automoto.ee foorumid
Berta - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Isemeisterdajate töökoda (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=103)
+--- Teema: Berta (/showthread.php?tid=39626)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: "Berta" - Isapull - 06-07-2012

Ei usu mina, et austatud ksf! Tift pole viimase kuu aja jooksul Bertat puutunud. Aga kirjutanud ka pole, ei tea miks? Põnev on, mis teoksil? Wink

Tervitades, IP


RE: "Berta" - Tift - 06-07-2012

(06-07-2012, 00:34 AM)Isapull Kirjutas:  Ei usu mina, et austatud ksf! Tift pole viimase kuu aja jooksul Bertat puutunud. Aga kirjutanud ka pole, ei tea miks? Põnev on, mis teoksil? Wink
Tänan küsimast, lugupeetud IP, sul on osaliselt õigus - puutunud olen ja mitu korda. Aga edasiliikumine on praegfusel aal vaevaline. Tahtmine on, aga siin elus tuleb teha valikuid. Nimelt on mul, nagu kõigil teistelgi, põhtöö. Kui vaba aega üle jääb, siis on see sisustatud abimajandiga ehk Repsu Taimetalu tegemistega. Kuna meil see neljandat aastat alles vana, siis oleme momendil sihukeses ärevas faasis nagu seda on ülesehitamine - taimebaas, peenrad, külvamine, kastmine, transport, müümine, väetamine, rohimine...nu seie võiss veel mitu aega kauneid sõnu kirjotada Big Grin .
Bertat käin praegu "patsutamas" õhtuti, kui silm veel lahti püsib.
Aga... vahepeal said välja lõigatud reeverskasti kanduri tarbeks rangid või ..niisugused kõverad plaadid, mis otstega raami sisse toetuvad ja reeversi alt ringiga läbi jooksevad. Praegu on nende rangide vahelised nurkrauast"pulgad", millele reevers oma käppadega toetuma hakkab, väljalõikamisel.
Vahepeal avastasin huvitava asja, millele enne tähelepanu ei pööranud - Multicar`i tagasilla vedava võlli muhv peab pöörlema päripäeva, kui sõidusuunas vaadata, selleks, et liikuda edaspidi. Ilma reeversita oleks pidanud ehitama vastava ülekande...või midagi sarnast, et õiges suunas liikuma saada Smile. Ja veel - Kusagil Sõmeru kandis (Rakvere külje all) sain uudistada kahte Multicari jäänust ja nende tagasilda. Sai targenaks, et Berta olemasoleval sillal on diffrilukk eemaldatud. Koht ehk võlli ava on lihtsalt suletud. Samas on see lukk seal olnud, jäljed poolteljel olid selgelt näha. Küllap õnnestus kellegil see lukk ää retsida ja siis õngitseti ta lihtsalt välja. Niisiis... Vaatan salamisi ringi ka nende vidinate järele, mis aitaksid seda lukku taastada.
Peale selle olen ringi vaadanud ja komponente muretsenud. Alles sain ühe korraliku istme, õhupuhasti (loodan, et sobib), maanteekraavist leidsin ühelt rekkalt ära lennanud plastist poritiiva. Üks äär vigane, aga teine serv terve ja sellega on Bertal tagumiste porilaudade komplekt koos Smile.
Lugupeetud ksf TT (Talupoeg Taluja) abiga ilmus "seeme" ka Berta tulevase taguotsa kaunistuseks - nimelt leidus TT sügavatel riiulitel T-25 rippsüsteemi võll ja vasakpoolne õlg. Nüüd käin ja uudistan poodides, mis ülejäänud maksab.... ja loen sente.. krt, veel ei jätku. Nagu ühes loos, kus poiss tahab uisuraudu osta, saab kopkahaaval taskuraha, poetab selle karpi ja tõmbab ahju taha seinale kriipsukesi, ikka viie kopika kaupa.. a uisurauad maksid vist kaks rubla.. Lõpuks sai ikke kätte ja siis oli uhke lasta kõrkjate vahel..siuh...säuh..maha jäid pikad triibud ja lendutõusnud jäätolm nende servades nagu härmatis.. No nii minagi.... et pärast uhke liigutada üdraulikat üless-alla...Big Grin
Ah jaa.. vaata, lugupeetud ksf.IP, et seuke lugu, ..Tiftil on vahel mitu rauda tules...nigu Tootsil Smile .. Vahest seletan lähemalt.
Ma`i tea, kas on see kasuks või mitte, aga tänapäeva naissugu ei ole enam nii, nagu vanasti, et istusid nurgas pirruvalgusel ja vuristasid vokki. Tänapäeval tahavad nemad kah nagu pedaali vajutada (vähemalt möned neist) . Noh, seepärast on kogunenud mul aidanurka virn igast stuffi seks otstarbeks, et rahuldada õrnema soo nõudmisi vördõiguslikkuse teema vallas Wink .Ja hiljuti mürtsatas hunniku otsa, kus enne olid VAZ-i k-kast, tagasild, üks sobiv esisild koos väiksemat sorti roolikarbiga, topeltrihmaga rihmaseibe ja ka raami tarbeks mingeid juppe, üks väga ontlik 2-sil.sundjahutusega 20 hj Kohler Magnum 20! Noh, eks sellesse unikusse on veel vidinaid tarvis, aga põhistuff on olemas. Et talvel ei peaks igavust tundma tuleb suvel "rege rautada", eks ju. Sellest rauavirnast peab välja kasvama koopia T-16 -le. Siis mul hea pärast TT-le uhkustades öölda, et nää - meil kah nagu T-16! Et mis sest, et poole vörra väiksem, see-eest naised saavad hakkama Big Grin! Kas masin tuleb kallutava kastiga - seda näitab tulevik. Esialgu ei old plaanis. Samas on sel ka omad plussid - kui naisel tarvis purjus vanamees küla pealt ära vedada, siis hea kastis tuua ja kodus vikihunnikusse maha kallutada Big Grin !
Sihukesed on lood, austet IP. Meie siinkandis muidugi nii tublid poisid pole, kui Ida-Virumaal möned on Smile , aga eks juhtub meilgi ühte-teist . Teada saamiseks tulebki vahel küsida, nagu sa äsja.



RE: "Berta" - tarko - 06-07-2012

Jõhvis Tolmeti platsinurgas seisab üks Multicar. Ehk on abiks.


RE: "Berta" - Tift - 06-07-2012

(06-07-2012, 11:14 AM)tarko Kirjutas:  Jõhvis Tolmeti platsinurgas seisab üks Multicar. Ehk on abiks.
Hmm...vahest kannatab vahetada... selleks peab sealse rahvaga rääkima. Aitähh info eest!



RE: "Berta" - Isapull - 06-07-2012

Täna ammendava vastuse eest ksf! Tift.

Tahtsin täna veel Tolmet'ist läbi käia ja seda Multicari Sulle chekkida, aga pagan ei jõudnud, pidevalt jooksis igast ilmanurgast töist sebimisi tänasesse päeva vahele. Püüan seal lähiajal ära käia, kui endiselt huvitatud oled. Kas ainult sillast, või kogu massinast?

Soovin palju jõudu ja edu Su tegemistele.

Tervitades, IP




RE: "Berta" - Tift - 06-07-2012

(06-07-2012, 18:35 PM)Isapull Kirjutas:  Tänan ammendava vastuse eest ksf! Tift.
Tahtsin täna veel Tolmet'ist läbi käia ja seda Multicari Sulle chekkida, Kas ainult sillast, või kogu massinast?
Jõudu läheb tarvis küll, ära ei ütle!
Noh, tegelt oleks huvitatud ainult sillast, teeks üks-ühele vahetust, kui mehed nõus on. Sõltub muidugi seisukorrast ka. Kui on vilets, siis võiks kohapeal lahti kruttida ja ühe pooltelje ja difriluku koos hoovaga ära sikutada Smile .. Kõik sõltub. Aga kui sa oled hakkamas uurima, siis vastu ma pole Wink. Olen vahel ka sealkandis liikumas ja lihtsalt vahetusega ei tohiks probleeme tulla, ma mõtlen transporti.

Ootan siis huviga!




RE: "Berta" - Tift - 15-10-2012

Suvi läinud..mis suvi see kah oli Rolleyes ..
Otsisin teema tolmu seest üles, sest pisut on juba , mida kritseldada.
Berta esiots oli lühemaks lõikamata, kuna hüdropump oli paigaldamata. Nüüd on pump paigas,
[Pilt: hc3bcdropump2.jpg]
eile õhtul lõikasin eest raami otsast üleliigse kah maha. Nüüd on see ots tarvis kenaks teha ja siis saab sinna meisterdada raami radiaatori, ventilaatori, ribikatiku ja hüdropaagi tarbeks.
Esisillaga on asi enam-vähem ants, sest roolsilinder sai külge ja paraleelvarda tegin kah "kõveraks", ehk siis looga sisse, muidu oli mootori karterile liiga ligidal:
[Pilt: esisild9.jpg]
Vahepeal tüütan lätlasi ja leedukaid, sest neil on olemas Multicar-i esindused, ajan ikka difriluku jälgi, vahest saab nende kaudu lõpuks uued jupid. Veel ei tea, aga võib juhtuda, et on tarvis ka trumlite sisse midagi uuemat muretseda. Seda näeb, siis, kui tagumise otsani jõuan..
Reeverskast sai kah kindlamalt raami külge, tugevduseks tuleb hiljem veel ribisid vms.:
[Pilt: reevers1.jpg]


RE: "Berta" - Tift - 20-10-2012

Ja hakkab see esiosa, mis radiaatori ja muu vajaliku kraami pesaks saab, täis kasvama:
[Pilt: c3b5hufilter.jpg]
Siin on näha õhufiltri tulevane asukoht, ruumi on vähevõitu, aga palju talle siis ikka vaja on, peaasi, et kuhugi vastu ei hakka käima. Radiaatori taha jääb veel ruumi ka ventilaatori jaoks:
[Pilt: radikas.jpg]
Selline vidinate paigutamine masinale on päris huvitav protsess, tegu oleks nagu puslega - peab vaatama, kas sobib, kas teised asjad ka sobivad, midagi kuhugi ette ei jää, ühendused, voolikud, juhtmed, klambrid..ja tuhat muud pisiasja...

Eilne õhtu laskis "pisiasju" juurde lisada. Kõiki ma pole veel kinni kruttinud, sest ongi ju selline "paigutamise" periood, seepärast võib mõni asi siia-sinnapoole viltu olla. Õhufilter on igatahes kinni:
[Pilt: esiots3.jpg]
Kuna pildimaterjal meeldib peaaegu kõikidele vaatajatele (mulle endale ka Smile) siis üritan neid ka ikka panna. Aga eks andke teada, kui liiga palju saab. Eks igale emmele meeldib oma laps ja temast pole pilte kunagi liiga palju:
[Pilt: esiots4.jpg]
Kui panite tähele traktori põhiraami esiotsa, siis sinna tuleb üks karmimat laadi kaarekujuline lattraud peale keevitada, sinna külge tuleb kapoti kinnitus, niisugune, mis laseb kapotti ettepoole avada ehk üles tõsta. Nagu mtz-80, 82-del on. See laseb mootorile ja muudele asjadele lahedalt juurde. Kapoti ümbertegemine tuleb ette võtta ka veel selle pärast, et Berta kapotialune on mtz-ga võrreldes imeväike.
Teiselt poolt ka:
[Pilt: esiots5.jpg]
Kaalusin pikalt, et kas radiaatori jaoks liiga vähe ruumi ei jää, kuid vasakule poole jääb seda ruumi piisavalt ja ..kui selgubki, et vaja rohkem ja suuremat jahutust, siis eks ma lisan midagi juurde, otsad kabiini kütteks on vakantsed.


RE: "Berta" - Necro - 20-10-2012

Vaatan, et sul sama lahendust kasutatud, mis vene autotõstukil. Ehk siis hüdropumba ajam tuleb väntvõlli otsas asuva rihmaratta pealt, kardaanülekandega. Aga üks asi, mis piinlema jääb on rihmavahetus, kui see peaks läbi minema, no siis on asi küpse. Bertal tundub ligipääs parem ja tööd pole kuigi hull teha, aga see eest vene autotõstukil on paras piin seda rihma vahetada.


RE: "Berta" - Tift - 20-10-2012

(20-10-2012, 13:04 PM)Necro Kirjutas:  Vaatan, et sul sama lahendust kasutatud, mis vene autotõstukil. Ehk siis hüdropumba ajam tuleb väntvõlli otsas asuva rihmaratta pealt, kardaanülekandega. Aga üks asi, mis piinlema jääb on rihmavahetus, kui see peaks läbi minema, no siis on asi küpse. Bertal tundub ligipääs parem ja tööd pole kuigi hull teha, aga see eest vene autotõstukil on paras piin seda rihma vahetada.
Õige mõte, aga ma üritasin pumba eemaldamise võimalikult lihtsaks teha - kaks polti lahti, pump ettepoole, üle kardaaniotsa saab rihma jälle peale. No ei tehta veel lahtikäivaid kiilrihmu..Big Grin Eks see nikerdamine on, aga vahest ei pea seda rihma iga päev vahetama Smile. Samaugune kooslus on kasutuses ka uuematel kahveltõstukitel, mõnedel kopp-laaduritel samuti.


RE: "Berta" - MeelisV - 20-10-2012

(20-10-2012, 13:37 PM)Tift Kirjutas:  
(20-10-2012, 13:04 PM)Necro Kirjutas:  Vaatan, et sul sama lahendust kasutatud, mis vene autotõstukil. Ehk siis hüdropumba ajam tuleb väntvõlli otsas asuva rihmaratta pealt, kardaanülekandega. Aga üks asi, mis piinlema jääb on rihmavahetus, kui see peaks läbi minema, no siis on asi küpse. Bertal tundub ligipääs parem ja tööd pole kuigi hull teha, aga see eest vene autotõstukil on paras piin seda rihma vahetada.
Õige mõte, aga ma üritasin pumba eemaldamise võimalikult lihtsaks teha - kaks polti lahti, pump ettepoole, üle kardaaniotsa saab rihma jälle peale. No ei tehta veel lahtikäivaid kiilrihmu..Big Grin Eks see nikerdamine on, aga vahest ei pea seda rihma iga päev vahetama Smile. Samaugune kooslus on kasutuses ka uuematel kahveltõstukitel, mõnedel kopp-laaduritel samuti.

Kusjuures tehakse !

edit: üks esimene mis silma jäi http://www.flexco.com/filebase/en/src/Hidden_Files/V-beltFasteners.pdf
oma töös (ventilatsioon) on ka sarnased rihmad kasutuses kus pole üle võlli otsa võimalik minna aga jah meil on ratta pöörlemise kiirus ehk mõnisada pööret vist. Meie maal pakub nt. Varson sellist rihma ja kinnitusi.


RE: "Berta" - Aspelund - 20-10-2012

Kas kapoti taga olev õlipaak ja õhupuhasti koostöös kapotiga ei tekita olukorda, kus jahutus muutub keerukaks? Õhul pole ju sisuliselt kuhugile minna.


RE: "Berta" - Tift - 21-10-2012

(20-10-2012, 18:24 PM)Aspelund Kirjutas:  Kas kapoti taga olev õlipaak ja õhupuhasti koostöös kapotiga ei tekita olukorda, kus jahutus muutub keerukaks? Õhul pole ju sisuliselt kuhugile minna.
Ma eespool nagu mainisin, et see õhuruumi-asi oli arutlusel minu pisikeses ajukolus ja "rakukeste" ühine otsus oli - ei jää. Jahedamate ilmadega peaks selline hüdropaagi-radika kooslus isegi plusse jagama, kuna õlitemperatuur püsib vahest ühtlasemana, suvel totaalse kuumaga aga ei oska öölda, mis juhtuma hakkab Smile. Aeg näitab. Igatahes on võimalus hüdropaak ka suurem teha ja tagaossa koht leida, aga see variant jääb tagavaraks.
Õhufiltri sissevõtuava on mu meelest samuti väga hääs kohas, avale tuleb peale veel suunaja, millega saab õhu sissevõtu suunda keerata radika poole ja sellest ka eemale, kõrvale.
Radiaatori vasakpoolne pool jääb suhteliselt palju avatuks ja selle poole peale sätin ka ventilaatori, nii-et vahest, lugupeetud ksf. aspelund, nagu öeldakse, mängib välja Smile . Jahutusradikas on mosse oma, suuruse poolest isegi natuke suurem mootori originaalist.


RE: "Berta" - Necro - 21-10-2012

Kui õli peaks liialt kuumaks kiskuma, saab alati ette väikse õliradiaatori juurde visata.


RE: "Berta" - Tift - 21-10-2012

(21-10-2012, 14:35 PM)Necro Kirjutas:  Kui õli peaks liialt kuumaks kiskuma, saab alati ette väikse õliradiaatori juurde visata.
Sul on õigus, see variant ei tulnud mul kohe pähegi, kapoti ja radika vahel on selleks ruumi piisavalt. On võimalus jahutusradikat ca`5 cm veel ettepoole nihutada, jääb rohkem tahapoole ruumi.


RE: "Berta" - v6sa - 21-10-2012

Millisel kaalutlusel on raske õlipaak viidud üles ja kerge õhupuhasti pandud selle alla? Kust võtab õhupuhasti õhku sisse?

Teoorias on võimalik kenasti õhupuhasti ära õlitada...

Aga kena töö igal juhul. Kannatlikkust lõpetamiseks!


RE: "Berta" - Wiki432 - 22-10-2012

(21-10-2012, 14:35 PM)Necro Kirjutas:  Kui õli peaks liialt kuumaks kiskuma, saab alati ette väikse õliradiaatori juurde visata.
Tundub, et tiivik tuleb elektriline. Soojaks aetud õli järel saaks siis selle ju teistpidi puhuma panna - mootorist eemale.


RE: "Berta" - Tift - 22-10-2012

(21-10-2012, 15:47 PM)v6sa Kirjutas:  Millisel kaalutlusel on raske õlipaak viidud üles ja kerge õhupuhasti pandud selle alla? Kust võtab õhupuhasti õhku sisse?
Teoorias on võimalik kenasti õhupuhasti ära õlitada...
Õlipaagi kaal koos õliga..kaalunud ei ole, aga sees on ca` 8 liitrit
paak ise alumiiniumist, kokku vahest 11-12 kg. Kaalusin vastupidi paigutamist, kohe pumba peale, aga tehnoloogilistel põhjustel lihtsalt on suht keeruline seda teha - liiga ligistikku ja ühendused ei võimalda lihtsalt. Ja siis ei oleks radika taha niigi palju ruumi jäänud. Ei vaidle aga vastu väitele, et "kõik on võimalik" - kindlasti on. Hinnad, võmalused jms. raamivad aga ettevõtmist.
Õhufiltri sissevõtuava on õlipaagi all, suunaga üles. Momendil on see lahtine, aga sinna peale on kavas valmistada suunatav katik. Kui peakski õli tilkuma kuskilt (paagist näiteks), siis ei peaks see mitte õhufiltrisse sattuma.
Ksf.Wiki432 mõte on asjalik! Võtan arvesse! Kuna traktori kiirus ei ole suur, siis vastutuleva õhu kogus pole arvestatav ja kui tiivik ettepoole puhub... Kuidas asi tegelikkuses töötab, selle saab lihtsalt ära proovida Smile .


RE: "Berta" - Isapull - 22-10-2012

Õhuvõtt ja filter on võimaliku uputamise mõistes parem paigaldada nii kõrgele, kui võimalik. Samas, vaevalt Sa temaga meetrisesse vette lähed - rattad on suured all. Kevadel, kui kopratammisid Terriga keamas käisime, vajus korra pudedast jääst läbi ja päris ärevaks tegi. Korra käis peast läbi, et nüüd siia jääbki.

Tervitades, IP


RE: "Berta" - Tift - 22-10-2012

(22-10-2012, 16:48 PM)Isapull Kirjutas:  Õhuvõtt ja filter on võimaliku uputamise mõistes parem paigaldada nii kõrgele, kui võimalik. Samas, vaevalt Sa temaga meetrisesse vette lähed - rattad on suured all. Kevadel, kui kopratammisid Terriga keamas käisime, vajus korra pudedast jääst läbi ja päris ärevaks tegi. Korra käis peast läbi, et nüüd siia jääbki.
Mul pöle seda muda ja vett kuskilt vötta... ainus jõgi, nimetusega Porioja asub ca km kaugusel ja mul pole sinna asja. Endal on üks tiigi moodi asi, aga ka sinna pole Bertaga asja...kui just nimelt ujutama ei vii Cool