automoto.ee foorumid
Garaaži ehitamine - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Garaaži ehitamine (/showthread.php?tid=36849)



RE: Garaaži ehitamine - vant - 09-05-2019

Mitmeid häid mõtteid ja eks igaüks vaatab oma mätta otsast.
 Kui ma kanali teeks igapäevaseks kasutuseks, paneks sama moodi tungiga käru kanali servas olevatele taladele jooksma, teeks vast mingid äravoolu lahendused kahele poole kanali servi ja kanali põhja.
 Kanali seintesse niššid valgustide ja pistikupesade jaoks, õhuotsad sinna on ka hea mõte. Kogu kupatus võiks olla heleda libeda glasuurplaadiga plaaditud, põrand vähe karedama ja tumedama klinkeriga.
Kui ma teeks kanali sellise "äkki läheb vaja" stiilis, siis aitaks vinklitele asetatud plankudest või neist koostatud plaatidest, mis võimalikult sileda ja põrandaga samas tasandis pinna võiks jätta. Viimistlusele väga tähelepanu ei pööraks, mingi heleda värviga möglaks seinad üle ja käib küll. Paar valgustit ja pistikupesa pole raske ka sinna orgunnida ehituse käigus.


RE: Garaaži ehitamine - Marko - 09-05-2019

Jäi eile kirja panemata. Vinkel tuleb pideva õmblusega tala külge lasta kogu pikkuses, muidu poeb vesi vahele ja tulemus on kole. Mul on osaliselt kinnisutsitud vinkel paljudes kohtades rooste poolt talast lahti rebitud. Ujutad seda betooni vesiklaasiga või mitte, vesi leiab alati tee allapoole.


RE: Garaaži ehitamine - 13piisab - 14-05-2019

Loodan ikka, et keegi foorumlastest on garaazhi ehitanud, sellele korraliku põranda valanud ning oskab ehk pinnakõvendite osas erapooletut nõu anda Wink
vesiklaas on vist siiski materjal, mida annab "muuhulgas pinnakõvendina kasutada" ehk pole päris ja ainult selleks ette nähtud. Espak jäi nii üldehituses kui maalris käsi laiutama. Jah - netiotsing annab mõned kaubandusettevõtted, aga alustaks erapooletumalt pinnalt Smile
homme hommikul tellin ma reedeks betooni ära ning asjalik praktikute nõu kuluks ära - põrand on garaazhi tähtsaim osa, mida juba ümber ei tee Wink


RE: Garaaži ehitamine - pat1 - 14-05-2019

Ma ka algul mõtlesin ise valada ja jännata. Tahtmine läks siis üle kui lihtsalt poest ei olnud saada pinnakõvendit (katet) lõpuks palkasin paar venda kes tulid ja tegid ära, neil omast firmast pinnakatte pulber kaasas. On selline tsemendilaadne materjal mida siis kui betoon kannatas koperdada puistati nii 5mm kiht peale ja hõõruti siledaks. Mäletan, etvärvi sai veel valida. Lõpptulemuseks sai ilus, sile ja tugev kate, kasutusel juba 16 aastat.


RE: Garaaži ehitamine - diesel - 14-05-2019

jaekaubanduses sellist kraami vist ei müüdagi.
kõige õigem koht küsimiseks on betotrade.


RE: Garaaži ehitamine - Mart Laanelepp - 14-05-2019

Kas ise kopterdad? Mina olen lasknud kopterdada ja on pakutud kõvendi lisamist juurde. Vist oli 1 EUR ruutmeeter.


RE: Garaaži ehitamine - vant - 15-05-2019

Ma ei tea, mis müügimees see Espakis oli, kes pinnakõvendit ei osanud müüa.
Meie väikse jõmmipealinna Espakis on näiteks Neoduri pinnakõvendi küll kogu aeg olemas olnud.
Suuremas linnas on ilmselt võimalusi rohkemgi seda hankida.


RE: Garaaži ehitamine - vant - 15-05-2019

Seda ka veel... et kui enne teinud ei ole, pole mõtet mäkerdada. Praeguse juba päris sooja ajaga on õigel ajal õigete asjade tegemisel betooni puhul oluline roll Smile


RE: Garaaži ehitamine - klemm - 15-05-2019

(14-05-2019, 19:22 PM)13piisab Kirjutas:  Loodan ikka, et keegi foorumlastest on garaazhi ehitanud, sellele korraliku põranda valanud ning oskab ehk pinnakõvendite osas erapooletut nõu anda Wink
vesiklaas on vist siiski materjal, mida annab "muuhulgas pinnakõvendina kasutada" ehk pole päris ja ainult selleks ette nähtud. Espak jäi nii üldehituses kui maalris käsi laiutama. Jah - netiotsing annab mõned kaubandusettevõtted, aga alustaks erapooletumalt pinnalt Smile
homme hommikul tellin ma reedeks betooni ära ning asjalik praktikute nõu kuluks ära - põrand on garaazhi tähtsaim osa, mida juba ümber ei tee Wink
Garaaze palju ehitanud.  Kunagi nooruses isegi lollipeaga ise põrandat valanud.  Nüüd  tellin õiged mehed valama. 3.- m2 valamine ja 2.- kopter. 
Viimati 300 m2  valati siledaks ja loodi 1,5 tunniga.  Nii sile oli, et jätsin kopteri üldse ära  Smile   Sinule on muidugi kopter vajalik.
Nagu sa ise kirjutad: põrand on tähtsaim osa,  las profid teevad.


RE: Garaaži ehitamine - PlyVal64 - 15-05-2019

(15-05-2019, 15:44 PM)klemm Kirjutas:  Viimati 300 m2  valati siledaks ja loodi 1,5 tunniga.  Nii sile oli, et jätsin kopteri üldse ära  Smile   Sinule on muidugi kopter vajalik.
Nagu sa ise kirjutad: põrand on tähtsaim osa,  las profid teevad.

Aasta tagasi sai naabripoisi suvekodu 100 ruutu põrandat ka lastud valada proffidel. Tegelikult pole midagi keerulist, probleem on töövahendite puudus. Aga kui omal majakad olemas milleks iganes muudeks töödeks ja ka pikad latid, siis musta põranda valu on ju kukepea. Me olime kahekesti (kaks merenduse ja logistikataustaga tegelast) teinud enne seda kõik muu liivapadja silumisest, peno, sinna peale kile, armatuuri ja põrandaküteteni välja, mis on ju kordi keerulisem töö  Big Grin Valajad kiitsid, et on hullemaid proffide tehtuid näinud Toungue OK, ma olen muidugi enne ka terve elu ehitanud... Koperdada ei tahtnud aga ma oleks selle ise sama siledaks saanud. Lihtsalt see mõnisada ei olnud Sõbral väärt vaevlemist ja enne jaanipäeva viimane tööpäev tahtsid Keila betooni "pumimehed" ka kiiresti 100 kilti koju tagasi saada... me oleks lihtsalt vähemalt poole kauem teinud. 9.00 alustasime ja 12.00 on valmispõranda pilt tehtud, kui mehed olid juba läinud.


RE: Garaaži ehitamine - klemm - 16-05-2019

(15-05-2019, 17:28 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(15-05-2019, 15:44 PM)klemm Kirjutas:  Viimati 300 m2  valati siledaks ja loodi 1,5 tunniga.  Nii sile oli, et jätsin kopteri üldse ära  Smile   Sinule on muidugi kopter vajalik.
Nagu sa ise kirjutad: põrand on tähtsaim osa,  las profid teevad.

Aasta tagasi sai naabripoisi suvekodu 100 ruutu põrandat ka lastud valada proffidel. Tegelikult pole midagi keerulist, probleem on töövahendite puudus. Aga kui omal majakad olemas milleks iganes muudeks töödeks ja ka pikad latid, siis musta põranda valu on ju kukepea. Me olime kahekesti (kaks merenduse ja logistikataustaga tegelast) teinud enne seda kõik muu liivapadja silumisest, peno, sinna peale kile, armatuuri ja põrandaküteteni välja, mis on ju kordi keerulisem töö  Big Grin Valajad kiitsid, et on hullemaid proffide tehtuid näinud Toungue OK, ma olen muidugi enne ka terve elu ehitanud... Koperdada ei tahtnud aga ma oleks selle ise sama siledaks saanud. Lihtsalt see mõnisada ei olnud Sõbral väärt vaevlemist ja enne jaanipäeva viimane tööpäev tahtsid Keila betooni "pumimehed" ka kiiresti 100 kilti koju tagasi saada... me oleks lihtsalt vähemalt poole kauem teinud. 9.00 alustasime ja 12.00 on valmispõranda pilt tehtud, kui mehed olid juba läinud.

Eks ma ka olen neid põrandaid rohkem valanud. Suurim on 50 m2.  Koonerdasin ja tõin segumasina, liiva, killu ja naabrimehe. Kolm päeva ja põrand valatud. Õlle peale läks ikka rohkem raha kui oleks teenust ostnud  Big Grin    Korra valasin prohvidega võidu: nemad 200 m2  vs mina 2 ruutu ukse esist.
Ajaliselt jäime viiki a kvaliteediga sain kotti.  See kuidas õiged mehed seda betooni siluvad on juba vaatamist väärt. Mingeid majakaid ei kasuta,  isegi ei räägi omavahel (tundub, et loevad üksteise mõtteid)  Pärast põrand läigib ja 2,5 meetrise latiga leiab mõne paari millise kõikumise. Ma muidu ilge kooner ja üritan ikka kõik ise teha. Kogemust ka aastakümneid a betooni valu ja pahteldamine on sellised asjad mida lasen teistel teha. Pärast on ilus vaadata ja see raha tundub odav.


RE: Garaaži ehitamine - diesel - 16-05-2019

sõbramees hakkab kuu lõpus pisikese kodugaraashi põrandat valama.
tuleb ka brigaad kohale laiali ajama ja kopterdama. objekt muidugi suur pole, mingi paarsada tonni kõigest läeb betooni.
aga talgute korras ja naabrite abiga tegemine ei tulnud mõttessegi.
pädevad latimehed on tõepoolest täitsa teise taseme tegelased lihtsurelikega võrreldes.


RE: Garaaži ehitamine - honkomees - 16-05-2019

mul huvitav küsimus, kust neid pädevaid spetse leida võib ca 40 ruudu valamiseks, ma mõtlen nii 300 km kaugusel Tallinnast?


RE: Garaaži ehitamine - Mart69x - 16-05-2019

(16-05-2019, 20:25 PM)honkomees Kirjutas:  mul huvitav küsimus, kust neid pädevaid spetse leida võib ca 40 ruudu valamiseks, ma mõtlen nii 300 km kaugusel Tallinnast?

Noh alustuseks Võrumaa kolm suuremat spetsialisti, keda julgeks soovitada enda kogemuste baasil.  (reastatud suvalises järjekorras)

http://www.workest.ee/
https://www.inforegister.ee/12439617-KAGU-PROJEKT-OU
http://www.craverehitus.ee/


RE: Garaaži ehitamine - Mart Laanelepp - 16-05-2019

Võrumaal julgen ka Workesti soovitada. On mul käinud ka 10 ruudust põrandat tegemas Big Grin


RE: Garaaži ehitamine - honkomees - 16-05-2019

(16-05-2019, 22:40 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Võrumaal julgen ka Workesti soovitada. On mul käinud ka 10 ruudust põrandat tegemas Big Grin

see oli ka ainuke firma, kelle välja suutsin guugeldada aga polnud varem sellisest kuulnudki, seega tekkisid need kõhklused ja kahtlused. 
Kas neil on ka mingi väiksemat sorti masin? mul nimelt juurdepääs selline, et suured kallurvannid jms ei pääse oma gabariitidega juurde, ilmselt ka mitte see tavaline pirn.


RE: Garaaži ehitamine - Mart Laanelepp - 16-05-2019

Segu tellivad nad Tootmisbaasist koos nende masinatega. Seal on mingi kaheteljeline "pirn" ka aga ma ei tea kui palju see gabariidilt väiksem on. Samas pumbal on pikk nool millega saavad üle maja ka lasta kui vaja on.


RE: Garaaži ehitamine - honkomees - 16-05-2019

(16-05-2019, 23:29 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Segu tellivad nad Tootmisbaasist koos nende masinatega. Seal on mingi kaheteljeline "pirn" ka aga ma ei tea kui palju see gabariidilt väiksem on. Samas pumbal on pikk nool millega saavad üle maja ka lasta kui vaja on.

Mul põlistalu, kus esivanemad on alates Põhjasõjast elanud ja juurdepääsuks nö vankritee elik õõnestee põlispuude allee vahel, ka valla lumesahk ei mahu lükkama, traktor ja sahk liiga lai selle tee jaoks ...


RE: Garaaži ehitamine - olli - 16-05-2019

Segu või segu transpordi võid ise kah orgunnida misiganes firmast. Vajadusel kasvõi eraldi pumbaauto, 100m liini jne. Kui ise natuke rohkem sebida, näiteks pumi ja mikserid eraldi firmadest, on võimalik isegi soodsamalt saada teinekord. Aga hinnavahe nii suur ei ole, lihtsam kõik ühest kohast tellida, siis ei saa tavaliselt juhtuda seda et näiteks teine mikser tulemata jääb ja seepärast pumi pool tundi tühja passib.
Mul kah natuke raske ligipääs ja ehitus pooleli praegu. Suvel saab hakkama, masinad ju pikad ei ole, manööverdavad hästi. Kõrguse osas küll alguses võtsid sissesõidu pealt oksi kaasa. Nii palju peab platsil ruumi olema et kui kogus üle 3-4 m³, siis peab teine auto pumile sappa ära mahtuma. Noole välja ajamine kah suure puu all raskendatud. Eelmine aasta sai kokku tublisti üle 50 m³ valatud oma majja, see aasta läheb pea samapalju veel.


RE: Garaaži ehitamine - honkomees - 17-05-2019

(16-05-2019, 23:51 PM)olli8 Kirjutas:  Segu või segu transpordi võid ise kah orgunnida misiganes firmast. Vajadusel kasvõi eraldi pumbaauto, 100m liini jne. ... Suvel saab hakkama, masinad ju pikad ei ole, manööverdavad hästi. Kõrguse osas küll alguses võtsid sissesõidu pealt oksi kaasa. Nii palju peab platsil ruumi olema et kui kogus üle 3-4 m³, siis peab teine auto pumile sappa ära mahtuma. Noole välja ajamine kah suure puu all raskendatud. ...
johhaidii, kardan, et mul jääb ikka valamata, puud kõikjal (maa-ameti kaardil-ortofotol pooled hooned puudu, kuna neid pole ülevalt näha) , elektriliinid ca 3 m kõrgusel õue peal hoonete vahele, pinnaseks muru, mis vihmaga nii libe ja alt savine, et isegi maastur on end kõgi nelja rattaga sildadele kraapinud.