automoto.ee foorumid
Raadio - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Klassikalise auto ekspluateerimine (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Teema: Raadio (/showthread.php?tid=16605)

Lehed: 1 2 3


Raadio - piezvaniman - 02-07-2006

Mismoodi peaks autoraadio jaamu vastu võtma.

Kas siis, kui antenni sinna taha pole ühendatud, peabki tulema ainult sahinat, või võiks ta õrnalt niisama ka midagi kinni püüda. Raadio mingi Gelhard, tahaks teda mossele peale panna. Peal on ka kiri dolby, ja kõlaritele on 8 juhetm see vist tähendab nelja outputi, aga neli neist ei tööta kassetiga, ei tea kas peabki nii olema.


RE: Raadio - Hõljuk - 02-07-2006

Ilma antennita tavaliselt ikka Kuku ja mõned vene jaamad mängivad. 8 kõlarijuhet = 4 kõlarit jah ja need peavad ikka kassetiga ka töötama.


RE: Raadio - piezvaniman - 03-07-2006

Ma küsiks siis veel et selgusele jõuda.

Üldse läheb seal välja 13 juhet.

Punane ja must on kindlalt voolu input.

Neli järgmist on eelmine omanik ühte punti pannud ja need on kirjaga esimesed ehk siis vist esimesed kõlarid kuna sealt tuleb hääl.

Veel neli järgmist on kirjaga tagumised, aga sealt ei tule midagi.

Voolu juhtmetega on veel ühes pundis tundmatu roheline, roosa juhe kirjaga:mälu +; ja kollane juhe arusaamatu kirjaga. Mis need kolm viimast olema peaks?? Äkki keegi teab.


RE: Raadio - mesamees - 03-07-2006

see roosa on mälu ots mis peab olema plussis ja see kollane on olnud raadiotel tavaliselt elektriantenni ots.kui lülitad raadio sisse siis sõidab antenn välja ja vastupidi.


RE: Raadio - piezvaniman - 03-07-2006

Aga kui sellist antenni pole siis pole ka juhet vaja kuhugi panna eks.
See ka imelik, et katsetasin seda siin 12 V traffoga, ja alguses mängis kassetti, siis enam ei mängind, raadio alguses kahises aint, nüüd ei kahise üldse enam, midagi on valesti.


RE: Raadio - piezvaniman - 03-07-2006

A milleks see mälu ots üldse vajalik on teglt.


RE: Raadio - ats97 - 03-07-2006

arvatavasti kärsatasid maki läbi! selliseid asju ei katsetata traffodega!
ja mäluots on selleks, et peale seda kui maki kinni paned ei kustuks mäludesse pandud sagedused ära ja sa ei peaks neid igakord uuesti otsima/salvestama!


RE: Raadio - piezvaniman - 03-07-2006

seda ma ka arvasin, aga need on küll alati samad, mis seal juba sisse salvestatud on, et ei tea, ja ma ei usu et ma ta läbi kärsatasin, akust tuleb ju hoopis suurem vool.


RE: Raadio - piezvaniman - 03-07-2006

ah jaa, see ka, et raadio all on mingi pisike roosa nupp, mis nagu vajutades võtab korraks pildi ära aga midagi muud ei tee, mis asi see olla võiks?


RE: Raadio - mesamees - 03-07-2006

piezvaniman Kirjutas:ah jaa, see ka, et raadio all on mingi pisike roosa nupp, mis nagu vajutades võtab korraks pildi ära aga midagi muud ei tee, mis asi see olla võiks?
no see on vist mingi reset nupp arvatavasti,et juhul kui lolliks läheb,siis saad restardi teha nagu arvutilgi.minu clatronicul on selline nupp esipaneeli taga.



RE: Raadio - kolz - 03-07-2006

piezvaniman Kirjutas:Aga kui sellist antenni pole siis pole ka juhet vaja kuhugi panna eks.
See ka imelik, et katsetasin seda siin 12 V traffoga, ja alguses mängis kassetti, siis enam ei mängind, raadio alguses kahises aint, nüüd ei kahise üldse enam, midagi on valesti.
Kui sa palja trafoga proovisid siis riist vist õhtal. Trafo ja autoraadio vahel oleks pidanud ka dioodsild olema, siis kuidagimoodi peaks mängima. Trahvost tuleb välja vahelduvvool, aga raadiod-makid töötavad enamasti alalisvooluga ja vahelduvvool on neile paha-paha.


RE: Raadio - piezvaniman - 03-07-2006

Ei ma ei usu, et see midagi ära jamas. See tegelt digika akulaadija Big Grin, peaks ikka sama mis auto andma, sest seal on selline võimalus et kas paned sellega akud laadima , või võtad selle tagant juhtme ära ja paned otse sigarisüütajast akud laadima, nii et ma arvan, et see pole nii väga paha paha?


RE: Raadio - Jesper - 03-07-2006

Eks kolz üritas lihtsalt targutada, kui midagi kasulikku öelda pole, siis tuleb ju mitte-kasulikku tähenärimist harrastada...

Mis puudutab raadiot, siis see laadija võib hoolimata kogu loogikast selle ikkagi tuksi keerata, patarei laadimiseks vajalik voolu stabiilsus on natuke teine kui elektroonika tööks. Proovi autoraadiot ikka autos. Kui häält sisse ei võta, siis on valik, kas viia parandusse või osta uus. Variant nr 2 on tõenäoliselt odavam, kasutatud kassetikad ei maksa tänapäeval rohkem kui paarsada krooni.


RE: Raadio - kolz - 04-07-2006

Jesper Kirjutas:Eks kolz üritas lihtsalt targutada, kui midagi kasulikku öelda pole, siis tuleb ju mitte-kasulikku tähenärimist harrastada...

Mis puudutab raadiot, siis see laadija võib hoolimata kogu loogikast selle ikkagi tuksi keerata, patarei laadimiseks vajalik voolu stabiilsus on natuke teine kui elektroonika tööks. Proovi autoraadiot ikka autos. Kui häält sisse ei võta, siis on valik, kas viia parandusse või osta uus. Variant nr 2 on tõenäoliselt odavam, kasutatud kassetikad ei maksa tänapäeval rohkem kui paarsada krooni.
Isand Jesper, ei targutanud ma midagi. kui sul elektroonikast mingisugunegi ettekujutus on siis saaksid ka eellmisest postitusest aru. piezvaniman kirjutas "et katsetasin seda siin 12 V traffoga, ja alguses mängis kassetti, siis enam ei mängind, raadio alguses kahises aint, nüüd ei kahise üldse enam, midagi on valesti", teadupärast väljub trahvost vahelduvvool ja kui see otse automakiga ühendada ongi paha-paha. Selleks et trahvot automaki käitamiseks kasutada peab trahvo olema alaldatud st. dioodsillaga silutud, kuigi see pole parim varjant sest see väga primitiivne voolu alaldamine.
piezvaniman, digika laadija jääb ka nõrgaks automakile. vaevalt et see sul 12v ja piisavalt watte välja annab ja kui ka annab siis voolutugevus ikka jääb nõrgaks ja kontrolli kas laadija ikka ise veel töötab. Äkki nõrkes laadija katsetades ära.
Ise kasutan automakkide katsetamiseks 12v10w alaldi-adapterit ja seegi kipub nõrgaks jääma kui volumi keerata, aga sedasi vaikselt kuulates ajab asja ilusti ära.
Sa otsi selline 12v vooluallikas(akudrelli laadia, akudrelli aku, vene kassettmaki adapter jne) mis paneb auto suunatulepirni ilusti põlema ja see peaks ka raadio tööle panema, vähemalt niikauaks et saad selle korrasolekut proovida. Vahest piisab ka 9voldist, et riiet tööle saada.














RE: Raadio - Jesper - 04-07-2006

Mul on väga hea ettekujutus sellest, kuidas alaldi töötab, lihtsalt see dioodsillast jauramine on kõige pesuehtsam tähenärimine ja oma suurte "teadmistega" eputamine. Iga tobu saab aru, et mõeldi toiteplokki, mis muuhulgas ka alaldab.


RE: Raadio - kolz - 04-07-2006

Jesper Kirjutas:Mul on väga hea ettekujutus sellest, kuidas alaldi töötab, lihtsalt see dioodsillast jauramine on kõige pesuehtsam tähenärimine ja oma suurte "teadmistega" eputamine. Iga tobu saab aru, et mõeldi toiteplokki, mis muuhulgas ka alaldab.
Isand JESPER. Ära jaura, ei tahtnud ma targutada ja veelvähem teadmistega hiilata ega targutada. Oli kirjas et mees proovis TRAFFO-ga ja sellest ma ka lähtusin. Lihtsalt 20 aasta jooksul olen nii mõndagi näinud millega, kuidas ja missuguste vahenditega on autoraadioid proovitud ja juhtmeid ühendatud. Praktika õpetab.
Iga tobu ei saa aru mida postitaja mõtles, nii sinagi. Kasutas ta ju hoopis digikaamera laadijat, mis teadupärast toiteplokki ei asenda.


RE: Raadio - Jesper - 04-07-2006

Ja kui paljud raadiod käituvad pärast otse trafo taha lülitamist järgnevate sümptomite järgi: "alguses mängis kassetti, siis enam ei mängind, raadio alguses kahises aint, nüüd ei kahise üldse enam" Smile

Ja digika laadija ongi toiteplokk, mis siis et ehk tõesti suhteliselt madala võimsusega. Muudab pinget ja aladab.

Jään endiselt selle juurde, et mingi dioodsillaga mängimise asemel on palju lihtsam see raadio korra autosse torgata ja asi on hetkega selge.


RE: Raadio - piezvaniman - 04-07-2006

Big Grin, rahu, me oleme siin kõik sõbrad.
Raadio võttis selle sama laadija pealt jälle hääle sisse ja nüüd töötab kassetikas jälle hoopis teiste kõlarijuhtmete pealt. Nii et raadioga vist ikka mdiagi korrast veidi ära. Aga tundub, et olgugi laadijal veidi vähe ampreid, siis ära ta raadiot ikka ei ole lõhkunud, tulukesed põlevad ikka, kassett ka mängib, aint raadiojaamu pole ikka kätte saand.


RE: Raadio - piezvaniman - 04-07-2006

Ja kuidas peaks scanni nupp töötama?
Kui paned scan, siis ta jääbki seda lõpmatuseni tegema


RE: Raadio - mesamees - 04-07-2006

piezvaniman Kirjutas:Ja kuidas peaks scanni nupp töötama?
Kui paned scan, siis ta jääbki seda lõpmatuseni tegema
kui see jääb lõpmatuseni kerima,siis pole sul antenni järgi ja ta ei leiagi midagi üles.torka kasvõi mingi juhtmejupp antenniks ja proovi siis või toksi käsitsi mõni jaam sisse.ja see,et häält tuleb nüüd teisest kõlarijuhtmest,tähendab,et ühe kanali küpsetasid läbi.palju õnne sulleToungue