automoto.ee foorumid
Vanad autod Eesti filmides - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanatehnika Aruteluala (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=55)
+--- Teema: Vanad autod Eesti filmides (/showthread.php?tid=1016)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Vanad autod Eesti filmides - Landy - 23-02-2005

ETV 23.02.05 kell 22:25 dokkaader. Söerikastaja (Eesti 2004). Peeter Simmi dokumentaalfilm Jaan Krossist.
Filmis on pikk lõik Ilmarise tehases toodetud Eesti teehöövlitest.


RE: Vanad autod Eesti filmides - Landy - 01-05-2005

Täna (01.05)oli 19:00 Sarjas ETV 50. eetris saade:
Ajaproov.
\"ETKVL-ist ETK-ni. Esimesed tarbijate ühistud tekkisid Eestis juba tsaari ajal. ENSV-s arenes kaubandusele lisaks ka tootmine ja ETKVL-ist sai omamoodi maakaubanduse ministeerium. Uus aeg tõi uued nõudmised - kusagil tehti vigu, millegagi areneti õigesti. Aga igatahes on maapood endiselt külaelu keskus ja ETK kaubandusvõrk on arenenud Maksimarketitest Konsumi ja AO-ni. Mineviku radadel käivad autor Mati Talvik ja reþissöör Indrek Kangur.\"

Seal oli filimilõik ETK kauplusbussidest ja ekperimentaalautodest. Ehk saab keegi selle saate korduse üles võtta?


RE: RE: Vanad autod Eesti filmides - IIIFFFAR - 01-05-2005

Landy Kirjutas:Täna (01.05)oli 19:00 Sarjas ETV 50. eetris saade:
Ajaproov.
\"ETKVL-ist ETK-ni. Esimesed tarbijate ühistud tekkisid Eestis juba tsaari ajal. ENSV-s arenes kaubandusele lisaks ka tootmine ja ETKVL-ist sai omamoodi maakaubanduse ministeerium. Uus aeg tõi uued nõudmised - kusagil tehti vigu, millegagi areneti õigesti. Aga igatahes on maapood endiselt külaelu keskus ja ETK kaubandusvõrk on arenenud Maksimarketitest Konsumi ja AO-ni. Mineviku radadel käivad autor Mati Talvik ja reþissöör Indrek Kangur.\"

Seal oli filimilõik ETK kauplusbussidest ja ekperimentaalautodest. Ehk saab keegi selle saate korduse üles võtta?

Pull pilt oli sääl kui onkel tolle ET-500 pisiveoka kastiservast kinni hakkas ja masina kohapeal ringi keerasCool


RE: Vanad autod Eesti filmides - Stemugram - 23-06-2005

Sai siis lõpuks kõik eesti filmid, mis mul leidus, läbi vaadatud ja tegin seal leiduvatest autodest ja mõningatest muudest masinatest pildid.
Praeguseks on kokku 30 filmi.
Ja kuna pilte tuli üle 300 siis ma ei hakka neid siia foorumi panema. Tegin eraldi lehe
AUTOD EESTI FILMIDES

Tahaks kõikidele piltidele ka juurde panna masina täpse margi.
Osadele olen juba pannud, kuid kõik parandused ja täiendused on oodatud. (täiendused ja parandused kirjutage siis foorumisse.)


RE: Vanad autod Eesti filmides - Regardman - 23-06-2005

14:10 ETV-s \"Keskea Rõõmud\"


RE: Vanad autod Eesti filmides - Regardman - 23-06-2005

Mis film see \"Ma Olen Väsinud Vihkamast\" on ? Vana HML Ajokki ja Politsei TA on küll ülekõige :)

Ja \"Õnnelind flamingo\" ?


RE: Vanad autod Eesti filmides - Regardman - 23-06-2005

Ega \"Keskpäevast\" pilte pole ?


RE: Vanad autod Eesti filmides - PETSS - 23-06-2005

Kas keegi näinud ETF\" Aeg maha\"?Sääl päris pikalt stseen kahe saksa sõjawäe sanitaarautodega.Edimene noist põlev TA 9,taguminé ülestõstetud kapotoga kunagine ER Hõbehall.Wiimatinimetatu oli tõesti Wermahti raadiojaam olnud.Kas keegi teab tolle auto saatusest edesi?Film ise tehti 74 aastal Mooste mõisas.Mul pöidlal senini arm tolle TA 9 turnimisest.


RE: RE: Vanad autod Eesti filmides - Stemugram - 23-06-2005

Regardman Kirjutas:Mis film see \"Ma Olen Väsinud Vihkamast\" on ? Vana HML Ajokki ja Politsei TA on küll ülekõige Smile

Ja \"Õnnelind flamingo\" ?

Ega \"Keskpäevast\" pilte pole ?
Ma olen väsinud vihkamast (1995)
Filmi tutvustus ütleb nii.
Noorsooteemaline psühholoogiline põnevusfilm. Kuritegeliku minevikuga tänavapoisi ellu on tulnud armastus. Noormees püüab muuta oma elu ja saatust, kuid paraku ei suuda ta ennast lahti rebida ebaõigluse ja vägivalla lõputust ahelast.

Õnnelind flamingo (1986)
Filmi tutvustus
Seal näeb hästi 80nendate eluolu nagu ka filmis Keskea rõõmud.

Kahjuks filmi \"Keskpäev\" mul ei ole


RE: Vanad autod Eesti filmides - kalevpoeg - 23-06-2005

Savoy Ball\'is olev lennuk on Wilga.Olen ise lennanud sellisega.


RE: Vanad autod Eesti filmides - mrali - 23-06-2005

Filmis \"Elu tsitadellis\" olev väike soomusauto (nt pilt 002 ja 003) on BA-64 (GAZ-64/67 alusel).



RE: Vanad autod Eesti filmides - miilits - 26-06-2005

Veel autosid Eesti filmidest.Filmiks peaks olema \" Naine kütab sauna\" matusestseen.


RE: Vanad autod Eesti filmides - PETSS - 27-06-2005

Kas eile õdagu keegi vaatas ETV saadet LINT 1?Sääl oli näha ETV vanu autosid,TA 6 ,KAVZ ja Pobi 72.Kõik hõbehallid ja kirjaga Tallinna Televisoonistuudio.Oli ka pikem lõik edimesest trollibussist(natuke erinev tollest ,mida näidati Vana aja asjades)


RE: Vanad autod Eesti filmides - kalevpoeg - 27-06-2005

Kas keegi mäletab mis filmi võtted olid millalgi 80\'nendatel tallinnas Pirita teel?
Minu arust kasutati selles filmis välismaa autosid ka.


RE: RE: Vanad autod Eesti filmides - smolin - 30-06-2005

kalevpoeg Kirjutas:Kas keegi mäletab mis filmi võtted olid millalgi 80\'nendatel tallinnas Pirita teel?
Minu arust kasutati selles filmis välismaa autosid ka.
Olen vist seda filmi näind, aga nime ei mäleta. Oli vene spioonifilm. Kasutati seal 70-ndate alguse Mercedest.


RE: RE: RE: Vanad autod Eesti filmides - valdo - 30-06-2005

smolin Kirjutas:Olen vist seda filmi näind, aga nime ei mäleta. Oli vene spioonifilm. Kasutati seal 70-ndate alguse Mercedest.

Kas see on sama film, kus näidatakse matuseid Toomkirikus ja matuserong sõidab mööda Pikka Jalga alla?


RE: Vanad autod Eesti filmides - miilits - 01-07-2005

Hr. VALDO
Sinu kirjeldatud filmimisplatside ja matuserongi stseenid on ka filmis \"Vaikne hooaeg\" aga seda vändati 60-ndate teisel poolel.


RE: Vanad autod Eesti filmides - Aspelund - 01-07-2005

Kas keegi mäletab äkki seda eelmise sajandi alguse välimusega bussi, mis seisis mingi aeg 80-ndate alguses Merivälja teel ühel parkimisplatsil? Mäletan juttu, justkui oleks see olnud mingi filmimeeste buss, mis ajutiselt seal seisis.... Teab äkki keegi täpsemalt?

Asp


RE: Vanad autod Eesti filmides - kr8nik - 03-07-2005

Päris selle teema alguses oli juttu filmist \"Keskpäevane praam \" ja tundmatust sadulveokist, mis seal näha oli. Tegemist on Austria firma ÖAF veokiga.


RE: RE: RE: Vanad autod Eesti filmides - stretch - 04-07-2005

smolin Kirjutas:
kalevpoeg Kirjutas:Kas keegi mäletab mis filmi võtted olid millalgi 80\'nendatel tallinnas Pirita teel?
Minu arust kasutati selles filmis välismaa autosid ka.
Olen vist seda filmi näind, aga nime ei mäleta. Oli vene spioonifilm. Kasutati seal 70-ndate alguse Mercedest.
Kui seal on tegu Mercedese kiirabibusssiga siis ma olen ka seda filmi näinud, kahjuks rohkem ei meenu eriti... Igatahes kui ma ei eksi siis see stseen oli suhteliselt filmi alguses kui see Mercedes mööda Pirita teed kihutas.