automoto.ee foorumid
Minsk m-104, 1966 - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanamootorrattad (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=83)
+--- Teema: Minsk m-104, 1966 (/showthread.php?tid=33970)



Minsk m-104, 1966 - Kevin68 - 13-07-2010

See masin on peaaegu terve oma eluaeg olnud minu suguvõsas. Kunagi onule toodi ta prügimäelt ning see jäi vanavanaema kodukohta maja pööningule seisma. See on masin, mille seljas on mu vennad, mina sõitnud läbi arvatavasti terve maailma, seda muidugi ainult mõttes, sest masin oli üpris räbal ning mittekomplektne. 3-4 aastat tagasi sai see mõtlematu teo pärast maha müüdud Kaurile (siin kasutaja KoBa), kes andis masinale kordades parema välimuse, korrastas mootorit jne. Siis ei viitsinud Kauri sellega enam tegeleda ning müüs masina edasi Kärdlasse ning seisis ta jälle oma aasta, poolteist. Oleksin juba siis äärepealt ära ostnud, kui tuli teine masin vahele mistõttu see ostmata siiski jäi. Peale seda rändas veel omakorda edasi ja jõudis omadega Keremale, kus see veel üpris pikka aega seisis. Ükspäev aga Käinas jalgrattaga liigeldes märkasin ühe auto järelhaagises vanemat mootorratast ning kohe esimese asjana tuli mulle see sama Minsk meelde. Sai suhteliselt kohe küsitud kas masin alles ning vastati jaatavalt, saigi vahetuskaupa tehtud ning nüüd ma selle kaherattalise õnnelik omanik olengi.

Peal on sellel m1a mootor, millel on kõik laagrid ja simmerid uued, samuti on paljusi kuluosasi uute vastu vahetatud. Samuti paistsid kõik tihendid mootoris uued olema mis on omakorda silikoniga kokku määritud. Mõningad aastad tagasi on ka masin värvitud mustaks.

Suuremateks puuduolevateks detailideks on: üks küljeplekk, leegitoru, summuti, trossid, juhtmestik, veokett, esimese ratta orginaal võll, samuti pole esituli orginaal.

Hetkeline plaan on ta vastavalt rahalistele seisudele liikuma panna ning viia seejärel sinna samasse kohta kus ta seisis oma 20 aastat. Kunagi loodan ka selle arvele saada ning legaalselt tänavatele jõuda. Smile

Enamus jupid piltide peal lahtiselt peale asetatud, kuna lahtist masinat oli tunduvalt kergem transportida.

[Pilt: 0728947675c9f4.jpg]

[Pilt: 072894769cb9ea.jpg]

[Pilt: 07289477109609.jpg]

Lugupidamisega,
Kevin


RE: Minsk m-104, 1966 - kass - 13-07-2010

Rattad ja süütepool ei paista ka just originaalsusega silma või mis?
Muidu tore ratas. Aga kole palju muudkui müüte ja vahetate, nagu sipelgad oleks püksis! Smile


RE: Minsk m-104, 1966 - Necro - 14-07-2010

Mis mootori kubatuur on ja mitmekäiguline käigukast on? Väga huvitav masin paistab olevat Big Grin.

Aga edu tegemisel Big Grin.


RE: Minsk m-104, 1966 - Kevin68 - 14-07-2010

Tegu on M1A mootoriga ning pärineb aastast 1953, käike on kolm ning kubatuur 125cc. Tänud, edu alati tarvis! Smile


RE: Minsk m-104, 1966 - Kevin68 - 06-07-2020

Tervist, nagu tol ajal ikka kombeks oli kaherattalistega mul - ostan/müün/kahetsen, läks ka sellega nii. Peale kümmet aastat, pakuti mulle seda nüüd taas tagasi. Muidugi suurima hea meelega vedasin selle endale koju tagasi, eks tegu siis lapsepõlve mälestusega. Vahepeal on rändama läinud mootor, mis ei olnud sellel isendil niikuinii orginaal, niipalju kui kodutööd tegin käib sellel peale M1M mootor? Samuti on mõlemad veljed asendatud, küljeplekid + esihark pärinevad vist M-106 pealt. Värvi ei hakka torkima, kunagi 10+ aastat tagasi see värvitud on. Küll on aga puudu väga palju asju, seega kui kellegil sellele isendile miskit pakkuda on, siis võib kirjutada postkasti. 

Puudu on esialgu suurematest asjadest: summuti koos leegitoruga, M1M mootor, veokett, gaasi- ning siduri tross, bensupaagi kraan. Juhtmestiku ka pole aga sellega vast tulen ise toime kui tehnika olemas on. 

Teine küsimus on arvele saamisega, selle isendi tehase birka mul üle kümne aasta laua sahtlis tolmu kogunud aga on olemas, samas on teine üsna väsinud ilmega, näha on vaid birkale pressitud numbrid. Kas keegi taastab neid birkasi või teeb vana järgi uue? See ratas on kunagi 80-90ndatel prügimäelt toodud, toojaks oli ilmselt mu onu, seega mingeid dokumente mul esitada pole kuid kas on siiski mingi võimalus see arvele võtta? 

Sellisena see tagasi koju maandus. 

[Pilt: 01124499316ba38.jpg]

Nühkisin suurema mustuse maha ja komplekteerisin hetkel nii palju ära kui võimalik. 

[Pilt: 0112449933df2f2.jpg]

Eks nüüd jääbki oma aega ootama, kuniks saab komplekteeritud. Seega kui mingeid juppe pakkuda siis tuld.  Smile

EDIT: Kui kellegil mahti siis äkki saab selle teema õige alafoorumi alla tõsta, päris sääreväristajaga tegu siiski pole kuid ega samas palju puudu ka jää Big Grin