automoto.ee foorumid
Tööriistadest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Klassikalise auto ekspluateerimine (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Teema: Tööriistadest (/showthread.php?tid=2672)



RE: Tööriistadest - Aare R. - 29-08-2020

Rääkisin ükspäev isaga ja ta ütles, et käis Pärnus kruvisid ostmas. Sattus ka laubase päeva peale, et kaaraudas 30% ale ja võttis veidi üle 12€ hinnaga paar karpi. Peale seda aga läks Espakisse tatistama, sest seal oli kliendihind 8€ karp.

Mis puutub kaaraudasse, siis kui ma veel survekat otsisin, käisin läbi kõik poed, kes survekat müüvad ning mõtlesin, et ohh, seal kõik survekat - 45%,  peaks suht muidu kätte saama.
Aga oli tehtud taas geniaalne lüke- kui näiteks varem oli K7 tavahind 629, siis nüüd oli alega 590, "tavahind" oli üle 800. Võrdluseks- Stokkeris on tavahind madalam kui K-Rauta "soodukas".
Ma olin ikka korralikult hämmingus. 
Ostsin hoopis Husqvarna Big Grin


RE: Tööriistadest - Etsike - 29-08-2020

Üldiselt vastab see K-Rautast eelnevalt kirjeldatud loomulikult tõele. Oma peaga tuleb siiski kaasa mõelda. On ka kampaaniatooteid, mida müüakse ebareaalselt odavalt. Näiteks 14.- eest põrandaventilaator suure leitsaku päevil või 17.- eest korvtornikomplekt.


RE: Tööriistadest - Aare R. - 29-08-2020

Seda loomulikult. Kuid on ju ka teada, et nende kollaste-punaste siltide peale jooksevad paljud inimesed tormi. Kasvõi minu näite põhjal- vaata, kui odav- enne oli üle 800, nüüd alla 600, aga kui tead, et enne oli valgel sildil pea sama hind nagu praegu kollasel, siis põhimõtteliselt ei kisu ostma. Teeb ettevaatlikuks selline asi.


RE: Tööriistadest - Marko - 30-08-2020

https://www.soov.ee/17546562-mini-tangid/details.html

Keegi tundis sellisest asjast puudust siin.


RE: Tööriistadest - maisalup - 30-08-2020

Pole silma peal hoidnud tükk aega, aga mul on ka sellised tangid üle veidi paremas seisus. Kui vaja, siis võin loobuda, ma nii peenee  tehnikaga ei oska hetkel miskit tarka teha...


RE: Tööriistadest - aavu - 30-08-2020

Tsitaat:ma nii peenee  tehnikaga ei oska hetkel miskit tarka teha...
Sinna vahele on hea kinnitada peenemat keermelõikurit või puuri või kasutada muukviili käepidemena ja muidu miskit fikseerida. Muidugi uut auku ei puuri aga vana augu laiendab ära või kusagil kasti nurgas saab keerutada keermelõikajat keerme parandamiseks. Mul see plastikuga kaetud käepidemega. Ja mingi murdunud kruvi olen ka välja keeranud,


RE: Tööriistadest - basspolska - 31-08-2020

Kuidas teil need neljakümneeurosed Qvalda kaubamärgiga 230 mm. ketaslõikurid ka end ära õigustanud on saab nendega midagi lõigata või lähevad kohe katki?

[Pilt: 1_1_22536913.jpg]


RE: Tööriistadest - muska71 - 31-08-2020

kunagi mingid power pluss riistad väideti ka olema profi omad,suurel relal see tiht mis lukustab võlli oli plastiliinist ja hetkega kõver...toodi konteinerite viisi sitta sisse ja varuosadeks lammutati uued riistad laiali ja olid kah odavama poolsed.


RE: Tööriistadest - Mahno - 02-09-2020

Hiinast saad vabalt tellida nn private brand tooteid. Ehk tellid piisavas koguses (alus, konteiner vms) ja kirjutatakse peale ükskõik, mida soovid. Vähemalt ühe korra saad lõigata (kas lõpuni, ei tea). Kvaliteet on loterii. Hiinast on täpselt sama välimuse ja markeeringuga toodet tulnud täpselt erineva sisuga.


RE: Tööriistadest - Inri - 02-09-2020

(31-08-2020, 15:15 PM)basspolska Kirjutas:  Kuidas teil need neljakümneeurosed Qvalda kaubamärgiga 230 mm. ketaslõikurid ka end ära õigustanud on saab nendega midagi lõigata või lähevad kohe katki?
Ketaslõikuri kohta ei oska öelda (pole kuskil ette jäänud, et osta  Big Grin ), aga endal on qvalda trell esimene kestis aastat 5-6 siis keeldus ta minuga edasisest koostööst .Muidugi selleajaga sai päris mitu tonni igasugu segusid ja krohvi kokku möksitud. Järgmine kestis aastat neli, siis keerasin korpuse pooleks sidi mootorit käivitades ( ainult mõnikümmend korda ) muidugi sai mõlemat ka sihipäraselt kasutatud peale eelnimetatud tegevuste. Esimese korpus läks teisele ja see siiani kasutuses. Muidugi on mul veel sama brändi käsihöövel, mis mõne kilomeetrijagu lauda ära silunu ja tikksaag, mis pole ka lihtsalt riiulis tolmu kogunud. Isiklikult olen rahul, aga eks kindlasti oleneb ka sellest milleks sul seda vaja, kas kodus mõni kord kuus miskit nokkida, või igapäevaselt leib lauale teenida. Suure lõikajapuhul oleks muidugi mõistlik piiluda pehme käivitusega isendit, vähemalt mulle isiklikult meeldib rohkem.


RE: Tööriistadest - MeelisV - 12-09-2020

on kellegil juba kogemusi uute makita 40V seadmetega ?


RE: Tööriistadest - Etsike - 13-09-2020

Kogemust ei ole, aga kõlab jällegi tarbija eksitamisena. Kui 18V akude puhul on on tegemist viie 3,6V nimipingega elemendiga (5x3,6=18), siis 40V puhul on elemente kümme ja pinge sama loogika järgi oleks 36V. Kuid 40V akude elemendi nimipingeks võetakse nominaalist kõrgem max laetuse pinge 4V per element ja saadakse kokku 40V. Suurem on marketingis parem. Sama eksitavat võtet kasutavad ka mitmed teised tootjad. Praktikas on 36V akud ja 40V akud samad asjad.

Omal on 36V Boschi aiatööriistad/akud, kui Makita üllitab mõistliku hinnaga oma 40V riistasid, siis võtan mõne ligi ja Bosch/Makita akuadapteri vahele.


RE: Tööriistadest - v6sa - 13-09-2020

Ja milles on eksistentsiaalne erinevus 36 vs 40 V?

Mõlemal juhul saadakse pea 2 korda väiksema voolutugevuse juures pea sama võimsus.


RE: Tööriistadest - Tegelane5 - 13-09-2020

(13-09-2020, 13:42 PM)Etsike Kirjutas:  Kogemust ei ole, aga kõlab jällegi tarbija eksitamisena. Kui 18V akude puhul on on tegemist viie 3,6V nimipingega elemendiga (5x3,6=18), siis 40V puhul on elemente kümme ja pinge sama loogika järgi oleks 36V. Kuid 40V akude elemendi nimipingeks võetakse nominaalist kõrgem max laetuse pinge 4V per element ja saadakse kokku 40V. Suurem on marketingis parem. Sama eksitavat võtet kasutavad ka mitmed teised tootjad. Praktikas on 36V akud ja 40V akud samad asjad.

Omal on 36V Boschi aiatööriistad/akud, kui Makita üllitab mõistliku hinnaga oma 40V riistasid, siis võtan mõne ligi ja Bosch/Makita akuadapteri vahele.
  Seal ma arvan on point selles et Dewalt ja mõned teised nimetavad  5/10 liitium elemendiga akusid 20V akudeks. OK 20V või 18V ei tundu suur erinevus aga 36V Makita vs 40V Dewalt juba küll. Ning milleks peaks müügimees alatasa selgitama;"Makita on ju ka täislaetult 40V".


RE: Tööriistadest - MeelisV - 13-09-2020

jätaks selle 36 vs. 40 pettuse hetkel kõrvale see ei muuda olemust
olen aru saanud, et see 40 tehti sellepärast 40, et mitte ajada segi juba kasutuses olevate 36v riistadega mis siis käisid kahe 18V akuga
nüüd siis ühe aku seeria uue nimega 40

ega ta veel vist tuult tiibadesse pole saanud - uus asi alles.


RE: Tööriistadest - rocker - 13-09-2020

Neid hindu vaadates tundub see 40v seeria kodukasutajale pisut karm.


RE: Tööriistadest - v6sa - 13-09-2020

Anna aega mõni aasta kasumit võtta ja küll need hinnad alla tulevad.

BL seeria mootoritega asjad maksid ka alguses vene keeles.


RE: Tööriistadest - MeelisV - 13-09-2020

Kõik ei ole ja ei peagi olema kodukasutajale.
Aias niidad lükka tõmba niidukiga ehk murutraktoriga. Põllumees teeb silo ikka suure traktoriga. Poest tood koju kaupa sõiduautoga ehk kaubikuga aga lattu veetakse rekkaga jne. 

Kunagi kui tuli harjavaba väike relakas oli see juba samm edasi vanast. Huvitav kuidas nüüd 40 ga oleks lõikamine. Samuti ka löögiga auku seina lasta.

Võrdlus videod näitavad küll 2 korda kiiremat tulemust.


RE: Tööriistadest - otipoiss - 24-09-2020

[Pilt: The-Hog-Ring-Review-Knipex-Needle-Nose-H...iers-1.jpg]
Kas keegi oskab sellistele tangidele eestikeelse nime anda? Võibolla teab keegi lausa kust selliseid asju meie vabariigis osta saab?


RE: Tööriistadest - Kult - 24-09-2020

(24-09-2020, 23:38 PM)otipoiss Kirjutas:  [Pilt: The-Hog-Ring-Review-Knipex-Needle-Nose-H...iers-1.jpg]
Kas keegi oskab sellistele tangidele eestikeelse nime anda? Võibolla teab keegi lausa kust selliseid asju meie vabariigis osta saab?
Polstritangid 185mm, Knipex


https://www.stokker.ee/reples-baldininko-185mm-knipex/1845471700?ITEMID=9192180%26KNI