Jalgratas -
Sidorov - 24-07-2008
Lugupeetud jalgrattaspetsialistid.
Palun öelge, mis marki ratta jäänustega tegemist? Ise kahjuks neid ei tunne.
Pildid:
http://i34.tinypic.com/2r70zh3.jpg
http://i34.tinypic.com/jzi4w9.jpg
http://i37.tinypic.com/wt98v8.jpg
http://i33.tinypic.com/1495b1k.jpg
http://i38.tinypic.com/2uh5veo.jpg
RE: Jalgratas -
kass - 24-07-2008
Mina ka neid ei tunne ja pole spetsialist (aga veidi rattad huvitavad). Ja selle kinnituseks ütlen, et ei tea mis ratas on.
Kõige iseloomulikum detail tundub olema tÄhest (tähtedest?) ja 4-kohalisest numbrist koosnev raami nr. Omal üks raam AN xxxx mida olen muude tunnuste põhjal seostanud Lätiga aga sel vändad kiiludega ja muud erinevused ja ei pruugi üldse lätlane olla.
Veel mis silma hakkab - kahvli pea ilma katteta ja kas on pika sammuga (5/8 tolli) kett või tundub ainult jämeda hamba tõttu? Infot võiks veel leida ratarummudelt, eriti tagarummu kirjadest. Sadula sililt mina midagi tuttavat välja ei loe., ka sildikinnituse aukude kuju järgi võib levinumaid asju ära tunda vahel. See asi ilmselt väga levinud ei ole , huvitavaks teebki väike number. Igal juhul on tegu "saksa"-tüüpi rattaga.
Vaatame , mida sajatundjad pakuvad!
RE: Jalgratas -
kass - 27-07-2008
Asjatundjad ei paku midagi

?
RE: Jalgratas -
Sidorov - 09-08-2008
Täiendav info ratta kohta:
Istme taga silt kirjaga Kerig Co. Naha sees number 54. Kett on tõesti pikema sammuga kui tavaliselt. Pildid ka esi ja tagarummust:
http://i36.tinypic.com/dmsfau.jpg
http://s4.tinypic.com/33tgzlf.jpg
Hea meelega kuulaks ka Valdo kommentaare, kui ta just Madagaskaril suvitamas pole.
RE: Jalgratas -
kass - 09-08-2008
Olemasoleva info p?l Valdo Madakaskaril suvitamas ei ole

. Vanameistri kommentaare kuulaks ka alati suure huviga! Kahjuks ilmselt ikkagi suurt midagi selle info p?l ?a raske. Esiratta rumm Unioni, tagaratta F&S 30-ndad, kahjuks kodar t?elt aastaarvu ees pildil. T?sed saksa rattad mida kasutasid ka teiste riikide tootjad. Sadulate kohalt on minu teadmised eriti nigelad. Kett 1/8 x 5/8" kasutati just varemal ajal, 20-ndatel jne. Huvitav on seda näha 30-ndate rattal.