automoto.ee foorumid
ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid (/showthread.php?tid=17087)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - Jesper - 17-11-2007

Nojah, samas olukorras kus suviti on sõiduautode kiirusepiirang 100 ja kõigel muul 90, on võib-olla tegu isegi hea kompromissiga. Põhimõtteliselt ei tekita ju probleeme mitte suur liikluskoormus, vaid see kui eri liiklejad liiguvad eri kiirustega - häid lambaid mahub palju ühte lauta ja Piibele rahulikult 90-ga sõitma mahub ikka kordades rohkem autosid kui seal hetkel on. Umbes Saadjärve kandist (Tartu suunas liikudes) läheb liiklus tihedamaks, enne seda on ikka väga vaikne.

Muidugi ma ei oska hinnata kui tülikas on rekkaga seda teed läbida, aga no väga hull ei tohiks samas olla, palju lõike on remonditud ja tee tervikuna on üle keskmise heas korras.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - Tegelane5 - 27-11-2007

Mismoodi üldse pedantlikult LEd järgides saavad rekkad kellelgi risuks jalus olla Tartu Mntl? Eelmine nädal näiteks käisin Transitiga Tartus, ei sõitnud ühestki autost mööda aga tagasi tulles õnnestus Tartu poolt 120 km Tallinna poole +20 trahvi saada. Seal kus mõlemal pool teed kiviaed on. Ei pannud märke tähele pimedas, mulle nagu politseinik seletas algul midagi kellaajalisest 50 alast või on seal kogu aeg 50 ala? Lihtsalt huvipärast küsin.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - must - 27-11-2007

hyva Kirjutas:Tentpoolhaagiste katustele jää kogunemise kohalt võin oma kogemuste põhjal öelda,et kui haagisel on plomm ja sisse ei pääse,siis on jää eemaldamine päris raske.Ise olen võimalusel kasutanud äkk pidurdust parklas või võimalusel tühjal teel,kuid see ei pruugi 100 prossu aidata ja on endalgi piinlike ,õnneliku lõpuga juhuseid olnud.

See on küll väga väärt mõteWink Nagu kirjutatud, võivad soolikad ( haagise voolikud-juhtmed) katki olla, pluss kabiini spoilerid, mis ei maksa vähe raha, mootori voolikud jne. Kõige parem siiski korralikult kinnitatud koorma puhul kaheksaid sõita, aga kesse ikka viitsib. Niimoodi linnas kurvidel ja maantee sirgel võib ka 100+ kg alla sadada, ja kui juhtub otse esiklaasi...?


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - PETSS - 30-11-2007

Ei meeldi kitse panna aga tänahommikune asi .7:10 paiku Kullerkupu ülekäigul .Ületasin rohelisega teed ,ees veel kaks pisitüdrukut(vist lasteaeda kiirustades),ema minust tagapool.Järsku ilgem piduri vilin.Sain neil kahel kapuutsist kinni haaratud ja enda kõrvale tõmmatud. Minust pool sammu eespool otsaga juba vöötrajal ,peatus 366 TAK. Mulle see otsasõit polekski nii hull aga neile väikestele küll seda ei tahaks.Ma nägin küll,et buss tuli aga ei arvestanud sellega ,et juht fooritulesid ei vaatanud.Hea vähembalt ,et tee libe polnud ja ta pidama sai.Ning sellega ,et buss alles pargist tuli ja tühi oli.Pärast oleks lehest jälle lugeda ,et 99 aastane Ivan kukkus äkkpidurduse tõttu ja murdis ninaluu.Seepärast soovitus ületades rohelisega teed veenduge alati ,et juht ikse seisma jääb.Klemme seal rooli taga igasuguseid.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - oxygen - 01-12-2007

Noh jah. See neljapäev. Järjekordne õppesõit. Tulen mööda Tammsaaret Tondi poolt ja jään Sõpruse ristmikul punase tule taha. Minu ees veel mõned autod. Kuna seal tsükkel päris pikk siis vaatan ringi ja mida ma näen? Minust vasakul on parempöörderajal samuti punane tuli nooltuledega fooris. Ja siis tuiskab tagant täie hooga igavene jurakas sadulveok koos haagisega sealt samast punase nooltule alt linna poole. Samal ajal lähenevad Lepistiku poolt kolm rahvast täis trolli, kusjuures üks oli juba ristmikul. Taas kord kommentaarid liigsed, aga tõsiselt. Hirm on.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - v6sa - 01-12-2007

oxygen Kirjutas:...
Ja siis tuiskab tagant täie hooga igavene jurakas sadulveok koos haagisega sealt samast punase nooltule alt linna poole.
....

Ukrainlane? Need teevad aeg-ajalt "huvitavaid" manöövreid... Huvitav, kas ida pool on selline pööre lubatud?

Või oli meie kaasmaalane?


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - 41Degree - 01-12-2007

v6sa Kirjutas:
oxygen Kirjutas:...
Ja siis tuiskab tagant täie hooga igavene jurakas sadulveok koos haagisega sealt samast punase nooltule alt linna poole.
....
Huvitav, kas ida pool on selline pööre lubatud?
Tõsi küll, mitte punase NOOLtule alt, kuid tavalise punasega saab parembale pöörata ka Leedu vennasvabariigis. Ida kohta ei oska midagi kosta...


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - oxygen - 01-12-2007

http://www.postimees.ee/011207/esileht/krimi/liiklus/299000.php?punase-tule-alt-labi-kihutanud-bmw-juht-hukkus

Olgu ma neetud. Tammsaare tee ja Sõpruse pst ristmik.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - 41Degree - 01-12-2007

oxygen Kirjutas:http://www.postimees.ee/011207/esileht/krimi/liiklus/299000.php?punase-tule-alt-labi-kihutanud-bmw-juht-hukkus

Olgu ma neetud. Tammsaare tee ja Sõpruse pst ristmik.
Seekord läks vähemalt õiget pidi... Oleks Toyota roolis olnud tegelane gaasipedaali 0,5 mm allapoole vajutanud ja ristmikule pool sekundit varem jõudnud... Ei taha mõeldagi...


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - v6sa - 01-12-2007

Taas kord näide leheneegrite vildakast poliitkorrektsusest. Mitte BMW juht ei hukkunud üleloomuliku ja ettearvamatu juhtumi tagajärjel, vaid BMW juht tegi enesetapu, põhjustades vähemalt kahe inimese vigastused ning hulga tööd mitmetele inimestele.

Krt, hakkame asju ükskord õigete nimedega nimetama. See polnud mitte ettenägematu õnnetus, vaid nahhaalsuse ja ülbuse tulemus. Selle ristil ei ole võimalik mitte tähele panna fooritulede vahetust. See pole üksik ülekäigurajafoor kusagil Kopli kõrvaluulitsal...

Mul on siiralt hea meel, et see õnnetu Toyota kiiremini ei liikunud. Tagajärjed oleks võinud olla hulga kurvemad.

Sry emotsionaalse posti pärast, aga mõnikord ei suuda ma inimeste idiootsut ära imestada...


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - Tegelane5 - 01-12-2007

Ei tunne hukkunut, aga olgem palun inimlikumad. Las delfi moraal jääb delfisse. Siin tehnika huvilised inimesed, äkki on ükski foorum kus suudetakse müstilisest 3 tähelisest lühendist üle olla. Las kiirabi arstid ja need tänitavad kes ise mitte ealeski pole roosa fooritule alt läbi sõitnud.
Alles siin samas teemas kirjutati kuidas keegi rekkaga x manöövri punase all tegi, teisal kus oleks lapsed peaaegu bussi alla jäänud _MIS MOODI NEED JUHTUMID PAREMAD ON?? Aga ei räägi me ju et kuradi rekkamees jälle kraavis vaid tunneme kaasa vaeseksele nagunii ketas lõhki jne.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - PETSS - 01-12-2007

Pole ka mina alati liikluses paipoiss.Aga ma tõesti aru ei saa vahetewahhel ,mis toimub.Täna õhtul Järwevanas sõites,ülesõidu foorid vilguvad(peab pime olema ,et noid es näe)Tõkkepuu langeb alla aga mõnel taadil ikka nii kiire ,et peab langeva slagpaumi alt läbi panema.Ma muidu suht heatahtlik aga tol hetkel soovisin küll,et see läbisõitja saaks tolle slagpaumiga mööda katust.Ehk järgmine kord oleks klemm vähe targem.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - PETSS - 01-12-2007

Tegelane5 Kirjutas:Aga ei räägi me ju et kuradi rekkamees jälle kraavis vaid tunneme kaasa vaeseksele nagunii ketas lõhki jne.
Ega neid kettaid lõbu pärast lõhki sõideta.Ja kaasa tunda pole vaja.Enamus mõtlebki nii ,mis see autojuhtimine siis ära pole.Keera rooli ,ja vajuta gaasipedaali.Ei hakka halama (ise walisin omale säänse töö)aga asi siiski nii lihtne pole.Eelpostitajat sõbralikult tervitades.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - v6sa - 01-12-2007

Tegelane5 Kirjutas:...
xxxmees jälle kraavis vaid tunneme kaasa
...

Mina ei tunne, kui ta on end sinna ise aidanud. Olgu rekkaga või sõidumasinaga.

Mitte mark pole oluline. Juht määrab, kuhu ja kuidas. Kõik masinad lähevad metsa või punase fooritule alt läbi, kui juht nii tahab. Või langeva tõkkepuu alt...

Oluline on see, et tehes lollusi tuleb varem või hiljem vastutada. Kui me aga loeme kogu aeg, kuidas tee oli ootamatult libe ja pime oli ja võõras tee ja väsinud ja nii see asi juhtuski. JUHTUS... Asjad ei juhtu, asju tehakse. Ja autoroolis on tegijaks juht. Just see juht, kes sirgel teel kraavis oleva auto kõrval laiutab käsi: ootamatu libedus. NOVEMBRIKUUS, lumi sajab ja talle on tee ootamatult libe. Ma saaks sellest jutust aru 23. juuni öösel kiilasjäise teelõigu korral.
Ootamatult läks foorituli punaseks...
Ootamatult langes tõkkepuu...
Ootamatult jooksis kooli juures oleva hoiatusmärgi tagant teele laps...

Mina ka ei taha kellelegi halba. Mul on eriti kahju neist kahest inimesest, kes sattusid tolle idioodi ette. Mul on samuti kahju sellest, kes ettesõitnud autost välja tõsteti. Mul on kahju sellest veoautojuhist, kes eelmise nädala teisipäeval Pärnu maanteel õnnestust ära hoides ise metsa sõitis, et mitte sõita laiaks lolli möödasõitjat, kel asi hapuks läks. Mul on kahju neist, kes satuvad teiste põhjustatud õnnetustesse.
Aga mul pole kahju nendest, kes selle õnnetuse oma tegevusega põhjustavad. Ei sellest nolgist, kes Nõmmel oma sõbrad talvel mändi surnuks sõitis, ei sellest juhmakast, kes oma mersu septembris piiteri maanteel metsa sõitis ega sellest viimasest lendurist.

Mina pole sugugi vigadeta. Ma tean, mis tunne on vaadata otsa oma sõbrale, kui oled talle nooruselollusest põhjustatud avariis vigastusi tekitanud. Ja see tunne pole mitte häbi...
See hetk jääb meelde ja sunnib iga päev liigeldes mõtlema sellest hetkest kaugemale.

Et poleks vaja sinu süül sandikssõidetule või hukkunu omastele otsa vaadata...

Kes mõistab, see mõistab. Kes mitte...


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - PETSS - 01-12-2007

Nii inimlikku postitust polegi tükk aga näinud.Tänud.Samas eksimuste eest pole keegi kaitstud.Juhtub ,lihtsalt loll asjade kokku sattumine ja ongi kõik.Ma pole mingi moraalilugeja aga elu paraku näitab ,liikuses(ka elus )tuleb arwestada ka teistega ja ette aimata teise poole käitumist.Sellisel kombel saavutaks ka mingi kõikerahuldawa tulemuse.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - 41Degree - 02-12-2007

v6sa suutis võrdlemisi kompaktselt välja öelda selle, mida ma olen kogu aeg mõelnud, eriti täppi läks see õnnetuste "juhtumise" osa. Respekt selle eest.

Jätkates liiklusohu(tus)alast juttu: te võite mind pidada foobikuks või lihtsalt memmekaks, kes sõita ei oska, kuid järgnevaid asju ma teen praegu ja jäängi arvatavasti tegema.
Samaliigiliste teede ristmikul jään ALATI seisma ja enne liikuma hakkamist veendun, et vasakult tulija on mind "märganud" (maakeeli tähendab siis märganud, et suvatseb mu läbi lasta). Muuseas, selle eest sain ma ühe korra oma sõiduõpetajalt ka kolakat.
Sõites ühesuunalisele tänavale, mis on minu suhtes peatee, vaatan mõlemale poole ja mitte ainult sinna poole, kust autod tohiks tulla. Elades nii mitmegi sellise tänava vahetus läheduses olen liiga palju igasuguseid asju näinud.
Väldin võimalusel ristmikke, mille puhul ma tean juba ette, et teatud suunast tulles on nähtavus ristmikule välja sõites null. Kusjuures, veel üks asi nähtavusega seoses: otsige ristuvalt teel oleva autojuhi silmi! See tarkus sai mulle väga väga väga reaalses elus selgeks tehtud ühe praktilise katsega (ei olnud meeldiv tunda endast 10 cm kaugusel autoplekki tugevalt kortsumas). Ehk, kui teie näete teist autot, kuid mitte juhti, siis võite 99% kindel olla, et juht teid EI näe.

Miks ma selle siia postitasin? Ehk sadakond inimest loeb selle läbi, neist kümmekond ehk muudab midagi oma sõidustiili juures ja ehk ühe neist aitab just mõni neist mõtetest õnnetusest välja. Nii ma vähemalt oma naiivsuses loodan.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - Jarmo - 02-12-2007

41Degree Kirjutas:Sõites ühesuunalisele tänavale, mis on minu suhtes peatee, vaatan mõlemale poole ja mitte ainult sinna poole, kust autod tohiks tulla..... liiga palju igasuguseid asju näinud.

Justtäpselt.
Eelmise laupäeva öösel näiteks liikusin Vabaduse väljakult Kristiine suunas ja Kaarli kiriku juures sõitis vastu üks Mazda6. Aga noh, eks paljusid asju näeb elus esimest kordaWink

Ja üldiselt selle väljakeeramisega ongi hea meeles pidada reegel, et vaatad vasakule, paremale ja siis veel korra vasakule. Sest kui uuesti vasakule ei vaata, siis tavaliselt tuleb sealtpoolt auto täiesti nagu maa alt hopsti lihtsalt.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - fic - 02-12-2007

41Degree Kirjutas:Sõites ühesuunalisele tänavale, mis on minu suhtes peatee, vaatan mõlemale poole ja mitte ainult sinna poole, kust autod tohiks tulla. Elades nii mitmegi sellise tänava vahetus läheduses olen liiga palju igasuguseid asju näinud.

ARKi Tallinna eksamil klassivend kukkus läbi sellepärast. Naiseksaminaator: "Miks Sa sinna vaatad ? Sealt ei tule ju kedagi ? "
Ja kui nõrgema närvikavaga inimene on, siis pea-arvuti jookseb kinni, selle asemel, et öelda, et ALATI on inimesi, kes valesti sõidavad, sealt võib tulla kass, koer, inimene või mida iganes veel. Nõme asi mille pärast läbi kukkuda. Samuti võid panna ristmikult rohelisega läbi sõites silmad kinni .

Load on head asjad, tihti olnud peol kaine pedaal, tervisele kasulik !


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - valdo - 03-12-2007

fic Kirjutas:ARKi Tallinna eksamil klassivend kukkus läbi sellepärast. Naiseksaminaator: "Miks Sa sinna vaatad ? Sealt ei tule ju kedagi ? "
Ja kui nõrgema närvikavaga inimene on, siis pea-arvuti jookseb kinni, selle asemel, et öelda, et ALATI on inimesi, kes valesti sõidavad, sealt

Minul on viimasel ajal rumal omadus vaadata IGAL ristmikul põgusalt KÕIKJALE, kust põhimõtteliselt võib keegi-miski ette joosta-veereda-sõita.

Kunagi olin ka sinisilmne ja eeldasin nt peateel sõites oma ilmeksimatut õigust, kui 1990ndatel üks hull mulle peateele seisva auto tagant ette oskas sõita. Mina talle külje pealt hooga sisse... Sad

Hiljem, st viimase enam kui 10 aasta jooksul on mul Tallinnas olnud vähemalt kümmekond sellist situatsiooni, kus minu pealtnäha liigne ettevaatlikkus on samalaadse paugu ära hoidnud, kuna keegi on vaatamata peateele välja sõitnud, kellegi tagant mulle ette lipsanud vms...

Viimane taoline juhus oli Lastekodu tn ja Torupilliotsa ristmikul. Mina kulgesin rahulikult bussijaama poolt Paberi poole, küll väikese kiirusega, sest turulkäivad mammid miskipärast peavad tervet Lastekodu tänavat seal õuealaks või kõnniteeks, kus nad rahumeeli autode vahel seerivad ja siis vihase näoga vaatavad, kui Sa samas mööda sõiduteed sõita tahad...

Seekord aga tuli paremalt üks noorepoolne naisterahvas autoga paremalt Torupilli otsa pidi ja tuleb ja tuleb ja tuleb minu suunas ja ei kavatsegi peatuda... Lõpuks peatusin mina ja tema näitas läpuks mulle keskmist sõrme a la "kuhu ma oma autorondiga trügin, tema tahab liikuda". Et temal nimetet ristmikul anna teed märk ees oli ja mina juhtumisi peateel sõitsin, seda ta vaeseke ei taibanud. Kui ma poleks veel kord aeglustanud, oleks kindel mats olnud...

Muide - ca aasta tagasi oli mul peaaegu äravahetamiseni sarnane juhus Lõuna-Eestis, Arula kandist Pringi mõisa viival teel, kust juhtumisi Kuutsemäe haru maha keerab. Talvel on Kuutsemäe tee väga kasutatav, eriti Otepää (Tallinna ) poolt, mida ei saa aga öelda Pringile viiva teeharu kohta. Ehk siis jämedad jäljed keerasid Kuutsemäele, kuigi peatee läks otse Pringi peale ja Kuutsemäe poolt tulijatel oli ka ees anna teed märk. Ja jällegi üks ennast täis "eit" lihtsalt keeras mulle seal ette, vaadates mulle samas nahhalselt otsa et kuhu mina trügin?

Et mina sõitsin peateel otse Pringi poole ja hoopis tema mulle peateele ette keeras, seda ta vast ei taibanudki... ja anna teed märki vast ka ei näinud. Muide - tee oli toona klaaslibe: kui ma ei oleks kiirust aegsasti igaks juhuks vähendanud, oleks jälle kindel pauk olnud. Õnneks piirdus olukord pidurid-plokkis olekuga (kiiruselt ca 20-25 km/h)
ning minu peatumisega temast ca meetri kaugusel.


RE: ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid - andres22 - 03-12-2007

fic Kirjutas:ARKi Tallinna eksamil klassivend kukkus läbi sellepärast. Naiseksaminaator: "Miks Sa sinna vaatad ? Sealt ei tule ju kedagi ? "
Ja kui nõrgema närvikavaga inimene on, siis pea-arvuti jookseb kinni, selle asemel, et öelda, et ALATI on inimesi, kes valesti sõidavad, sealt võib tulla kass, koer, inimene või mida iganes veel. Nõme asi mille pärast läbi kukkuda. Samuti võid panna ristmikult rohelisega läbi sõites silmad kinni .
Kui ainult selle pärast läbi kukutati, siis see on küll eksaminaatori viga ja oleks võinud asja vaidlustada. Liikluseeskirjaski on vist umbes kirjas, et pead andma teed peateel liikujale olenemata tema sõidusuunast(parandage kui eksin). Mina ise küll vaatan enamasti mõlemale poole, jalgrattureid on ikka kohatud vahel, kes vastu sõidusuunda liiguvad.
Valdo, kas see Kuutsemäe poolt tulija keeras siis Pringi poole, et Sulle ette keeras? Tean seda ristmikku ja tee on seal täitsa piisav kahe autoga kõrvuti liiklemiseks. Muidugi teine asi, kui Sa Pringi poolt tulid, siis küll lihtne peateele ette keerata.