automoto.ee foorumid
Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK (/showthread.php?tid=43377)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - Zonder - 03-07-2013

(03-07-2013, 08:11 AM)KristjanT Kirjutas:  Jõudu!

Asukoht pakub väga huvi. Kui siin ei taha öelda, siis ehk saab saata mulle asukoha privaatsõnumiga? Siis lähen vaatan asja kindlasti üle. Tegelikult katusekinnitusega vedajaid on veel päris mitmeid, enamus neist vanema tüübi masinad. Vähe uuem on Mini Bruunett, hästi ära tuntav tugevdustorude järgi tõstuki tarvis.

Aga tänan, et sarnasest masinast teada andsid!


Traktorit nägin sellises pisikeses kohas nagu Kädva küla. Asub Raplamaal ja kui tulla Tallinn-Rapla-Viljandi maantee poolt siis jääb vasakut kätt.

Kivi kotti !!


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 04-07-2013

Aitäh kõigile info eest! Masin, mis on roheline ja kabiini sisenemine toimub käru poolt, on ülisuure tõenäosusega Mini Bruunett. See on vähe uuem masin. Aga Kädva külas käin esimesel võimalusel ära ja annan teada teilegi.

Minu oma metsade hirmutis on hetkel tehnilisest küljest muutusteta, pole kahjuks olnud aega. Aga kasutatud teda küllaga, toimetab praegu küll.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - tarmo242 - 25-07-2013

Tervist! Kas käisite Kädva külas ära, ise elan seal samas kandis, antud masin millest ksf Zonder rääkis, On kahe sillaline ja kollast värvi,tõstuk katusel, ise olen alati pidanud seda väiksemaks lkt-ks, kui on huvi, võin pildid teha !


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 25-07-2013

Tervitus!

Olen asja meeles pidanud, kuid pole olnud võimalust Kädvas veel ära käia. Piltidest olen väga huvitatud, sest sama traktorit valmistati ka neljarattalisena, mõni tehniline sõlm oli veidi teisiti lahendatud. Aga kui on aega ja mahti, siis piltide eest oleksin äärmiselt tänulik! Siis teaksin, kas tasub mul pikka sõitu sinna ette võtta või mitte.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 26-07-2013

Kirjutan vahelduseks jälle siia. Ausalt öeldes ei ole traktori ehitamises palju arenguid olnud, kasutanud olen teda küll vahel. Asi on selles, et ma kogu aeg kahtlen, kas mul tasub selle mänguga lõpuni minna. Nii kapsas on see riistapuu. Ja enim häirib mind asjaolu, et kui ma mingi asja korda teen, siis ei ole nii, et sinna ma enam tagasi pöörduma ei pea. Pean küll, sest terve traktor tuleb ringi ehitada. Ei saa üht sõlme lõplikult korda teha, sest kui kõrvalt teist hakkad tegema, pead selle esimese taas ringi tegema. Seepärast olen ma viimasel ajal mõelnud plaani, mida ette võtta.

Mõistlik oleks vist esimesena tõstuk maha kakkuda ja seejärel kabiin kah. Pikka aega kaalusin varianti tõstuk käru külge panna, aga kui panna elektriline ujuvasendi klapp siis ehk kõlbab katusele kah. Katus on täitsa lõhki ning tahab kapitaalremonti koheselt. No tegelikult tahavad kapitaali kõik masina sõlmed, lõtkud on mitmesentimeetrised. Aga tahaks prioriteedid paika panna. Mõtlesin, et võtaks enne talve ette siis tõstuki ja kabiini. Et tõstuk maha, kabiin kah. Uued kummipadjad kabiinile, uued plekid, uksed, klaasid, praod täis keevitada. Müraisolatsioon ja soojustus, hüdrauliline sidur, kabiinisoojendus, uus jahutussüsteem, andurid, lülitid ja kõik muu mis kabiiniga seostub. Tõstukil renoveerida masti pöör, peamasti ülemine tapp ja silinder tappidega. Siis oleks üks osakond tehtud, aga see on räme töö.

Lisaks on praegu kasutatuna saadaval mulle sobiv jagaja. Kuni 130 liitrit minutis, avatud ringlusega, solenoid-servo juhitav. Kahjuks on üks sektsioon vigane. Tahetakse 3000 eurot, müügis ongi ta seepärast et mitmed asjad on seal nöökinud ja nöögivad siiani. Muidu jagaja ise asjalik, Sauer-Danfoss PVG 32, hästi levinud tüüp. Praegu kaalun, kas otsida see 3000 ja ära võtta, kuna kasutatuna seda nodi reeglina ei liigu, praegu hea juhus. Aga uus sektsioon läheks veel 1000 juurde maksma. Eks ole näha. Kui taastad liikuvat vanarauda, õigemini ehitad vaat et nullist uut masinat, ei ole see elu teps mitte lihtne. Tegelikult täiesti uue masina ehitamine oleks kohati lihtsamgi... Ja ääretult kulukas on see värk ka. 1000 euroga ei saa näiteks mitte midagi tehtud...


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 28-07-2013

Pole otseselt teemasse, aga metsamasinat ei ole võimalik ülal pidada ilma korraliku survepesurita. Minu oma streigib, soovin nõu. Ei hakanud vaba teema alla uut teemat tegema kah.

Mul on selline vana kooli survekas, panen postituse alla pildi ka. Marki täpselt ei tea, mootor on 3 kW Soome Strömberg. Rihmakaitse peale on kirjutatud Storm. Kahjuks pumba birka on nii kulunud, et sealt loeb vaid välja 1450 pööret ja õlimargi. Muidu on korralik riist olnud, keegi seda vist kunagi hooldanud pole ja võimalik et isegi õlitaset kontrollinud, puhunud alati ja tugevalt, raske püstolit käes hoida.

Probleemid hakkasid juba kevadel, nimelt kiilrihm nii kapsas et kippus nagu libisema. Samas ikkagi vedas pumpa ringi. Nüüd kuskil kuu tagasi tulin siia ja ei läinud mootor käimagi. Vanamees olla sellega mingit vaipa pesnud ja siis olla töötanud, aga suitses hirmsasti. Ju see rihma suits oli. Igatahes mootorisse vool ei jõudnud, lüliti oli mingi keerulisem mehhanism. Panin sinna tavalise kolmese kümneamprise automaadi. Hakkas käima, aga rihm libises, et pumpa ringi ei võtnud. Leidsin seina pealt enam-vähem õige pikkusega rihma, mis täitsa istus. Ikka võttis libisema, koormus nii suur. Siis ostsin kaks uut õiget rihma, rihmaseibid polnud aga kohakuti. Lõikasin ja keevitasin ning kaks rihma peal. Libisema ei võta, aga kaitsme lööb välja. Viskasin automaadi vahelt ja otseühendus. Peakaitset välja ei löö, aga mootor kuumeneb üle. Nimelt on koormus nii suur, et ta ei saa pöördeid üles. Alguses nagu sekundiks hakkaks kiiresti lööma, aga siis kisub pöörded maha. Survet iseenesest puhub. Muidugi siin pole noolt ka, mis pidi mootor ringi käima peaks, mõlemat pidi puhub täpselt samamoodi. Minu mõistus ütleb, et viga peab ju seega olema pumbas, vanamees aga ütles, et ma esmalt mootori kontrolli viiks, seda enam, kui seal mingi imelik lüliti oli. Aga kui ta varem kapsa rihmaga vedas ja siis ühe korralikuga enam mitte, et kahte vaja... Samas kipun arvama, et kui ma selle pumba laiali kisuks, ei oskaks ma midagi tarka öelda. Õli on sees ja kallasin igaks juhuks juurde kah.

Traktor jätkuvalt hingitseb, aga juba üle kuu aja palub, et ta puhtaks pestaks. Tegelikult on mind paar asja häirima ka hakanud. Kabiin on tal ikkagi võrdlemisi madalal võrreldes uuemate vedajatega, jube raske on normaalse kõrgusega virna teha. Kolmese küttepuu virn on mul hetkel siin tsipa üle 4 meetri kõrge ja sinna on juba paras kunst neid suutäisi panna. Lisaks tõstuk lühike, 6,6 meetrit. Ning ka see, et koormakorv on väike ning kõrgemaks teha mõttetu, kuna taas ei näe laduda. Nimelt on tal see totakas liigendraam ning seetõttu on koormakorv kõrgel. Kabiin ka madalal ning kuna tõstuk katusel, siis koorma laod praktiliselt akna taha. Kui proovida kõrgemat virna laduda peale, on see katse-eksitus meetod, kas suutäis pidama ka jääb... Kolmemeetrist mahutab oma 5 tihumeetrit isegi ära, aga võiks rohkem olla.

Aga nüüd sai palju möla, panen siis pildi ka survekast. Kui keegi oskab mingit nõu anda, oleksin väga tänulik. Survepesurita ma ei saa ning korralik uus, mis ei oleks mänguasi, maksab vaat et 1000 eurot ja selle eest ostaks ma parem traktorile paar vidinat.
[Pilt: IMAG0875.jpg]


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - 2715 - 29-07-2013

Sel pesuri pumbal peab olema mingi klapisüsteem, mis laseb veel vabalt pumbas ringi käia kui püstol kinni et mootor ei peaks vett läbi kaitseklapi suruma tühikäigul.
Kärcheri pumbal on püstoli ja pumba klappide vahel tagasilöögiklapp, mis jääb suletuks kui püstoli päästik lahti lasta ja sinna jääb rõhk sisse.
Nüüd läheb sealt peen kanal kolvini mille see rõhk sees hoiab ja selle kolvi otsas on samasugune seenega klapp nagu Vene hüdrojagajatel.
Nüüd on see klapp lahti ja vesi voolab imipoolelt survepoolele vabalt ning pump ei hoia rõhku üleval ja käib vabalt ringi.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - tarmo242 - 29-07-2013

Sai asja natuke uuritud, tegemist on siiski valmetiga, toodud on soomest, kus müüa ei osanud ka täpset marki õelda, pildid lisan lähipäevil, kuna hetkel ei ole võimalust arvuti juurde saada.
Edit: Sain lisada pildid, hetkel on käigukastis puudu hammasrattad, mis on taastamises
[Pilt: traka_zps67d6a624.jpg]
[Pilt: traka2_zps9aac9e2e.jpg]
[Pilt: traka3_zps0d091ff2.jpg]
[Pilt: traka9_zps00a5449b.jpg]


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 06-08-2013

Tohoh mis riist. Ei oskagi hetkel selle mudelinime öelda, aga paistab, et mootor on sama mis mul - 411A. Vähemalt väga sarnane. Vanem on ta aga küll kui minu koll ning välimus ka kõbusam ei paista olevat.

Ma tulin hetk tagasi jagajat vaatamast. See sama Sauer-Danfoss PVG 32 mis ennem mainisin. Käisin nimelt detailide koode sealt pealt vaatamas. Nüüd võtsin mahukad PDF-failid tootja kodulehelt ette ja arvutan kõverikke ja läbivoole. Igal sektsioonil isemoodi siibrid, isemoodi sektsioonikorpused, isemoodi kavitatsiooniklapid ja reduktsiooniklapid (läbi peareduktsiooni ju õli tagasi ei saa, kui surve silindris peaks nominaalsurve ületama). Ja mõistatan ka viga, sest müüja ise sellest teemast ei teadnud suurt midagi. Ehk siis - peamasti tõstes liigub asi üles jõnksutades. Solenoide on ringi tõstetud, viga sama. Seega sektsiooni sees miskit. Mina kahtlustaks neid kaht turvaklappi seal, aga kuskilt oli keegi arvanud, et mikropragu korpuses. Igatahes koodid on nüüd mul teada ja saan leiutama hakata. Kuskilt ma varuosale hinnapakkumist niisama küsima ei saa ju minna, et PVG 32 jagajale vaja uut sektsiooni... Variante on ikka meeletult palju ja ega ma kõigest lõplikult aru ei saagi. Mõtlen ka selle aretamise maksumuse üle. Kui ma selle vigase asja saan 3000-ga, siis ilmselt uued vidinad sinna lähevad ka üks 1000-1500 juurde. Kardan, et mitmed siibrid pean ka võimsamad panema, tal oli see küll kasutusel Nokka suurima vedava käru ja 7,6meetrise tõstukiga, aga ju ta mulle ikka aeglaseks jääks.

Samuti mõtlen seda, kuidas lahendada masina pööramine. Paneks magnetklapi 6/2 vahele, et sidurit lahti lastes lüliks rotaatori ehk parema käsiku külgepidi liigutamise keskliigendile. Aga rotaator tahab ju vaid mõnikend liitrit minutis, keskliigendi silinder aga suhteliselt jurakas. Masti pööramisele kah ei tahaks lülitada, sõidu ajal ka tihti vaja tõstukit liigutada. Ju peab rotaatori omale võimsama siibri panema, aga siis äkki jääb korpus lahjaks. Nende korpuste erinevused polegi mul veel päris selged. Lisaks see jama, et tugijalgade sektsioonid on avatud ringlusega, ehk kui sinna midagi panna, peab kahepoolse turvaklapi panema. Muidu liigutad asja ära, aga vajub ikka tagasi, ehk siis on ujuv.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 08-09-2013

Tuli täna meelde, et survepesuri loo lahendust siia ei kirjutanudki. No ei saanud kaugemast otsast tõelisele veale läheneda... Kokkuvõttes sai ju pesuri raami ümber keevitatud, kiilrihmasid vahetatud, elektrimootori lüliti ringi pistetud, pump käis täiesti molekulideks lahti... No ei saa aru mis viga. Pump muuseas imelihtne - kolm kolbi, kuus klappi, imelihtne ja lollikindel. Reduktsiooniklappi pole, seepärast on nii, et kohe kui pesuri sisse lülid, hakkab vett lööma. Kunagi olla need turvaklapid ka olnud, aga on kuhugi ajalukku kadunud.

Viga oli aga tühipaljas ummistunud otsadüüsis! Ma lihtsalt ei uskunud seda, sest kraanivee survel tuli vesi sealt ilusti läbi, kui vooliku taha panin. Aga kuna absoluutselt kõik muud mehhanismid said üle käidud, siis viimase asjana (olin lootuse kaotanud) sai düüs maha võetud ja ära puhastatud. Ning pesur töötab nagu ennemuiste - palgil pesen koore maha ja kui ühe koha peal hoida, teeb puitu augu. Tõsiselt tubli ja lollikindel vanakooli tööriist, mis teenib mind loodetavasti veel kaua.

Aga vedajast kah. Olen siin asju ühtpidi ja teistpidi kaalunud ning kuna huvi väikestviisi metsaga tegeleda on olemas, olen otsustanud, et üritan osta vähe uuema pilli. Olemasolev nõuaks pidevaks kasutamiseks liiga julma ümberehitust ja läheks ääretult kulukaks ja ajamahukaks. Kui aastas 1000 tihu vedada, on ta ideaalne putukas (remondiks vaja ju keevitust ja treipinki põhimõtteliselt), aga pidevaks tegevuseks nõuab kõva ehitamist. Seepärast läheb praegune ilmselt müüki. Plaan pole veel päris 100% kindel, aga ilmselt nii ma toimin ja siis saab juba uut teemat vast siin samas foorumis näha. Ma südamest loodan, et see metsade hirmutis leiab endale uue kodu mõne taluniku juures, kes teda sihipäraselt kasutama hakkab, mitte ei lase ära laguneda ja vanarauda viia. Ise proovin ikka teda müüa, vanarauda on nõme viia asja, mille remondile oled juba kulutanud ta enda väärtuse kokkuostuplatsis (kaalub 10 tonni).

Nii, et kui keegi teab meest (naist), kes otsib omale lihtsat, aga toimekat aparaati metsaveoks, võib informeerida. Müügikuulutuse panen üles alles siis, kui plaan on täiesti kindel, aga hetkel kipub küll seda rada pidi minema.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - v6sa - 09-09-2013

(06-08-2013, 13:14 PM)KristjanT Kirjutas:  ...
aga ju ta mulle ikka aeglaseks jääks.

Samuti mõtlen seda, kuidas lahendada masina pööramine. Paneks magnetklapi 6/2 vahele, et sidurit lahti lastes lüliks rotaatori ehk parema käsiku külgepidi liigutamise keskliigendile. Aga rotaator tahab ju vaid mõnikend liitrit minutis, keskliigendi silinder aga suhteliselt jurakas.
...

A kus Sul kiiret? Pealegi - kiiresti aerutades on mast varsti koos katusega traktori kõrval maas (katus sõidab sõna otseses mõttes minema)...

Pöördesilindrite maht kokku (sel ikka on 2 silindrit?) on vast liitrit 20. Oled kindel, et rotaatori sektsioon ei jõua piisavalt kiiresti silindreid liigutada?

Sissetuleku teenimiseks niikuinii see vanake ei kõlba. Endale nokitsedes ei ole vast kiirus nii oluline.

Kas nõksutavast sektsioonist annaks ajutiselt lukustusklapid välja võtta? Kui nüüd toimib, on kahtlusalused käes.

Pragu peaks ka naabersektsiooni tööd häirima või jagurist väljas näha olema.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 09-09-2013

Natuke jääb arusaamatuks sinu jutt, aga ma püüan hakata otsast vastama.

Keskliigendile jääb rotaatori sektsioon nõrgaks kindlasti. Ära tuleb vahetada sektsioonikorpus, siiber ja ka hüdrolöögi- ja kavitatsiooniklapid. Igale tööle ikka oma. Usu mind, ma uurisin seda teemat tundide viisi, vedasin graafikul kõverike peal pastakat, seda asja sai pikalt mõeldud.

Ei saagi aru, mis lukustusklappe sa mõtled. Kui muidu hüdraulikatöökodades väideti, et ilmselt on sektsioonis mikropragu, siis reaalsuses on seal ilmselt muu viga. Kas hüdrolöögi klapi vedru surnud ja hakkab varakult survet tagasi andma (pigem vähetõenäoline) või on kutu surve languse kompensatsioonisiiber (väga tõenäoline). Muude sektsioonide töö väidetavalt häiritud ei ole. Igatahes see on minu nägemus tolle jagaja veast ja olen päris kindel, et üks kahest variandist seal ka on. Aga minu poolt jääb too siiski ostmata, kuigi hind oli selle kompoti kohta päris hea (3000 eurot).

Endale nokkimiseks jah mõnus masin, aga ilmselt hakkan asjaga vähe tõsisemalt tegema ning siis oleks hea, kui on vähe toimekam masin võtta. Kuigi ise ehitamine on lõbus, siis ka üheksakümnendate alguse masina puhul on remondi- ja ehitusrõõmud garanteeritud. Praeguse seisuga loodan siiski natuke uuema kännuämbliku vaadata ja loodan, et praegune masin leiab omale väärika omaniku. Ilmselt läheb kuskil kuu pärast ka müügikuulutus üles, kui mu pea just mingit uut ideed jälle välja ei genereeri.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - v6sa - 09-09-2013

(09-09-2013, 14:40 PM)KristjanT Kirjutas:  Natuke jääb arusaamatuks sinu jutt, aga ma püüan hakata otsast vastama.
...

Jäi mullegi, sõnastust parandatud...

(09-09-2013, 14:40 PM)KristjanT Kirjutas:  Keskliigendile jääb rotaatori sektsioon nõrgaks kindlasti.
...

Nõrgaks ei saa jääda - töörõhk on ju sama. Aga tootlikkus võib madalaks jääda ehk pööramine häirivalt aeglaseks.

(09-09-2013, 14:40 PM)KristjanT Kirjutas:  Ei saagi aru, mis lukustusklappe sa mõtled. Kui muidu hüdraulikatöökodades väideti, et ilmselt on sektsioonis mikropragu, siis reaalsuses on seal ilmselt muu viga. Kas hüdrolöögi klapi vedru surnud ja hakkab varakult survet tagasi andma (pigem vähetõenäoline) või on kutu surve languse kompensatsioonisiiber (väga tõenäoline). Muude sektsioonide töö väidetavalt häiritud ei ole. Igatahes see on minu nägemus tolle jagaja veast ja olen päris kindel, et üks kahest variandist seal ka on. Aga minu poolt jääb too siiski ostmata, kuigi hind oli selle kompoti kohta päris hea (3000 eurot).
...

Kuna ma tegelikult kõnealust jagurit ei tunne, siis pigem ei lahmi... Küllap tead ise paremini.

Kahju, et Sa ässitamisele ei allunud.Sad Oleks olnud huvitav lugeda, milles seal tegelikult viga peitub...Big Grin

Eks jääme huviga järgmist teemat ootama.Cool


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 09-09-2013

Ee, ei, ei ole töörõhk sama. Seal on neid klapikesi kokku 4 tükki, Kaks on vastavalt pordile hüdrolöögi- ja kavitatsiooniklapid, need olid vist äkki 175 bari peal. No tegelikult piiravad need ka survet, aga lisaks on veel sektsioonisisesed reduktsiooniklapid, need olid veel nõrgema vedruga. Ja lisaks muidugi tootlikkus, seda sai muuta siibri vahetamisega. Neid tükke oli seal nii mustmiljon eri varianti.

Keskliigend tahab saada vähemalt 60 liitrit minutis ja rõhku 200 baari (siis jaksab end muda sees ka väntsutada).


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 10-10-2013

Paistab, et see talv tuleb veel olemasoleva masinaga mööda saata. Pole hetkel sobivaid teisi masinaid müügis ning hetkeseisuga ei jaksaks ilmselt välja osta ka veel.

Seoses sellega olen massina üle vaadanud ja mõelnud, mis enne talve vaja veel korda teha. Viimased päevad olen voolikuid korrastanud ning peamasti tõstesilindri liin sai ümber tehtud 1/2" 3/4" peale. Põhjus lihtne. Hetkel oli silindri otsas stutser, kus ühes otsas 1/2" ja teises otsas nähtavasti 3/8". Selle 3/8" poolel oli sisemõõt ainult 9 mm, mis on sellisele jämedale silindrile ikka tõsine pudelikael. Sai see stutser sealt minema löödud ja 3/4" asemele keevitatud, kitsamas kohas on küll 15 mm, aga ega seal enam suurt vahet pole, kas 15 või 17. Jagaja pordid on mul M22x1,5, see sai sealt lahti võetud, 1/2" ots relakaga maha ja ka 3/4" otsa keevitatud. Stutseri peenem ots üle ka puuritud 12,5 mm peale, ennem oli 11. Ega suurt vahet pole, aga seinapaksuse pärast rohkem maha võtta ei tahtnud. Läks kiiremaks küll. Ennem oli probleemiks see, et kui ma samal ajal masti pöörasin ja teleskoopi sisse tõmbasin, siis kolmanda operatsioonina ta peamasti tõsta samal ajal enam eriti ei tahtnud, sest pööramine ja teleskoop tahavad vähem survet ning õlil on sinna lihtsam minna. Eks raske suutäiega jääb probleem alles, aga nüüd on tänu laiemale liinile õlil lihtsam silindrisse jõuda ning asi on oluliselt toimekam.

Suur mure on ikka katusega, kus keevitused pidama ei taha jääda. Lappe ka maru raske sinna "kleepida". Nõme on, kui kogu aeg vett õla peale tilgub. Üritan midagi sinna välja mõelda. Lisaks eile, pärast laiema liini paigaldamist peamastile ja tõstukit testima minnes, ütles üles sidur. Hakkan täna seda lappima.

Vahepeal sai lõpuks uus generaator ka külge, murdunud kõrva keevitas tuttav TIG-iga kinni. Kontrolllamp ja ampermeeter ka vahel, nagu päris.

Pilte pole hetkel arengute kohta pakkuda, sest telefon käis vahepeal garantiis ja mälukaardi suutsin kuhugi ära kaotada, ei lase ilma selleta justkui pilti teha. Kui tsivilisatsiooni vahepeal saan, siis muretsen mälukaardi ja saab klõpse ka pakkuda.

Üldjoontes peab siiski tõdema, et võrreldes esialgse seisuga, kuidas masin minu kätte jõudis, on ta mu käe läbi oluliselt toimekamaks muutunud. Laguneb küll siit ja sealt, aga puud toob välja täitsa eduliselt.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - uko - 10-10-2013

Ma ei hakka enam otsast lugema,aga loodetavasti keevitad katust traadiga?Kui jah siis osta niinimet kõvasulamit,traadi mark on mul kuskil olemas kui väga vaja.On küll kallim tükimaad kuid ka poole tugevam.Harveri pead keevitades asi enam nii lihtsalt laiali ei lähe.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 10-10-2013

Ei keevita traadiga, traatkeevitust mul pole. On vene suur VD-306 või mis ta oligi, vist peeti omal ajal üheks paremaks elektroodkeevituseks.

Teised mehed arvasid, et keevitades asi kinni ei jäägi, ainult lappe peale pannes. Aga ma ei oska lappe kuhugi enam panna, sest seal ongi lapp lapi otsas. Ausalt öeldes ei saagi seal aru, mis kannab, mis mitte. Kõige kindlam variant oleks tõstuk gaasiga maha lõigata (jah, poltidega ei saa, see sinna juba omal ajal kinni lastud lappidega) ja kas või paks plaat asemele, aga see oleks väga kapitaalne ettevõtmine. Samas lihtlabased keevised pidama ei jää, täna kasvatasin ühele praole väga kõva keevise peale, tõmbas natukese aja pärast tõstes väga hirmsa raksuga lahti. Lihtsat lahendust vist polegi...


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 23-10-2013

Vahepeal veel masina kallal nokitsetud, ei hakka kõiki töid üles loetlema ja pilte pole ka kahjuks pakkuda. Kuna lõuad kipuvad vaikselt end lahti laskma suure suutäiega, otsustasin kontrolliks maha võtta haaratsi silindri ning rotaatori. Silindri säär on muidugi kahjustustega, aga kuna haaratsi sulgemine toimub sääre silindrist välja lükkamise teel, ei oma see otseselt tähtsust. Kahjuks ka silindri enda sisesein kergelt kriipsuline, aga kuna viga ei ole väga häiriv ning ei taha enam väga suuri summasid masina alla laduda, jääb sama silinder ning vahetan mansetid, äkki teeb olukorra natuke paremaks. Hoopis enam kardan aga seda, et surve pääseb pagema rotaatori õlikanalite kaudu. Sõidan hetkel küll juba traktori juurest ära, aga haarasin lisaks silindrile ka pöördpea autosse kaasa. Kulunud ta on, selge see, oma asendit ta ei hoia ja jõudu ka vähe. Teab keegi, kas seal ka tihendite vahetusega midagi parandada annab, või on kulunud asi ennast siiski ammendanud ja osta uus (nagu hüdrojaoti siibrite kulumise puhul)? Kui keegi teab kindlalt väita, et tihendite vahetusega seal midagi päästa ei saa, ei hakkaks lahti kiskumagi. Ise pole rotaatorit seest kunagi näinud, loomulikult laias laastus saan aru, mis seal sees on, aga detaile ei tea. Seda, et tal jõudu pole ja asendit ei hoia, ilmselt tihendite vahetusega ei paranda, aga lõugade õlikanalite probleemi ehk veel?


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - 2715 - 23-10-2013

Reeglina kui on kuuma õliga käega suht kerge keerata pole mõtet remontida üritada.
Kui aga siiski veel jõudu on keerata ja on kahtlus, et lõugade õli lekib keeramise poolele võtta keeramise voolikud lahti, panna omavahel kokku ja lõugu kokku surudes ei tohi tulla keeramise voolikutest õli.
Kui tuleb võtta rotaator otsast ja loksutada ülesalla ja küljele.
Kui võll loksub väga palju pole enam midagi teha sellega.
Kui väga ei loksu, võtta lahti ja vahetada ära deflonkummist rõngad, mis lahutavad lõugade kanaleid.
Uhiuus rotaator on 600 eur ja ma just soetasin aga juurde pole veel pannud.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 23-10-2013

Kusjuures sellisele testimisele mõtlesin isegi, kahjuks jupid juba maha võetud ja masin jääb minust teisele poole merd 170 kilomeetri kaugusele. Sarnase testimisega oleks ju saanud kindlaks teha ka lõugade silindri seisukorra, aga sellele ideele tulin täpselt pärast silindri maha võtmist.

Ehk siis silindrile lähevad uued mansetid ja rotaatori võtan lahti, ehk annab uute tihenditega lõugade lahti vajumise probleemi parandada. Jõudu talle tihenditega niikuinii juurde ei anna.

Uut rotaatorit kah paigaldama ei hakka, kuna selle masina juures on kõik asjad nii lipa-lopa, et uute vidinatega tiiru peale ei tee ealeski. Töötab kuni töötab, väike lapp peale ja jälle edasi. Nii palju siiski korrastan, et selle talve inimlikult üle elaks.

600 eurot nii palju ei olekski, aga kardan, et minu tõstukile võiks siis juba vähe tummisema panna, pooletolliste portidega. Millalgi sai neid hindu uuritud ning siis sai vähe suurema summaga arvestatud.