automoto.ee foorumid
Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK (/showthread.php?tid=43377)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - KristjanT - 06-10-2014

Jan, suured tänud taas info eest! Sae akna otsimise kalibreerimise tegin täna õhtul ära, täpselt nagu kirjeldasid, Epeci manuaali järgi. Kahjuks asi palju ei paranenud. Kui aus olla, siis kohati läks isegi viletsamaks. Seega mingi klapp või siiber on kulunud, laseb läbi ja ei saa õigel ajal pidama. ma vist saan õigesti aru, et ega mõõdu automaatotsinguks mingeid muid klappe seal pole, kui need samad neli solenoidi, mis edaspidi lasevad ja kaks tagurpidi. Tuleb siis need karad seal ära vahetada?

Pool päeva läks täna tegelikult sellele, et maksimumkauguselt puud võttes sain plaadi täiesti kõveraks. No eks ta oma viga on, oleks pidanud sae varem lahti laskma ja oleks vast kõik terveks jäänud. Kahjuks kõik ülejäänud plaadid olid mul ka võrdlemisi viletsad ja praegune minu käes vaid kuskil 70 tihu lõiganud, korralik veel, ehk oli vaja seesamune sirgeks ajada. Kuidas muidu praktikas plaatide sirgeks väänamine seni käinud on? Mina pinnides ei saanud, kasutasin kaht metallplaati ja ümarrauda, plaadi panin nende vahele ja tungraua masina balanssiiri alla. Ikka päris mitusetu tonni tahtis jõudu saada, sest masina tõstis ta üles (tõstuk oli vastukaaluks vastu mul keeratud). Jah, hüdraulilist pressi mul siin pole. Võiks muidugi ehitada.

Täna võib kokkuvõtvalt öelda, et pikkus on oluliselt täpsemaks läinud. Siiski kõikumine on. Kuna sööt ei saa puud õigel ajal pidama, siis see muidugi võimendab seda kõikumist, aga kokkuvõttes üks 10 sentimeetrit võib ta isegi olla, ehk +-5 cm siis. Vahel satub mõni täitsa mööda puu ka vahele, aga siis on tegemist kas kõveriku, ladvaga, või mõni muu vimka, on sattunud materjali sekka. Kui suur kõikumine selle mõõterattaga variandiga normaalne on? Võiks ju lindile anduri panna, aga selleks tuleks kogu lõikepea üle käia, praegu on ta liiga logu, et lindilt mõõta (kogu aeg vaja linte kergitada, pole jõudu puud läbi vedada, just tagurpidi).

Rotaatori kiirusega saan muidu hakkama, aga seoses sellega, et riputil ja nuutidel on lõtkud, jääb pea pärast pööramise lõpetamist liiga palju paremale-vasakule keerama. Seetõttu väga raske täpset asendit ette saada. Kui lõtke poleks, käiks töö jah kiiremini. Ilmselt tark miskid drosselid vahele toppida.

Hüdraulika radikas on ka kellegi loomingulise tegevuse tagajärjel minema visatud. See oleks küll nüüd tarvilik vidin sinna, sest õli läheb ikka päris kuumaks. Nii need tihendid minema hakkavadki...


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - Janka - 07-10-2014

Kui oled jõudnud järeldusele, et kõik kuus kerimise solenoidi ei tööta korrektselt, pead kindlaks tegema, milles see viga konkreetselt seisneb.
Et kas ei saabu voolud magnetitele, magnet ise vigane või ei liigu nõel kara sees. Või on hoopis asi nii tõsine, et nõela poolt liigutatav siiber kipub kinni kiiluma. Need komponendid pole üldsegi odavad kahjuks. Lihtne on uus külge panna, aga mõnikord saab vea ka lihtsalt kõrvaldada näiteks uue juhtme paigaldusega.
Teada tõbi on see, et kaabel murdub pistiku tagant ära ja sooned lähevad omavahel lühisesse. Motomit sellist asja ei andestanud, Epec on tundetum. Motomit hakkas kohe mõõdust lühemaid julki tootma ja ega ise ei tulnud selle pealegi, et süüdi on mõne kaabli lühis. Lätis jebisin öö otsa pikkuseandurit kontrollida, viga oli aga just mingi pea operatsiooni juhtiva solenoidi kaablis, kus isolatsiooni kaotanud pluss ja miinus vibratsiooni tagajärjel kokku said...
Söötmise kiirust ja jõudu mõjutavad ka nugade-rullide surved. Raamat ütleb survete kohta vägagi õigesti. Rullidel nii palju, et puu seisaks vahel ja nugadele nii palju, et korrektselt laasiks ning jõuaks läbi vedada. Mingisugused numbrid olid ka antud, aga need ongi pigem lähtearvud, milledest peab ise vaikselt töö käigus järgi laskma. Lint ei tohi kaapida ja ega puud kinni puua. Noad peavad laasima ja ei tohi kuumaks minna. Palgimetsas suuremad surved, paberimalka ja peenpalki tootes võib madalaks keerata. Oma rolli mängib ka nugade teravus ja teritusnurk. Väga ei soovita neid relakaga lihvida, kuluvad ilma selletagi kätte ära. On neid ka viiliga teritatud materjali säästmise huvides, aga soomlane võib isegi sellise tembu peale kätega kallale tulla. Seal maal enamasti teadjamad mehed pinnivad terasid, vähemalt vanemad tegijad toimivad niimoodi.
Ma ei kujuta ette, mis oli selle venna peas hetkel, kui hüdro radika välja viskas Toungue. Igatahes väga suur miinus harvesteri juures, et see esmatähtis asi puudub. Kas tõesti tehti tööd ainult pakaseliste ilmadega Big Grin ??


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - uko - 07-10-2014

Kas ta sul monitori aknas leiab õige mõõdu?Mõõtu otsib kõige alumine solenoidi plokk.Kui aknas leiab õige mõõdu ja tegelik ei vasta sellele,siis sul põhimõtteliselt arvuti töötab.Kuidas pidi materjal vale on?Kas liiga pikk või lühike.Tegelikult helista .Räägime.Edu!


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - saarrand - 09-10-2014

Leid: http://www.soov.ee/raplamaa/Valmet_3076364.htm?ca=1&w=3
[attachment=50475]


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - KristjanT - 20-10-2014

Rando - sama masin jah, mis minul. Esimene samasugune Eestis, millest teada saan. Rohkem pole küll kuskil näinud.

Teeks väikese kokkuvõtte ning panen enda jaoks kirja asjad, mis mõlema masina juures tegemist tahavad. Siis hea siit järele vaadata, et järg käest ei läheks.

Suurusjärk 150 tihu harvendust sai siis harveriga lõigatud paar nädalat tagasi. Lõikus ise kestis remontide tõttu päris kaua, aga kui vaadata puhast tööaega, siis umbkaudu 25-30 tihu tuli 8 tunniga, see tähendab omakorda, et viie-kuue tööpäeva jagu lõikust. Täpselt ei mõõtnud aga sinna kanti peaks see tootlikkus harvenduse puhul jääma. Eeldab, et masin toimib, remonte siia sisse ei arvestanud ja tegelikult oli seisakuid rohkem kui tööaega. Kui esialgu tundus, et vedaja jääb nö jalgu, siis tegelikult nii vist ei ole. Ikka samast harvendusest jutt, vedu 500 meetrit ja kaheksa tunniga tuleb välja kuskil 40 tihu kui pingutada ja mitte nina nokkida. Taas, remonte tööaja sisse ei arvesta. Jutt on praktiliselt ainult kolmesest paberipuust, palki tuli ainult mõned kaikad Big Grin

Mõlemad masinad tahtsid saada omajagu remonti selle metsateo ajal. Lõpuks üks ots jäigi välja vedamata, kuna uskumatult palju jama saab ühe päeva jooksul toimuda. Proovin nüüd välja saada ja näpuotsaga lõikan mõned kaikad juurde ka, kuna vajalikukt ajaks asja niikuinii valmis ei saanud. Ma ei viitsi kirjeldama hakata, mis kõik mõlema masinaga selle ajaga juhtunud on ja mida remontima olen pidanud, aga teen väikese nimekirja asjadest, mis kohe kindlasti tuleb kiiremas korras ära teha. Kui midagi hiljem meenub, siis lisan. Arvan, et järgmisest nädalast hakkan mõlemat masinat remontima ja siis vaja nimekirjast kõik järele vaadata.

Vedaja: Harver: Ilmselt pole nimekiri veel ammendav, eks ma täiendan jooksvalt. Teha oleks veel tohutult rohkem, aga need on karjuvad vead, mis ei lase tööd teha.

Täna kontrollisin huvi pärast nugade survet, tööpöörded peal ja kruvikaga klahv alla (lõuad kinni nupp), näitab manomeeter üle kahesaja! Kui käsklust all ei hoia, langeb surve minuti jooksul päris madalale, hambus olev nott kukub ka välja. Uko soovitas telefoni teel nugadele 110 bari keerata (kui õigesti mäletan), panin siis 110. Rullid jaksavad hoopis rohkem vedada, aga puu kukub pidevalt välja. Siis ma seal timmisin ja proovisin, sest tahtsin nats täna ka lõigata, aga lõppeks see risu sinna metsa jäigi. Mingi asi hakkas toorelt mootorit pooma, tööd teha ei saanud ja loobusin. Mitu tundi katsetamist ja janti, lõigata sain vaid näpuotsatäie. Lõuad muidu vist nii kähku laiali ei tohiks vajuda? Ega vist muud varianti pole, kui esmalt silindri tihendid vahetada ja kui see ei aita, siis jagaja klapp vahetusse?


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - saarrand - 20-10-2014

Edu sulle ja ära sa masinate vastu pikka viha pea. Ükskord saavad nad sul korda ja saad normaalselt tööd tegema hakata!


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - uko - 21-10-2014

Sul tundub olema õli puudus.Ehk siis kas jookseb õli kuhugi mujale või on pump,pumbad totaalselt õhtal.Surve kukub ikka mingi aja möödudes maha kui käskluse ära võtad,arvuti lülitab ju pumba järelt ära.Peal avatakse rulle ja nugasid solenoidiga,kinni hoitakse ilma solenoidita ehk siis kui voolu pealeei lasta ja pump järgi läheb lähevad ka nii rullid kui noad kinni,niikaua kui õli peale antakse.


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - KristjanT - 21-10-2014

Ma pole maininud, et surveaku pole lõikepeal taha ühendatud. Olemas on ta küll. Kui on näpunäiteid, kuidas ja kuhu see ühendus käima peaks, loen huviga. Pumbad on kulunud kindlasti, aga survet nad veel annavad. Pöörete muutmisega väga palju surve ei muutunud, seega ilmselt pole asi nendes. Tühikäigul nad muidugi jah survet ei anna. Äkki homme saan uuesti vaatama, mis seal häda on. Lõigatud ei saanud igatahes suurt miskit. Praegu möllan sellega, et olemasolev materjal välja saaks.


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - uko - 21-10-2014

Pea surveaku käib rulli survevooliku vahele,kokkusurumisele.Ma ei mõelnud et survet vähe vaid et tootlikusega on miskit lahti.Kas läheb valesti või ei lähe üldse kuhugi.Kui pea laasib on kõik see surve ja tootlikus kanugadel ja rullidel taga,lahti ei tohiks küll midagi lasta.Aga kui tootlikus on kole väike siis lihtsalt ei jätku igale poole õliollust.Ja sellepärast võib ka saag nõrk olla,kui õli peale ei tule siis ongi nõrk.Sain aru et kaks 100st pumpa peal,no isegi kui kulunud võiks külmalt ikka seda pead ringi ajada nii et vähe pole.


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - KristjanT - 21-10-2014

Vedajamasin teeb ka ikka elu raskeks, aga hea küll, selle ma lapin igast asendist ära. Varsti jõuan harverit nokkima hakata ja siis tahaks need vead nüüd lõpuks kindlaks teha. Kirjeldan veelkord vead ära ja kui teadjamad (Uko, Jan) oskavad diagnostika osas mind suunata, olen ääretult tänulik. Metsamasin on jube kallis hobi ja mõttetult ei taha neid vidinaid seal vahetada.

Lõikepead käitavad kaks vanakooli hammasrataspumpa. Kui nad ka sajased ei ole, siis kuhugi sinna alla, päris võimsad peaksid olema. Kulunud nad on, tühikäigul ei toimu üldse midagi. Samas oma 200 bari sülitavad nad ka madalamate pööretega välja, täpselt ei mäleta enam, mis pöördeid tahtis saada. Aega saan, siis hakkan neid surveid vaatama. Lõikepeasse jookseb surve mööda tollist liini, kahest tõstukijagajast tulevad voolikud kolmikusse kokku ja sealt lõikepeasse.

Lõikamine käib nii, et tuurid peavad ikka päris peal olema. Kahjuks tahhomeeter valetab, aga usun, et täitsa 2000 pööret võib mul lõikamise ajal peal olla küll. Siis ta jaksab laasida ka ilusti. Saagimise osas, siis saemootor on siiski ise ka kulunud. Tootlikkuse jama ka samas ei välista, sest selge see, et pumbad on kulunud. Kui varem kuidagi sain ikka lõigatud, siis nüüd ei saanud midagi tehtud (pärast nugade surve kallal käimist). Puu ei püsi enam vahel. Natuke veel timmisin seda survet aga käima asja ei saanudki. Lõuad on algusest peale ääretult kiiresti laiali vajunud. Saan aru, et rullide jooksmise ajal peavad ka noad ja rullide surumine survet saama, siis tundub tootlikkuse jutt loogiline, samas õli läheb ju sinna, kuhu tal kergem on minna. Veolindid tahavad ju suuremat survet kui rullide ja nugade surumine. Igal juhul, laiali vajuvad nad väga kähku ja selle vea võiks ju alustuseks kõrvaldada. Kas sel juhul on tõenäoline tihendite kulumine? Saan aru, et ainult avamine käib solenoidi käsuga. Samas mingi klapp on ju seal ka mis neid kinni hoiab, see võib ka kulunud olla? Järgmiseks peaks vast nugade surve tagasi 200 peale kruvima, eks siis ole näha, kas hakkab jälle käima. Pea ajab see jama sassi juba.

Ahjaa, veel meenus üks eripära, mis võib asja edasi aidata. Nimelt lõuad kinni funktsioon ei sulge alati lõugu lõpuni, tihti tuleb seda ka teist korda vajutada (just siis kui nt puud vahel pole ja tahan need lihtsalt sulgeda). Sama jutt pea tõstmise kohta, tihti jääb poolde vinna ja vaja uuesti käsklus anda.

Mingi asi hakkas nüüd mootorit ka pooma. Seda on varemgi juhtmete lühiste puhul juhtunud, aga sel korral ei oska kuskilt viga ka otsida, sest varem on arvuti ära näidanud mis väljundis viga on. Nüüd on see poomise hääl ka isesugune, mingi imelik veateade oli vist ka, aga pikslite puudumise tõttu ei lugenud välja. Ei oskagi kuskilt otsida, poos vist rullide ja saagimise ajal.

See selleks, seda poomist siin interneti teel ei diagnoosi. Aga survete jama diagnoosi kohta soovin küll väga suuniseid saada. Pumpade tootlikkust sai vist mingi kalli riistapuuga mõõta ka, aga sellist meest siin mätta peal vast ei ole.


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - uko - 21-10-2014

Nugasid surub kinni seesama solenoid ,mis neid lahtigi teeb.Sisuliselt on seal suuna ventiil kui nii öelda.Normaal asendis siis üks suund avatud.Peale käskluse andmist teine suund avatud.Aga selle võib korraks välja küll keerata ja vaadata mis seal alles on.Kui on.Vaata,laasimise ajal on sellest survest mis jagaja korpuses on ülearu nugade kinni hoidmiseks.Sellepärast ka nugade surve kusagil110 kandis.Masinast peaks tulema 210 bar survet välja.Pea enda peaklapid,kaks sihukest väikest punni numbrid peaksid peal olema,on 240bar peal.Need töötavad siis kerimisele.Sest kõik muud asjad on väiksematele survetele piiratud.Aga et kõik see kompott töötaks on siiski piisavas koguses õli vaja.Just koguses,mitte surves.Ma ei tea,mul on kaks mingit pumpa seal vedaja jäänuste küljes veel alles,aga need on ka vanad.Mõistlik on vast uued panna.Need võivad seal saja tuuris olla küll ja kui nii suured on siis peaksid nad seda tõstukit ja pead lennutama küll ja veel.


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - v6sa - 21-10-2014

(21-10-2014, 21:25 PM)uko Kirjutas:  ...
Aga et kõik see kompott töötaks on siiski piisavas koguses õli vaja.Just koguses,mitte surves.Ma ei tea,mul on kaks mingit pumpa seal vedaja jäänuste küljes veel alles,aga need on ka vanad.Mõistlik on vast uued panna.Need võivad seal saja tuuris olla küll ja kui nii suured on siis peaksid nad seda tõstukit ja pead lennutama küll ja veel.

Lihtsalt Uko sõnadele selgituseks: surve saab hüdrosüsteemis tekkida ainult siis, kui pumba tootlikkus ületab tarbimise. Üks pump võib toita mitme survega liini läbi rõhuregulaatorite, kuid kõrgema survega liini saab nõutav surve tekkida alles siis, kui pump suudab töörõhul tagada piisava tootlikkuse.

Rõhku saab määrata manomeetri ja drosseliga, tootlikkust rotameetriga. Neid kahte annab ka ühendada, kuid ise tehtud komplekti puhul peab olema ettevaatlik - kõrge survega hüdrovedelik pole naljaasi.

Ning teine meeldetuletus veel. Loodetavasti ei toimeta Sa üksi. Mitte väga ammu hindas üks mees oma suutlikkust üle ja tulemuseks oli lesk ning orvud...
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/saaremaal-lomastas-harvester-metsatoolise-pea.d?id=64278189

Need masinad ei andesta hooletust... Mina tahan aga lugeda, kuidas Sul Vana Raua elustamine edeneb. Cool


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - saarrand - 21-10-2014

See õnnetus tuli ka mulle hiljaaegu meelde, seega ohutus ennekõike!


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - KristjanT - 27-10-2014

Suured tänud kõigile nõuannete ja heade soovide eest! Remondiaeg hakkab vaikselt kätte jõudma ning loodetavasti kerib ka vigadepundar end lahti.

Mõlema masinaga möllan kahjuks ihuüksi, aga loodan oma ettevaatlikkusele õnnetuste ära hoidmisel. Tõsi, päris tihti tuleb töötaval masinal lõikepead näppida ning siis meenub mullegi see õudne Saaremaal toimunud õnnetus.

Et teema liiga kuivaks jutuks ei läheks, lisan siia paar kehvakest klõpsu tegemistest. Ehk on kellelegi huvitavad vaadata.

[Pilt: IMAG0350.jpg]
[Pilt: IMAG0333.jpg]
[Pilt: IMAG0336.jpg]
[Pilt: IMAG0355.jpg]
[Pilt: IMAG0358.jpg]


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - saarrand - 28-10-2014

Väga tore, et lõpuks ka mõned slaidid töösituatsioonidest lisasid! Edu ja jaksu!


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - mlsluik - 03-11-2014

Vana JEHU on müügis juba mõnda aega, selline oli mul lokomo asendusmasin põhjas ja kino sai sellega täie raha eest. Töötegemiseks ei kõlba aga küttepuud veab küll koju. 

http://www.rasketehnika.ee/used/1780539


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - Jossu - 03-11-2014

krt selle rahaeest küttepuid koju vedamiseks peab ikka tüki 5 põlvkonda seda kasutama, et pilli tagasi teenida....


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - Aspelund - 03-11-2014

Ikka peab ju leidub keegi, kes arvab, et sarnase logu ostuga õnnestub tal alus panna eduka ettevõtleja karjäärile. Hiljem küll selgub, et rohkem aega kulub masina all kui peal ja erilist kasumit see sisse ei too.
Ja siis jääbki kaks varianti: kas hambad ristis edasi pusida ja loota, et pärast remonte on olemas kapitaalselt remonditud (ja väga kallis) metsaveok või leida järgmine õnnekütt, kes üritab õndsaks saada...

A.


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - v6sa - 04-11-2014

(03-11-2014, 22:16 PM)Aspelund Kirjutas:  Ikka peab ju leidub keegi, kes arvab, et sarnase logu ostuga õnnestub tal alus panna eduka ettevõtleja karjäärile. Hiljem küll selgub, et rohkem aega kulub masina all kui peal ja erilist kasumit see sisse ei too.
Ja siis jääbki kaks varianti: kas hambad ristis edasi pusida ja loota, et pärast remonte on olemas kapitaalselt remonditud (ja väga kallis) metsaveok või leida järgmine õnnekütt, kes üritab õndsaks saada...

A.

Jälgides teemaalgataja tegemisi, siis on küllalt tõenäoline ka kolmas variant: kodanik on rauahaige Cool . Ning tal on piisav sissetulek mujalt, et võimaldada hinnalise hobiga tegelemist.


RE: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - KristjanT - 04-11-2014

See Jehu on mul endalgi silma jäänud. Ilmselt on oma vanuse kohta küllaltki heas seisukorras. Sellegi poolest, pannes 5-8000 rutsi juurde, saab juba palju asjalikuma vedaja kaheksakümnendate lõpust või 90ndate algusest. Vot sellest ajastust igatsen endalegi midagi.

Sellest vana masinaga raha teenimisest nii palju, et Aspelundi väide remontimise kohta peab paika. See tähendab, et remonti on masinaga töötamisest tihti rohkem küll. Ja kapremonditud pilli sellest remondist reeglina välja ei tule, eriti harveri puhul. Erinevaid sõlmi on meeletult palju. Ega mul muu raha eest neid vanakesi väga remontida pole, eks ikka metsateost peab see nuts tulema. Tõsi, enamasti jääb puudu. Hetkel on praeguse pisiremondi (just pisiremondi) eelarve 2600 rutsi, aga vajavad nad kordades kallimaid remonte. Selle pisukese rahaga saab ainult paar hädavajalikku sõlme korda, et jälle metsa suunduda. Tõsine remont on väga kulukas ettevõtmine.

A no kui juba teemasse kirjutada, siis paar klõpsu kah. Vanapaarist eakamal kodanikul on hetkel selline seis, et pada on aiste vahelt välja tõstetud ja ootab uute aukude puurimist ja keermestamist. Mootor ei püsinud enam seal, kus ta olema peab. Üsna tülikas ettevõtmine oli seda mootorit üksi sealt vahelt välja saada. Tagasi nuutide otsa ilma abiliseta aga vist ei saagi...
[Pilt: IMAG0360.jpg]

Harveril käib käsikute renoveerimine ja lülituste inimlikumaks tegemine. Ime, et need jostikud maha pole põlenud veel. Juhtmed väga vigased. Igatahes läheb kõik uus juhtmestik. Jootekolvi haisust pea valutab juba.
[Pilt: IMAG0369.jpg]

Ja lõpuks näidikute plokk. Mõtlesin, et võiks ikka originaali tööle saada ja inimlikku kohta paigutada. Tahhomeeter töötab, aga valetab. Nimelt nii kui süüte sisse keerad, näitab juba 500 pööret. Kui mootori käima paned, siis tühikäik on 1100. Seal on küll seadetakisti, millest saab seda näitu timmida, aga see mõjub vaid kõrgematele pööretele. Madalamte pöörete näitu segab mingi vool, mis tegelikult ei tohi sinna magnetile jõuda. Hetkel ei saagi aru, millest see viga on. Ma ei tea isegi, kust ta oma signaali saab, aga eeldatavalt geneka pealt. Põnev on muidugi see, et ilmselt on terve masina eluea jooksul tunnilugeja töötanud (sest tahhokas ju ka töötab siiani). Peal on 31053 ja see näit eeldatavasti suureneb veel omajagu Wink
[Pilt: IMAG0370.jpg]