Toeta Ukrainat MTÜ
Arveldusarve nr: EE387700771008885941
Selgitus: Kaks maasturit Ukrainasse


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - nastik - 10-04-2024

(10-04-2024, 16:31 PM)margus61 Kirjutas:  Kas Transit 378 LDM võiks olla atraktiivne siinse teema kontekstis?
Kui hammas peale hakkab siis oleks huvitav küll.

Ma just käisin ühte Sorentot vaatamas. Küljekarbid on täielikult ära roostetanud, raamis oli auk tagumise õõtsa ees, mõlemad tagumised raamitorud on katki, paak ja tagasild tilkusid, auto ei liikunud - vahekast ei lülitanud ja töötava mootoriga läksid kõik käigud ilma raginata sisse, et ka siduriga vist midagi pahasti. Hind vajus 600.- peale aga ütlesin, et ma kahjuks ei saa üle 500.- maksta ja jäi ostmata. Töömaht tundus suurevõitu.

Statistikahuvilistele infoks, et tegin vahepeal ka analüüsi. Oleme Põhja-Tallinna Üksusest viinud rindele 15 Sorentot. 3tk on annetatud, et hind 0, üks maksis 2700.- ja üks 1700.-. Ülejäänud odavamad. Sorento mediaanostuhind tuli 850.- €
Küll aga tuleb tõdeda, et auto ostuhind kipub olema pöördvõrdelises seoses selle remontimiseks kuluva tööajaga. Täna nähtud auto puhul terendas kindlalt 100+ töötundi. Ja ükskõik, mis hinnaga oma tööaega ka arvestada ei tundu see mõistlik. Va kui arvestada tööhinda - märgiga (kasum teadmiste kogumise vms näol).


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - nastik - 10-04-2024

(10-04-2024, 10:54 AM)Lenzer Kirjutas:  Mu esimene postitus siin foorumis...
Selliste asjadega tasub ettevaatlik olla. AM foorumi kasutaks tegemisest rooste keevitamiseni on ainult üks väike samm. Smile


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - wagoneer - 11-04-2024

Oma tööajal ei olegi hinda. See selle asja võlu ongi. Väikest hooldust vajavatel autodel on üldiselt ka kohe teises suurusjärgus hinnalipik. Mis pikemas perspektiivis võib tähendada,et vaid abistajate vahenditest ei piisa enam korralike autode soetamiseks. Sest oleme ausad,kellegi taskud ei ole põhjatud.
Samas päris roimasid pole tõesti mõtet elustada. See Galloper oleks tulnud ka sirgelt varuosadeks teha. Aga kuna ise astusin ämbrisse,siis teen võiduka lõpuni. Kulunud on juba 140+ töötundi. Aga lõpp paistab  Big Grin
Ma pakuks puusalt,et sellised 50..70 töötundi nõudvad autod on suht optimaalne. Ja nende hinnalipikus tavaliselt juba kajastud see ka tuntavalt.
Ega see kerge ei ole. Ja motiveerida ennast peale tööd garaazi,hakkab ka üha raskemaks muutuma peale 2a igasugu asjade elustamist ja ehitamist.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - isandpauk - 11-04-2024

Meenutus: Täna, täpselt kaks aastat tagasi veeres meie Põhja-Tallinna koopast välja esimene auto Ukraina kaitseväele.
Töökoda oli külm ja praktiliselt sisutamata. Plekis olevad augud lapiti ksf. Nastiku toodud boileri väliskestast lõigatud tükkidega, mis võõbati pintsliga siniseks. Värviks oli poest silmajärgi sarnase tooniga valitud sinine värv. Kuna meie kunagi ei eksi, siis ilmselt segati meile poes tiba vale toon.
Tol hetkel oli tunne veel, et teeme need paar autot ära ja saame rahulikult oma tavapärase elu juurde naasta....

Ford Ranger Balti jaama taga 11. Aprill 2022.
[attachment=101596]

Ford Ranger Ragnar Sassi treilale laetud.
[attachment=101597]

Nüüd, kaks aastat hiljem, on Ukraina toetuseks meie Põhja-Tallinna töökojas korrastatud ja Ukrainasse toimetatud 32 autot ja 3 haagist.
Aitäh teile, kes te meid toetate. Me ei pane oma töötundidele hinda külge, kuid ilma teie abita oleks ülaltoodud numbrid palju väiksemad.
Tunne on selline, et me ei naase oma tavapäraste tegemiste juurde veel niipea.

Päevakorras on jätkuvalt maasturid jm. abi Ukraina kaitseväele ja ka meie esimese auto küljele Ragnar Sassi tiimi poolt kleebitud slogan:
[attachment=101598]

Kahe neliveolise maasturi hankimiseks korraldatavas sihtotstarbelises korjanduses saab osaleda tehes endale sobivas suuruses ülekande Toeta Ukrainat MTÜ Põhja-Tallinna üksuse kontole, rekvisiidid all. Korjanduse seisust teavitame jooksvalt.
Saaja: Toeta Ukrainat MTÜ
Arveldusarve nr: EE387700771008885941
Selgitus: Kaks maasturit Ukrainasse


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - DevilDeVille - 12-04-2024

Võibet pole veel läbikäinud:

https://www.facebook.com/groups/815380148537749/permalink/7443276069081424/?sale_post_id=7443276069081424


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - isandpauk - 12-04-2024

Nissan Navara "Herald" käis esisillaremondis. Vahetati ära mõlemad alumised õõtsad, stabika puksid-kondid, vasak amort ja amordipadi ning peale seda tehti ka sillareguleerimine. See kajastub ka alloleval konto väljavõttel.

Eile sai Herald viimaseid lihve sh. salongipesu (pildil) ning juba lähipäevil komplekteerime varustuse, laeme peale koorma ja saadame masina tööle ära.
[attachment=101605]

Kahe maasturi hankimiseks käiva korjanduse seis on selline, et viimase kahe päevaga (eile õhtuse seisuga) laekus juurde 550EUR sihtotstarbelisi annetusi, mis teeb kokku 3007,76 EUR. Üle poole eesmärgist on koos ja täna läheme juba üht autot vaatama.
Täname kõiki toetajaid!

[attachment=101606]

Kahe neliveolise maasturi hankimiseks korraldatavas sihtotstarbelises korjanduses saab osaleda tehes endale sobivas suuruses ülekande Toeta Ukrainat MTÜ Põhja-Tallinna üksuse kontole, rekvisiidid all. Korjanduse seisust teavitame jooksvalt.

Saaja: Toeta Ukrainat MTÜ
Arveldusarve nr: EE387700771008885941
Selgitus: Kaks maasturit Ukrainasse


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - isandpauk - 12-04-2024

Kahe maasturi korjandusega on siis nii et "One down, one more to go" (tõlge: üks tehtud, üks veel):
[attachment=101611]

Detailid hiljem, et mitte väärtuslikku garaazi-aega raisku lasta.

Kahe neliveolise maasturi hankimiseks korraldatavas sihtotstarbelises korjanduses saab osaleda tehes endale sobivas suuruses ülekande Toeta Ukrainat MTÜ Põhja-Tallinna üksuse kontole, rekvisiidid all. Korjanduse seisust teavitame jooksvalt.

Saaja: Toeta Ukrainat MTÜ
Arveldusarve nr: EE387700771008885941
Selgitus: Kaks maasturit Ukrainasse


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - wagoneer - 12-04-2024

Ma jätkan ikka oma aeganõudvamate projektidega. Galloperil said koopad seest ka ära hermetiseeritud ning vineer põhja sobitatud. Kuna tegu on vanakooli maasturiga ja see on kõrge putkaga,siis tuleb lisaistekoht vasaku rattakoopa peale. Saab seal istuda suht sirge seljaga. Vineerijupid valmis tehtud. Nüüd vaja hankida veel mingi suletud booriga kummimatt pehmenduseks. Lisaks peab ehitama sinna igasugu panipaiku. Esitulede pesurid said ka korda. Mitte,et neid väga vaja oleks  Big Grin Vahekastist ja sildadest sai ka välja lastud omapärane ollus ja asendatud õli moodi asjaga. Agregaatide rihmad ka said uued kõik.

Ja siis oleks vaja linoleumi. Nii,et kui kellegil vedelb üle,siis võtaks ligi. Põrand on koos külgedega 2000x 1700mm ja siis oleks vaja veel kaks juppi tagauste polstrite katmiseks.
Need tükis siis kusagil 900x700mm Linoleum ei pea olema uus. Aga ei saa olla ka päris kivikõvaks muutunud kuna on vaja servad üles keerata igast küljest.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - wagoneer - 13-04-2024

Kuna Galloper ootab parempoolseid tagatulesid ja tagumise stabikale aretamiseks juppe,et läbida edukalt läbivaatus,siis sai tõstuki peale aetud Sorento "rapla". Ütleme nii,et seda autot on ikka vägagi sihtotstarbeliselt metsas kasutatud. Mida kinnitas kärutäis mulda/heina ja paar suuremat paekivi sillatala peal  Big Grin Kiirelt sai ära lapitud ka pooleks olev tagastange. 
Ja kuna Transitil on tema sihtotstarbe pärast vaja seekord ära värvida ka uste avad ja uste servad,sai see aetud suurde ruumi kuna väikeses ruumis ei mahu uksed lahti toimetama. 
Transitisse sai keevitatud ka garaazist leitud materjalidest gaasiballooni hoidja. Eest ribad on polditavad ja raam ise läheb bussi seina ja põranda külge kinni. Saab sisse panna ka väikse ballooni.


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - robvill - 14-04-2024

Egas ilmaasjata ei öelda, et pimedaim hetk olla alati enne päikesetõusu. Ärge laske mottil langeda. Seda on vaja mis te teete!


RE: 4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele - honkomees - 14-04-2024

kas selline L200 ei ole mõistliku ajakuluga tehtav? Ainult bensukas raibe ...