automoto.ee foorumid
Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 (/showthread.php?tid=16933)



RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - PETSS - 05-05-2008

Täna nähtud xxx BBD.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - tfr - 06-05-2008

Albu Kirjutas:Kuda'nd on - võib soovi järgi tellida vana tavasarjas olnud, kuid m/k auto numbri (mis võrdub sellega, kui tahta nt numbrit 333MMM), või võib kasutada vaid enda nimel olevat numbrit soovi korral ka uuel autol? Kuna pole veel autoomanik, pole sellega kursis, ehk teadjamad teavad.

Kui number kord juba käes (kas siis kalli raha eest tellitud erinumber või riiulist saadud "seeriatoodang"), võib omanik seda uuesti kasutada - vana auto müümisel annad ARKi hoiule ja uuele autole võtad 300 krooni eest välja.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - MartinL - 08-05-2008

BBA on lõppenud ja nüüd BBD


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - elideel - 10-05-2008

ARKi lehel on ilusti kõik registreerimismärkide tüübid kirjas, aga mitte sõnagi kollaste märkide kohta, mida viimasel ajal on jälle liikuma hakanud euronumbri kujul. Vahepeal oli kuskil jutt, et neid enam ei väljastata.
Pildiline tõestus.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - siim089 - 10-05-2008

elideel Kirjutas:ARKi lehel on ilusti kõik registreerimismärkide tüübid kirjas, aga mitte sõnagi kollaste märkide kohta, mida viimasel ajal on jälle liikuma hakanud euronumbri kujul. Vahepeal oli kuskil jutt, et neid enam ei väljastata.
Pildiline tõestus.
Selline huvitav asi, et kui õhtuti sõidan rattaga siis vastu on tulnud SEAT, mille ees on valge reg. märk ja taga kollane, kuid pole jõudnud lähemalt uurida, kas siis ongi Eesti märgid mõlemad.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - elideel - 10-05-2008

siim089 Kirjutas:Selline huvitav asi, et kui õhtuti sõidan rattaga siis vastu on tulnud SEAT, mille ees on valge reg. märk ja taga kollane, kuid pole jõudnud lähemalt uurida, kas siis ongi Eesti märgid mõlemad.

Suure tõenäosusega on tegemist Prantsusmaal või Ühendkuningriikides registreeritud sõidukiga. Eesti numbritega pole see võimalik.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Regardman - 13-05-2008

Täna nähtu: V1


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - lune - 13-05-2008

Täna Pärnus nägin uuemat väiksemat BMW-d numbrimärgiga : AMF
Kahjuks ei saanud aru kas tegu eesti või läti autoga(liikus Riia poole)


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - saphir - 13-05-2008

Regardman Kirjutas:Täna nähtu: V1

Pakun omaltpoolt VR 1


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Edel - 13-05-2008

Eesti AMF numbritega autosid küll liikumas nähtud.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - lune - 13-05-2008

sedand küll,aga konkreetne number koosnes Ainult 3 tähest: AMF


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - PETSS - 13-05-2008

Niipaljukest kui ma tean peab Eesti numbrimärgil lisaks tähtedele ka kindlasti number olema.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - tfr - 13-05-2008

Nüüd jah, mingil hetkel ei pidanud. Aga neist tolleaegsetest numbritest on vist ainult Roosilehe ALLAN veel liikvel.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - 41Degree - 14-05-2008

Vot mul on selle numbri kohta nüüd selline küsimus, et kas 0 on ka number? Või peab igas registreerimismärgis olema vähemalt üks nullist erinev number? Ehk kui ma rikkur oleks (rõhutan - tingiv kõneviis Toungue), kas ma saaks omale numbriks võtta näiteks J00NAS? (Nii rikkaks rahalt ja nii vaeseks vaimult ma ei saa küll, et kogu riigi ametnikud ära osta, et nad ainult minu jaoks seadust muudaks)

EDIT: kirjaviga


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Killer666 - 14-05-2008

MartinL Kirjutas:01 AAA - Porsche Cayanne .


Ma mäletan, et sugulane töötas eestiaja alguses mingis riigiametis ja siis tal oli ka AAA nr . Vist oli mingi eelis ka sellel v?
aga siis korjati Millegipärast need numbrid ära ja samale autole läksid tavalised kylge. ehk keegi kommenteerib?


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - cigaro - 15-05-2008

Ju siis selle AAA seeriaga mingi deela on, et need mulle silma jäänud ainult 500+ tuhat krooni maksavate liikurite küljes.

888AAA - MB S500
988AAA - BMW X5


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - k2sipidur - 15-05-2008

cigaro Kirjutas:Ju siis selle AAA seeriaga mingi deela on, et need mulle silma jäänud ainult 500+ tuhat krooni maksavate liikurite küljes.

888AAA - MB S500
988AAA - BMW X5
Ja miks need 500+ k EEK maksvad ei või olla riigiameti käes. Mõni on ikka.
Näiteks AAE oli või/ja on eriteenistuse number ning pool aastat tagasi oli selle numbriga üks Subaru ja üks Lada. Mõlemad seotud eriteenistusega. Ainult tegevused neil erinevad, samamoodi ka AAA ja AAE omad, lisaks on ka neid numbreid osalt tavakasutusse antud, ilmselt vee sogamiseks.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Regardman - 15-05-2008

tfr Kirjutas:Nüüd jah, mingil hetkel ei pidanud. Aga neist tolleaegsetest numbritest on vist ainult Roosilehe ALLAN veel liikvel.
See number oli ikka ALLAN1, meenub miski meediaväljaande pilt.


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - Hõljuk - 15-05-2008

Eksid.

[Pilt: allan.jpg]
[Pilt: Clipboard01.jpg]


RE: Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2 - JAN007 - 21-05-2008

Ühel tuttaval firmajuhil oli mõnda aega ANDRUS ilma ühegi numrita aga ei mäleta kui kaua. 97-98 aastal oli veel olemas.