automoto.ee foorumid
Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 (/showthread.php?tid=16933)



RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Jopakolla - 04-06-2007

001 SPR


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - PETSS - 04-06-2007

xxx EKZ ,nähtud Lasnamäel,väga weidra sõidustiiliga auto.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - silverykssilm - 04-06-2007

Üks Landcruiser , numbrimärgiga 003 AAA tormas minust nädalavahetusel mööda Pärnu maanteel Kanama viadukti juures.
See numbrimärk mingi valitsuse teema?


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - k2sipidur - 05-06-2007

silverykssilm Kirjutas:Üks Landcruiser , numbrimärgiga 003 AAA tormas minust nädalavahetusel mööda Pärnu maanteel Kanama viadukti juures.
See numbrimärk mingi valitsuse teema?
Suure tõenäosusega on tegu valitsuse teemaga xxxAAA ja mingi osa xxxAAE numbrite puhul.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - XTA - 05-06-2007

miniest Kirjutas:
XTA Kirjutas:Nähtud ka ZIB ja AYZ. Viimase kohta tsiteeriks mrali't: segadused jätkuvad...
Milles siis segadus seisneb?
Selles, et numbreid ei anta välja tähestiku järjekorras (näiteks MKF-le peaks järgnema MKG, seejärel MKH, MKI jne.), vaid nii, kuidas keegi ARK-i või Teede REV-2 juhtkonnast heaks arvab. Mina ei nimetakski seda segaduseks, nii ongi huvitavam.
k2sipidur Kirjutas:
silverykssilm Kirjutas:Üks Landcruiser , numbrimärgiga 003 AAA tormas minust nädalavahetusel mööda Pärnu maanteel Kanama viadukti juures.
See numbrimärk mingi valitsuse teema?
Suure tõenäosusega on tegu valitsuse teemaga xxxAAA ja mingi osa xxxAAE numbrite puhul.
AAA numbreid vähemalt selle dokumendi punkt 6 alusel ei kasutata riigiasutuste autodel juba 10 aastat. Kõik praegu ringi vuravad AAA numbrid (peale mainitud 003 veel 001, 005, 100, 111, 180, 444, 666, 777, 999 jt.) on ülisuure tõenäosusega üksikkorras ja eraautodele välja antud. AAE ja AAK seeria algusotsad on küll mingil määral riigi autode küljes.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 06-06-2007

XTA Kirjutas:
miniest Kirjutas:
XTA Kirjutas:Nähtud ka ZIB ja AYZ. Viimase kohta tsiteeriks mrali't: segadused jätkuvad...
Milles siis segadus seisneb?
Selles, et numbreid ei anta välja tähestiku järjekorras (näiteks MKF-le peaks järgnema MKG, seejärel MKH, MKI jne.), vaid nii, kuidas keegi ARK-i või Teede REV-2 juhtkonnast heaks arvab. Mina ei nimetakski seda segaduseks, nii ongi huvitavam.
Mulle just segatused ei meeldi kuskil peaks ikka kord ka olema.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - elideel - 10-06-2007

Vahepeal on kogunenud teatav hulk eestimaiseid numbrimärkide eriseeriaid mida siin pole ka suure tõenäosusega mainitud: GNZ,LYS,PGM,RAX,GSS,BOS,SAN,FPF,IOO (001 IOO), TIU,FMS,HSM.

Nähtud erinevates Eestimaa paikades.

Eriseeriate loendis tänase seisuga 669 kummalist numbriseeriat.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - siimik - 11-06-2007

Mul autol on nr: 180 MIN Big Grin


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Aspelund - 11-06-2007

Jah..aeg on, et keegi võtaks enda uuele S-klassi mersule numbri BOMZ.

Sorry for offtopic.

A.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - elideel - 11-06-2007

Nii. Täna lisandusid kollektsiooni järgmised numbriseeriad: DVI,NJL,JYR,GTD,FEM,LAR ja MIC.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 12-06-2007

Olen näinud 001 MIN, aga ka soome numbritega masinat MIN 100 mälemad MINId muidugi. Kuid mis masin sul siis kannab 180 MIN nri, kui tohib küsida.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - mrali - 19-06-2007

Eritellimustest nähtud nt 100END ja 444SWE.
Tavamärkide seeriaist on värskeimad nähtused AYT, AYV (viimast küll oma silmaga näinud pole), MKL ja TGV.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 20-06-2007

Kas siis MKK polegi välja antud?


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - elideel - 20-06-2007

KAs keegi foorumlastest oskab kommenteerida pildil olevat numbritüüpi. Tavaseeria, ebaharilik kirjastiil, kleebitav. Mul on ARKi 2006 aastaraamat milles lubati alustada kleebitavate numbrimärkide väljastamisega sportautodele. Huvitav kas tegu võik olla sama numbritüübiga?


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - mrali - 20-06-2007

Kleebitavaid märke minu teada standardeis (hetkel) pole ette nähtud ja ka ARKi kodukas ei pajata neist. Ilmselt tegu samodelkiniga.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 21-06-2007

Kas see mitte plastmassist pole, olen kolme masinat näinud millele on plastmasist nr-id.
kleebitud nr-idega autosid olen ka näinud, köige esimene auto mida ma kleebitud esinumbriga märkasin oli Ferrari F355 Cabrio.

Muidugi on ka osadel ralliautodel ees kleebitud nr-id.

Ahja Tartus nähtud matuse Volvot nr xxx AR0 vist mingi eri tellimus, kuid see viimane number oli poole kitsam, kui tava numbrid muidu on. Vabandan, kui see siit teemast juba läbi käinud on.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - 41Degree - 21-06-2007

Eile täheldatud, et ka 911ARR-il on ees kleebisnumber, pildile püüda seda ei õnnestunud. Numbrikombinatsioon 911 annab vihje, mis autoga teguWink


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 22-06-2007

täna nähtud MKN

Ega jah minu arust on see parim lahendus mönedele autodele, kuna see tavaplekkist number oleks seal ees kole.

Kuidas see numbri värk siiski on, kas vöib kasutada plastmassi aluse peale kirjutatud numbreid vöi ikka peavad plekk alusel olema need numbrid, ning kas numbrid peavad olema mölemas auto otsas vöi vöib ainult ka taga olla.Sad Kuna olen näinud paari masinat mis on söitnud pea viis aastat nii, et ees pole numbreid, kuid taga on.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - 41Degree - 22-06-2007

miniest Kirjutas:...ning kas numbrid peavad olema mölemas auto otsas vöi vöib ainult ka taga olla.Sad Kuna olen näinud paari masinat mis on söitnud pea viis aastat nii, et ees pole numbreid, kuid taga on.
Kui ees on tehase poolt ette nähtud vastav koht stange/iluvõre/esiklaasi või mõne muu detaili küljes, siis seal peab ka sihverplaat ilutsema. Kui aga sellist kohta ei ole, võib numbri panna "ajutiselt" armatuurile või kanda kaasas autole esitatavate tehniliste nõuete väljatrükki ja selle viidates igale patrullile selgitada, et ees ei pea "nummert" olema, kui tehas pole ette näinudSmile
Loomulikult võib ka ilma spets. kohata numbri kinnitada nt stangele.

Kui väga rappa läks, eks te siis parandage, aga nii on meelde jäänud.

EDIT: muutsin jutu selgemaks.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - mrali - 22-06-2007

Paar seeriat veel juurde: tavamärgid on jõudnud AZZ-ni (huvitav, kas tulevad ka AXX, AUU, AYY...) ning ameerika-staili omade värskeim näide on ZIC.