automoto.ee foorumid
Küsimused t-25A-1 kohta - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Küsimused t-25A-1 kohta (/showthread.php?tid=36926)



RE: Küsimused t-25A-1 kohta - mihkelr - 04-12-2017

Tänud, lõpuks ometi selgus majas. 
Suvel mingi aeg oli soov armatuurile samasugune ilus pilt käikudest kleepida, sobivat pilti skännides sattusingi segadusse. Proovisin küll, et missuguses asendis nüüd traktor liigub kiiremini või aeglasemini, aga ju siis olin saamatu, igatahes lõpuks olin omajagu segaduses ja õige joonis jäigi kleepimata, lõin käega ja vedelevad siiani töölaual.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - meli666 - 04-12-2017

Peale 88 aastat oleks see käigumajandus nagu loogilisem. 1-3-5 ja 2-4-6.
Kasvõi raske haagisega kiirendades äkki käiguvahed ühtlasemad?
Vanemal variandil 1-2-5 ja 3-4-6. Viimase käigu lülitamine võtab võhma ilmselt välja rutemini.
On need käigukasti sisud muidu ringi ka vahetatavad?


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - unimüts - 04-12-2017

(04-12-2017, 21:35 PM)meli666 Kirjutas:  Peale 88 aastat oleks see käigumajandus nagu loogilisem. 1-3-5 ja 2-4-6.
Kasvõi raske haagisega kiirendades äkki käiguvahed ühtlasemad?
Vanemal variandil 1-2-5 ja 3-4-6. Viimase käigu lülitamine võtab võhma ilmselt välja rutemini.
On need käigukasti sisud muidu ringi ka vahetatavad?

Venelasel ei kottinud see lülitamine ühtki peekarva. Teema oli hoopis selle nn teokäigu hammakaga, mis on käigukastis all ja mille purunemine on ilgem nuhtlus kõige paremale mehaanikulegi. Sest absoluutselt kogu kast peab puhtaks loopima, et seda alumist hammakat kätte saada. 18 hambane hammakas ei mahtunud nimelt käigukasti korpusest välja. 15 hambane aga mahtus. Ärge küsige miks nad sinna suuremat laagrit 305 asemele ei toppinud ja korpust ümber ei teinud.

Kõik kastid alates dt14 kuni t30a69 on omavahel täiskomplektsetena ümberlaotavad. Teisisõnu korpuste mõõdud on jäänud samaks.

Ma ise näiteks panin enda harkovi masina käigukasti korpuse sisse vladimiri tehase plokkdifriga ja hammakatega täiskomplektse sisu.   Tean et vladimiri kasti sisu on ka pandud dt20  kasti.

Probleem on pigem selles, et mida vanem on masin, seda sitem on korpus ise. Vanematesse kasti viska 100m kauguselt laager sisse, uuematesse peab kuumutama,  laagrit külmutama.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - muska71 - 17-12-2017

lappasin tuubi ja jäid jalgu huvitavad pöörispumba videod https://www.youtube.com/watch?v=kysjvttE00g  pump pulkadeks. https://www.youtube.com/watch?v=soMIsVAJsv4  ja siin pöörispea plunserpaariga pulkadeks.pisut arusaamatu kuidas ja kus surve paika kruvitakse?russi ridapumbal igal plunseril keeramiskohad all olemas,aga siin ei hakka nagu silma.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - Daff - 17-12-2017

(17-12-2017, 21:21 PM)muska71 Kirjutas:  lappasin tuubi ja jäid jalgu huvitavad pöörispumba videod https://www.youtube.com/watch?v=kysjvttE00g  pump pulkadeks. https://www.youtube.com/watch?v=soMIsVAJsv4  ja siin pöörispea plunserpaariga pulkadeks.pisut arusaamatu kuidas ja kus surve paika kruvitakse?russi ridapumbal igal plunseril keeramiskohad all olemas,aga siin ei hakka nagu silma.

Pumbast ei saa mingit survet regullida. Pump annab täpselt nii suurt survet kui palju peale pihustid regullitud on. Russi pumba reguleerimiskohtadest saab regullida kogust.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - v6sa - 17-12-2017

(17-12-2017, 21:21 PM)muska71 Kirjutas:  ...
kuidas ja kus surve paika kruvitakse?

Milline surve?

Madalsurveosa ehk etteandesurve määrab tagasivooluklapi vedru koostöös etteandepumbaga. Seda ei reguleeritagi.

Kõrgsurveosa rõhu määrab pihusti avanemisrõhk. Pumbast seda muuta ei saa.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - muska71 - 18-12-2017

(17-12-2017, 22:05 PM)v6sa Kirjutas:  
(17-12-2017, 21:21 PM)muska71 Kirjutas:  ...
kuidas ja kus surve paika kruvitakse?

Milline surve?

Madalsurveosa ehk etteandesurve määrab tagasivooluklapi vedru koostöös etteandepumbaga. Seda ei reguleeritagi.

Kõrgsurveosa rõhu määrab pihusti avanemisrõhk. Pumbast seda muuta ei saa.
siit sealt lugedes jäänud mulje,et keeratakse kuskilt stendis paika.russi ridapumba on iga plunserpaari all poldike kust saab midagi regullida ja teine koht üleval kust saab küttekogust paika keerata.russi pumbal olen plunserpaari vahetanud,vana enam pihustist läbi suruda ei jõudnud,panin uue siis tuli alt järgi lasta,sest võll ei käinud enam ringi.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - FLEXINY - 24-12-2017

Endal plaanis vahetada t-25 käigukastis hammasrattad ära. Mul oli enne kastis 15/29 hammasratas, sellel on 15 hamba külg kulunud. Paarilisel 42 hammast. Sellel tükk puudu. 42 hambaga sain cccp aegse uue. (1 käik). Aga probleem selles, et mul pole uut 15/29 hammasratast, hiina omasid ei taha ka panna. Aga mul on olemas 15/30. 30 hammasratta läbimõõt sama mis 29 hambaga. Kas see läheb paari 27 hambaga? Küsimus kas paariline on ikka 27 hambaline,kas on olemas ka 26 hambaline? Üks mees ütles et sobib ikka 30 ja 27 kokku.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - unimüts - 24-12-2017

(24-12-2017, 14:02 PM)FLEXINY Kirjutas:  Endal plaanis vahetada t-25 käigukastis hammasrattad ära. Mul oli enne kastis 15/29 hammasratas, sellel on 15 hamba külg kulunud. Paarilisel 42 hammast. Sellel tükk puudu. 42 hambaga sain cccp aegse uue. (1 käik). Aga probleem selles, et mul pole uut 15/29 hammasratast, hiina omasid ei taha ka panna. Aga mul on olemas 15/30. 30 hammasratta läbimõõt sama mis 29 hambaga. Kas see läheb paari 27 hambaga? Küsimus kas paariline on ikka 27 hambaline,kas on olemas ka 26 hambaline? Üks mees ütles et sobib ikka 30 ja 27 kokku.

Hmm
Kahtlen et sul see 30hammast sama läbimõõduga on kui 29hammast.  Siin lõhnab vana harkovi käigukasti hammaka järgi. Või siis uue tänapäeva htz masina jupi järgi. KUi viimane siis viska prügikasti. Hullem kui hiinlane.



Teoorias on nii. Et uhiuuele mersule sobib ka vana zili rool peale. On küll veidi suurem kuid rool on teoorias rool ikka.... mis seal siis vahet on. Ja turvapadi - see nuhlus. No selle asemele sobib vanaema südamega õmmeldud udusulgedest tehtud titepadi.


Leidub ka neid veneaegseid hammakaid. Lihtsalt paljud ei tunne neid ära teisalt need kes teavad küsivad ka 3x hinda.  Ma otsisin komplektse käigukasti 3 aastaga endale kokku enne kui sisse ladusin. Seega juppe ikka leiab.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - muska71 - 25-12-2017

sõber ostis hiljuti põkanaatori ja nüüd enne pühi lendas sidur.eelmine omanik oli remontinud ja uue ketta pannud ja ka surveplaati näppinud.splintidega mingi jama igaljuhul ja ühe käpa tift orbiidile lennanud ja ülejäänud lendasid koos kõrvadega orbiidile ja vahtisid koja põhjas vastu kui luugi avasin.

ksf unimüts väga hea kommentaar,loodan,et ei pahanda.ka mina ei teadnud,et splindid ühe korra pruukimiseks.
Selle põhjustab tüüpiline remondimehe mõtlemine, Paneme kõik tagasi nii nagu oli. Vanad spindid tagasi ja küll nad käivad. Seda et splinditraati saab vaid 1 x väänata selle peale ei mõelda. - kokkuhoid 6x10senti. Tulemus - päev otsa tööd ja mingi30euri juppidele lisaks. Ma ei tea küll kuidas te masinaid ostate. Tõesti loodate, et 30a hooldamata masinad on võrdelised uutega ve? Vene tehnika puhul tuleb ALATI olla suhtumisel, et absoluutselt kõik tuleb üle kontrollida koheselt kodujõudes.Siinjuures käib reegel veel, et ilma oskusteta tuleb kohe kindlasti näpud jätta katkistest masinatest mis ei ole ostuhetkel töökorras/liikuvad/proovimisvõimalusega. Võiks sadakond erinevat detaili ette lugeda, millele tavaaju ei tulegi, kuid mille otsa olen ise nende masinatega komistanud Ja enamjaolt on ka olukordasid mille peale veel enda pea ka ei tule ja millest saab 101 asi mida kontrollida.

Siinjuures ei ole ka õnnistuseks tänapäeva hiina varuosad, kus kvaliteedile ei ole rõhku pööratud, vaid et detail oleks ilus ja tsingitud läikiv. Mõõtudest parem ei räägi need on umbes/peaaegu/silmajärgi


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - muska71 - 25-12-2017

minu nägemus põkanaatori poolitamisest.alla poolraami poldi asemele m16 latid jja üles mootori kinnitusavadesse m12 latid.tõstsin kraanaga tiba mootorit õhku ja eest tõmbasin koormarihmaga esiotsa minema.oleks sidurikorv terve olnud siis korv lahti hoorattalt enne poolitust.juhtmed lasin kõik lahti ja esiots liikus kenasti ca 15 cm etepoole.

kuna sidurivõlli ots oli õline siis vahetab ka simmerid ühe soojaga.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - muska71 - 25-12-2017

sõbra põkal hüdropumba peal kus toru mutriga pingutatakse on max pingutatud ja ikka pressib õli vahelt välja.kas ainuke varjant see https://www.pmkaubamaja.ee/et/pollumajandusmasinate-varuosad/traktorite-varuosad/t-25-varuosad/hudrosusteem/ns10-hudropumba-flants-m27x1-5-luhike.html  lulla uue vastu vahetada koos toruga või on veel varjante?olen ka mõelnud ,et äkki õnnestub vaskseibi vahele aretada.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - pen.skar - 25-12-2017

Oled kindel, et "kabja taga" torus pragu pole? Selline algav, imepisike. Tee üks rapsak käega- viimaks jääb mutter jupiga pumbale ja toru peos...


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - muska71 - 25-12-2017

ega pole milleski kindel.täna just tarisime naaberkülast paela otsas põka mulle õuele.oli nädal metsa vedanud ja kapote all koik märg,pihustite ümbrus jne.hüdro õli olevat kah liiter juurde valanud.

müüja olevat nii usaldusväärne olnud ja masin heas korras,muidugi naersin selle jutu peale ja alul ei kuulanud.nüüd kui sidur lendas  juba lasi kallale,eks tuleb tiir võtmetega üle käia.täna kruvisin juba küttetorusi pingutada kuna kõik märjad.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - meli666 - 25-12-2017

(25-12-2017, 20:06 PM)muska71 Kirjutas:  täna kruvisin juba küttetorusi pingutada kuna kõik märjad.


Kui vanad surnud seibid, siis pealekeeramine võib aidata. Aga see ei ole soovitatav, kuna sellise vägistamisega ajab tihendipinnad ka juba toru otstel kõveraks.
Ise olen kasutanud vaskseibide asemel üldse selliseid, millel kummikrae omakorda seespool. Ei pea üldse kõvasti keerama ja ei higista ka natuke viga saanud pinna korral.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - unimüts - 25-12-2017

(25-12-2017, 20:40 PM)meli666 Kirjutas:  
(25-12-2017, 20:06 PM)muska71 Kirjutas:  täna kruvisin juba küttetorusi pingutada kuna kõik märjad.


Kui vanad surnud seibid, siis pealekeeramine võib aidata. Aga see ei ole soovitatav, kuna sellise vägistamisega ajab tihendipinnad ka juba toru otstel kõveraks.
Ise olen kasutanud vaskseibide asemel üldse selliseid, millel kummikrae omakorda seespool. Ei pea üldse kõvasti keerama ja ei higista ka natuke viga saanud pinna korral.

To Meli666
Kas need kummikraega on ka küttele vastupidavad. Ei hakka aastatega midagi torustikus ringlema, mis on mõnusam. Äkki on sul pilti nendest seibidest koos kummikraega. Ma ise kuulen neist esimest korda.  Või küsime, kust neid hangid.


To Muska71
Ma ei teadnud, et see FB sina oled. Suhtun kõigisse juba ühtemoodi. Mul lihtalt seeaasta  jõulude ajal räiged haige päevad, mistõttu oli veidi igav Big Grin


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - meli666 - 26-12-2017

(25-12-2017, 23:01 PM)unimüts Kirjutas:  Kas need kummikraega on ka küttele vastupidavad. Ei hakka aastatega midagi torustikus ringlema, mis on mõnusam. Äkki on sul pilti nendest seibidest koos kummikraega. Ma ise kuulen neist esimest korda.  Või küsime, kust neid hangid. 

Nimetuselt on nad Usit tihendid. Mõeldud küll hüdraulika jaoks. Ma arvan, et tead neid küll. Lihtsalt ei visanud silma ette kohe.
Põhimõte ongi see, et tihendusseibi küljes seespool on veel omakorda kahele poole kraega kummirõngas.
[attachment=67228] [attachment=67229]
See kumm on mul mõnigi kord aidanud hädast välja. Teinekord kraaps tihenduspinnal sees ja peab hirmsa jõuga keerama, et vaskseibi pidama saada. Need küttetoru otsad aga vägistamist väga ei talu, poldiga tõmbab sissepoole koonusesse.
Minul kasutuses olnud nad üle kolme aasta, viimati kui sai kõrgsurvepumpa remonditud.
Klassikaline nafta ilmselt õlist hullem pole ja ei juhtu nendega midagi. Muidugi välistada ei saa, et tanklast mingi imekeemia saab, mis selle kummi sulama paneb.
Seniajani on õnneks läinud, ptüi kolm korda.
Ostnud olen neid Baltflexist, Hydroscandiast.
PM Kaubamajas ka olemas:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/pollumajandusmasinate-varuosad/hudraulika/tihendid-hudroarmatuur/usit-tihendid/tihend-usit-12-7x18-0x1-5-m12.html


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - v6sa - 26-12-2017

(25-12-2017, 20:40 PM)meli666 Kirjutas:  
(25-12-2017, 20:06 PM)muska71 Kirjutas:  täna kruvisin juba küttetorusi pingutada kuna kõik märjad.


Kui vanad surnud seibid, siis pealekeeramine võib aidata.
....

Ärge lappige kondoomi - vaskseibid on ÜHEKORDSEKS kasutamiseks. Kui tundmatu ajalooga asi lekib, siis tuleb esimese asjana seibvahetada. Pealekeeramine aitab vaid juhul, kui on unustatud pingutada.

Kui üks kord üle pingutate, on toruliite pinnad kõverad ja edaspidi ei pea enam ükski seib seal. M12 stutsi pingutusmoment on 15 Nm, mitte 50 ega 150!

Kui keegi rammumees on torud ära rikkunud, siis võib proovida lihvida, aga hea tulemuse saab ainult uute torude-voolikutega Sad

Hüdropumba liitest ei saa lekkida, kui koonuspinnad on korras. Võta lahti ja vaata, ega seal koonuspinnal haamrijälgi või "lihvimisjälgi" ei ole. Kui on, siis palju õnne - utiil. Vaskseibiga pole seal midagi tihendada. Minu klaaskuul näitab mõra torus.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - Talupoeg taluja - 26-12-2017

Iga kord kui võtate küttetorusid lahti,tuleks panna uued seibid. Seda tehes aga tuleb ka uued vaskseibid pehmeks karastada. Kaua seisnud seibid on muutunud kõvaks. Alati ei pea uut vaskseibi panema vaid lasete uuesti pehmeks. Leeklambiga,ahjus tule või süte peal punaseks ja kohe supsti vette. Kohe jälle pehme. Alumiiniumseibid need ei kannata mitut korda kasutada. Kui ikka läbi siis läbi. Silmaga näha olukord. Roostetanud pinnad,kõverad ja defektidega kohad tuleb luisu või käiakivi peal siledaks lihvida. Siin pole mingit kunsti. Hea töö telku ees õhtul. Smile
T.


RE: Küsimused t-25A-1 kohta - v6sa - 26-12-2017

(26-12-2017, 10:09 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Iga kord kui võtate küttetorusid lahti,tuleks panna uued seibid. Seda tehes aga tuleb ka uued vaskseibid pehmeks karastada.
...

Ei ole märganud, et praeguse aja vaskseibid vajaksid pehmendamist. Võib-olla on see nii seitsmekümnendatel toodetutega, ei oska öelda.

Huvitav, kuidas peaks asja mittetundev inimene suutma otsustada, kas ta on teleka ees juba piisavalt lihvinud või peaks veel nühkima?