automoto.ee foorumid
Vanad bussid, osa 3 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Vanad bussid, osa 3 (/showthread.php?tid=13638)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


RE: Vanad bussid, osa 3 - vana - 07-02-2007

Tere.
Kui vähendada bussis istekohtade arvu 8-ani, kas siis piisab C-kat, või on vaja ikkagi D-kat. juhiluba vaja? Võrreldes juhikohata esirataste suhtes ei ole ju nt. veoauto gaz 52/53 ning Kavz nn. "ninaga bussi" juhtimisel erilist vahet.


RE: Vanad bussid, osa 3 - peeterpaul - 07-02-2007

Loovam, harivam ning isikliku arengu seisukohal täiuslikum on siiski bussiload teha.


RE: Vanad bussid, osa 3 - korvimees - 07-02-2007

Kui ka tehn. passis on 8 istekohta peaks piisama C-katist. Minu bussil on täismass 5t ning 5kohta ning vajalikud on C-kati load.


RE: Vanad bussid, osa 3 - paxmees - 07-02-2007

Mingil ajal kehtis nõue, et veoautos võib olla ainult 2 istmerida (sai uuritud, kui oli plaan kavz-685 hankida ja C-kat alla registreerida)....et kui buss registreerida ümber C-kat masinaks, siis juhikoht on ju 1 rida ja teise rea siis ainult saabki panna, v on nõuded muutunud?


RE: Vanad bussid, osa 3 - korvimees - 07-02-2007

Njah... väga võimalik, et veokaga nii on. Mul on registris autoelamu (M1) kategooria.


RE: Vanad bussid, osa 3 - IIIFFFAR - 07-02-2007

Kui keskit peaks huvitama, siis tänases Pärnu Postimehes kuulutus, et Tootsi vald müüb vana Volvo bussi, aasta vist 1969, enampakkumisel, alghind 15000.-


RE: Vanad bussid, osa 3 - PETSS - 07-02-2007

peeterpaul Kirjutas:Loovam, harivam ning isikliku arengu seisukohal täiuslikum on siiski bussiload teha.
Bussiload küll olemas aga mingit liiniwedu ei hakkaks ma küll oma bussiga tegema.Ja seepärast mõte ehitada omale bussist midagi .Välimuse jätaks küll endiseks.Mingi mälestus kunagi liikunud Wiima bussist jääks ju alles.Loodan ,et nüüd vanade busside huvilised ei solvunud.


RE: Vanad bussid, osa 3 - PETSS - 07-02-2007

No kui eelpostitajal tõesti midagi teha pole eks siis võib ta ju bussis (kui ma selle ostan) neid numbreid kruttida.Peaasi ,et bussi terweks jätaks.


RE: Vanad bussid, osa 3 - oxygen - 07-02-2007

Mul siin tuli selline mõttesähvatus, et äkki sul õnnestub 2708 kõrvale panna, kui see ükskord mahakandmisele läheb Rolleyes Või mõlgub sul meeles just K202?


RE: Vanad bussid, osa 3 - PETSS - 08-02-2007

2708 idee hea aga ma ihuks hetkel hammast 2215 sarnasele bussile.Peab hakkama TAKi lukkuseppade käest järgi uurima milline noist kõige parem ,eelitaks Mustamäe pargi busse (need paremini hoitud) ja palun ärge seda ümberehituse värki nii tõsiselt võtke.See mu mõte lihtsalt.Kui hästi läheb siis 5-10 aasta pärast saaks ehk ka DUPLE suhtes kaubale.Ja selle bussi jätaks küll 100% originaalseisu.


RE: Vanad bussid, osa 3 - fic - 08-02-2007

Väga kiiduväärt ettevõtmine PETSS, kuid mis lahenduse sellele bussile leiad, ning kus seda hoidma hakkad ?


RE: Vanad bussid, osa 3 - PETSS - 09-02-2007

Mis kiiduvärt asi see ikka,eks esialgu seisab lemmikparklas,eks hiljem koht vaja leida kus oleks enam vähem korralikud remonditingimused ja seda mitte lageda taewa all.Esialgu jääb buss endiseks ,tuleb endal või mõnel sõbral tuju teen väikse sõidu.


RE: Vanad bussid, osa 3 - oxygen - 10-02-2007

Lähed laed ennast maha õrritades peatustes lollide nägudega järele vaatajad Big Grin


RE: Vanad bussid, osa 3 - Edel - 10-02-2007

PETSS Kirjutas:Esialgu jääb buss endiseks ,tuleb endal või mõnel sõbral tuju teen väikse sõidu.

Mina üritan kah lühidalt samamoodi vastata,mis aga hästi välja tulla ei taha. Kui Ikaruse ostmisest rääkima hakkan,küsitakse ALATI esimesena kohe,et "mis sellega teed?"  
Tegelikult on asjatundmatule inimesele üsna raske põhjendada,miks ostsid sellise suure,kuluka ja ruumi nõudva bussi,mis tulevikus raha sisse tooma ei hakka,varuosi raske leida ning vaid suvel ilusa ilmaga mõnel üksikul korral välja ajad.
Ma üldiselt sellistele ei räägi,et tahaks saada veel LAZ 695N-i,HML Arna Mercedes O305-te jt. busse. Mind peetakse ilma selletagi hulluks.


RE: Vanad bussid, osa 3 - oxygen - 10-02-2007

Siis tulebki öelda otse, et endale nautimiseks ja vahel teistele näitamiseks. Kõik kes asjast aru saavad, need saavad ja need kes ei saa nendel ei olegi vaja saada.


RE: Vanad bussid, osa 3 - Mister X - 10-02-2007

Petss kirjutas: "Mis kiiduväärt asi see ikka..."

On küll kiiduväärt asi ja kuidas veel! Paljud meist räägivad vanatehnika hindamise ja hoidmise vajadusest, kui reaalsete tegudeni jõuavad vaid vähesed. Sageli jääb takistuseks rahanappus, tingimuste sobimatus või lihtsalt nõrk tahtejõud. Seega väärivad need, kes on materiaalse ajaloo säilitamiseks üht-teist ette võtnud, siirast kiitust.


RE: Vanad bussid, osa 3 - muuseumipapa - 10-02-2007

Mister X Kirjutas:Petss kirjutas: "Mis kiiduväärt asi see ikka..."

On küll kiiduväärt asi ja kuidas veel! Paljud meist räägivad vanatehnika hindamise ja hoidmise vajadusest, kui reaalsete tegudeni jõuavad vaid vähesed. Sageli jääb takistuseks rahanappus, tingimuste sobimatus või lihtsalt nõrk tahtejõud. Seega väärivad need, kes on materiaalse ajaloo säilitamiskes üht-teist ette võtnud, siirast kiitust.

V.a. Mister X! Täiesti Sinuga ühel meelel! Lisaksin veel aja- ja töökäte nappuse.


RE: Vanad bussid, osa 3 - PETSS - 10-02-2007

Mis puudutab 2708 ,seda bussi soovitati ka TAKi lukkusseppade poolt.Pidi olema (selles ma ei kahtlegi,hea buss).Aga arwestades omi võimalusi mul vist kergem ülal pidada uuemat Viimat.Samas kaasfoorumlased awaldanud arwamust ,et ,mis nii uue bussiga teha?Muidugi võiks omndada ka mõne vanema CR 112 aga?See buss kindlasti alleshoidmist väärt ,paraku minu rahaline seis nagu on.Seepärast valisingi oma arust endale sobivama wariandi välja.Ehk kellelgi weel soovitusi?


RE: Vanad bussid, osa 3 - Regardman - 10-02-2007

PETSS, julgen jagada ühe teadlasest kaasfoorumlase sõnu : CR112 on samasugune lollikindel riist, kui vene tehnika, st. töötab iga ilmaga ja parandatav kõigega.


RE: Vanad bussid, osa 3 - PETSS - 10-02-2007

CR 112 omapärane buss küll,esiaken tuletab mingil määral meelde kunagisi ZISe ja nende voltustega wariandi vastu pole tõesti midagi.Aga sellele bussile soovijaid ka ja ma ei hakka seda bussi nende eest ära wõtma.Loll aga järjekindel nagu ma olen seni minu eelistus ikkagi Viima bussil. Ja üks asi jutt + ideed ,teine asi teostus: kõigepealt tuleb mul see buss kätte saada aga see selgub alles kewadeks.