automoto.ee foorumid
Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 (/showthread.php?tid=16933)



RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - moto-onu - 26-02-2007

minu sõbral on siksil tähtede kobinatsioon LAD


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Regardman - 26-02-2007

PETSS Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Nähtud tore seeria : UBB
See ju vana seeria ,kunagi oli UBB pank ,neile need esimesed numbrid tulidki.Neid nähes tekkis ka mõte RTV oma numbrid teha.
Imestas see, et küljes oli see VAZ tüüpi autol.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 26-02-2007

Pole siin imeks panna midagi ma olen näinud, Moskvichi millel oli xxx ESS, sest tavaliselt jagati neid Falki/ESS autodele, kuid mulle tundub, siiski mitte, kuna olen neid autonumbreid näinud, mitmel autol mida nagu ESS-ga vähe ühist nagu, Mazda 323f, Audi 100 (sigari kujuline),Renault 21 jne jne.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - guits112 - 26-02-2007

need Essid olid falgi käsutuses kuni 400ni mu meelest vöin ka eksida!! ja kantakse numbreid edasi autoltautole


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - MartinL - 26-02-2007

ESSide puhul oli nii , et teatud turvapaketi lepingu sõlmimisel , oli lepingus ka autonumber , mis sisaldas tähekombinatsiooni ESS.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - PETSS - 26-02-2007

Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Nähtud tore seeria : UBB
See ju vana seeria ,kunagi oli UBB pank ,neile need esimesed numbrid tulidki.Neid nähes tekkis ka mõte RTV oma numbrid teha.
Imestas see, et küljes oli see VAZ tüüpi autol.
RTV numbritest kunagi juttu olnud,need olid 001-010 RTV.Õismäel Meelespea poe taga seisis 94 aastal aga üks beez 011,mille number oli 666 RTV.Rohkem selliseid numbreid ei tea,et oleks wälja antud.Kus see Lada taat selle numbri sai jäigi selgusetuks.Ise väitis ta peale mõnigast "sõbralikku suhtlemist",et lihtsalt anti.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Jopakolla - 27-02-2007

002 KWH


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - elideel - 28-02-2007

Jopakolla Kirjutas:002 KWH

sellest siin varemgi juttu olnud. Väidetavasti Eesti Energia juhatuse liikmete masinad. KWH=kilowatt/tund. Seda 002-te olen vist ise ka Pirita tee ummikutes näinud...

vahepeal 001 IRV. Varem oli pidevalt näha kombinatsiooni IRW, aga sedagi siin mitmeti mainitud juba.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Jopakolla - 28-02-2007

elideel Kirjutas:
Jopakolla Kirjutas:002 KWH

sellest siin varemgi juttu olnud. Väidetavasti Eesti Energia juhatuse liikmete masinad. KWH=kilowatt/tund. Seda 002-te olen vist ise ka Pirita tee ummikutes näinud...

vahepeal 001 IRV. Varem oli pidevalt näha kombinatsiooni IRW, aga sedagi siin mitmeti mainitud juba.

Vabandust. Jäi kahe silma vahele. Ise mõtlesin ka esimene asi Eesti Energia peale.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Style - 28-02-2007

elideel Kirjutas:
Jopakolla Kirjutas:002 KWH

sellest siin varemgi juttu olnud. Väidetavasti Eesti Energia
Aga minu arust on mingi KWH Pipe firma autod...


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 01-03-2007

ma olen vaadanud, et Vanemad nr-id minu silmis Mk1 ja Mk2 ning uuem Mk3 erinevad osade asjade poolest.
Ma ei tea kas see vastab muidugi töele, kuid Minu arust olid esimesed nr-idel tähed ja numbrid väiksemad ning ka peenemad, kui Mk2 omad ning Mk3 erinevad Mk2 vaid EST logo poolest Mk2-est.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - valdo - 01-03-2007

miniest Kirjutas:ma olen vaadanud, et Vanemad nr-id minu silmis Mk1 ja Mk2 ning uuem Mk3  erinevad osade asjade poolest.
Ma ei tea kas see vastab muidugi töele, kuid Minu arust olid esimesed nr-idel tähed ja numbrid väiksemad ning ka peenemad, kui Mk2 omad ning Mk3 erinevad Mk2 vaid EST logo poolest Mk2-est.

Peenemad, st peenema värvitud joonega - võib-olla, väiksemad (kõrguse mõttes) - kindlasti kohe mitte.

Mingi väike muudatus numbrimärkidel kasutatud numbrite/tähtede kujus tuli vast siis, kui numbrimärkide valmistamine ASi Number käest Teede Remondi- ja Ehitusvalitsuse 2 kätte läks mõned aastad tagasi. Aga ka siis jäi sümbolite kõrgus ikkagi samaks.

Samas... päris esimesed numbrimärgid erinesid hilisematest materjali poolest. Valdav enamik neid on valmistatud alumiiniumplekist, päris esimesed aga terasplekist. Minu Volgal on igatahes küljes AAP-seeria numbrimärk, mis on terasplekist ja muutunud veidi roosteplekiliseks juba... Kunagi null-kuuel omatud AII-seeria oli aga igatahes juba alumiiniumplekist.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - XTA - 02-03-2007

Uus tavaseeria: MGY.
Mõned erinumbrid: 999CRX, 888RLD, 001GTI, 400RED, 777JNX, 777XOX (privaatsed), 001RSL (RSL Ehitus OÜ), 012ETT (?, olemas mh. ka 004ETT ja 011ETT), 200XRG, 001UNT (ilmselt ka privaatsed, kusjuures need said üles tähendatud juba 1993.a, samas mõlemaid on hiljuti kindlustatud).
Tartus liikus aastake tagasi ka üks Mosse 412 nr. 737NMR, ei tea, kas enam alles on, LKF näitab ka kindlustuse puudumist viimasel ajal.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Style - 02-03-2007

ETT - Eesti Turva Teenistus oli kunagi. Nagu ka CLA - Claudia, AKR - Akropol etc.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Jopakolla - 02-03-2007

777 IRA


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - cesium - 04-03-2007

888 OMA


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - cigaro - 04-03-2007

EVK siis kunagine Eesti Valvekoondis


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - tfr - 10-03-2007

Täna, kui oma autoga hoolduses käisin, saabus sinna nende kohalik logistik, näpu otsas ports MKA tähekombinatsiooniga numbrimärke.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - mrali - 10-03-2007

tfr Kirjutas:Täna, kui oma autoga hoolduses käisin, saabus sinna nende kohalik logistik, näpu otsas ports MKA tähekombinatsiooniga numbrimärke.

Väga kummaline hüpe jälle, LKF-i näppides on esimesed MKA-d ka juba liikluses.
Mõningad erinumbrid veel: 666AGY, 444ZZZ, 01JIM (kõik viimase nädala jooksul nähtud).


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Jopakolla - 10-03-2007

Täna Rakveres 777 IFF. Omale sain täna külge xxx MGY.