automoto.ee foorumid
Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 (/showthread.php?tid=16933)



RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - MartinL - 02-02-2007

mrali Kirjutas:Tundub, et AYI, AYG, AYE, AYC on Tallinnale reserveeritud ja AYB, AYD, AYF, AYH muule Eestile. AYH-d oli hulgemini Pärnus näha (ise nägin mitut 2xx seal).
PS: LKF-i järgi peaks ka MGV väljas olema.
AYH ka Tallinnas.
Ise külge kruvinud Smile


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - elideel - 12-02-2007

nägin Laagri Maksimarketi parklas sellise huvitava numbrimärgiga autot nagu 888 MAR. Huvitav seepärast, et kui tavakorras MAR üldse väljastati, siisoli see väga ammu. See märk oli üsna uuel autol nn "euronumbrina". Seetõttu jäädvustan selle oma faili kui "eriseeria".

Veel üks huvitavamaid leide on tähekombinatsioon "URG"

Küsimus: kas AZ... jäigi AZO peale toppama või on kellegi hoolas silm märganud edasiminekut?


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - mrali - 12-02-2007

Pigem arvaks, et AZ... jätkub siis kui AY...-ga vsjoo (praegu AYJ viimane).


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 13-02-2007

Kui vanasti jagati Tallinnas ja Harjumaal A ning B algavaid Auto numbrimärke, siis nüüd on asi segasemaks läinud, kuid minu meelest peaksmine vötma eeskuju lätlastelt, kus on kasutusel ka auto registrimärkide süsteem, mis meil on teistsuune, kui neil, ehk siis, http://www.ark.ee/atp/failid/A3.jpg nii nimetatud ameerika nr kasutamine, on meil nii, et sa saad mölemad need nr-id ameerika kujuga nr-id, kuid nagu ma olen Läti nr näinud, siis kasutatakase seal ka sellist versiooni, kus autol on kasutusel, nii tavaline suurus, kui ka nii nimetatud ameerika nr. Ka Inglased kasutavad seda meetotid, kui eest nagu mahub, ning on parem, kui see on tavalise kujuga nr, siis taga luugil vöi muus kohas olev on laheentatud nagu ameerika nr, sest on masinaid millele ei sa kasutada taga tava suurusega registri märki.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - MartinL - 15-02-2007

Veel üks veider numbrimärk - 0326AAA


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miiger12 - 17-02-2007

silverykssilm Kirjutas:Yks vanem mersu kandis numbrimärki  777 JFK .Numbrites võin küll eksida,kuid kindel olen, et kõik kolm olid ühesugused.Tähed olid ka päris kindlalt JFK.

see nr täitsa olemas. sugulase sõbra oma.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miiger12 - 17-02-2007

  mazda 6-l 100 SSG, endise ylemuse auto küljes


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Edel - 17-02-2007

Täna nähtud ühe sportliku Mercedese küljes Leedu numbrimärk,kus olid tervel valgel sihverplaadil vaid tähed "SL".


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 19-02-2007

Naguma näinud ja kuulnud olen on näteks Lätis vöib auto nr koosneda ainult tähtedest, kuid ma pole päris selles kindel.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - valdo - 19-02-2007

miniest Kirjutas:Naguma näinud ja kuulnud olen on näteks Lätis vöib auto nr koosneda ainult tähtedest, kuid ma pole päris selles kindel.

Erinumbrid jah. Nt "CCCP" on välja antud. Aga neid on üüratult vähe. Mine Lätti ja vaata veidi ringi Smile

Nn tavalised Läti numbrid koosnevad kahest tähest ja sellele järgnevast kuni neljakohalisest numbrist. Nt EK-1439. Läti numbrimärkide eripära on aga see, et numbri alguses olevaid nulle ei kanta numbrimärgile, seega on võimalikud ka numbrid AK-389, CP-78 ja FB-5. Seda ma kahjuks ei tea, kas selline lühem number maksab ka midagi või ei - tihti nad kallimate autode küljes muidugi on...


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 21-02-2007

valdo Kirjutas:
miniest Kirjutas:Naguma näinud ja kuulnud olen on näteks Lätis vöib auto nr koosneda ainult tähtedest, kuid ma pole päris selles kindel.

Erinumbrid jah. Nt "CCCP" on välja antud. Aga neid on üüratult vähe. Mine Lätti ja vaata veidi ringi Smile

Hea meelega läheks, kui finatsi juurde saan, nii väga tahaks Läti auto muusiemumis ära käja.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - MartinL - 23-02-2007

Kui kedagi juhtub huvitama siis tänasest AYL.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - mrali - 23-02-2007

Veel muid värskemaid seeriaid: AYK, TGO, MGX (viimasest nähtud juba 6xx).


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 23-02-2007

Ühe päiva nägin ma BMW nriga xxx OWL, kui ma aru olen saanud siis kahte WW körvuti olla ei sa(ei mahu ära)vöi mul on valed andmed, kui öiged siis peaks see kehtima ka Q tähe kohta, et need ei sa olla körvuti, ehk siis (123 QQR) ainuksed varjandid siis saavad olla 123 QRI, 123 RQI, 123 RIQ.

TS: MRALI
Veel muid värskemaid seeriaid: AYK, TGO, MGX (viimasest nähtud juba 6xx).

Kuidas need nrid nii ruttu muutuvad, kas töesti nii palju autosid tuleb juurde, et üks seeria saab ruttu läbi müüdud.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Jopakolla - 24-02-2007

siis peaks see kehtima ka Q tähe kohta, et need ei sa olla körvuti, ehk siis (123 QQR) ainuksed varjandid siis saavad olla 123 QRI, 123 RQI, 123 RIQ.



Q tähte polegi minu teada välja antud.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - PETSS - 24-02-2007

Q ?Sellist tähte (väheusutav ,et ka privaatseeriale)Eesti numbritele vaevalt ilmub.Enne tõenäoliselt võimalik xxx WWW.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Regardman - 24-02-2007

Nähtud tore seeria : UBB


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - PETSS - 24-02-2007

Regardman Kirjutas:Nähtud tore seeria : UBB
See ju vana seeria ,kunagi oli UBB pank ,neile need esimesed numbrid tulidki.Neid nähes tekkis ka mõte RTV oma numbrid teha.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 26-02-2007

Kas mitte xxx MAZ pole juba välja jakatud, vöi jäeti eelmine kord pooleli ja nüüd jätkati. kuna täna nagin euro nridega Pesukotti 305-te. Kuigi ma vöisin panna selle tekstiga puusse.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - XTA - 26-02-2007

miniest Kirjutas:Kas mitte xxx MAZ pole juba välja jakatud, vöi jäeti eelmine kord pooleli ja nüüd jätkati. kuna täna nagin euro nridega Pesukotti 305-te.
Terve MAZ seeria anti välja 1995.a. paiku.
Väga lihtne on ju vanu, ilma eurolärakata numbreid eurodega asendada. Kaasaegsetel autodel OK, kuid juba uunikumieas liikurite juures on see nagu sadul sea selga. Kahjuks tehakse seda ka viimatinimetatud juhul liigagi massiliselt Sad