automoto.ee foorumid
K:kompressor - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Klassikalise auto ekspluateerimine (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Teema: K:kompressor (/showthread.php?tid=18584)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: K:kompressor - Marko - 12-12-2014

Mõttepunktid ilmselt tähendavad, et korras rõhureleega kompressor peaks käivitumise ajaks rõhuvaba olema Smile
CO-7 peale soovitan taaskord 1500 rpm mootorit, mõjub kestvusele ülihästi.


RE: K:kompressor - h2rra - 12-12-2014

2800 p/m = 3000 p/m,,, 1500p/m toimetab ka aga aeg rõhu ülessaamiseks pikeneb ja sellega ka el. kulu, kuna mootor ju ketrab kauem...
Kiire otsing mähkimise kohta näitas seda...  
http://www.el-mootor.ee/failid/hinnakiri_01_04_13.pdf


RE: K:kompressor - Marko - 12-12-2014

Jajah, me oleme sellest korra juba rääkinud. Ma ei käskinud kõigil "leeduka" omanikel mootorit ringi tegema tormata ju...
Ise tegin väga ammu selle operatsiooni, maksis vast viis rubla Big Grin Kompressor siiani elus.


RE: K:kompressor - viplala - 12-12-2014

(12-12-2014, 15:19 PM)h2rra Kirjutas:  2800 p/m = 3000 p/m,,, 1500p/m toimetab ka aga aeg rõhu ülessaamiseks pikeneb ja sellega ka el. kulu, kuna mootor ju ketrab kauem...

Kuda see el kulu seal tõusta saab? El kulu peaks ju samaks jääma suures plaanis. 


RE: K:kompressor - olli - 12-12-2014

(12-12-2014, 16:02 PM)viplala Kirjutas:  
(12-12-2014, 15:19 PM)h2rra Kirjutas:  2800 p/m = 3000 p/m,,, 1500p/m toimetab ka aga aeg rõhu ülessaamiseks pikeneb ja sellega ka el. kulu, kuna mootor ju ketrab kauem...

Kuda see el kulu seal tõusta saab? El kulu peaks ju samaks jääma suures plaanis. 

Põhimõtteliselt nii ta on jah. Võimsuse näol on tegu väändemomendi ja pöörete korrutisega. Kuna vajalik väändemoment õhu kokku surumiseks jääb samaks, aga pöörded vähenevad, väheneb võimsus (tarbitav vool) kaks korda. Tehtud töö väljandub aja ja võimsuse korrutises. Järelikult sama hulga töö tegemiseks poole väiksema võimsusega kulub poole rohkem aega. 
Järelikult, elektrikulu ei muutu (kui mitte arvestada hõõrdumisi, soojusteks eralduvat kulu jms).


RE: K:kompressor - h2rra - 12-12-2014

Kõik oleneb sellest, kui suur plaan kellelgi ees on... sellepärast kribasingi mootori  "ketramisest", et aeglasema taibuga sellid kah ikka taipaksid... selleks kirjutan siin  kah aeglaselt....    Big Grin


RE: K:kompressor - viplala - 12-12-2014

(12-12-2014, 17:22 PM)h2rra Kirjutas:  Kõik oleneb sellest, kui suur plaan kellelgi ees on... sellepärast kribasingi mootori  "ketramisest", et aeglasema taibuga sellid kah ikka taipaksid... selleks kirjutan siin  kah aeglaselt....    Big Grin

Ma millegi pärast arvan, et sa oled ka selle ketramisega valel teel. Mida suuremaks pöörlemiskiirus kruttida, seda suurem on ka soojuse tootmine. Soojust aga toodetakse seda suurema koefitsiendiga, mida suuremad on igasugused hõõrdejõud ning muud tegurid. 


RE: K:kompressor - h2rra - 13-12-2014

Mida Te küll sööte ja kui kaua mälute ?  Kas teil ikka aega jagub ka käed õliseks teha ja sepikojas süsi hõõguma ajada?
Big Grin (pole sellist suure lahtise suuga emotikoni...panin selle...)    Eks siin on jah rohkem haritud ametnikkkke kes elavad rohkem numbrites ja arvavad, et omaaja insenerid kes projekteerisid tehnika, mis pidi kestma sõbralikus  Kuubas ja sama asi ka Tsuktsi iglus...  on "pehme tainas"    Aga eks täna on juba REEDE õhtu ja laske rihm lõdvaks ....kuna olete kodus ja mitte ametnikud, kes tänitavad seaduste- reeglitega...    Et  6- bar  üles saada  kulub  1500 p/m mootoriga poole rohkem aega , kui 3000  p/m mootoriga ( talupoja- rahva keeles).   Kui keegi soovib võib siia pika valemi-võrrandi koos lahendiga kirja panna...    Big Grin  ikkagi REEDE ju.....    Head mõnusat kõigile


RE: K:kompressor - oltsberg - 22-12-2014

Minul käis selline mees:[attachment=51495] ja tõi sellise asja:[attachment=51496]

Ah, mis ma ikka lollitan. Kuigi tollel pildil olen mina ise, käisin siiski ilma valehabemeta Tartus Õhumeistris ära. Teenindus väga asjalik, aga tähelepanu: puudub kaardimakse võimalus.

Polnud kannatust kingitust (pereliikmed osaliselt kompenseerivad, maksis 27 euri) kuuse alla panna, vaid kruvisin külge:
[attachment=51497]
Nagu nullist erinevad manomeetrinäidud näitavad, siis asi toimib. Loodan, et kaua ja muretult. Suur tänu kõigile, kes hüva nõu andsid!

Tore, et siin ka õlituse teema üles kerkis, just mõtlesin, kui tihti peaks vahetama. Ise olen kasutanud spetsõli, müüakse ka Õhumeistris. Ise lasin endale kunagi piisava varu tuua, ei teagi, kust see osteti.

Pöörete kohta näitavad isiklikud tähelepanekud, et reeglina teeb agregaat kuskil 1000 rpm. Näiteks CO 7 originaalmootoril 2800 rpm, rihmaseibide suuruste vahe ca 2,67 korda, mis annabki vajaliku 1000.


RE: K:kompressor - oltsberg - 22-12-2014

(12-12-2014, 00:42 AM)alar3 Kirjutas:  
(16-11-2014, 22:39 PM)oltsberg Kirjutas:  
(14-11-2014, 19:04 PM)Daff Kirjutas:  3f  rõhulüliti 4 Kw mootori tarbeks maksis Tartus Astari vastas kompressoripoes koos tagasilöögiklapiga 37 euri.

Palun selle toreda poe kohta rohkem infot, täpsemaid koordinaate. Eespool olen juba maininud, et oleksin ammu 3F lüliti ära ostnud, kui oleks vaid sellisesse kohta trehvanud, kust ta 30...40 euriga leti peal on.

http://www.remonditehnika.ee/e-pood/kompressori-varuosad/rohululiti-re0308/195-1225

Juhin taas tähelepanu, et lingitud rõhulüliti on "pooletoobine", all puudub kolmik. Aga kui obligatoorne ülerõhuklapp mujale panna ja mujalt väljundid võtta, siis käib küll.


RE: K:kompressor - Madlobster - 22-12-2014

(22-12-2014, 00:22 AM)oltsberg Kirjutas:  Minul käis selline mees: ja tõi sellise asja:

Ah, mis ma ikka lollitan. Kuigi tollel pildil olen mina ise, käisin siiski ilma valehabemeta Tartus Õhumeistris ära. Teenindus väga asjalik, aga tähelepanu: puudub kaardimakse võimalus.

Polnud kannatust kingitust (pereliikmed osaliselt kompenseerivad, maksis 27 euri) kuuse alla panna, vaid kruvisin külge:

Nagu nullist erinevad manomeetrinäidud näitavad, siis asi toimib. Loodan, et kaua ja muretult. Suur tänu kõigile, kes hüva nõu andsid!

Tore, et siin ka õlituse teema üles kerkis, just mõtlesin, kui tihti peaks vahetama. Ise olen kasutanud spetsõli, müüakse ka Õhumeistris. Ise lasin endale kunagi piisava varu tuua, ei teagi, kust see osteti.

Pöörete kohta näitavad isiklikud tähelepanekud, et reeglina teeb agregaat kuskil 1000 rpm. Näiteks CO 7 originaalmootoril 2800 rpm, rihmaseibide suuruste vahe ca 2,67 korda, mis annabki vajaliku 1000.

Rõhuvabastuseks kõrre ka panid?


RE: K:kompressor - Jossu - 03-04-2015

ega see räbu seal vene sittade elektroodide teema. Sealt ta laiali ei lenda. Pigem misked stuts vms võib küljest lennata, nagu seal all nt. Tavaline kompressor on kuni 10bar jah, reaalne tavaline surve on 6 kanti neil ju.
mida kaugemal inimesele need mahutid on, seda parem nagunii...


RE: K:kompressor - valts - 03-04-2015

Kohe täitsa sobiv asi jäi silma:

http://www.kuldnebors.ee/search/tooriistad-masinad-ja-seadmed/mahutid-konteinerid-soojakud/korgsurve-paak/search.mec?pob_post_id=51291582&pob_action=show_post&pob_cat_id=11127&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=10676&pob_page_index=1&pob_page_size=100&search_evt=onsearch&search_O_price_to=2500&search_O_deal_type=M&search_O_post_age=1


RE: K:kompressor - aqu77 - 05-04-2015

Kõige parem on gaasipaak, selline suurem, näiteks veoauto oma Wink


RE: K:kompressor - h2rra - 05-04-2015

http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/23140961/in-set/378061/

[Pilt: 1]


RE: K:kompressor - muska71 - 05-04-2015

(05-04-2015, 16:28 PM)meli666 Kirjutas:  
(05-04-2015, 00:22 AM)aqu77 Kirjutas:  Kõige parem on gaasipaak, selline suurem, näiteks veoauto oma Wink

Võhiklikkus, aga mis veoautol neid gaasipaake kasutati?
Kaasikutel ja zilidel olen näinud


RE: K:kompressor - kopamees1 - 05-04-2015

Tere
Mina kasutan veduri 500l suruõhu paaki.Sinna lasen 10ATM sisse, vahel pole vaja nädal aega vaja kompressorit käima panna.
Muidugi oleneb kõik sellest mida parasjagu teed.


RE: K:kompressor - oltsberg - 21-05-2015

(22-12-2014, 20:35 PM)Madlobster Kirjutas:  
(22-12-2014, 00:22 AM)oltsberg Kirjutas:  Minul käis selline mees: ja tõi sellise asja...

Rõhuvabastuseks kõrre ka panid?

Vabandan, et pole siia fooruminurka tükk aega kiiganud. Kallis kaasfoorumlane on ennast vahepeal võibolla hulluks muretsenud Big Grin

Muidugi panin kõrre. Rõhulüliti tehasehäälestus on umbestäpselt 8 välja/6 sisse (ise saab vajadusel kruttida). 2...3 baari juures käivitub ilusti ka vasturõhuga,  6. juures parem ei prooviks, nii igaks juhuks.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida Smile  Vaid sellest, et seoses eksperimendiga http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=52117 hüppas kõrs tagasilöögiklapi juurest taas välja. Ei teagi, miks me omavahel läbi ei saa Sad Nii siis ma ikkagi ei pannud kõrt, lõppkokkuvõttes panin vasktoru. Kimmäs, nagu meie kandis öeldakse.


RE: K:kompressor - oltsberg - 22-05-2015

Tõstatus veel üks küsimus: õhufilter. CO-7 originaalfiltriks on põhimõtteliselt rulli keeratud auguline plekk. Suhtusin tollesse skeptiliselt ja panin filtrikorpusse käivitusmootori filtri svammid (toda auguplekki jätsin kah ühe keeru, et svammid paigal püsiks ja aparaatus neid endasse ei imeks). Nüüd on svammid kergelt pudisema hakanud. Juba kompressorit ehitades kerkis pähe edev rullnoka idee, mis tänagi päevakorral on - koonusfilter. Kuidas selline asi kompressori kontekstis ennast õigustada võiks?


RE: K:kompressor - Wiki432 - 22-05-2015

Pane mingi (sõidu)auto oma. Selline, mille element on kõige lihtsamalt (odavamalt) saadav. Hilisemat peavalu elemendi puhastamise/vahetusega vähem. Ei usu, et koonus õhutootlikkust forseerib. Ja ükskõik milline paberelement annab igal juhul rohkem/kergemalt/puhtamalt õhku läbi, kui originaal.
Wiki@lubab_oma_mõtetes_juba_kümme_aastat_sama_asja_läbi_viia.