automoto.ee foorumid
MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad (/showthread.php?tid=23753)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - aednik - 15-06-2011

(28-04-2009, 15:26 PM)wax Kirjutas:  
(17-03-2009, 23:35 PM)indrek1000 Kirjutas:  
Tommike Kirjutas:Aga kas keegi on näinud MTZ-05 mullafreesi? Olen uurinud nende käest, kellel siuke traktor on,aga freesi pole küll kellegil.

Olen näinud küll, naabrimehel siiamaani olemas ka, aga pilte pole.

On täitsa olemas. Kes nimetab freesiks, kes kobestiks. Paar korda isegi tööd teinud sellega.

türil müüakse mtz05-le lisaseadmeid kui huvi on aga hinnad ka päris krõbedad.Ise ostsin sealt mullafreesi ja olim ka olemas lumepuhur ja tänavahari. türi bel-est



RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - speedsta - 05-07-2011

Pole piltide põhjal aru saanud, kas MTZ-05-le on üldse võimalik niidukit külge panna või see pigem MF ja MB võimalus? Plaan motoblokk soetada eeskätt selleks, et saaks niita kohtades, kuhu traktoriga ei saa ligi.


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - Tuletegija - 05-07-2011

Tervist.

Tekkis selline küsimus et kust saab MTZ-05 jaoks varuosi või kes üldse tegelevad MTZ motoblokkidega veel.

Sain vanaonu isendi omale päranduseks ja hakkan seda nüüd siis jälle töökorda ajama. Esmane mure on leida sidurikettaid paar tükki.


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - veix__ - 05-07-2011

Sidurikettad pole üldse probleem, Minsk tsiklil samad, Tallinnas Tondi motopoes peaks kindlasti olema.


(05-07-2011, 09:17 AM)speedsta Kirjutas:  Pole piltide põhjal aru saanud, kas MTZ-05-le on üldse võimalik niidukit külge panna või see pigem MF ja MB võimalus? Plaan motoblokk soetada eeskätt selleks, et saaks niita kohtades, kuhu traktoriga ei saa ligi.

MTZ-05 jaoks on ju päris originaalniiduk olemas, omalgi olemas, aga hetkel seisab, sest 1 nõellaager jooksis millegipärast küljest ära sealt kardaaniristi moodi jubina küljest. Kellel seda pakkuda oleks või on pakkuda mingi muu veaga niiduk, võiks mulle PS kaudu pakkuda.


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - Tuletegija - 06-07-2011

Kiitus.

Tondi motopoes oli minski friktsioonikettaid täitsa saada

Ma maale lähen siis vaatan kas mul see niiduk alles veel. Ideeliselt ma nagu nägin seda seismas seal.


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - Necro - 06-07-2011

Sidurist niipalju, et peaks sobima 125-se minski sidur. Neid on veel lademetes saada. Niiduk on ka masinal olemas, lihtsalt külgepanekusk on vaja roolisammas teistpidi keerata.


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - speedsta - 07-07-2011

Kas oleks võimalik pilti teha, kuhu see täpselt masina külge kinnitub, jõuvõtu võlli vms piltide pealt pole tähele pannud.
Kuidas niiduk ennast üldse õigustab- paksu ja kuluse rohuga saab hakkama? Nii palju, kui piltidel näinud olen, siis erinevalt MB/MF niidukitest pole sellel sõrgasid, ainult terad, kas see mõjutab kuidagi?

(05-07-2011, 23:46 PM)veix__ Kirjutas:  Sidurikettad pole üldse probleem, Minsk tsiklil samad, Tallinnas Tondi motopoes peaks kindlasti olema.


(05-07-2011, 09:17 AM)speedsta Kirjutas:  Pole piltide põhjal aru saanud, kas MTZ-05-le on üldse võimalik niidukit külge panna või see pigem MF ja MB võimalus? Plaan motoblokk soetada eeskätt selleks, et saaks niita kohtades, kuhu traktoriga ei saa ligi.

MTZ-05 jaoks on ju päris originaalniiduk olemas, omalgi olemas, aga hetkel seisab, sest 1 nõellaager jooksis millegipärast küljest ära sealt kardaaniristi moodi jubina küljest. Kellel seda pakkuda oleks või on pakkuda mingi muu veaga niiduk, võiks mulle PS kaudu pakkuda.




RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - Necro - 07-07-2011

Niiduk ise kinnitub otsaga selle toru sisse, mille sees on jõuvõtuvõlli emane ots. Niidukil on nuutidega ehk isane ots. Pealt viskad selle pika poldi otsapidi sisse ja niiduk küljes. Suhteliselt hästi niidab, kui korras on.
[Pilt: 05072645300a9b.jpg]


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - tondu1 - 01-08-2011

leidsin ühe ägeda video. päris andekas mu meelest. kui rootorniiduk ka külge panna, oleks nagu päris murutraktor Toungue

http://www.youtube.com/watch?v=bVkvtZcShaY


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - Basilio - 02-08-2011

Idee iseenesest nutikas - rakendada põka mitte ette vaid taha. Veosild juhi p-ga koormatud ja veab küll!


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - rocker - 02-08-2011

Vabandan teemavälise postituse pärast, aga kui kellelgi huvi peaks olema, siis mul seisab kodus 2 mf 70 blokki. Kui kellelgi soov osta, siis võtke ühendust rraudsepp@hot.ee
Kui postitus väga vales kohas, siis moded, tegutsege!


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - meli666 - 27-09-2011

Kas keegi on niitnud muru MF 70 originaal rootorniidukiga? Kuna asi on tehtud tõsisest metallist ja on päris raske, siis tekkis üks kahtlus. Nimelt asuvad niiduki ees kaks juhtratast, kust saab ka kõrgust panna. Kuna need suht kitsad, siis kas sellist asja ei teki, et need rattad tallavad heina niikõvasti maakülge, et tera ei jõua enam heina üles tõsta. Niitmata ribasid ei jää?


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - CORRADOg60 - 27-09-2011

(27-09-2011, 18:46 PM)meli666 Kirjutas:  Kas keegi on niitnud muru MF 70 originaal rootorniidukiga? Kuna asi on tehtud tõsisest metallist ja on päris raske, siis tekkis üks kahtlus. Nimelt asuvad niiduki ees kaks juhtratast, kust saab ka kõrgust panna. Kuna need suht kitsad, siis kas sellist asja ei teki, et need rattad tallavad heina niikõvasti maakülge, et tera ei jõua enam heina üles tõsta. Niitmata ribasid ei jää?

Enda MF mitu aastat muru niitnud. Siiani pole mingeid ribasid märganud. Muru looduslik, kultuurmurude kohta ei tea öelda.Smile




RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - meli666 - 27-09-2011

Aga milline tera tal originaalis all on. Kas sirge või ikka selline nagu tänapäeva muruniidukitel, kaldu?


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - CORRADOg60 - 27-09-2011

(27-09-2011, 20:31 PM)meli666 Kirjutas:  Aga milline tera tal originaalis all on. Kas sirge või ikka selline nagu tänapäeva muruniidukitel, kaldu?

Enda kõigil masinatel all sirge(ja vanaraua platsis ka ainult sirgeid näinud). Ei julge väita, milline originull on...



RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - JanT - 06-10-2011

Tere. Ega kellelgi üleliigseid raudrattaid MB-1le ole.
jan.liar@hotmail.com või 55552540


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - -maukar- - 11-10-2011

Tere!

Ei hakanud uut teemat tegema, vaid panen oma probleemi siia kirja.
Nimelt olemas kodus motoblokk MB-2 Neva. Kevadel soetades ma Käru kahjuks kaasa ei saanud. Nüüd siis käru ehitus käsil.
Siit ka küsimus, et kas keegi saaks saata pilte originaal käru kinnitusest motobloki külge. Hetkel mõistus munadega triiki niiöelda, et kuidas seda teha.
Kui lihtsalt sinna kinnituse külge panna, siis kuidas ta seal liikuda peaks saama? Midagi murdma ei hakka kuskilt? Või peab siis käru niiöelda juhthoobadest ise üleval hoidma, kui mõistate mida mõtlen. Et muidu vajub keskelt alla, kui just kätega üleval ei hoia juhthoobadest. Pilte ma kahjuks kärust lisada ei oska, kuid kui vaja omandan selle oskuse Smile

Tänud ette,

Maukar


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - lauren - 11-10-2011

[Pilt: 2.2.8-1.big.jpg]
Siin mõneti näha ega seal midagi keerulist pole on parajalt paksu seinaga toru mingi 5mm millel on paraja suurusega auk millest läheb läbi tift nagu tagumisel haakeraual.
Kuskil 30 aastat tagasi tehtud käru motoplokile minu vanaisa poolt.
[Pilt: 0433559773a330.jpg]



RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - -maukar- - 11-10-2011


Selle ülemise pildi suutsin ma ise ka netist välja tuhlata. Sooviks eelkõige pilti, kus käru on motobloki haakes. Eriti hea oleks ülalt tehtud, pilt. Kui ta lihtsalt selle tiftiga sinna haakesse panna, kas siis kuidagi üles-alla murdma ei hakka? Kas selle toru sees, kust tift läbi läheb peaks olema ka mingi puks või miskit. Kummist või muust materjalist. Või ongi metall-metalli vastu ja kõik.


Maukar


RE: MTZ-05 ja MF-70 vs MB-1 jaMB-2 lisad - lauren - 11-10-2011

Ei tohiks ta seal midagi erilist murda, metall metalli vastu ikka vahel olen pannud natuke tavotti endal lihtsalt kergem keerate kui kõva koorem peal.Pilti saaksin teha nädalavahetusel kui fotokat maha ei jäta.
Siin pildil isegi midagi näha.
[Pilt: 043355799211e3.jpg]