automoto.ee foorumid
TZ 4K-14 mootori remont - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: TZ 4K-14 mootori remont (/showthread.php?tid=14033)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: TZ 4K-14 mootori remont - Wiki432 - 02-09-2012

(02-09-2012, 18:45 PM)olli Kirjutas:  Generaatori mark on 17.3701 14v 40A

Pesueht venemaa toode, käib komplekti regulaatoriga Я112А, mis on harjahoidiku sisse monteeritud. Masinatel, mis selle generaatoriga komplekteeritud, olid laadimise kontrolliks peal ampermeetrid. Iseenesest lollikindel ja odav riistapuu.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - priit2 - 02-09-2012

No siis on kokku kaks tihvti. Üks mis kangilt võllile jõu üle kannab ja teine kaane all mis võllilt millelegi kolmandale üle kannab. Vaja siis see teine ka järgi uurida, äkki on seal ka loks.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - probemees - 02-09-2012

mina urgitsesin ka teleskoop magneti abil selle kõvera tifti kasti põhjast välja. Hetkel on küll üks täpne nael seal sees ja tundub et sellist lõtku pole, millega ta augud ära loksutaks. Aga kindluse mõttes võiks sinna midagi tugevamat vaadata. !


RE: TZ 4K-14 mootori remont - jürimees - 02-09-2012

priit2 kirjutas
" No siis on kokku kaks tihvti. Üks mis kangilt võllile jõu üle kannab ja teine kaane all mis võllilt millelegi kolmandale üle kannab. Vaja siis see teine ka järgi uurida, äkki on seal ka loks"

Minu mõlemal traktoril on tehase poolt reversi kang ja võll kokku keevitatud ja ainus tihvt selles sõlmes ühendab reversi kangi võlli ja reversi lülituskahvlit.Sellele tihvtile ligipääsuks vaja lahti keerata käigukasti ülemise kaane neli polti (sama kaan, millel asub käigukang).Tegu siis kas omaloominguga või on konstruktsioonilisi ernevusi. Vt ka sõlm nr 8761 http://equit.ru/d/125429/d/tz4k14_katalog_zapasnyh_chastey_pdf2.pdf

olli kirjutas

"...Leidsin sealt leheküljel 30 tabelis "9174.Полуось ." asuva nr. 7 ehk "Сальник 80х 100х13". On see õige asi, mille abil saab esirataste juurest läbijooksva õli kinni? Rattavõlli korpusest välja ulatuv osa on vähemalt oluliselt peenem kui 80mm..."

Pole küll ise lammutanud, aga vaata ka kolmas postitus kolmas pilt http://ahiv.ucoz.ua/forum/2-1-9


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 03-09-2012

See pole sul kindlasti originaal generaator, aga vahet poelgi. Originaalis on generaator ja relee regulaator tõiesti eraldi ja asuvad ka ealdi kohtades. Relee on armatuuri taga ja generaator mootori juures,
Süütelukust ei ole võimalik masiant seisma panna juba seetõttu, et tegemist ei ole ju elektrilise kütusepumba vms muu väljasuretusega, vaid puht füüsiliselt tõmmatakse gaasihoob tagasi ja kütust enam peale ei lähe. See on originaalis niimoodi.
Käikukastis on reeverskang ümber võlli ja võlli peal on ta tihvtiga kinni, Mina panin sinna viimati remondi käigus uue tihvti ja see oli 5.ne materjal ning on vabalt poest saada. Kui see tihvt juba sinna põhja kukkunud on, siis üsnagi tõenäoliselt ta sinna põhja ka jääb ja kurja enam ei tee, omal on kord juhtunud et üks 10.ne mutter käis isegi hammasrataste vahelt läbi ja õnneks jäi kõik peale mutri enda terveks.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - olli - 03-09-2012

Tänud vastuste eest!

Võibolla juba siit läbi käinud, aga üles ei leidnud. Nimelt, mis õli panna nii mootorisse, käigukasti kui külgmistesse ülekannetesse? Mootorisse diisliõli? Ja kõigisse käiguosadesse suvaline mootoriõli või peaks kasutama käigukastiõli?

Tahaks ikka võimalikult pikka iga masinale. Wink


RE: TZ 4K-14 mootori remont - probemees - 03-09-2012

Mina tegin just holdust ja mootori õlina kasutan Mobil Super 2000 10W40 poolsünt õil. Vana õli mis välja lasin, sellekohta ei oska midagi öelda oli jumala vedel (Ostmisest alates oli see õli sees). Ei tea kas tundub või hakkas see mootor tõesti selle õliga palju pehmemalt käima. Õlifiltri pesin läbi (Valvoline Brake Cleaner-iga) samas alt õli sõel ja peenikesed õlitorud pesin ka läbi.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - priit2 - 03-09-2012

Tänud siis foorumlastele, tihvt oligi kolmeks tükiks. Sain magneti ja kaltsuga kõik tükid kätte. Uus tihvt sees ja toimib.
Muide eelmine sügis tellisin suurema portsu varuosi slovakkiast, interneti poest, neil küll pood ise slovaki keelne, kuid peale pusimist sai koodi ja pildi järgi vajaliku tüki kätte küll. Inglise keeles sai muud asjad aetud. Arveldamine eurodes ja kaup tuli miski kullerpostiga. Võibolla võtan sügisel veel miski tellimise ette. Siiski tuleb mainida, et varuosade kvaliteet on kõikuv. Silma hakkas süüteluku+võtme puhul see, et võtme plekk oli poole õhem, kui originaalis jne. Ka on tellitud eelsüüteküünal tänaseks kutu. Mis põhjusel ei tea.Aga filtrid ja tihendid olid ok.
Pood ise:
http://www.nd-traktory.cz/nd-pro-malotraktory/tz-4k-14/


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 04-09-2012

Mootorisse käib tavaline diiselmootori õli, mina olen selleks 20 aastat kasutanud Kamaz diiselõli. Kõigukasti, tagasilda ja külgülekannetesse käib TAD-17i ehk rahvakeeles tatt ja seda on vabalt poes siiani saada (valke lapik kanister punase sildiga, tootja Erimell).
Priit, kui hakkad asju tellima, anna teada, mul oleks ka mõne asja vastu võibolla huvi, saaks äkki tellimused ühendada?


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 04-09-2012

mul pole miskit eelsüüteküünalt, kuigi võiks. Kas saad teha pilti sellest vigurist? Mis asi teda seal süütab? Juhe läheb takka?
Mul seal vaid mingine punn ees ja seegi tundub olevat originaal.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 04-09-2012

Algselt oligi originaalis seal punn ees. Eelsüüteküünal on tavaline, diiselmootorile mõeldud hõõgküünal millel juhe järgi ja enne külmalt käivitust paned korra küünalt. Nagu ikka diiselautodelgi see käib.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - MeelisV - 04-09-2012

viidatud e-poe aadress juhatab pigem tsehhi maale kui slovakkiasse aga see selleks Cool
ise olen auto juppe tellinud slovakkiast ja kasutanud pakivedu.ee teenust oli suhtkoht soodsam kui teised pakkujad.
ja samuti sai slovakkidega asi aetud inglise keeles
kas sellest poest leidub ka seda traktorit või mitte aga nii mõndagi huvitavaid vidinaid on seal olemas

http://www.agromat.sk/


RE: TZ 4K-14 mootori remont - priit2 - 04-09-2012

Eelsüüteküünal ei ole standardis. Küll saab tema ise paigaldada.Koht on olemas. Vaata sealt e-poest, seal on ta koos adapteriga olemas. Toite vedasin eraldi kaitsme alt ja lüliti samuti.
Kui tellima hakkan annan teada.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 04-09-2012

anna teada ja palju maksma läheb. Oleks ka äkki käppToungue


RE: TZ 4K-14 mootori remont - jürimees - 04-09-2012

pannkook kirjutas:
anna teada ja palju maksma läheb. Oleks ka äkki käpp.

Eelmise aasta lõpus pakkus eesüüteküünalt koos vahetüki, juhtme, lüliti ja kontrolllambiga ka KRK Mõigu.Hind veidi üle 30 EUR-i.
Minul sellest ajst üks komplekt kasutusel ja seni probleeme ei ole.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - pannkook - 05-09-2012

ja abi on asjast kõvasti?Cool


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 05-09-2012

Küünlast on talvekülmade ajal ikka tohutult abi. Oleneb muidugi, mis külmadest räägime, mina olen käivitanud traktorit olude sunnil ka -25C ja madalamatel temperatuuridel. Küünlaga saab masina käima muretult, kõik muu on aga veel tükk aega kange, kuni õlid ja asjad vähegi soenema hakkavad.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - jürimees - 05-09-2012

Olen eelkirjutajaga sama meelt.


RE: TZ 4K-14 mootori remont - rauljaakervin - 08-09-2012

Ei ole küll just remonditeema aga... Küsimus, kas keegi mingit kartulivõtumasinat ka kõnealuse traktori järgi haakinud on? Üherealine saputaja äkki?


RE: TZ 4K-14 mootori remont - saarrand - 10-09-2012

Ma olen kunagi remontinud ühte isendit, mis väidetavalt toodi otse kartulipõllult, kus ta olevat vagusi üles ajanud, aga ei olnud juttu, mis seal haakes siis selleks tarbeks oli.