automoto.ee foorumid
MTZ 05 ja Neva MB-2 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: MTZ 05 ja Neva MB-2 (/showthread.php?tid=21527)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - qwerty123 - 11-02-2012

seal kus see raudpulk on kuhu rattad kinnituvad, tolle pulga keskelt tilgub õli vahelt välja.seal selle masina sees kus kett on, kõige alumine kett mis veab toda pulka seal kus rattad kinni on.
aga kas võib arvata et kui kett on ühe korra juba katki läinud siis kett on välja veninud. ta oli oma mitu aasta seisnud mingi 4 aastat ja nüüd 2011 aasta suvel sai jälle töökorda. ja siis 2011 sügisel peale suve .läks kett põrksti raudrattasetga katki kui mudas möllasin.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - meli666 - 11-02-2012

Alumiste rattavõllide juures on CK tihendid. Seal selline auguga plekk kapsel. Võtad selle ära ja saadki tihendid ka välja urgitseda.
Üle võib kontrollida ka võlli lõtku. Kui loksub, siis vaja ka laagrid vahetada, muidu ei pruugi ka uue tihendiga õli pidama jääda.
Üks tehase praak on ka olemas. Nimelt ei ole tehtud rõhutasandit. Just kevade poole ilmade soojenedes kipub tihendite vahelt õli välja pressima, kuna käigukasti tekib surve.
Selle vältimiseks puurisin augu käigukasti kõige ülemisse otsa ja keevitasin sinna toru. Plasttoru sai veel pikenduseks otsa pandud. Nüüd see mure unustatud.
Veel sai originaal õli juurdevalamise plastkorgi asemele keevitatud mutter ja punniks siis täitsa tavaline polt. Muidu tikkus sealt ka leemetama koguaeg.
Ja kui juba tegemise tuhin sees oli, siis alla sai ka õli väljalaskmiseks mutter-polt lahendus tehtud.
Käigukasti kettide osas selline kogemus olemas, et ennem lõikab ratta tifti läbi, kui kett katkeb.
Ülemäärase venimisega võib kett vast katkeda küll, kui satub hambaotsa ja jääb hammasratta ja korpuse vahele.
Vene keti asemel saab kasutada ka lääne oma, need seal 1/3 võrra suurema tõmbetugevusega.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - CORRADOg60 - 12-02-2012

Ei ole otseselt teema pealkirjaga seotud küsimus, aga ehk saab siitki abi.
Leidsin mullafreesi MK-1 mittekomplektse isendi(kuusakoskist pooliku mootoriga).
Kui kestev sellise reduktor on? Pistaks sinna mõne 5-6hj Honda klooni peale... Originaalmootor miski 2,4hj ja kaks takti vististi...Cool
Mullafreesi oleks vaja küll.Big Grin


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - qwerty123 - 12-02-2012

minul on ikka päris kõvasti vastu pidanud mul näiteks kui ma väike olin siis mu isa kasutas seda 3 aastat umbes ja siis seisis ja nüüd eelmise aasta suvel panin uuesti töökorda.
aga laagrid mul juba läbi sest loks on selle pulgal kus rattad kinni on.
ja õli pressib ka välja.
kui ikka hädasti mulllafreesi vaja ja kui raha on siiis tasuks ikka osta mõni uuem.

vastan meli666.
mul on vist ikka nii läbi see mb1. võllil on poole sentimeetriline loks sees ja õli tilgub sealt vahelt välja mõnikord.
ennem ehitan vist murutraktori raami koos automootori ja käigukastiga.
see veel üks minu projektidest.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - qwerty123 - 12-02-2012

see ei lähe küll teemase aga surfasin youtubest ja leidsin sellise video.


http://www.youtube.com/watch?v=e0H5JJWvt0M&feature=related


eestis võiks ka selliseid rallisid korraldada. päris äge oleks.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - qwerty123 - 13-02-2012

kui mtz 05 on käigukast. ja mb1 oleks variaator siis ütleks et mb1 on parem sest käikude sisse panemine mtz 05 oleks jama.
aga variaatoriga saab kiirust kohe juurde lisada nii nagu variaator on ju.
aga ma ei tea miks ei ole mb1 variaatoriga tehtud. see oleks ju palju parem olnud. ja ma arvan et ka müük oleks paremini läinud.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - bonx - 13-02-2012

Kas ma olen ainuke, kes ei saa väga hästi aru, mida ksf qwerty123 eelmises postituses öelda tahtis. Äkki sa võiksid oma mõtteid vähe selgemalt väljendada ja kirjavahemärkidele natuke rohkem tähelepanu pöörata?


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - meli666 - 13-02-2012

(12-02-2012, 00:31 AM)CORRADOg60 Kirjutas:  Leidsin mullafreesi MK-1 mittekomplektse isendi(kuusakoskist pooliku mootoriga).
Kui kestev sellise reduktor on?

MK-1 mullafrees tuntud rohkem Krott nime all, äkki asi selles, miks keegi vastanud pole.
Vaatasin väiketraktorite raamatust selle reduktori jooniseid ja ei tundu tal häda midagi olevat. Kõik võllid pöörlevad ilusti laagritel ja vedel õli ümberringi. Kestab küll, kui ikka kontrollida reduktoris vahel õlitaset.

(13-02-2012, 11:03 AM)qwerty123 Kirjutas:  kui mtz 05 on käigukast. ja mb1 oleks variaator siis ütleks et mb1 on parem sest käikude sisse panemine mtz 05 oleks jama.
aga variaatoriga saab kiirust kohe juurde lisada nii nagu variaator on ju.
aga ma ei tea miks ei ole mb1 variaatoriga tehtud. see oleks ju palju parem olnud. ja ma arvan et ka müük oleks paremini läinud.


Tekst jah suht arusaamatu, püüa ennast parandada.
Aga kuna aimu saab teksti mõttest, siis mainiks, et vastavalt oma vajadustele saab ju kõike ringi teha.
Ei saa öelda, et MB-1 müük on läinud omalajal kehvasti. Kodumaa on tunnistanud selle müüduimaks põkaks ja siinmailgi on ta vast motoblokkidest kõige rohkem levinud. Kuulutuseportaalides päris tihti neid müügis.
Eriti popp oli põka olnud omalajal suvilaomanikel. Tõstsid aga põka pagasnikusse või katuseraamile ja läksid maad kobestama.
Huvi pärast, kas keegi oskab öelda, kus MB-1 müüdi üldse Eestis? Jutt siis aastatest kuskil 85-92. Näiteks minu kandist maarahvas ei tea sest masinast eriti midagi. Kuuldud küll, et mingi mullafrees, aga kui näitad, et külge saab panna veel käru, lumepuhurit, rootoniidukit jms, siis kõigil silmad suured, et sellised vigurid omalajal olemas olnud.







RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - maisalup - 15-02-2012

Tere.
Oleks siis ka pisemat põkatsit tarvis ja kuna leidsin ühe mtz-05 mis hakkas huvi pakkuma siis küsikski, et kuida selle võimekus on metsast puude toomisel. Mõte liikus senna suunas, et originaal haagisele paneks alla atv haagise või murutraktori taga rehvid ja põksile endale miskit taolist http://www.soov.ee/tallinn/27__rehvid_Kenda_Executioner_1535551.htm?ca=1
Kuna varem lugenud, et mtz kõihe raskem ja on ka rohkemate käikudega siis tundub minujaoks ideaalne masin hetkel.
Muidu oleks ise ehitama kukkunud kuid see variant soodsaim=) Ja veel see, et mis on mtz-05 rehvi mõõt?


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - pen.skar - 16-02-2012

Haagisele pane ikka võimalikult suure läbimõõduga rehv alla- seda kergem teda põkal metsas tirida, sissejäämisoht ka väiksem . Külavahel liikuval Mtz 05 tundus 5,9-13" Luaz`i rehv all olevat(e mm`tes 150-330).


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - maisalup - 16-02-2012

Kuskilt müügiportaalist leidsin mtz-05 rehvid mõõdus 5,0-12 Atv rehvid on ka 12" kuid hinna poolest odavam otsida traktori rehvi 12" hinnavahe ikka tuntav. Taha oli jah mõte laiem ja kõrgem panna, originaalid mõeldud rohkem kõvemale pinnasele vist.
Kuidas muidu sellel mtz-05 mootor käitub(käivitus, rikded)? Igalpool on infot ainult mf kohta. Kui leiaks ilma mootoritta mtz kas siis käiguosa kannataks välja panna senna peale oü flintkaubandus poolt müüdavat 14hj. Siis saaks madalamate mootori pööretega tööd teha kuna jõudu rohkem ja kütet kuluks ka vähem ning vaiksem ka.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=BrYkVA5PvGE
Vedava haagisega motoplokk. Kas mtz on sõltuva jõuetevõlliga või sõltumatuga?


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - Maanteemuuseum - 16-02-2012

mtz-05 originaalmootor on UD koos kõigi oma plusside ja miinustega. Aga mtz käiguosa tundub mulle küll piisavalt tugev, nt võrreldes sellesamuse praegumüüdava venelase Neva-aparaadiga.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - Basilio - 16-02-2012

(16-02-2012, 09:11 AM)maisalup Kirjutas:  ...panna senna peale oü flintkaubandus poolt müüdavat 14hj. Siis saaks madalamate mootori pööretega tööd teha kuna jõudu rohkem ja kütet kuluks ka vähem ning vaiksem ka.
Lisaksin ühe mitte vähetähtsa eelise - kergem käivitamine. Vene pisimootoritega kokku puutunu teab, millest räägin.
Luaz-i rehvid pidid olema suht defkad ja kallid. 2tk ehk trehvab kuskilt kuulutuse peale saama. Kuna foorumit on tabanud roomikuvaimustus, siis äkki tasub kaaluda ka seda varianti?
Motoblokile sobivate miniroomikute valmistamine peaks keskmisele meistrimehele jõukohane olema küll. Sõltub metsaalusest, kus sa liikuma hakkad. Kui on suht kuiv ja tasane, siis pole mõtet, käib ratas küll. Aga kui on soine ja soov ka talvel lumega kelku lohistada, siis tasuks mõelda.
Alternatiiviks oleks suvaline tänavasõidu autorehv tigedate lumekettidega.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - maisalup - 16-02-2012

Just kipub jah olema pehmem mets, sellest ka vajadus pisema ja kergema masina järgi, suurega pole seal miskit teha. Ja aiamaale kuluks ka abimees ära. Omalgi roomiku hullustus ja kusjuures käis ka see mõte peast läbi küll Big Grin aga kas sel masinal on seal ülekandes ka differ vahel? Üheratta veoga jama roomikut ehitada ning kui mõlemad sillad lukus siis pole võimalik eriti keerata. Roomiku mõteks oli muidu miskit taolist
http://www.veltmotocenter.ee/et/moto_atv_roller_marine/atv_lisavarustus/p389-goldspeed_roomikud.html
Tööriistamarketist leiab kitsast transportöörlinti (10cm) paras kui 2 kokku panna ja väike vahe tähiku jaoks jätta siis umb 25-30cm roomiku laius ja igasugu väikeseid rattakesi ka seal saada.
Mootori vahetus oli jah tingitud sellest, et kui metsas koorma peale saan, siis tahan ikka kindel olla et ilma suurema n....ita ka mootor käivitub ning koju viib Smile 3km jala koju minna lumes ja saag kaenlas ikka jama küll. UD4,5 mootori trikke olen näinud küll äial on kreissael selline, ükspäev läheb matsust käima teinepäev taob tundaega nii, et pea märg ennem kui käima otsustab minna. Sai mingi uue tehasemootori, prusside küljes poltidega oli alles. Käivitades selline kolin et jube. Hiljem oli kuulnud, et uutel pole mingeid kepsu saalesid sees, tuleb lahti võtta ja saaled muretseda kuskilt.

Leidsin ühe kuulutuse kus mootoririkkega masin müügiks, kui uue lääne mootori peale ostan, siis kokkuvõttes sama hind mis töökorras venemootoriga masina hind oleks



RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - Basilio - 16-02-2012

Eks see pööramine ole jah, motoblokkidel selline nagu ta on. Lumes ja poris peaks aga pööramine kergem olema. Ja roomiku teeksin mina lühikese, kahe aiakäru rattaga balanssiir ja tähiku paigutaksin nende vahele üles. Külgvaates oleks roomik lai kolmnurk, tipuga üleval. Kui siis ikka liiga raske keerata on, võib keskele alla pisikese tugiratta juurde panna, et kõval pinnasel toetuks maapinnale sama väike roomiku pind kui rattal. Kui aga roomik pehmel pinnasel natukenegi vajub, siis hakkab kandma terve pind. No võimalusi on, kui aega ja viitsimist jagub.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - olevtoom - 16-02-2012

(16-02-2012, 11:18 AM)maisalup Kirjutas:  ...aga kas sel masinal on seal ülekandes ka differ vahel?

MTZ-05-l on lukustatav diferentsiaal.




RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - Maanteemuuseum - 16-02-2012

(16-02-2012, 14:32 PM)olevtoom Kirjutas:  
(16-02-2012, 11:18 AM)maisalup Kirjutas:  ...aga kas sel masinal on seal ülekandes ka differ vahel?

MTZ-05-l on lukustatav diferentsiaal.

ja töötegemiseks on vajalik lukus asend, pööramiseks võtad lahti.


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - meli666 - 16-02-2012

(16-02-2012, 11:18 AM)maisalup Kirjutas:  Leidsin ühe kuulutuse kus mootoririkkega masin müügiks, kui uue lääne mootori peale ostan, siis kokkuvõttes sama hind mis töökorras venemootoriga masina hind oleks.

Uue mootori sobitamisega näed omajagu vaeva, aga siis vähemalt see osa korras ja asjatamist sellega enam niipea pole.
Käru vedamise kohalt (ka metsa tegemiseks) minu arust motoblokk kui selline kõige parem pole. Miinuseks see, et esiveoga ei lange käru raskus veoratastele ja hakkab kergesti kaapima. Seetõttu liikus onu oma MTZ 05 pea alati puukormaga metsast välja tagurpidi.
Lintidega ilmselt muidugi haakumine hoopis midagi muud.
Kärule äkki paremaks veeremiseks oleks mõtekas panna alla üldse neli autoratast. Kummagile poole siis kaks, mis balansiiri peal, nagu metsaveokärul. Selline oleks äkki parem lahendus, kui kaks laia rehvi?
Motoblokile endale saaks kõige odavamalt laiad rattad nii, kui panna lihtsalt topeltrehvid ette ja sinna siis omakorda kett peale.





RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - maisalup - 16-02-2012

Nagu aru sain siis puuduvad sell masinal differentsiaal, ilma lukuta 1ratta vedu ainult, nii on suht jama senna miskit roomikut ehitada. Asi kisub kangesti leiutamise suunas, et siis leida murutraktori tagasild kus on kakäigukast 5edasi+1tagasi käik ja differentsiaal. Sellest saaks siis teha sellise kõva rataste või roomikutega motoploki millel veavad mõlemad pooled samaaegselt ja vajadusel saaks panna piduritega pöörama. iseasi muidugi see, et murutraktoritel annab esimese asjana alla käigukast ja neid pole saada kuskilt.
Kas kellegil on pilti motoploki käigukasti sisemusest (ülekanded, veovõlli otsad, ühendused pilti)? Kas silla lukk on a`la nagu mtz hüdropumba kuulsidur, lihtne ja lollikindel?


RE: MTZ 05 ja Neva MB-2 - Basilio - 16-02-2012

(16-02-2012, 22:36 PM)meli666 Kirjutas:  Kärule äkki paremaks veeremiseks oleks mõtekas panna alla üldse neli autoratast. Kummagile poole siis kaks, mis balansiiri peal, nagu metsaveokärul. Selline oleks äkki parem lahendus, kui kaks laia rehvi?
Tundub päris hea mõte. Vajadusel saab sellise lahenduse puhul olemasolevate rataste ümber laia lindi vedada ja kasvõi sohu sõita.