automoto.ee foorumid
TZ 4K-14 mootori remont - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: TZ 4K-14 mootori remont (/showthread.php?tid=14033)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: TZ 4K-14 mootori remont - fanatt - 21-07-2013

Omalt poolt sai ühe taastamine peaaegu lõpule viidud, juhtmed veel tuledele vedada ja ongi uus traktor olemas. Teine töötab väga hästi ja nüüd juba hädavajalik abimees. Enne ei osanud sellisest riistast puudust tunda nüüd ei oskaks ilma.Toungue


RE: TZ 4K-14 mootori remont - probemees - 22-07-2013

Kust saaks gaasitrossi jaoks terastraati, mis sobiks tz-ile, täna murdus see nö käepideme nupp selle traadi küllest ära. ??


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 22-07-2013

mul mädanes see ära-
Mõtlesin asendada mingi sääreka trossigaCool


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 22-07-2013

Mõigus originaalosa oli viimati krooniajal 195 EEK. Uusi eurohindasi kahjuks ei tea öelda.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - jürimees - 22-07-2013

Olen ise kasutanud gaasitrossina vene veoauto õhuklapi trossi. Millise margi oma, täpselt ei tea,aga pikkus piisav.
Kusagil näinud, et kasutatud ka vene veoauto radiaatori ribikatiku trossi. Proovisin ka ise,kuid läbimõõt veidi suurem. Ei hakaanud avasid suuremaks tegema, kuna oli olemas postituse alul nimetatud tross.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - fanatt - 22-07-2013

Mina tegin golfi kapoti trossist. Seal täpselt samasugune traat sees ja liskas on kõril plastik kate. Kõigil autodel peaks see vist traadiga olema.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 22-07-2013

(22-07-2013, 22:21 PM)fanatt Kirjutas:  Mina tegin golfi kapoti trossist. Seal täpselt samasugune traat sees ja liskas on kõril plastik kate. Kõigil autodel peaks see vist traadiga olema.

See on üsna geniaalne idee!


RE: TZ 4K-14 mootori remont - probemees - 22-07-2013

Ma saatsin krk mõigu müügimehele kirja vaatab mis ta vastab, kui võimalik siis tellin gaasitrossi ja siduritrossi koos.

Täna päev otsa tuulasin kodus, aga ei leidnud midagi sobivat, mini vene auto sama süsteemi leitsin (ka vist nende jahutusribide avamiseks ja sulgemiseks mõeldud) jublakas, aga see traat veidi jämedam aga lühem, ca 10-15cm puudu. [/align]


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 23-07-2013

(22-07-2013, 23:47 PM)probemees Kirjutas:  Ma saatsin krk mõigu müügimehele kirja vaatab mis ta vastab, kui

Ma olen ka aegajalt saatnud, vastu nad ei kirjuta.
Elu läheb ilma trossiostjatetagi vist üsna hästi....


RE: TZ 4K-14 mootori remont - probemees - 23-07-2013

Läksin kergemat teed ja helistasin ise, gaasitross 25- ja siduritross 30- broneerisin mõlemad asjad ära ja nüüd lähipäevadel plaan Tallinna minna ja siis toon ära. Rolleyes

gaasitross nagu kallimaks läinud euroga. Cool


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 23-07-2013

(23-07-2013, 11:12 AM)probemees Kirjutas:  Läksin kergemat teed ja helistasin ise, gaasitross 25- ja siduritross 30- broneerisin mõlemad asjad ära ja nüüd lähipäevadel plaan Tallinna minna ja siis toon ära. Rolleyes

gaasitross nagu kallimaks läinud euroga. Cool

Eks ta nagu ikka, et Euro hinda ei tõsta...


RE: TZ 4K-14 mootori remont - probemees - 25-07-2013

Tõin eile trossid ära, täna prooviks ära vahetada. Kui keeruline seda siduri trossi vahetada on. ?


krk-s oli isegi üks tz remondis, nina puha laiali lammutatud, kellegi foorumi kasutaja oma äkki. ?


RE: TZ 4K-14 mootori remont - olli - 30-07-2013

Ma kahtlustan, et olen seda juba varem küsinud, aga mitte ei mäleta ega leia üles. Nimelt, kas antud traktoril õlifilter mootoris on? Ise ei ole suutnud tuvastada. Või piisabki ainult õli vahetamisest?


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 30-07-2013

ma kunagi kusagilt alt otsast miskise kopsiku leidsinBig Grin
Pese traktor puhtaks ja vaata lähemalt


RE: TZ 4K-14 mootori remont - jürimees - 31-07-2013

http://www.minitraktorcz.nm.ru/history.html .Vaata pilte lehekülje lõpus (joonis 30).


RE: TZ 4K-14 mootori remont - olli - 31-07-2013

Tänud! Nüüd on pilt selge.
Küsiks veel seda, et kuidas selle traktori piduritega lood on. Mul nimelt käsipidur justkui nagu töötab, aga jalapidur ei võta kohe üldse. Mida seal vaadata tasuks ja on üldse mõtet üritada originaalpidureid paremaks saada? Või peaks kohe midagi etemat külge ehitama, et Lõuna-Eestis ellu jääda?Big Grin


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 31-07-2013

Trossid ikka pingul?Rolleyes


RE: TZ 4K-14 mootori remont - olli - 31-07-2013

Pingul nagu oleks. Samas panin tähele, et käsipidur liigutab esimeste lõppülekannete küljes olevaid pidurihoobasid oluliselt rohkem kui jalgpidur tagumisi. Ehk peab siis alustuseks trossi üle vaatama jah.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - klaave - 01-08-2013

Oma kogemusest võin öelda, et ainult üle vaatamisestei piisa. Tross kipub välja venima ja tegelikult peab tugevalt peale pingutama. Omal sama häda ja lahti võttes klotsid nagu uued (no peaaegu ja võrrelda polnud ka uutega). Trossist enam pingutada ei andnud, ja nii saigi hooba peale pressitud(mõlemal rattal ja tegelikult hoopis väiksemat tüüpi koormarihmaga justkui pidurit peale vedades), trossiots uuesti kinnitatud (tugevalt trossi pingutades). Kui koormarihmad maha said, andis parajalt nii palju järele, et veeremist ei takistanud, kuid pidurdab korralikult.
Mõtlesin ka teha trossile mingi kapitaalsema pinguti, et tulevikus seda koormarihmade osa vältida, vahel kuid esialgu nii jäi.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - jürimees - 01-08-2013

Omal plaanis netiavarustes kohatud lahendus, et tross asendatud tõmbitsaga. Tõmbitsad isegi olemas, aga kevad tuli peale ja kinnituste tegemine lükkus järmiseks talveks.