automoto.ee foorumid
TZ 4K-14 mootori remont - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: TZ 4K-14 mootori remont (/showthread.php?tid=14033)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 25-03-2013

(24-03-2013, 23:23 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-03-2013, 22:54 PM)pannkook Kirjutas:  kas topeltrattad panna on väga loll mõte?
Saaks haakuvust juurde ja ei vajuks nii kergelt läbi....

Kui rattalaagrid kannavad ja kusagile seetõttu laiustpidi kinni ei jää, siis pigem tark mõte. Niikuinii on need pitsalõikurid pehmes üks õnnetus.

Keerates ei tohiks ju kokku saada esimene tagumisega?

Kui rool ikka väga risti keerata, siis on see võimalik küll, et saavad kokku. Aga eks sellega saab arvestada ja nii risti ei ole üldiselt vaja keerata.


Kas varuosakataloog on selline väikses formaadis raamat?


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 25-03-2013

(25-03-2013, 09:02 AM)saarrand Kirjutas:  Kas varuosakataloog on selline väikses formaadis raamat?

Seal on kõik, alates tutvustusest ja lõpetades juppidega, kui sa seda raamatut mõtled.
Kusagil liikus ka sisseskännitud versioon....


RE: TZ 4K-14 mootori remont - jürimees - 25-03-2013

klaave kirjutas
Tsitaat:Kuna Teil siin juba roolikarbist juttu siis küsin ka vahele. Kas karbil on selle tati kinnihoidmiseks ka mingi tihend või salnik alumises otsas. Mul voolab kui jube.
Kui on siis kas vahetuseks tuleb karp laiali võtta ja üldse masina küljest eemaldada.Sellisel juhul peab vist masina keskliigendit alt tungrauaga toetam muidu murdub pooleks või kuidas?

Kataloogi järgi "Сальник 40х52х7"

Venekeelne kataloog http://equit.ru/d/125429/d/tz4k14_katalog_zapasnyh_chastey_pdf2.pdf

Veel midagi (ka MF 70 omanikele )
Příručka http://www.minitraktorcz.nm.ru/history.html
Katalog ND http://www.minitraktorcz.nm.ru/history1.html
Příručky a katalogy ND příslušenství http://www.minitraktorcz.nm.ru/14.html

Kas ei peaks lähtuvalt sisust muutma postituse teemat, kuna postitused ei piirdu ainult mootoriga? Näit lihtsalt "TZ4k-14 ja modifikatsioonid" või midagi muud.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - hydrofoil - 27-03-2013

(24-03-2013, 23:23 PM)v6sa Kirjutas:  [quote='pannkook' pid='307381' dateline='1364154847']
kas topeltrattad panna on väga loll mõte?
Saaks haakuvust juurde ja ei vajuks nii kergelt läbi....

Kui rattalaagrid kannavad ja kusagile seetõttu laiustpidi kinni ei jää, siis pigem tark mõte. Niikuinii on need pitsalõikurid pehmes üks õnnetus.

Keerates ei tohiks ju kokku saada esimene tagumisega?
[/quoO

Originaalrehvidega läheb läbi igalt poolt kus mootor veel vedada jõuab( kõhuni savis). Proovitud 20'' rattaid, rattavõllid ei pea vastu.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 27-03-2013

(27-03-2013, 06:04 AM)hydrofoil Kirjutas:  
(24-03-2013, 23:23 PM)v6sa Kirjutas:  [quote='pannkook' pid='307381' dateline='1364154847']
kas topeltrattad panna on väga loll mõte?
Saaks haakuvust juurde ja ei vajuks nii kergelt läbi....

Kui rattalaagrid kannavad ja kusagile seetõttu laiustpidi kinni ei jää, siis pigem tark mõte. Niikuinii on need pitsalõikurid pehmes üks õnnetus.

Keerates ei tohiks ju kokku saada esimene tagumisega?
[/quoO

Originaalrehvidega läheb läbi igalt poolt kus mootor veel vedada jõuab( kõhuni savis). Proovitud 20'' rattaid, rattavõllid ei pea vastu.

Mina ka ei ole leidnud vajadust topeltrehvide järele. Eks kinni on võimalik ikka jääda, aga kui asja mõistusega võtta siis midagi ületamatut ei ole ja vajadus lisarataste järele puudub.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - v6sa - 27-03-2013

(27-03-2013, 10:39 AM)saarrand Kirjutas:  ...
vajadus lisarataste järele puudub.

Kõval pinnal kindlasti.

Pehmel pinnal on hea, kui toetuspind suureneb. Topeltratas on selleks hea võimalus. Erit selline, mis on lai ja madala rõhuga, kuid põhirattast veidi väiksem. Siis ei koorma kõval pinnal laagrit, kuid põhiratta uppudes hakkab koormust kandma.

Aga valiku koht - mõistusega saab kindlasti kaugemale, kui ülisuure ja -laia rattaga.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 27-03-2013

Ma ei uuriks topeltrataste kohta, kui neid vaja ei oleks.
Lootusetu on 1.5t käruga pehmes metsas liigelda.
Tahaks näha, kuda te seda teete. Mõsitusega või ilma....


RE: TZ 4K-14 mootori remont - fanatt - 27-03-2013

(27-03-2013, 22:44 PM)pannkook Kirjutas:  Ma ei uuriks topeltrataste kohta, kui neid vaja ei oleks.
Lootusetu on 1.5t käruga pehmes metsas liigelda.
Tahaks näha, kuda te seda teete. Mõsitusega või ilma....

Ära jända nende topelt ratastega. Muretse omal lisaks mingid teised auto veljed, installeeri sinna võimalikult laiad ja kõrged rehvid peale ja ongi asi korras. Originaal rattad saad uuesti alla panna kui on vaja näiteks näitusele minna. Lisaks saad teistel velgedel ka rehvirõhuga mängida. Uuem rehv annab rohkem painduma kui need originaalid. Lisaks veel kui paned näiteks 15 või 14 velje ja kõrge rehvi siis ei hakka see ka reduktori peale. (muidugi ühte mõõtu peavad olema kõik 4 rehvi)


RE: TZ 4K-14 mootori remont - Daff - 27-03-2013

Antud küsimuses oponeeriks lugupeetud v6sale. On olukordi kus ei aita ei mõistus ei kõrgharidus. Ainus lahendus on lai rehv või siis topeltrattad. Elust enesest ju näiteid küll võtta.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 27-03-2013

(27-03-2013, 22:48 PM)fanatt Kirjutas:  . Muretse omal lisaks mingid teised auto veljed, installeeri sinna võimalikult laiad ja kõrged rehvid peale ja ongi asi korras.

Selle peale on ka mõeldud. Paraku ei ole head(traktorimustriga) midagi silma jäänudSad


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 28-03-2013

(27-03-2013, 22:44 PM)pannkook Kirjutas:  Ma ei uuriks topeltrataste kohta, kui neid vaja ei oleks.
Lootusetu on 1.5t käruga pehmes metsas liigelda.
Tahaks näha, kuda te seda teete. Mõsitusega või ilma....

Kui nokkida, siis käru tehasepoolt lubatud max kandevõime on 1000kg ehk siis pane vähem peale. Smile Aga tõsiselt rääkides, kas sa sõidad turbarabas või mädasoos enamasti et kohe üldse liigelda ei ole võimalik?
Ise käin ka aeg ajalt endiste turbaaukude vahelt puid vedamas ja kui kast umbes servani täis panna saab ühe korra sõita, teist korda enam sama jälge kasutada ei saa, siis on küll oht kinni jääda.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 28-03-2013

Ühe korra veab enamasti välja küll.
Mul vaja aga kasutada märga metsaalust, igal aastal sama rada pidi.
Lumes ei saa, siis kui kevad ja märg, siis vean.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - fanatt - 28-03-2013

(27-03-2013, 23:01 PM)pannkook Kirjutas:  
(27-03-2013, 22:48 PM)fanatt Kirjutas:  . Muretse omal lisaks mingid teised auto veljed, installeeri sinna võimalikult laiad ja kõrged rehvid peale ja ongi asi korras.

Selle peale on ka mõeldud. Paraku ei ole head(traktorimustriga) midagi silma jäänudSad

No siis oled vähe otsinud: esimene näide [Pilt: 2213751172259c_o.jpg]

Tsitaat:Kui nokkida, siis käru tehasepoolt lubatud max kandevõime on 1000kg ehk siis pane vähem peale. Aga tõsiselt rääkides, kas sa sõidad turbarabas või mädasoos enamasti et kohe üldse liigelda ei ole võimalik?
Ise käin ka aeg ajalt endiste turbaaukude vahelt puid vedamas ja kui kast umbes servani täis panna saab ühe korra sõita, teist korda enam sama jälge kasutada ei saa, siis on küll oht kinni jääda.

Räägin ainult enda eest: Käin metsas siis panen ikka võimalikult palju peale- vähem sõitu. Lisaks pordedele kõrgendused ka peale. Viskasin väga kiiresti originaal rehvid käru alt minema, peale korra maa sees käiku. Nüüd on tavalised maasturi rehvid all 225 laiad kui õieti mäletan ja enam probleemi pole olnud. Originaalid on alles kui on vaja näitusele minna. Lisaks veel kui on vaja suvel õues tööd teha ja hoovil natuke väljanägemist on mitte ei ole mingi muda auk. Siis on ikka vahe küll, kas sõidad selle peenikese rattaga mis jätab rõveda jälje maha või on all ikka laiem rehv. Traktori originaal rehvidega ei kannata muru peale üldse minna, kohe on jälg järgi (isegi kui maa on tolm kuiv)

Tsitaat: Antud küsimuses oponeeriks lugupeetud v6sale. On olukordi kus ei aita ei mõistus ei kõrgharidus. Ainus lahendus on lai rehv või siis topeltrattad. Elust enesest ju näiteid küll võtta.

Kui tähte närida siis muidugi on võimalik igal meetril välja arvutada optimaalne erisurve ja niimoodi väga edukalt metsas käia aga mis point asjal on. Laiem rehv teeb ju asja kordades lihtsamaks igal pinnasel on erisurve palju väiksem. Lisaks on töö tegemine lihtsam, stressi vähem ja tuju parem.
NB: pooldan originaalsust, mõistusega asja võtmist, loogikat. Kuid eelkõige on masinad tehtud töö tegemiseks ja kui on vajadus laiemaate rehvide, topelt rataste järgi. Leian, et see ei kahjusta masina originaalset väärtust nii palju, et see kaaluks üle mugava töötegemise.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - v6sa - 28-03-2013

(27-03-2013, 22:51 PM)Daff Kirjutas:  Antud küsimuses oponeeriks lugupeetud v6sale. On olukordi kus ei aita ei mõistus ei kõrgharidus. Ainus lahendus on lai rehv või siis topeltrattad. Elust enesest ju näiteid küll võtta.

Khm, ma nagu topeltratast toetasin oma kirjutises... Aga ainult topeltrehv ei päästa - lihtsalt traktor upub varasemast pehmemasse ära.

Mida suurem ja pehmem on toetuspind, seda kauem püsid pinnal. Ümar ja elastne maasturirehv lõhub pinda vähem, kui pitsalõikurit meenutav originaalrehv. Veel parem on sõiduautorehv, mis on väga pehme ja "pinnasõbralik", kuid kardab oksi ja muid teravaid elamusi oluliselt enam, kui "pitsalõikur"

Arvutada saab paljusid asju, kuid mitte igal arvutusel ei ole mõtet. Pehme mets on midagi sellist, mida mina numbritesse panna ei mõista.Toungue
Eriti olukorras, kus üks räägib tolmavast murust ja kohe teine lajatab mudaplägasesse turbaauku.Toungue Võrrelda saab ikka võrreldavat.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 28-03-2013

aga kui nüüd alternatiive otsida, kas selline nagu fanatil välja toodud üldse õigustaks?
Selle jooks on hinnaklassis 1000EUR ma pakun.
UAZil mul olid analoogsed all, läbitavust polnud ollagi....
Naasin ikka oma tsehhika juurde.
Millegipäras on traktorimuster välja ju mõeldud. See, et ta kamarat lõhub on halöb jahh, aga suvel ma otseselt ei pea sõitma. Kevadel on mu küttepuude väljavedu.
Võiks ka talvel olla, kui mingi riista suudaks lumes liikuvaks teha.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - v6sa - 28-03-2013

(28-03-2013, 23:39 PM)pannkook Kirjutas:  ...
Millegipäras on traktorimuster välja ju mõeldud.
...

"Kalalsabamustriga" traktorirehvi krihvid haaravad tõhusalt pinnast kinni. Kui pinnas peab, pole muret. Kui pinnas aga ei pea (pehmes näiteks), siis kühveldavad kiiresti ratta maa sisse peitu.

Autorehvid hakkavad tihti tööle alles teatud kiirusest... Aeglaselt veeredes kipub muster ummistuma.

Mustri tungimine pinda parandab veovõimet, kuid samal ajal halvendab pinnalpüsimist. Igaüks peab leidma kompromissi.

Lumes aitavad (pool-)roomikud. Kel raha, ostab näiteks Mattrackid. Kel raha pole, kombineerib ise...

Üsna lollikindel variant talveks on leebe mustriga rehvid, millel peal agressiivsed ketid. Ketid annavad pidamist libedale, lai ja ümar profiil kannab. Päris imet ei tee vast ükski. 16" rataste paar (säärased seal vist on?) paaritonnise eluskaaluga käru all on paratamatult vähe...Rolleyes


RE: TZ 4K-14 mootori remont - probemees - 29-03-2013

Minu tz-il on originaalist vist veidi laiemad rehvid (nagu tz-il ikka) eelmise omaniku poolt on paigaldatud uued rehvid mis on laiemad. Muidugi ma pole kuskil metsas puude vahel temaga kärutanud ja otseselt kinni pole ka kuskil jäänud (ok lume lükkamisel olen korra kinni jäänud) Metsas käimiseks on mul t-16 väga hea ja kõrge. Olen kodu ümber puid vedanud (sellises pargi moodi metsas, kuhu päike väga ei paista ja on suht niiske) muidugi minul pole originaal käru ka, mina kasutan puude veoks siguli käru. Kärule on ikka korralik hunnik niiskeid puid ja pakke peale laotud (nii et sild koopas) ja esi diffri lukkuga olen igalt poolt läbi tulnud. [/align]


RE: TZ 4K-14 mootori remont - fanatt - 29-03-2013

(28-03-2013, 23:39 PM)pannkook Kirjutas:  aga kui nüüd alternatiive otsida, kas selline nagu fanatil välja toodud üldse õigustaks?
Selle jooks on hinnaklassis 1000EUR ma pakun.
UAZil mul olid analoogsed all, läbitavust polnud ollagi....
Naasin ikka oma tsehhika juurde.
Millegipäras on traktorimuster välja ju mõeldud. See, et ta kamarat lõhub on halöb jahh, aga suvel ma otseselt ei pea sõitma. Kevadel on mu küttepuude väljavedu.
Võiks ka talvel olla, kui mingi riista suudaks lumes liikuvaks teha.

Konkreetse rehvi hind on 100€ tükist. Muidugi rehvi turg on üüratu. 15 tolliseid 300 laiu rehve on ka saada. Läbivuse poole pealt ei saa TZ-i UAZ-iga küll võrrelda. Üks on pea 2t teine 800kg+3 vedavat ratast, UAZ teatavasti 2 vedava rattaga. Kui TZ alla panna samad rehvid mis sinu UAZ-il siis TZ-t sõidaks sellega kasvõi soos (erisurve teine). Ideaalne oleks Lai rehv mõistliku mustriga, ning metsas käiguks lased surve maha ja paned ketid peale. Traktori muster on pigem põllutöö jaoks.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 29-03-2013

kas eelviidatud rehve originaalvelje peale on lootusetu ajada? Selleks tuleks siis ikka laiad veljed ka aretada?


RE: TZ 4K-14 mootori remont - klaave - 29-03-2013

terekest kah. loen teie arutelu rehvide teemal ja saadan ühe pildi. Selline isend oli hiljuti müügis ja isegi kaalusin varianti, kuid sinna ta jäigi. Tundub, et on MTZ rehvidele ehitatud ja usun et selline isend ikka roomab küll. Murule muidugi ei lähe kuid ise kasutan murul sõitmiseks murutraktorit. Veab isegi keskmisest suurema tikitreileri koos sõnnikukoormaga ära kui vaja, ja mõistust on iga liikumise juures vaja nii soos kui betoonil.
Kas selles roolikarbis on siis kahte sorti määre Tatt ja tavott. Kas sellel on mingi eriline mõte ka või saaks näiteks mingi tavoti laadse tänapäevase määrdega asendada.