automoto.ee foorumid
Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 (/showthread.php?tid=16933)



RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 23-06-2007

Nähtud 11 III ei tea kas see nr siit ka ennem läbi käinud on.

Aga plastmass nr-id, kuidas nendega lood on?
Kas lubatud vöi keelatud?


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - fic - 23-06-2007

Eile märkasin huvitavad fenomeni. Tallinna ARKi taga seisvast autodest vähemalt 6-7 tükki oli 999 numbriga mis silma jäidSmile


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Style - 23-06-2007

fic Kirjutas:Eile märkasin huvitavad fenomeni. Tallinna ARKi taga seisvast autodest vähemalt 6-7 tükki oli 999 numbriga mis silma jäidSmile
Vanast ajast on jäänud komme ARKi tõõtajatel oma autodele 999 riputada.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - saphir - 27-06-2007

xxx ZVV ( Audi Q7 )


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - PETSS - 27-06-2007

xxx LUK


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - 41Degree - 27-06-2007

01BIG ja 001KGR täna nähtud. Samuti üks päev nähtud 'Merican style number kombinatsioonis 0xAAx, kusjuures, ei mäleta enam, mis seal ristide asemel oli.
PETSS Kirjutas:xxx LUK
Kas too mitte juba päris ammu ei pole kasutusel Lukoiliga seotud autodel?


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - riisiveski - 28-06-2007

elideel Kirjutas:KAs keegi foorumlastest oskab kommenteerida pildil olevat numbritüüpi. Tavaseeria, ebaharilik kirjastiil, kleebitav. Mul on ARKi 2006 aastaraamat milles lubati alustada kleebitavate numbrimärkide väljastamisega sportautodele. Huvitav kas tegu võik olla sama numbritüübiga?
Selle reg märgi puhul on kindlasti tegemist kasutaja omaloominguga. Hetke seisuga ei ole veel standardit muudetud, mistõttu sportautod saavad endiselt tavalisi numbreid.
Kui tuleb sportautod nr, siis see saab olema hoopis punase tausta ja valge kirjaga, kujul SPxxxx, kus siis x on numbrid. Taganr tuleb tavamõõdus ning esimene nr väike.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - riisiveski - 28-06-2007

41Degree Kirjutas:Kui aga sellist kohta ei ole, võib numbri panna "ajutiselt" armatuurile või kanda kaasas autole esitatavate tehniliste nõuete väljatrükki ja selle viidates igale patrullile selgitada, et ees ei pea "nummert" olema, kui tehas pole ette näinudSmile
Loomulikult võib ka ilma spets. kohata numbri kinnitada nt stangele.

Kui väga rappa läks, eks te siis parandage, aga nii on meelde jäänud.
Paraku peab parandama - tehnonõuetes on selgelt kirjas, et sõiduki esi- ja tagaosal peab olema paigaldatud reg märgid.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - 41Degree - 29-06-2007

riisiveski Kirjutas:
41Degree Kirjutas:Kui aga sellist kohta ei ole, võib numbri panna "ajutiselt" armatuurile või kanda kaasas autole esitatavate tehniliste nõuete väljatrükki ja selle viidates igale patrullile selgitada, et ees ei pea "nummert" olema, kui tehas pole ette näinudSmile
Loomulikult võib ka ilma spets. kohata numbri kinnitada nt stangele.

Kui väga rappa läks, eks te siis parandage, aga nii on meelde jäänud.
Paraku peab parandama - tehnonõuetes on selgelt kirjas, et sõiduki esi- ja tagaosal peab olema paigaldatud reg märgid.
Siinkohal pean vabandama, riisiveskil on tõepoolest õigus, minu valduses olev informatsioon oli umbes aasta jagu aegunud. Minule teada olnud punktist "Registreerimismärk peab olema ilma katteta ning asuma valmistaja poolt ette nähtud kohas, vastavalt direktiividele 70/222/EMÜ või 93/94/EMÜ" on saanud aja jooksul "M ja N kategooria sõidukil peab üks registreerimismärk olema kinnitatud sõiduki esiosale ja teine direktiivi 70/222/EMÜ kohaselt sõiduki tagaosale". Seega, punkt riisiveskile, tal õigus!


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 29-06-2007

nähtud MKS, kuid kas vahepealseid nr siis välja pole atudki vöi? (MKK, MKM, MKO, MKP, MKR,) mina igatase neid nre pole näinud, ehk oskab keegi veits lähemalt seletada.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - ryblik1 - 29-06-2007

väike märge.sai omandatud masin numbriga 100 EPT
eesti põllumajandus tehnikumToungue nagu sõbrad kutsuvad siis ma nyyd maameesBig Grin


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - reims - 30-06-2007

OT:
N ajal tähendas EPT ikka Eesti Põllumajandus Tehnikat.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - PETSS - 30-06-2007

Õismäel kasiino ees kõige ehtasmate EU plastnumbritega VW AZZ seriast.Sai veel näpuga järgi proovitud.Numbrimärgi paigutuse kohta:Eesti pollar vist maha rahunenud.Tallinnas näha mitut LKW mille reg number esiklaasi taga.Olen ise ka mitu korda mõelnud ,et paneks vahetaks nimesildi ja numbri asukohad ära.Minu teada peab number loetav olema.Samas kui pollar ütleb ,et pole loetaw siis ei tasu eriti vist vaidlusse laskuda.Mul aastast 93 kogemus.See ,mis järgnes ei soowita kellelegi.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 30-06-2007

Aga kas siis plastik number on lubatud vöi mitte, tahaks hiljem panna, kuna need ei lähe rooste nagu tavalised plekkist nrid , osadel masinatel on tehtud see numbri aluse koht sellisesse kohta, et asi kipub kiiremini roostetama, kui teistel.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - tfr - 01-07-2007

miniest Kirjutas:Aga kas siis plastik number on lubatud vöi mitte, tahaks hiljem panna, kuna need ei lähe rooste nagu tavalised plekkist nrid

Numbrit ise teha ei tohi - panna võid ainult selle, mis Sa ARK-st saad.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - riisiveski - 01-07-2007

miniest Kirjutas:kuna need ei lähe rooste nagu tavalised plekkist nrid , osadel masinatel on tehtud see numbri aluse koht sellisesse kohta, et asi kipub kiiremini roostetama, kui teistel.
Ma soovitan tellida uued numbrid, sest neid valmistatakse juba ammu alumiiniumi peale. See ei lähe ju rooste ja probleeme ei ole. Maksab kokku see lõbu küll 200 kr, kuid siiski odavam ja muretum, kui iga natukese aja tagant nr värvida.
Lisaks - kui auto on registreeritud enne 01.07.2004, siis saab dublikaatnumbrid ilma sinise EU väljata ka tellida. Vanal auto esteetilisem IMHO.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 02-07-2007

riisiveski Kirjutas:
miniest Kirjutas:kuna need ei lähe rooste nagu tavalised plekkist nrid , osadel masinatel on tehtud see numbri aluse koht sellisesse kohta, et asi kipub kiiremini roostetama, kui teistel.
Ma soovitan tellida uued numbrid, sest neid valmistatakse juba ammu alumiiniumi peale. See ei lähe ju rooste ja probleeme ei ole. Maksab kokku see lõbu küll 200 kr, kuid siiski odavam ja muretum, kui iga natukese aja tagant nr värvida.
Lisaks - kui auto on registreeritud enne 01.07.2004, siis saab dublikaatnumbrid ilma sinise EU väljata ka tellida. Vanal auto esteetilisem IMHO.


Noo siis on ju tore, et saab ka ilma selle euro sinise märgita.
tfr Kirjutas:miniest kirjutas:
Aga kas siis plastik number on lubatud vöi mitte, tahaks hiljem panna, kuna need ei lähe rooste nagu tavalised plekkist nrid


Numbrit ise teha ei tohi - panna võid ainult selle, mis Sa ARK-st saad.
Aga ma olen näinud mitmel masina plastmass numbreid üks neist oli Hunday Accent selle küll ainult esimene, aga siiski.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - riisiveski - 02-07-2007

miniest Kirjutas:
tfr Kirjutas:Numbrit ise teha ei tohi - panna võid ainult selle, mis Sa ARK-st saad.
Aga ma olen näinud mitmel masina  plastmass numbreid üks neist oli Hunday Accent selle küll ainult esimene, aga siiski.
Kui teised rikuvad seaduseid ja reegleid, siis see kohe ei tähenda, et nii on lubatud.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - XTA - 06-07-2007

Uusi tavaseeriaid: autodel AYX, MFZ (minu arust jäeti varem MFY järel välja andmata), TGX, ZID, mootorratastel JZ.

miniest Kirjutas:nähtud MKS, kuid kas vahepealseid nr siis välja pole atudki vöi? (MKK, MKM, MKO, MKP, MKR,) mina igatase neid nre pole näinud, ehk oskab keegi veits lähemalt seletada.
Mis number sel MKS-l ees oli? Mul pole aga mitte ühegi MKS-i olemasolu näha õnnestunud, ei ehedal kujul ega ka LKF-i saidil suvalt proovides.

MKM on olemas, eriseeria mingist varasemast ajast, tõenäoliselt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga seotud.
Veel erinumbreid:
787ZBZ (Toyota Rav4), 500LAU (Chrysler 300C), 002ILB (MB A170, olemas ka 001ILB), 001OIT (Nissan Primera), 900MTV (Nissan Serena), 900JEV (Audi S4 cabrio), 001SFS (Mazda6), 99INN (Audi 100), 700ETX (MB 250D), 777MIM (Toyota Avensis), 777MLN (Cadillac Seville STS), 150MIK (VW Sharan), 555MUS (MB ML320), 001HSM (BMW 530d).
008RXV (Mazda RX-8, peale selle on olemas RX-8-d nr. 008RXX ja RX8).
098AVV (MAN Jonckheere). Kas eriseeria? - pole ühtegi teist AVV-d näinud.
700ARE (MB E300), olemas ka 999ARE ja 777ARE. Jäeti omal ajal (2002) tavaseeriana välja andmata.
999ATS (MB 112CDI) ja 999MEL (VW Caddy, OÜ Cleanmell). Ilma euroribata kuni-2004 stiilis numbrid. Kui ATS ja MEL tavaseeriana tulid, olid nad juba euroga.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - miniest - 06-07-2007

Nähtud KNK, muide see MKS oli höbedase Toyota Land Cruiseri küljes.
anna selle LKF link selle proovimise lehe kohta.