automoto.ee foorumid
Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. (/showthread.php?tid=33806)

Lehed: 1 2 3 4 5


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Mufff - 09-11-2012

(09-11-2012, 22:53 PM)ryblik1 Kirjutas:  Ma tunnistan viimaste aastate sees vaid ühte viga. Mul oli töös üks Pobeda. Kirusin,vandusin, keevitasin ja lihvisin. Kuradi jama oli see vene auto. Aeg läks üle ja mitte vähe. Valmis ma ta tegin, pealegi maksin. Kõik vaid selleks et omaniku heasooviliku suhtumist kompenseerida. Papi oli rahulik ja ei solvanud ega ülbitsenud. Võlgu ka ei jäänud. Valmis ta sai ja minu süda sai rahu. Mis siis et peale pidin maksma. Kogemus nimega Pobeda oli seda kooliraha väärt.

"Kuldlause" oledki siin ise kirja pannud. Kogemuse said, kooliraha maksid, kuid mitte midagi ei õppinud. Ükskõik millise nurga alt sa seda olukorda ei vaata, vea oled ikkagi teinud sina ise. Kui seda lõpuks endale tunnistad, siis saad ka elus edasi minna.

Väga hea moto, mis tasub tulevikuks meelde jätta on: "Vigadest õpitakse, mitte et kordamine on tarkuse ema."


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - ryblik1 - 09-11-2012

BTW siin üks teine töö. http://album.ee/album/589925/50318621
Maksti see mis oli mõistlik ja ei püütud koonerdada( nb osaliselt varasemad keevitused by leedupoolikautomeistrid, auto on raskelt avariiline olnud ammu) NB! Maksti rohkem kui kellegi teise odavam pakkumine oli.
Mitu detaili oli vigast. Paar asja on uuesti aretatud. ca 10 paika kohtadesse mis oli varasematele keevitajatele olid ebameeldivad olnud.
Vaata pildiseeria lõpuni ja ütle ise.
Klient sai aru mis maksab töö, see ületas auto hetkeväärtuse oluliselt. Tänaseks on auto koos. Minu tööosa oli algselt sama mis kirutud bussil.
Omaniku hoiakust ja töötegijaga suhtlemine oli igati okei ja arusaamad töömahust ja hinnapoliitkast pidasid paika. Kõik laabus igati. Nb tekkis pigem uus hea suhtlus omaniku ja tegija vahel, sest huvi on ühine.

Siin kasutasin ma omi tutvusi ja oma värvijat ja äraproovitud lahendusi ja firmasid.

Kiruge edasi. Kiruda on ju nii lihtne.

Kõnealune Pobi. Müüsin selle algse tooriku maha ja telliti kere keevitus ja ülevärv ja uus salong. Detaile uusi ei tellitud. Jäid vanad stanged ja liistud ja klaasid. Millest on kahju. Oleks võinud parem saada, kuid eks omanik ise teab või vahetab hiljem. Täisliivaprits sai vähemasti tehtud. http://album.ee/album/268480/50173705

(07-11-2012, 19:45 PM)Lukas Kirjutas:  [quote='ryblik1' pid='279270' dateline='1330889859']
Ei saaks head nahka. Ma arvan et asi lõpeb kas ühepoolse suitsiidiga(mina see pole) või raske kehalise väärkohtlemisega mis lõppeks surmaga Big Grin Big Grin Big Grin
Ma ei kannata mölisejaid, tehke tööd rohkem kui mula ajate.
Ryblik @ töökojas nimelt ja teeb asist tegevust ka pühapäeva õhtul.


Tahaksin lisada, et tegelikult on õigus vanasõnal: Haukuv koer ai hammusta! Olen ise ryblik1 vedanud varem traumapunkti kui tal oli probleeme oma klientidega, lisaks pidin veel politseis seletusi andma.

Kahjuks ei õppinud ma sellest ja viisin oma autod ka tema juurde remonti.
Ja nüüd kuulutab ryblik1 ehk kodanikunimega Üllar Luht, et olen talle võlgu. Sad

Kuid kallid foorumlased, kui Te lähete restorani mille omanik on Teie tuttav (minu puhul on tegemist suisa naabrimehega samas trepikojas) kas loodate sealt head ja mõnusat kõhutäidet saada? Kas usaldate hinnakirja mis Teile antakse lugeda?
Mina kahjuks usaldasin.

Aga otsustage ise mida arvate:
Üllar Luht vaatas auto üle ja ütles hinna. Olin sellega nõus. Ka tähtajad leppisime kokku millega ta oli nõus. Materjalidega leppisime kokku nii, et võtku mida tahab poest ja ma maksan selle kinni.
Paar nädalat peale tegemise algust nõudis Üllar raha, et vaja maksta kellegile mingid summad, et nagu töötasu osalt tehtud töö eest.
Siis nõudis raha, kuna tema alltöövõtja oli kehvasti tööd teinud (nimelt happekrunt vms ei kuivand ära autol - põhjuseks kinniti olevat unustatud sisse segada)
Siis mõni nädal hiljem taas nõudis raha - põhjus sama - vaja maksta kellegile.
Lõpuks sai auto värvimisse. Kõigest muust oli tal aega rääkida värvijaga (meie ühine tuttav) aga millises ettevalmistuseastme peab auto olema seda nad omavahel ei rääkinud (küllap oli õlu väga maitsev). Kahjuks puudusid ka minul teadmised mida või kuidas keretööd ja värvimised käivad. Sad Tunnistan ennast süüdi taas.
Värvimisest võtsime välja auto pühapäeva lõunaajal kuna Üllar tahtis esmaspäeval pikemalt magada, kuid värvikamber pidi olema vaba esmaspäeva hommikuks. Tunnistan, et taas tegutsesin nii, et Üllar oleks rahul.
Kuid pühapäeval tuli torm mis tõi garaazikatuselt alla eterniidi ning tulemuseks oli lömmis ja mõlkis auto.
Miks Üllar autot garaazi ei ajanud? Ei tea, tegelt oli see tühi ja auto sõitis omal jõul.
Vaatasime siis auto üle. Olin sõnatu, vihastada pole ju mõtet ja nukker ka mitte. Kumbki ei aita sel hetkel. Ootasime majaomaniku kindlustuse tagasiside - tulemust pole tänaseni teada.
Uskusin naiivselt, et olen süütu ning kuna auto pole valmis tehtud siis ootan kuni see valmis saab.
Üllar arvas aga vastupidi. Nõudis raha olenemata, et auto oli lömmis ja mõlkis. Ütlesin et tee auto korda ja maksan ka ülejäänud summa u2600 krooni. Tema aga nõudis raha ette. Kuna tähtajad olid niigi juba ammu kõik üle siis lootsin sellega kiirendada tegevust.
Tulemuseks oli see, et viisin auto sealt õuelt (üle kuu aja hiljem) ära sellisena nagu ta oli, kuid lisaks olid sügisvihmad teinud oma töö ning auto kuivatamiseks läks pea nädal. (olen õnnelik et suhkrut paaki ei pandud ja ka rattad jäid alla, sest tavaliselt käitub Üllar niiimoodi)

Kokkuvõtteks:
Maksin u75% rahast, maksin kinni ka tema alltöövõtjate vead (firmad keda Üllar soovitas ja kuhu ta viis auto liivapritsi)
Tulemuseks sain lömmis ja mõlkis auto. Sad
4 kuud hiljem oli autol esimesed roostekohad taas väljas. Täna 2 aastat hiljem võiks taas alustada värvimistöödega.

Võrdlus:
Kui lähete rätsepa juurde, siis usute, et Teiega tegeleb proff. Maksate tehtud töö eest kui asi valmis, kui üks säär on pikem kui teine siis parandab rätsepp oma töö tasuta.

Panen siia ka Üllari oma arvamuse meie "ärist":
http://www.motoristiklubi.eu/1521/

Mõned pildid "valmis tehtud eeltööst"
ning ka lõpp tulemusest.

Tore on see et sa moonutad kogu juttu, eks see sinu mätas pidigi olema ju kõige kõrgem. Mis parata. Kui Taavi Lukas tahab olla mulle võlgu edasi siis las ta olla. Aga samas kuna sa oled siin võlgu nii mõnelegi siis pead sa oma varju jälgima. Mina saan vähemasti ilma selleta läbi. Ma vist pean ikka selle teema liikuma panema paari ametkonnas , mismoodi sa selle bussi väärtust hindasid ja kust sa need rahad välja petsid.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - meli666 - 10-11-2012

(09-11-2012, 22:53 PM)ryblik1 Kirjutas:  Siinkohal ka kuldlause.

See mees kes võtab vaevaks teise mehe tööd kritiseerida, peab olema võimeline tegema selle sama töö, sama ajaga, sama raha eest vähemasti kaks korda paremini kui see millest jutt käib. Muidu olete vaid tühikargajad. Ma ise olen selle suhtumise omaks võtnud ja ei laiutaks lõugu teiste tehtu üle kui ise ei suuda paremini teha.

See kuldlause küll antud teema kohta mitte kuidagi ei käi.
Klient tuleb ikkagi spetsialisti juurde, kes oma tööd tunneb. Ja tuleb just seepärast, et ta ise seda teha ei oska, ei ole aega jms. Kui oskaks, oleks aega, siis võiks ju ka ise ära teha.
Tühikargajateks küll sinu valdkonda mittetundvaid inimesi nimetada ei saa. Küll on neil aga õigus anda tehtud tööle hinnang-kriitika. Ja seda võib öelda, et kui ikka kuskilt külge kliendil hakata ei ole, siis mingit halba kriitikat ka tulla ei saa.
Kui aga "küüneotsad saab kuskile ääre taha ajada", siis võib öelda, et kuskil on möödalaskmisi tehtud.
Ise näeks selle tüliõuna üheks tekkimise põhjuseks ka seda, et bussi omanik nagu aru saan korraldas ise värvimise? Kuigi tema jutu järgi tuli nagu välja, et sina organiseerid materjali ja värvimise? Ühesõnaga, bussi töösse võtja peab ikka ise korraldama värvimise või laskma seda teha oma alltöövõtjal, keda täielikult usaldab. Mingeid kliendi poolt pakutud kohti ei ole mõtet arutadagi, tulemus võib tulla nii ja naa. Ja see asi tuleb juba enne töösse võtmist selgeks teha, et ainult sina otsustad, mis ja kuidas, et saada korralik lõpptulemus.
Muidugi, eks sugulaste tuttavatega on ka selline asi, et üks nagu ei tihka eriti töö eest midagi küsida ja teine tahab tutvuse poolest odavamalt saada. Siis tekibki selline kaapekaku tulemus, kust igast otsast on nii miinimum, kui võimalik. Soovituslik oleks sellistest töödest hoiduda võimalusel.
Viimaseks Ksf ryblik1, mitte klient ei pea mõistatama aru saama, mis sinu higi, veri ja valu maksavad, vaid see tuleb just vastupidi sinul endal kliendile selgeks teha. Ja seda tuleb korraikult läbi rääkida ja teha hinnapakkumine. Siit eelneval lugedes tuleb vägisi see välja, et auto võetakse aga kiiresti töösse ja siis hakkab muudkui üllatusmunasid kooruma ja hind tõusma. Muidugi klient hakkab virisema, kui algselt mingi summa hakkab jõudsasti tõusma.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - ryblik1 - 10-11-2012

Meli666 !
Antud kodanik ei ole ilma asjata hüüdnimega LIBU, seda hüüdnime teavad tutvusringkonnas kõik. (kui vanad sõbrad tal teda tühikargajaks kutsuvad seljataga siis see näitab paljutki. Teab ise kes need on)
Libekeel. Lipitseb seal kus vaja ja poeb seal kus vaja. Läksin selle õnge, minu viga.
Kauples hinna meeletult alla. Kunagise sõpruse baasil võtsin töö ette, kuidas sa ikka sõbrale ära ütled. Oleks kogu sellest tekkivat jama ette teadnud, oleks vahele jätnud. Nüüd jah on õppetund käes. Olen sugulastele tegemisega sarnase õppetunni hiljem veel ühe saanud. Nüüdseks juba keeldun paljudest sellistest töödest.

Tüüpi sai hoiatatud et nii madala hinna eest ei saa uut autot ja ei saa näituse tööd vaid saabki odava töö, mis tähendab kiireid lahendusi. Tüübi ette antud aeg oli umbmäärane ja sõltus sellest millal tema otsitud värvija saab omale vaba kambri aja võõras firmas. Peale selle bussi värvimisesaagat keelati selles suurfirmas värvijal kahjuks värvimine ära sest asju jäi kadunuks. Kuna Värvija on aus poiss siis tekib küsimus et : kas mitte taavi lukas ei varastanud Ifani töökojast mõned tööriistad nende 2 või 3 värvimise ettevalmistamise käigus?
NB! mina ei otsinud värvijat, ma tunnen lihtsalt antud inimesi. Tüüp ise leidis materjalide poest seal kaupa ostnud värvija. Peale selle värvimise saaga lõppu ütles värvija mulle et selle bussi värvimise ja selle juures tekkinud jamade ja pindakäimiste tulemusel tahaks ta vääääga pikalt ropendada. Lühikokkuvõte oli et palun ärge tuletage mulle seda õudust meelde.

Hiljem on nüüd hea tulla siin tüübil räuskama et mina olen oma raha eest jama saanud. Talle öeldi mis maksab see töö mida ta ihkab. Mina ütlesin et selle raha eest saad sa sellise kiire ja odava korrastuse. Mitte klantspildiga , eeskujulikult remonditud sõiduki.

Selliseid tegelasi kes käivad niimoodi töötegijaid peedistamas on küllaltki palju.

Peale taavi lukase kogemust ja ühe teise mehe sarnast käitumist olen saanud piisavalt targaks et sarnaseid inimtüüpe tuleb vältida ja sarnaseid projekte kus omanik on koonerdanud juba algselt oma auto juures, on võimalik ära tunda.

Odavalt ei saa kvaliteetset tööd. Jäta see omale meelde taavi lukas. Mitte mina ei olnud nõus ja ei nimetanud hinna vaid sina ütlesid palju sul raha on ja mida sa suudaksid välja maksta. Mina olin rumal ja tulin sõbrale vastu. Aitäh et sa tegid mulle selle koolituse, kuidas tunda ära libekeelseid petistüüpe. Mulle on sellest tänaseks palju kasu olnud ja mitu kummalist projekti ja isikut olen ma ära lükanud.
NB! taavi lukase lemmiktööks on olla müügimees, siit ka osav oskus müüa oma juttu ja isikut. Mina soovitan taavi lukasest hoida kaugele nii töövõtjatel kui ka naissool. Libekeel jääb alati libekeeleks.

Ma ei tea aga kui on soovi võlgalsel taavi lukasel musta pesu edasi pesta siis me võime jätkata. Kahjuks tunnen sind tänaseks liiga hästi.

NING ! mina ei viinud oma vastutusel bussi liivapritsi. Mina näitasin koha. Tüüp leppis ise kokku ja ise maksis. Seega pretensiooni ise sinnapoole.
Värvisaaga oli lahti seletatud, Ise otsis värvija ja värvid ja laki.

Mina tegin vaid eeltöö. Kõvera bussi ajasime me sirgeks. Mitte peegliks. Sest raha ei raatsitud maksta selleväärilist.

Minu peale kantud pahtel, krundid ja muu olid korras. Kivikaitse oli pandud nii nagu ma tüübile seletasin. Tema oli nõus. Peaasi et odavamalt saaks. Sest tiivaääri ei raatsitud vahetada keevitusega. Liiga kallis oleks olnud.

Koonerdamisega saigi selle mille eest on teda mitu oma ala asjatundjat ette hoiatanud, bussi mis roostetab paari aasta möödudes uuesti ära. Seda juttu rääkisin ka mina. Ei kuulanud.
Hetkel toimub lihtsalt väljapressimine et ma oma kodulehelt tema info maha võtaksin. Maksku võlg ära ja ma kaalun maha võtmist. Vabandust solvangute pärast minu aadressil( roppusi siikohal ei maini) tuleks ka paluda. Mina pole ühelegi kliendile ühtegi roppust iialgi tahtnud öelda tema aadressil. Ei suuda nii käituda.

Vot nii. Aga mis seal ikka. Moded võivad jama ära kustutada, kui miskit ei meeldi.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - 41Degree - 10-11-2012

Kurat, huvitav on see ettevõtlusloogika, huvitav on...

Siiamaani olen mina sattunud selliste inimeste juures (k.a. tuttavad), kes on öelnud "minu pakutav teenus, kvaliteet maksimaalne vastavalt minu oskustele ja muudele asjaoludele: hind nii palju. Okei, oled tuttav (või mõni muu kergendav asjaolu), tingimused samad, aga saad väikse ale." Ja punkt.

Ma proovin ette kujutada, kui vähe peaks mõnel inimesel tööd olema, et hinnakiri oleks vastavalt kvaliteedile. Kui juba plekksepatöödest juttu on, siis toon ka illustreeriva näite:
1) lõikan 20x20 cm roostetanud plekitüki välja, keevitan uue asemele, lihvin õmblused maha ja kannan suvalist tooni krundi peale - hind 100%
2) lõikan roostetanud pleki välja, keevitan uue asemele, aga ei lihvi ega krundi - hind 80%
3) lõikan roostetanud pleki välja ja panen uue pleki ainult punktidega kinni - hind 50%
4) võtan samale alale 30x30cm suuruse plekitüki ja panen tõmbneetidega vanale plekile peale - hind 20%.
Pardoon, aga ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes sellist hinnakirja harrastaks. Siiani on ikka olnud kaks varianti, vahet pole, kas sõber või sugulane või ämm või keegi muu: tehtavad tööd on need, hind on see, kvaliteet maksimaalne; võta või otsi keegi teine. Kõik. Miks? Sest mis näoga ütleb kvaliteetne, oma tööst ja eelkõige heast nimest lugu pidav plekksepp, et "tegin jah tõmbneetidega, sest klient koonerdas"?

Kas oleks võimalik ka saada kalkulatsiooni: ma ka ei viitsi tiivaäärt vahetada ja tahaks kivikaitsega üle lasta. Kui palju tuleb hinnavahe ülejäänud tiiva katmisel kolme erineva variandi puhul:
1) 4 teibitriibuga
2) 8 teibitriibuga
3) lõigates teibist/paberist ühtlane tiivakumerust järgiv kaar
Nagu ma ütlesin, mina pole veel leidnud sellist "4 teibitriibu"-teenust, ükskõik kuidas ja mille arvelt ma ka ei prooviks hinda alla kaubelda.

PS: Ma Cadillaci ust pole sirgu teinud, aga Nõmme koolidevahelise maleturniiri parim 2. laud olen küll olnud...


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Talupoeg taluja - 10-11-2012

Mul on olnud juhus,kui tuttav mees on tulnud õuele ja palunud oma vanal Fiat Unol põhja lappida. Ütlesin ka,et ega ma ei taha teistele teha,sest oma õu kosusid täis ja kõigil kered korda tegemata. Aga noh,isa töökaaslane,...jne. Ja siis kokkulepitud ajal tuli mees autuga õuele ja vaatepilt oli jube. Jalakohad läbi,vaata et kuku või läbi koos istmetega. Kõik mäda ja märg,keevitada pole ka kusagile...
Peremehe soov oli veelkord saada TÜV läbida. Ütles mulle,et topi lihtsalt suured augud kinni. Võtsin siis suvalised plekitükid ja karbid. Lihtsalt soristasin nii kui oskasin ja kuhu juhtus. Ei mingit kvaliteeti ega originulli. Ausaltöeldes nii kiiresti ja nii sitasti pole ma elu sees ühtegi keret keevitanud. Tulemus aga oli päris hea. Vesi enam altpoolt jalgele ei tule..... Ja peremees üliõnnelik. Viskas ka kümmekond eurot. Ei küsinud ise midagi. Lihtsalt andis.
Aga sellise töö eest ei oskagi midagi küsida,sest peremees ise ka abis,käiaketas ja plekitükk ka olemas,no mida siin küsida või kalkuleerida. Ma pole nii haritud spets,et oskaksin kokku lüüa summad papitüki autosse viskamise eest,kaltsude toppimise ustele ja armatuurile,et sädemed ei lendaks klaasidele jne. Ausaltöeldes ei tahakski sellist tööd teha,sest ise arutades teiste tehtud praaki ja möödapanekuid, kaob igasugune isu midagi teha. Ja eriti vastik on teha autot,millele mõni kõva värvija on lasnud läikivale...... too siga teenis raha kergelt.....aga teised kaapigu ja ihugu....Sad


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - motamees - 10-11-2012

(10-11-2012, 02:59 AM)41Degree Kirjutas:  ...
1) 4 teibitriibuga
2) 8 teibitriibuga
3) lõigates teibist/paberist ühtlane tiivakumerust järgiv kaar
...
Lisaksin siia ritta ka neljanda variandi.
4) ilma teipimata, hajutatud äärega kivikaitse.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - dad - 10-11-2012

(10-11-2012, 04:43 AM)IIIFFFAR Kirjutas:  MINGE PERSSESSE!!!!

Tubli!


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - autojuht - 10-11-2012

Minul kui keegi kaupleb töö eest hinda alla, siis vahel ka seda saab aga see ei anna õigust mulle kvaliteedi langetamisele.
Lõpetuseks tegi ksf ryblik1 selle teemaga minu silmis enda ettevõttele kõva antireklaami.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Kadari - 10-11-2012

Üks tähelepanek veel. Seda siis teipimise osas. Minu arvates on tellija lähenemine tiivaservade küsimuses totaalne ämber. Probleemi asemel tegeletakse tagajärgede ilustamisega, mitte probleemi endaga. Sellises suurusjärgus tööde puhul on elementaarne, et defektsed paneelid asendatakse. Teades et alt on mäda, on teibi joone suhtes norimine natuke lame. Antud kaasuse puhul meenuvad üheksakümnendad ja kadaka autoturg. Käesolevat lahendust kaaluks siis, kui masina trajektooriks oleks talveralli ja sealt edasi nach koski. Seda ka ise tehes, mitte teenust sisse ostes.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - usku - 10-11-2012

tegelt on aga nii, et kuni rahvas jätkab hindade alla kauplemist ja tingimist, siis ei saa ka palgad tõusta ning valu on sellevõrra suurem. Lõpetage soodukate ja teenete tegemine, siis saab rohkem palka maksta ning 99 % meist teeb tööd ju ikka ainult palga pärast ja mida rohkem palka, seda vähem valu Smile


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - kass - 10-11-2012

(10-11-2012, 22:26 PM)usku Kirjutas:  tegelt on aga nii, et kuni rahvas jätkab hindade alla kauplemist ja tingimist, siis ei saa ka palgad tõusta ning valu on sellevõrra suurem. Lõpetage soodukate ja teenete tegemine, siis saab rohkem palka maksta ning 99 % meist teeb tööd ju ikka ainult palga pärast ja mida rohkem palka, seda vähem valu Smile

Jälle õige jutt! Nagu ütleb hr. Taavi Veskimägi - võrgutasude tõstmine aitab meid Euroopale lähemale! Cool
Ja näiteks elektrituru avanemisega tekib Eesti Energial paratamatult täiendav kasum, see aga on meile kõigile väga kasulik - EE on riigifirma, riik, see oleme meie kõik (kõik foorumlased + veel muud rahvast)... ühesõnaga, meie kasum ja rikkus saab kõva kasvulaksu.
Tahate, et elu edeneks ja jõukus kasvaks - katsuge maksta tööde ja teenuste eest rohkem, kui küsitakse. Eks puigeldakse muidugi vastu ja ei taheta võtta, aga tuleb sundida. Näiteks ähvardada, et minnakse kellegi teise juurde, kes on nõus rohkem võtma jne...


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - meli666 - 10-11-2012

(10-11-2012, 22:46 PM)kass Kirjutas:  Tahate, et elu edeneks ja jõukus kasvaks - katsuge maksta tööde ja teenuste eest rohkem, kui küsitakse. Eks puigeldakse muidugi vastu ja ei taheta võtta, aga tuleb sundida. Näiteks ähvardada, et minnakse kellegi teise juurde, kes on nõus rohkem võtma jne...

Vot see ongi Eesti Nokia.
Majandus kasvab siis jõudsasti ja esikoht rikkuselt Euroopas oleks samahästi kui käes.


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - rollfix - 10-11-2012

Mõistan teema alustaja , st. tööde teostaja muret. Kuigi mul endal ei ole veel nõnda drastilist juhtumist olnud, siis vahetevahel ikka ,,viskab kakat sisse,, ja ,,lõikad näppu,,. Kohati on tulnud endalgi mõnele kundele selgitada, et töökoja ukse kohal ei ole virtuaalselt kirjas,,Saasta remont,,.
Mitmed säärased tööd tuleb siiski(justnimelt plekitööd, sest värvitöödeks on tabel olemas) teha tunnihindega ja pakkuda kliendile võimalust tulla oma taburetiga tunde lugema (minul ei ole veel keegi tulnud, usuvad..:-) ).
Ja veel. Laenan ühe oma tuttava lähenemisviisi- tuleb klient, soovib lasta teha töö kuidagiviisi ja odavalt. Tõmban jalaga maha joone ja selgitan-,,siinpool on fekaal, teisel pool kakast parem. Kuhu jääb Teie joon?,,.
Lugedes siin teemas eri kommentaare, avan et mitmete tööde ajakulu on suht raske ette ennustada. Vanemate sõidukite puhul võib tootja poolt antud normajad prügikasti saata. Nt. võib Golf 3-e esimeste õõtsapukside vahetus ka kauem aega võtta...


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - hobiautod - 10-11-2012

Üleüldiselt ei ole raske osta poest peanduvat teipi .
Ja ka alati ei pea keevitamaBig Grin

http://www.youtube.com/watch?v=9vSgpXG7rYY&feature=player_embedded

Ja kui kõik need motipi purgid rahaks arvestada ja oma töö ka sinna otsa siis ongi odavam minna kellegi juurde. Ahjaa ajalehed katmiseks kaToungue


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - vilukas - 10-11-2012

Käesolevat lahendust kaaluks siis, kui masina trajektooriks oleks talveralli ja sealt edasi nach koski.

Millist talverallit silmas peetakse ?


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - kass - 11-11-2012

(10-11-2012, 23:07 PM)meli666 Kirjutas:  
(10-11-2012, 22:46 PM)kass Kirjutas:  Tahate, et elu edeneks ja jõukus kasvaks - katsuge maksta tööde ja teenuste eest rohkem, kui küsitakse. Eks puigeldakse muidugi vastu ja ei taheta võtta, aga tuleb sundida. Näiteks ähvardada, et minnakse kellegi teise juurde, kes on nõus rohkem võtma jne...

Vot see ongi Eesti Nokia.
Majandus kasvab siis jõudsasti ja esikoht rikkuselt Euroopas oleks samahästi kui käes.

Kui aga tõsiselt, siis tõesti, ega nii see majandus ei toimi, et hinnad on Valgevene omad ja palgad Norra kanti. Lisaks veel turu väiksusest tingitud tagasilöögid...et praegu Inglismaal riided odavamad jne... Leiva ja viina hind peab tõusma "rikaste riikide" tasemele, siis lontsivad kuidagimoodi ka palgad sinnapoole (kui lontsivad, tootlikus, viljakus, effektiivsus jms ja tegelikult peab neid "rikkaid" veel mingit moodi üle lööma, et neile kannapeale saada)


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - mlsluik - 11-11-2012

Toungue Ksf rüüpliku teema on ikka mõnuga laiaks löödud... Big Grin


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - kass - 11-11-2012

(11-11-2012, 00:46 AM)mlsluik Kirjutas:  Toungue Ksf rüüpliku teema on ikka mõnuga laiaks löödud... Big Grin

jah, kes mida oskab...
Aga selle teema punase niidi juurde - mõni rüblik lihtsat on konfliktsem isiksus kui harju keskmine, tehku ta pealegi "kõik õigesti"! Inimesed ja loomud on erinevad, selles ongi asja võlu... ning keegi saab "lüpsta" ja keegi peab "kooliraha maksma". Neid juhtumeid on ka siit foorumist ennegi läbi käinud...


RE: Projekti alustamine ja lõpuni viimine.Veri,higi,pisarad ja valu. - Mufff - 11-11-2012

(11-11-2012, 01:02 AM)kass Kirjutas:  
(11-11-2012, 00:46 AM)mlsluik Kirjutas:  Toungue Ksf rüüpliku teema on ikka mõnuga laiaks löödud... Big Grin
jah, kes mida oskab...
Aga selle teema punase niidi juurde - mõni rüblik lihtsat on konfliktsem isiksus kui harju keskmine, tehku ta pealegi "kõik õigesti"! Inimesed ja loomud on erinevad, selles ongi asja võlu... ning keegi saab "lüpsta" ja keegi peab "kooliraha maksma". Neid juhtumeid on ka siit foorumist ennegi läbi käinud...

Teema lõpetuseks Saidafarmi omaniku, Juhan Särgava kuulsad sõnad: "Ta peab sellest lihtsalt välja kasvama"