automoto.ee foorumid
Kütusepaagi taastamisest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Vanamootorrataste foorum (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=109)
+--- Foorum: Ratta remont ja hooldus (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Teema: Kütusepaagi taastamisest (/showthread.php?tid=12173)Kütusepaagi taastamisest - IZJU2 - 10-06-2005

Olemas üks kütusepaak (IZ56) , mis seest väga roostes on. Usun, et liivapritsi või haaveldamisega saab asja roostest puhtaks, aga siit minu küsimus: Oskate äkki öelda, mis tüüpi laki/värviga tuleks paagi sisepind katta, et roostetamine ei jätkuks. Eeldatavalt peaks see olema kütusekindel. Ja kust seda hankida?


RE: Kütusepaagi taastamisest - argo1974 - 11-06-2005

Eestis eriti bensiinipaakide sisepindade katmise võimalusest midagi kuulnud pole. Saksas kasutasin selleks spetsiaalselt ettenähtud tooteid nagu \'Tanklack POR 15\' , \'Kreem Weiss\' või \'TAPOX\', mis on põhimõtteliselt bensiinikindlad lakid. Kõik nimetatud vahendid on küll suhteliselt kallid - kuskil 40-50 EUR/liiter, aga tihendavad paagi perfektselt ära ning peatavad edasise roostetamise paljudeks aastakümneteks. Eestis saadavuse kohta ei oska kahjuks midagi öelda.


RE: Kütusepaagi taastamisest - IZJU2 - 11-06-2005

damn...kindlasti on keegi veel peale minu sellise proble ees olnud. Vanu paake on ennemgi siinmail taastatud ning vaevalt nad seest roostetama on jäetud.


RE: Kütusepaagi taastamisest - N2O - 26-06-2005

epovärv on ka ju bensiinikindel. seda saab odavamalt. paaki loksutati, paaki pandi pisikesi mutreid jms, et seest rooste jms värk lahti saada...