automoto.ee foorumid
Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. (/showthread.php?tid=33806)

Lehed: 1 2 3 4 5


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - ryblik1 - 04-03-2012

Ei saaks head nahka. Ma arvan et asi lõpeb kas ühepoolse suitsiidiga(mina see pole) või raske kehalise väärkohtlemisega mis lõppeks surmaga Big Grin Big Grin Big Grin
Ma ei kannata mölisejaid, tehke tööd rohkem kui mula ajate.
Ryblik @ töökojas nimelt ja teeb asist tegevust ka pühapäeva õhtul. Keevisaparaatum on soe ja töökojas hõljub õrn metallipraadimise lõhn Big Grin

Okei tegelt mul on sellest mulast villand ja võtaks lühidalt kokku.
Ma ajasin käima 330rm töökoja, sain sitaks tööd rabada, mitu südamelähedast autot valmisehitada, mitu projekti tööd teha nüüd on aeg paar oma autot lõpetada, ruum jätta huvilistele käigushoidmiseks ja ise taandada sellest ettevõtmisest selleks et teostada ennast natuke teises valdkonnas(hiljem teises piirkonnas) ja jätta töökojas vaid nurgake omale hobitamiseks.
Tehke järgi need kes võtavad vaevaks kritiseerida arvamusavaldusi.




RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Lukas - 07-11-2012

[quote='ryblik1' pid='279270' dateline='1330889859']
Ei saaks head nahka. Ma arvan et asi lõpeb kas ühepoolse suitsiidiga(mina see pole) või raske kehalise väärkohtlemisega mis lõppeks surmaga Big Grin Big Grin Big Grin
Ma ei kannata mölisejaid, tehke tööd rohkem kui mula ajate.
Ryblik @ töökojas nimelt ja teeb asist tegevust ka pühapäeva õhtul.


Tahaksin lisada, et tegelikult on õigus vanasõnal: Haukuv koer ai hammusta! Olen ise ryblik1 vedanud varem traumapunkti kui tal oli probleeme oma klientidega, lisaks pidin veel politseis seletusi andma.

Kahjuks ei õppinud ma sellest ja viisin oma autod ka tema juurde remonti.
Ja nüüd kuulutab ryblik1 ehk kodanikunimega Üllar Luht, et olen talle võlgu. Sad

Kuid kallid foorumlased, kui Te lähete restorani mille omanik on Teie tuttav (minu puhul on tegemist suisa naabrimehega samas trepikojas) kas loodate sealt head ja mõnusat kõhutäidet saada? Kas usaldate hinnakirja mis Teile antakse lugeda?
Mina kahjuks usaldasin.

Aga otsustage ise mida arvate:
Üllar Luht vaatas auto üle ja ütles hinna. Olin sellega nõus. Ka tähtajad leppisime kokku millega ta oli nõus. Materjalidega leppisime kokku nii, et võtku mida tahab poest ja ma maksan selle kinni.
Paar nädalat peale tegemise algust nõudis Üllar raha, et vaja maksta kellegile mingid summad, et nagu töötasu osalt tehtud töö eest.
Siis nõudis raha, kuna tema alltöövõtja oli kehvasti tööd teinud (nimelt happekrunt vms ei kuivand ära autol - põhjuseks kinniti olevat unustatud sisse segada)
Siis mõni nädal hiljem taas nõudis raha - põhjus sama - vaja maksta kellegile.
Lõpuks sai auto värvimisse. Kõigest muust oli tal aega rääkida värvijaga (meie ühine tuttav) aga millises ettevalmistuseastme peab auto olema seda nad omavahel ei rääkinud (küllap oli õlu väga maitsev). Kahjuks puudusid ka minul teadmised mida või kuidas keretööd ja värvimised käivad. Sad Tunnistan ennast süüdi taas.
Värvimisest võtsime välja auto pühapäeva lõunaajal kuna Üllar tahtis esmaspäeval pikemalt magada, kuid värvikamber pidi olema vaba esmaspäeva hommikuks. Tunnistan, et taas tegutsesin nii, et Üllar oleks rahul.
Kuid pühapäeval tuli torm mis tõi garaazikatuselt alla eterniidi ning tulemuseks oli lömmis ja mõlkis auto.
Miks Üllar autot garaazi ei ajanud? Ei tea, tegelt oli see tühi ja auto sõitis omal jõul.
Vaatasime siis auto üle. Olin sõnatu, vihastada pole ju mõtet ja nukker ka mitte. Kumbki ei aita sel hetkel. Ootasime majaomaniku kindlustuse tagasiside - tulemust pole tänaseni teada.
Uskusin naiivselt, et olen süütu ning kuna auto pole valmis tehtud siis ootan kuni see valmis saab.
Üllar arvas aga vastupidi. Nõudis raha olenemata, et auto oli lömmis ja mõlkis. Ütlesin et tee auto korda ja maksan ka ülejäänud summa u2600 krooni. Tema aga nõudis raha ette. Kuna tähtajad olid niigi juba ammu kõik üle siis lootsin sellega kiirendada tegevust.
Tulemuseks oli see, et viisin auto sealt õuelt (üle kuu aja hiljem) ära sellisena nagu ta oli, kuid lisaks olid sügisvihmad teinud oma töö ning auto kuivatamiseks läks pea nädal. (olen õnnelik et suhkrut paaki ei pandud ja ka rattad jäid alla, sest tavaliselt käitub Üllar niiimoodi)

Kokkuvõtteks:
Maksin u75% rahast, maksin kinni ka tema alltöövõtjate vead (firmad keda Üllar soovitas ja kuhu ta viis auto liivapritsi)
Tulemuseks sain lömmis ja mõlkis auto. Sad
4 kuud hiljem oli autol esimesed roostekohad taas väljas. Täna 2 aastat hiljem võiks taas alustada värvimistöödega.

Võrdlus:
Kui lähete rätsepa juurde, siis usute, et Teiega tegeleb proff. Maksate tehtud töö eest kui asi valmis, kui üks säär on pikem kui teine siis parandab rätsepp oma töö tasuta.

Panen siia ka Üllari oma arvamuse meie "ärist":
http://www.motoristiklubi.eu/1521/

Mõned pildid "valmis tehtud eeltööst"
ning ka lõpp tulemusest.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - mlsluik - 07-11-2012

Üks lasteaed kõik... Cool

Mehed lahendavad probleemid omavahel, teiste mahategemine ja tagarääkimine rohkem turumuttide rida.

See käib mõlema kohta!


Ässitaja ei ole aga teema pealkirjas lubatud VERD, HIGI, PISARAID ja VALU tahaks küll näha... Big Grin Toungue Big Grin
Projekti alustamise ja lõpetamisega saame vast ikka ise hakkama... Rolleyes


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - TeeTL - 08-11-2012

(07-11-2012, 23:45 PM)mlsluik Kirjutas:  Mehed lahendavad probleemid omavahel, teiste mahategemine ja tagarääkimine rohkem turumuttide rida.

Hm, aga tulemuseks on küllaltki ainulaadne võimalus tutvuda samaaegselt mõlema osapoole nägemusega. See on isegi uurivas ajakirjanduses haruldane Smile

Mitte et ma oleks kõike viitsinud läbi lugeda, aga on üks erakordselt huvitav ja kõnekas detail selles loos. Nimelt see saatusetuulte poolt lähetatud ootamatu eterniidipuhang. Kui juba sellised asjad juhtuvad, siis see ainult kinnitab, et kõik pidigi viltu vedama.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Talupoeg taluja - 08-11-2012

Nagu siin juba mainiti,et läinud asjadega kehvasti,siis see asi ongi nii. Teinekord läheb ikka väga täbarasti. Need värvijamad ja ka loodusjõud,mis veel viimase paugu andsid. Aga selles loos on ka midagi head,nagu ka igas kehvas asjas. Hästi läks,et keegi eterniidiga vasta pead ei saanud. Oleks veel keegi viga saanud,no ei tahaks ette kujutadagi,mis oleks juhtunud. Nii et mõlemad mehed elus ja terved,see on kõige tähtsam! Ja see autokäkk tegelt ei ole niipalju väärtki,et omavahel tülli minna. On hullemaidki asju olemas,millepärast tülitseda võiks. Ja värske tüli on halb tüli. Mõne aja möödudes võib juba aru saada,et see asi ei ole niipalju väärki,et tülli minna. Ja asja vaadates tundub,et mõlemad pooled on lakki saanud täiega... Ja teatud asjadesse ongi tülid sisse kirjutatud. Mis teha. Aga rahulikku meelt ja limpsige üks õlle koos ära.Toungue


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - ryblik1 - 08-11-2012

Noh. Eks see vend ongi lasteaeda sobiv. Midagi pole teha ka sellistega. Eriti kui kolm aastat vana asja siia nutma tullakse ja ära unustatakse et ei raatsitud maksta keevitamise eest ja tehti ise valesid valikuid( värvi ja laki tootjate erinevus). Nb kahju et mul pole liivapritsi eelseid pilte. Siis saaksite aru mis jamaga tegu oli.

Ütleme nii et see väike raha mida sa mulle mesijuttu ajades välja kauplesid, selle eest said sa täpselt selle mida maksid. Jumala õnn et ma rohkem sinna ei panustanud. See et sa veel võlgu ka jäid, selle kohta ma ütleks et nii loll olla on täitsa nõme. Raha vähe= minimaalne ja koonerdatud töö.

Nagu tühmapea sõber talle juba enne töö alustust mainis: sellest roostehunnikust ei saa mitte kunagi asja ilma ca 30000 eek sisseladumist ja ohtrat keevitamist ja lappimist. See oli tema sõbra hinnasoov, tühmapea ise ei raatsinud maksta, mulle kauples palju vähem ja ma ütlesin ka mida ta selle eest saab, teadlik oli.

See et vend sellel bussil kohe hurraga ka paar mootorit kotti lasi oma lollusega, puhtalt seegi näitab et kõrvade vahel ulub tuul ja tehnikaga pole vaja tal pistmist teha.

Muideks tegu on siiamaani ainsa vennaga kes on töö eest võlgu jäänud ja ülbust on veel pealegi.

Lolli pea raviks on parim ravim Colt45. Soovitan kasutada. Saab ka teistel parem.

Muideks Tartu linn on väike ja su muud võlad ja probleemid on ka teada , neid me siin veel harutama ei hakka.

(07-11-2012, 23:45 PM)mlsluik Kirjutas:  Ässitaja ei ole aga teema pealkirjas lubatud VERD, HIGI, PISARAID ja VALU tahaks küll näha... Big Grin Toungue Big Grin
Projekti alustamise ja lõpetamisega saame vast ikka ise hakkama... Rolleyes

Mitu neist sul juba valmis on Wink


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - mlsluik - 08-11-2012

Viimase 5a sisse mahub paar NL aegset traktoritaastamist ideaalseisukorda, siis BMW e34 kere ja MB M112 mootori paaritus. Peale selle DT 75 ülesehitamine. PE 02 ümberehitus. T 40 nagu uus. Hetkel käsil JUMZ EO taastamine, töös tegelikult kaks JUMZ tüüpi masinat. Saunabuss on komplekteeritud, sauna veel pole sees Big Grin Ning Zilli projekt on detailidepoolest valmis tööse minema. JA SEDA KÕIKE töö kõrvalt nokitsemise tulemusena... Ei ole elukutseline...

Cool Toungue Ise jään rahule... Big Grin


Vähe asjakohast juttu ka, sa kui vana keretööde tegija, kas selline variant oleks võimalik et teeks ühe 100*100mm pahteldamise tiiva äärepeal ära? Plektitöö võin ise teha aga sellise väikse lapi pärast pole mõtet hakata pahtliga möllama, pole eriti minu ala ka Toungue

ML


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - ryblik1 - 08-11-2012

Kuna teha on hetkel palju( Cadillac deville 66, Opel Monza¤2 83a ja 85a, Morris Mini, Cadillac 69 472 mootori remont) siis ei mahu lähema 4 kuu sisse enam mitte midagi vist. Nii on lihtsalt.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - kass - 08-11-2012

Rüblik vahva mees! Ei mingeid liigseid komplekse ega pärssivaid süümekaid! Teised on ikka lollid, kitsid ja laisad, üldse imelikud ja halvad inimesed. Aga vähemalt ise ei väärata ega eksi millegagi, tubli tegija ja valmis oma tegude eest vastust andma! (no ja mis viga vastutada, kui kunagi ei eksi Cool ) Anna aga projektidele pihta! Wink


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Mufff - 09-11-2012

Võtsin ennast kokku ja töötasin selle teema põhjalikult läbi. Kuigi "stihl" on antud teemas kolmas osapool, olen täielikult nõus tema poolt kirjutatuga (võite mind nüüd selle pärast ka ära "bannida" kui soovite).

Kui tööde teostaja tegeleb igapäevaselt autode remontimise ja taastamisega ehk pakub iga päev, oma põhitegevusena, nimetatud teenust, siis peab ta olema suuteline enne remonditööde alustamist, mõistliku aja jooksul koostama täpse remonditööde kalkulatsiooni ja esitama selle ka enne tööde alustamist tellijale kooskõlastamiseks. Kui pooled lepivad kokku tööde mahus ja hinnas, siis tuleb need tööd ka sellises mahus ja sellise hinna eest teostada. Kui ilmneb puudusi ja lisatöid, mida enne ei olnud mitte kuidagi võimalik kindlaks määrata, siis nende puuduste kõrvaldamine ja selleks kuluva lisatöö tasustamine lepitakse kokku eraldi. Siinkohal juhin tähelepanu asjaolule, et kui ettevõtjal on autode remont igapäevane põhitegevus, siis peab ta suutma selliseid lisakulutusi nõudvaid olukordi ka ette näha. Kui ei näinud ette, siis on see ettevõtja enda vastutus.

Kui tööde teostaja võtab töö vastu pakkudes odavamat hinda, siis võib ajendiks olla soov töö endale saada ja hiljem lisatasude näol ikkagi soovitud raha välja kaubelda. Sellisel juhul peab arvestama võimalusega, et tellija ei kohustu rohkem maksma. Ka suusõnaline leping on leping, kuigi selle tõestamine kohtus on keeruline.

Kui tellija juurde ei maksa, siis on kaks võimalust. Üks võimalus on kiruda sõpradega õllepudeli taga ja siin foorumis, kui lollid ja pahad on tellijad jne. Teine võimalus on teha töö ikkagi kokkulepitud mahus valmis, tunnistada oma viga ja võtta seda kui head õppetundi ning minna elus edasi. Kui ainuõige võimalus on esimene, siis on tõesti õigem minna palgatööle, nagu "stihl" soovitas.

Kõik inimesed ei olegi sündinud ettevõtjateks. Kui ei suudeta oma tegemiste juures olla õnnelikud, nagu seda on "krss" ja "stihl", siis tegelete ilmselgelt valede asjadega. Tehke oma tööd uhkusega ja siis tuleb ka tunnustus. Varem või hiljem, kuid ikkagi tuleb.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - mlsluik - 09-11-2012

(09-11-2012, 12:23 PM)Mufff Kirjutas:  Võtsin ennast kokku ja töötasin selle teema põhjalikult läbi. Kuigi "stihl" on antud teemas kolmas osapool, olen täielikult nõus tema poolt kirjutatuga (võite mind nüüd selle pärast ka ära "bannida" kui soovite).

Täiesti OFFTOPIC aga mille eest kasutaja STIHL foorumist eemaldati?
Kelle "tark" mõte see oli?


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - ryblik1 - 09-11-2012

Kass ja muff, seniks kuni te ise pole ettevõtlikud ja olete tellija pool töödes( ega ma ka ei tea ju) siis ma saan teie mõttekäigust ka tellija poolelt aru. Mina saan sest ma tellin ka palju asju allhankena ja proovin alati läbirääkida, isegi kui mulle midagi ei meeldi.

Samas antud loos ongi see probleem et tüüp ei tunnista oma viga. Kisa sai alguse just peale värvimist. Ise otsis värvija ja tellis selle ise. Mind süüdistati ülesse keetnud värvis( loomulikult korstnasse läks kambriraha ja materjal) . NB värvis üks korralik tegija ( ka siinfoorumis kasutaja ja on teinud palju vanu usakaid eeltööst kuni värvitud koorikuni välja.) Tema ütles hiljem mulle et nad said peale kolmandat värvimist aru et erinevate firmade lakk ja värv jääbki keetma. Siis tegi ta oma garaazis viimase värvimise ühe ja sama firma värviga, kohe oli tulemus hea. Ta ise ütles mulle et minu eeltöö pinnal ei olnud algselt midagi viga. Kuid kodanik keeldus mulle maksmast algse eeltöö lõpu raha ja rõhus sellele et minu viga oli see keetev värv. Minu jaoks on mees siiani VÕLGU!

Antud töö ongi tehtud nii nagu ta ise soovis ja lubas, sai näidatud kuhu tuleb kivikaitsest tekkiv triip( kivikaitse oli tema soovil et mitte välja näidata vahetamist vajavaid tiivaääri, sest ei raatsinud raha keevitusele kulutada)

Vaadake kõige rohkem häirib see et mees üritas alguses vana tutvuse baasil suurelt sõpra mängida ja libekeelselt lubada et rahas ei ole probleemi. Hiljem selgus et on küll probleemi. Soovis saada omale üliodavalt välja kaubeldes uueväärset autot, küll aga oli teda juba enne mitme mehe poolt ette hoiatatud mis ta saab koonerdades. Nüüd on loomulikult lihtne siia tulla kõigile kellama et see ei sobi ja teine ei sobi. Lihtsalt mees ei tunnista neid asju mida ennem kokku lepiti. Nüüd on oma juttu muutnud ja mina ka nn sõbrast lahti saanud. Hea on hüüda avalikes kohtades talle järele , Lukas maksa võlg ära, mille peale libekeel alati kangestub ja näost punaseks läheb.

See tormi tagajärg oli minust sõltumatu ja nagu saatuse sõrm, mis osutas suunale et selle tüübiga peabki suhtlus otsa saama. Minul ei olnud kohustust seda bussi kokku panna ja peale värvimist pidi viidama temale koju kus ta ise kokku paneb. Kuna vaja oli jonnida et minu eeltöö viga oli siis toodi buss minu hoovile tagasi. Omal vastutusel. Arvestades et bussi eest jäädi mulle võlgu ja minu viga ei olnud siis seisiski väljas ca 5h kuni tuli torm. Ma arvan et saatusesõrm on seda bussiomanikku karistanud juba maa ja ilm. Paar kambrit värvimist, tohutu kogus värvi, paar laiali jooksnud mootorit. Karma võlg ma ütleks. Niiet ma arvan seniks kuni tüüp ennast kokku ei võta ja oma viga koonerdamises ja vassimises ei tunnista( maksab mulle ka võla ära) seniks jääbki teda karmavõlg saatma selle bussi omamisel. Nagu neetud oleks Big Grin

NB. Kui ikka buss tehti oma töökohast raha välja pettes ja bussi hindu ja eesmärke vassides siis ei saagi asjast asja. Või peaksin ma siinkohal Skydda Eesti töötajaga vestlusest saadud info siia panema, miks Lukas seal enam ei tööta , peale bussisaagat?


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - kass - 09-11-2012

Võib ju ka nii olla. Eks oleks ka minul olnud targem vait olla ja mitte toppida oma nina igale poole. Ei ole ka enam viitsimist antud vastasseisu materjale uuesti läbitöötama hakata ja süüdlast otsida.
Fakt on, et omi vigu tuleb tunnistada ja nende eest vastust kanda...ja tore oleks, et see ei toimuks mingil jokk-meetodil.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Veteran - 09-11-2012

Vaadates hr Lukase avaldatud pilte tehtud tööst, värvi üleskeetmine ja pahteldamise lohakus, siis ütleks, et algajate tase. Krooni tehtule paneb kivikaitse laskmisele eelnenud teipimine. Tööd olevat rabatud hullult aga kui ikka resultaati pole, siis...kas peabki maksma?


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - pppp - 09-11-2012

(09-11-2012, 13:05 PM)mlsluik Kirjutas:  Täiesti OFFTOPIC aga mille eest kasutaja STIHL foorumist eemaldati?
Kelle "tark" mõte see oli?

Vanasti vähemasti olid bännitud kasutajate nimed läbi kriipsutatud. Seega...
Big Grin


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - mlsluik - 09-11-2012

(09-11-2012, 19:50 PM)pppp Kirjutas:  Vanasti vähemasti olid bännitud kasutajate nimed läbi kriipsutatud. Seega...
Big Grin

Big GrinToungue Minu viga Rolleyes Päris hea tüng mulle Rolleyes


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - motamees - 09-11-2012

(09-11-2012, 19:06 PM)Veteran Kirjutas:  ... Krooni tehtule paneb kivikaitse laskmisele eelnenud teipimine...
Seda minagi vaatasin.
(09-11-2012, 18:38 PM)ryblik1 Kirjutas:  ...Samas antud loos ongi see probleem et tüüp ei tunnista oma viga...
Pole mina ka näinud Rübliku süütunnistust. Igalpool ikka teised süüdi.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Kadari - 09-11-2012

Olen erinevates foorumites rybliku kajastatud tegemisi alati huviga jälginud. Juba aastaid. Ei mäleta nagu ühegi varasema või hilisema projekti kohta tellijapoolset negatiivset tagasisidet või muud kobisemist.
Ju ta ikka niimoodi on, et saad seda, mille eest maksnud oled( või siis lubanud maksta). Osad seltsimehed ei ole paraku suutelised sellest aru saama.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - autojuht - 09-11-2012

(09-11-2012, 19:06 PM)Veteran Kirjutas:  Vaadates hr Lukase avaldatud pilte tehtud tööst, värvi üleskeetmine ja pahteldamise lohakus, siis ütleks, et algajate tase. Krooni tehtule paneb kivikaitse laskmisele eelnenud teipimine. Tööd olevat rabatud hullult aga kui ikka resultaati pole, siis...kas peabki maksma?

Minu arvates on ka täielik käkk kokku keeratud, vaadates piltidelt pooleli jäänud lihvimist ja liivakastis värvimist.
Ja muidugi kivikaitse laskmisele eelnenud teipimine on klass omaetteBig Grin
Krdi amatöörid ütleks sellepeale.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - ryblik1 - 09-11-2012

(09-11-2012, 21:27 PM)Kadari Kirjutas:  Olen erinevates foorumites rybliku kajastatud tegemisi alati huviga jälginud. Juba aastaid. Ei mäleta nagu ühegi varasema või hilisema projekti kohta tellijapoolset negatiivset tagasisidet või muud kobisemist.
Ju ta ikka niimoodi on, et saad seda, mille eest maksnud oled( või siis lubanud maksta). Osad seltsimehed ei ole paraku suutelised sellest aru saama.

Ja täpselt nii ongi nagu viimane lause ütleb. Oleks pidanud ise seda ütlema.
Kellel on misikit öelda see näitab ette vähemasti Cadillaci suuruse auto uks mille on nad ise kõverast plekist sirgeks suutnud pinnida, pahteldada ja värvi all on sile.
Minul on selliseid töid ette näidata, mitte ainult üks.

Eks alati olegi ju see et kliendi mätas on ikka oluliselt kaugem kui töö tegija oma.
Ma tunnistan viimaste aastate sees vaid ühte viga. Mul oli töös üks Pobeda. Kirusin,vandusin, keevitasin ja lihvisin. Kuradi jama oli see vene auto. Aeg läks üle ja mitte vähe. Valmis ma ta tegin, pealegi maksin. Kõik vaid selleks et omaniku heasooviliku suhtumist kompenseerida. Papi oli rahulik ja ei solvanud ega ülbitsenud. Võlgu ka ei jäänud. Valmis ta sai ja minu süda sai rahu. Mis siis et peale pidin maksma. Kogemus nimega Pobeda oli seda kooliraha väärt.

Kriitikud teevad tavaliselt ise kordi hullemini kui see mille üle kriitikat tehakse.

Siinkohal ka kuldlause.

See mees kes võtab vaevaks teise mehe tööd kritiseerida, peab olema võimeline tegema selle sama töö, sama ajaga, sama raha eest vähemasti kaks korda paremini kui see millest jutt käib. Muidu olete vaid tühikargajad. Ma ise olen selle suhtumise omaks võtnud ja ei laiutaks lõugu teiste tehtu üle kui ise ei suuda paremini teha.