automoto.ee foorumid
Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: Harvester Valmet 862 ja metsaveotraktor Valmet 870CK (/showthread.php?tid=43377)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 01-03-2014

Mõtlesin, et kaotada pole suurt midagi, kui ise proovida remontida. Nii ma siis tegingi. Üks staatori lapiktraatmähis oli täitsa põlenud. Selle kerisin lahti, puhastasin liivapaberiga, lakkisin uuesti, keerdude vahele läks veel spetsiaalne mähiseteip ja mähkisin uuesti kokku, peale uus tekstiil. Ülejäänud kolm mähist olid paremas olukorras, üks oli küll magnetile end külge keevitanud ja teisel oli ühest kohast kaks keerdu koos. Need sai parandada ilma lahti harutamata, said uue laki ja tekstiilisolatsiooni. Siis vaskjuhid, harjad jne uuesti joodetud ja isoleeritud. Ega ta nii lihtne ja kiire tegemine ei olnud, päris jura oli seda sinna kokku paigutada nii, et kuskilt midagi vastu ei käiks. Kahjuks starter tööle ei hakanud. Ilmselt siis rootor ka põlenud, siis ei anna midagi teha. Praegu mõtlen, et kas otsin kellegi, kellel mõni parem induktormõõteriist, millega neid mähiseid kontrollida. Aga üldiselt peab ikka uue starteri poole vist vaatama.

Panen siia paar klõpsu kah, äkki kellelgi niisama vahva vaadata.

Siin on puhastatud ja lakitud-teibitud lapiktraat uuesti kokku keritud...

[Pilt: IMAG0164.jpg]

...ja siin tekstiiliga isoleeritud.

[Pilt: IMAG0165.jpg]

Siin kogu pundar kokku pandud, valmis korpusesse tõstmiseks.

[Pilt: IMAG0167.jpg]

Siinkohal pean mainima, et see "sisse tõstmine" oli üks ütlemata tülikas tegevus, mõni koht oli vaja suisa ümber joota. Hirmus tihe värk.

Homme proovin veel kahe aku pealt käima panna, aga kui ta akulaadijaga ei hakanud, ei hakka ilmselt akult ka. Proovisin ka nii, et relee jätsin vahelt, ikka ei hakanud. Ju midagi ikka küpse.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 06-03-2014

See liivapaberiga puhastamine ja lakkimine kandis selles suhtes vilja, et mähised hakkasid korrektselt tööle. Kahjuks lihtsalt rootor ka küpse, seda väga ei paranda. Panin uue 4 kW-se starteri, veab sama hästi kui eelmine.

Masin pole sihtotstarbelist tööd teha saanud augustist alates. Sellest hoolimata olen selle aja jooksul kulutanud vidinate peale neljakohalise numbri. Loodan varsti uued vidinad külge ka saada, siis kajastan neid töid põgusalt ka siin. Nüüd tal vaja veotööd ka teha 200 tm ulatuses, kahjuks pean ennem selle kõik üksi käsitsi langetamaBig Grin


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - saarrand - 07-03-2014

(06-03-2014, 20:41 PM)KristjanT Kirjutas:  See liivapaberiga puhastamine ja lakkimine kandis selles suhtes vilja, et mähised hakkasid korrektselt tööle. Kahjuks lihtsalt rootor ka küpse, seda väga ei paranda. Panin uue 4 kW-se starteri, veab sama hästi kui eelmine.

Masin pole sihtotstarbelist tööd teha saanud augustist alates. Sellest hoolimata olen selle aja jooksul kulutanud vidinate peale neljakohalise numbri. Loodan varsti uued vidinad külge ka saada, siis kajastan neid töid põgusalt ka siin. Nüüd tal vaja veotööd ka teha 200 tm ulatuses, kahjuks pean ennem selle kõik üksi käsitsi langetamaBig Grin

Pead hobi harvesteri ka hankima omale Smile


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - TeeTL - 07-03-2014

(06-03-2014, 20:41 PM)KristjanT Kirjutas:  See liivapaberiga puhastamine ja lakkimine kandis selles suhtes vilja, et mähised hakkasid korrektselt tööle.

Mismoodi lakkisid, et traadi igale "küljele" ikka korralikku lakikihti jätkuks? Millise variandi peale ka ei mõtleks, kõik tunduvad olevat ebakindlad või ebamugavad. Hõreda spiraalina lakipotti kastmisel võib mõni koht ikka lakiga katmata jääda või kuivatamisel keerud kokku kleepuda; lakivannist sirgelt läbi sikutada ja pärast kuivama riputada tundub hoopis utoopiliselt ebamugav. Pihustiga katmisel jääks kindlasti mingi koht katmata või liiga õhuke. Teoreetiliselt igatpidi häda, aga sul juba praktiliselt tehtud Smile


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 08-03-2014

Kirvele ei jätkuks praegu mahti ega nutsuBig Grin

Lakkisin spreiga, mähis oli sirgeks sikutatud. Pintsel oleks parem olnud, aga sain nii asja aetud. Viis kihti kokku. Päris ajamahukas oli see tegevus. Kuna ka mul oli kartus, et mõni koht sai katmata, teipisin mõlemale poole spetsiaalse mähiseteibi. Ka originaalis oli seal keerdude vahel miski riba, mis hoidis keerdusid lahus. Fakt on igatahes see, et kõik mähised said korralikult tehtud, seda kinnitas mõõteriistaga spetsialist. Tema ütles ka, et ankur põlenud, mida ka arvata oli. Õnneks uus starter veab ja on ka aastase garantiiga.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 04-09-2014

(07-03-2014, 09:05 AM)saarrand Kirjutas:  Pead hobi harvesteri ka hankima omale Smile
Nii läkski. Mitte ei tulnud uuem vedaja õuele, vaid 1992. aasta Valmet 862 harvester Keto-150 lõikepeaga (arvuti Epec 4W30). Eks tuleb ta nüüd puhtaks pesta, sõlmed ära määrida ja siis vaatab juba täpsemalt, mis temaga teha annab. Mõni pilt kah.

[Pilt: IMAG0321.jpg]

[Pilt: IMAG0324.jpg]


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - Marko - 04-09-2014

Kas sina ajasid silla ümber ringteel? Big Grin


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 04-09-2014

Ei ajanudBig Grin Aga ma hommiku juba kella seitsmestes uudistes autos kuulsin, et liiklus suletud ja siis treilamehega valisime teise marsruudi. Muidu oleks sealt pidanud läbi sõitma.

Minu masin tõmbas ainult mõned puuoksad maha, elektriliinid jäid seekord terveks. Käisin nats just lõikasin kütet ka seibideks ja võtsin elu esimesed kolm puud maha. Kahjuks kedagi õpetamas pole, aga ju saan ise ka hakkama. Vana masin on nagu vana ikka, paljud vidinad tahavad kohe vahetust saada. Esimesena saemootor, see paistab hõre olevat. Uus maksab 2k, koos saekojaga 3000 rutsi. Kulukas on see metsatehnikaga tegelemine. Aga paistab põnev. Vaatame siis varsti, kas ma teen masinaga metsa rohkem ka kui mootorsaegaBig Grin

Lisaks. Sain praegu teada, et selle silla raketise tõmbaski maha treileril olev harvester, kõrgus olla olnud 4,4 meetrit. Meil oli kavas sama marsruut ja meie kõrgus oli kuskil 4,6 meetrit või rohkemgi (laev oli 5,0 ja tõstuk oli laele vääga lähedal). Seega vedas, muidu oleks selle silla minu masin maha tõmmanud.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - uko - 04-09-2014

Mis mõttes saemootor hõre? Sinna saab uued tükid panna.Ehk siis uued kolvid ,umbes 30€tükk,ja oli neid seal vist 6 tükki äkki.Ei mäleta enam täpselt.Kui midagi vaja küsi.Ka arvuti kohta,mul endal 4w50 kuid see on peaaegu sama.Mul on kuskil manual ka sellele 4w30le,Mingi aeg sai seda EPEC ist alla laadida aga nüüdseks on see liiga vana ja enam pole saadaval.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 04-09-2014

Uko, müüja midagi mainis ka, et üks variant on mootori sisu uus panna, aga selle hinnaks väitis ta ka 1000 eurot Baltic Agro Machineryst ja siis ma mõtlesin, et äkki targem juba uus panna. No hõre on ta selles mõttes, et jõudu nagu pole enam, saag jääb seisma. Saeplaadi sisse löömise keerasin täna õhtul väga aeglaseks, siis kuidagi sai lõigata. Samas võtab saagimine mootoril hinge kinni, see nagu tähendaks, et väga hõre olla ei saa. Kui sa ütled, et kolvid nii odavad on, siis need vahetan jalamaid ära.

Epeci manuaali jõudsin kuskilt Google'ist juba alla tirida, aga selgeks pole veel midagi saanud. Kindlasti hakkan sind küsimustega pommitama, pane vaim valmisSmile


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - Janka - 04-09-2014

(04-09-2014, 16:53 PM)KristjanT Kirjutas:  ... siis vaatab juba täpsemalt, mis temaga teha annab.

Suurt muhvigi ei anna...
Oled sa kunagi bussi tagumiselt istmelt juhtinud?
See masin on just selline.
Ja tõstuk pole muhvigi asi. Teleskoop on palju jõuetum kui paralleel. Palju head pauerit ning kõrvaltvaatajale tundmatuid ja imelikke -, aga piloodile teadaolevaid nippe jääb kasutamata.
Big Grin

Ahh, ära kuula mind! Muidu ei saagi aru, mis tegelikult hea on... Big Grin
Jõudu, jonni ja paksu rahakotti!
Ma jonniksin samuti, aga enam ei taha lihtsalt. See etapp on möödas.

PS!
Saagimine ei tohi masina mootorit tappa. Esimene puudus on sul juba teada.
Ja tagurpidi kerimine ei tohi samuti seda teha. Kontrolli.
Kui need asjad korda saad, oled juba suure sammu edasi astunud, aga see on ikkagi vaid murdosa kogu suurest rägastikust.

Head puremist! Smile
_________
...oleksid võinud mu vana logmani ära osta, oleksid ka saanud tööd teha Big Grin. Vedeleb kasutult muidu.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - uko - 04-09-2014

Minu Keto 150 pole mitte ühtegi sae sisse ega välja lükkamiase piiravat klappi.Töötas väga eduliselt.Kuigi manualis peaks nagu olema.Aga helista,number peaks siin kuskil ka olemas olema.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 04-09-2014

(04-09-2014, 22:21 PM)Janka Kirjutas:  Suurt muhvigi ei anna...
Oled sa kunagi bussi tagumiselt istmelt juhtinud?
See masin on just selline.
Ma nutma selle peale ei hakka, arenenumateks masinateks ei jagu raha. Katsetada annab ju sellega ka. Kui ei saa, siis ei saa. Mul pole sellist tööd ka ees, et vähe kallim masin end tagasi teeniks.

Puudusi on selle masina juures viiskümmend üks, aga neid ma ka ei karda. Kõigist saab rahuliku meele ja mõistusega üle olla. Hakkan vaikselt arutama asja ja otsast kriitilisemaid kohti lappima. Saeplaadi sisselöömisele on kardetavasti ise lihtsalt mingi piirav kraan vahele pistetud ja ilmselt just selle jõuetuse tõttu. Välistatud pole ka midagi muud. Vahest manomeeter vahele pista ja vaadata survet? Kui surve madal, pole mootoris asi. Tegelikult on sel masinal nii jagajad kui pumbad kulunud ilmselt.

PS! Tagurpidi kerimine mitte ei sureta mootorit, vaid kipub pead tõstma!


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - uko - 04-09-2014

Solenoid välja keerata ja vaadata kas rõngad peal alles ja terved.Solenoid võib ise ka muidugi pekkis olla.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - Janka - 05-09-2014

Esimese asjana tuleks ära mõõta pumba surve.
Tavaliselt arvatakse, et mida suurem, seda ägedam ja nii on ta keeratud 200 ja rohkemagi baari peale.
Keto lõikepea on selle poolest omamoodi nikerdis, et ta ei vaja iialgi nii suurt rõhku. Ma olen kõigil tagumiku alt läbikäinud logmanitel selle surve umbes 170 baari peale alandanud. Masina mootor saab rohkem hingata ning saagimine-rullide kerimine muutub tükk maad siidisemaks. Hüdromootorite kiirusele see mingisugust tunnetetavat mõju ei avalda, küll aga saab masina enese mootor palju vähem koormust ja töötab parema "lauluga". Eriti vanale "kohviks" muutunud diislile on see kasulikum.
Tööpöörded peaks jääma siis vahemikku 1700-2000-st 1600-1800-ni. Lämbumine tekib kui ükskõik millist operatsiooni kasutades need 1500-le ja alla selle langevad.
Muidugi, ei tea ma kuidas sel puhul konkreetse isendi tõstuk töösse jääb ja kui võimsad on jagajas tõstukile mõeldud survepadrunid. Kui ükski padrun üle 190 bar märgistust ei kanna, võib igal juhul proovida pumba survet alandada.
Saagimine võiks tööpöördeid alandada maksimaalselt vaid 200-300 rpm võrra. Päris ilma languseta hakkama ei saa, õli ei mahu lihtsalt läbi jooksma. Ja probleem ei tulene alati sae mootorist!
Tagurpidi kerimine sama, sest selleks on kõigest kaks solenoidi.
Edaspidi kerimine mootori tuure palju ei muuda, sest selle toimingu jaoks on neli solenoidi - õli mahub lobedamalt liikuma.

Kas sel peal on pikkuse mõõdik ees otsas ja hammasrattaga?
Sel juhul on tagurpidi kerides pea tõste täiesti lubamatu tegevus. Mõõt läheb kohe paigast, kui tagurpidi kerima hakkab.
Aastast 2001 või 2002 "uuendati" epekit muidu sellesama taguripidi kerimise jaoks peatõste lisaoperatsiooniga. Puu seisab sel moel paremini rullide vahel Wink. Võib olla, et eelmine omanik on selle uuenduse mingitpidi ka selle vanakese külge pookinud, vana arvutiga kokku sobitanud... Toungue

Neid nüansse ja olukordi on ikka nii pagana palju, et kõik ei tulegi enam meelde.
Hea meelega vaataks kohapeal, mis risuga sel korral tegemist on, aga enam ei jätku aega. Homme juba pikk tee taas rataste all ja aidaa Eestimaa...


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - saarrand - 05-09-2014

Ega muud ei oskagi soovitada kui jõudu ja jaksu! Väljavedaja on ikka elus veel?


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 05-09-2014

Mõõtmine peaks jah eraldi hammaka pealt eesotsas käima. Ma proovin mingi aeg surveid mõõta, ma miskipärast arvan et just siin neid peale keeratud ongi kulunud pumpade ja jagajate tõttu. Kui siin surve 170 peale lasta, ei toimiks mitte miski, sest kõik klapid ja siibrid on niivõrd ebatihedad. Praegu on põhimure muidugi seotud just saagimisega, minu meelest kui saemootor hõre oleks, ei tohiks ta mootoril hinge kinni võtta. Samas eelmine omanik just soovitas saemootori ära vahetada. Ma siiski arvan, et siin on miskit muud viga. Vaataks surved üle ja siis saab jälle edasi arvata.

Vedajamasin töötab jah vahelduva eduga. Töötab, remondid, töötab, remondid jälle. Vahepeale on mahtunud igasuguseid juhtumeid lihtsamatest voolikute ja raua purunemistest kuni selleni välja, et mootor tuli käigukasti otsast maha.


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - uko - 05-09-2014

Traktorit poob liiga kangeks keeratud regulaator pumba küljes.Mis pump seal üldse on?Ja mitu neid on?Peal ei ole mõistlik klappe peale keerata,ei tööta enam normaalselt.Ja ega sa ei saagi seal nii väga midagi peale kruttida,peaklapid,2või 3 tükki ei mäleta enam on pm mitte reguleeritavad.Sellised pisikesed punnid sisseminevate voolikute juures.Surved peaks peal kirjas olema.Ülejäänud on suht väikeste survetega,noad,rullid kokku,pea püsti,vasakule,paremale,jne.70-140bar siis,selgub muidugi töö käigus palju vaja ja kuidas hea on.Pikkuse andur tuleks panna veolindilt lugema.Selleks tuleb selgeks teha kas üks veomootoritest on nõrgem.Käib lugeja nõrgema peale.Siis saab hea täpne riist,saab ka kõverike ja rakulkasid lõigata.Big Grin
Edu!


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - KristjanT - 05-09-2014

Kaks konstantpumpa. Mõõtsin täna surved üle, esimene annab 200 bari, teine 215. Lõikepea jagaja mõõtekohtadest ei hakanudki mõõtma, et kindla peale teada saada, kas saemootori ikka survet saab, võtsin liini lahti ja manomeeter pimedaks otsa. Lööb 200 peale ja suretab koheselt mootori välja (õlivool ilmselt nii suur, et reduktsiooniklapist ei mahu läbi). Seega saemootor kutu. Uko, kui sa tead, kust neid kolbe sellise hinnaga saab, võid mulle teada anda.

Lindi pealt lugema mõõtu? Ta võtab ju võrdlemisi kergelt lindi ringi. OK, ma algaja ka, kaks tundi näppinud kange, aga puu saan maha küll ja jupitatud ka. Aga ilmselt ongi seal ka nugade kui rullide surved paigast, ilmselt pean sulle Uko helistama, kui tegema hakkan. Üks lint käib aeglasemalt ka jah, tagurpidi käivad üldse lindid väga kehvasti ja tõstab pead ka samal ajal. Ma proovin natuke veel puid nokkida äkki, et masinaga tutvuda ja siis peab lähemalt vaatama mida kust reguleerida ja mida vahetada. Saemootor muidugi esmalt.

Aaa, Janka, kui järgmine kord Eestisse tuled ja seda vanakest tõesti näha tahad, siis anna teadaWink


RE: Projekt: Valmet 870CK metsaveotraktor - uko - 05-09-2014

Pole loogiline et saemootor kutu,aga kontrolli näiteks nii,keera lahti lekkevoolu voolik ja vaata saagides kui palju sealt välja lendab.Mootorit suretada ikkagi ei tohi,olgu või kutu.Mul seisab hoovi peal seda tüüpi vedaja mis läheb seibideks.Mootor hea,pumbad ei tea,eelmine talv ja nüüd mõned kuud tagasi tegelikult töötas.Laiali lammutades selgus et ega vist tegelikult pumpade kogu tööd ära ei kasutatud,üks solenoidi pistik oli puudu.Käigukast töötas,edasi tagasi solenoid jäi kinni,see selgus ka alles lammutamise käigus.Esimene ots terve täiega saadaval.
Tagasi kerib pea peaaegu sama kiirest kui edasi,tegelikult küll natuke aeglasemalt kuna kaks solenoidi lasevad tagasi,neli edasi.Mõõtu otsib kõige alumine plokk.Proovi nii ,kui pea püsti tõstad ja siis üks kõik kummale poole kerid töötab ainult üks plokk,mõõdu otsing.Kui nüüd alla tagasi lased peab mõlemale poole kiiresti kerima.Kui on peal küljes originaal pistikud on nendel rohelised tulukesed küljes,sealt kohe hea näha kas voolud peale tulevad.Edasi kerides peavad põlema ülevalt alla kõik sae poolsed 4tükki.Tagsi kerides eespoolsed 2tükki.