automoto.ee foorumid
T 16M (vana lauda traktori teine elu) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: T 16M (vana lauda traktori teine elu) (/showthread.php?tid=43643)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 26-02-2015

õueloomake jh aga metsas ei mahuks kabiiniga kuhugi.! Üritan ikka katteall hoida et otsene vesi peale ei saja! Ühte kabiini nägin hiljuti Nuias vanarauas!Tea kas see veel alles on,


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - unimüts - 27-02-2015

(25-02-2015, 22:06 PM)pen.skar Kirjutas:   Mul kunagi oli esiklaasi vaja. Selle saamiseks ostsin poolpiduse kabiini, mis tuli odavamalt kätte kui uus klaas. Sul sašii õueloomake, vahest tahad kabiini peale ehitada? 

Aastaid tagasi mõtlesin ise samamoodi. Senikaua mõtlesin ja tegutsesin kui üks oks lendas läbi klaasi ja sain klaasikilde pool aastat hiljemgi kabiinist kokku korjata.

Tänapäeva klaasid peaksid olema ikka kolme kihilised ja kilega vahel. See takistab purunemisel/mõrade tekkimisel kohe purunemast.

Klaase ikka peaks ju leiduma muidu poodides. (hindki seal 10-30euri vahel) Samas kui koristamine väga meeldib siis mul vaja pikemat aega orjatöölist - no kes garaazi koristaks nägu naerul sellist ikka... ja loomulikult tasuta....

http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=1085&Itemid=20&lang=et


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - urmet48 - 27-02-2015

Ukseklaase ja külgmisi klaase ei pakuta kuskil. 


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - unimüts - 27-02-2015

(27-02-2015, 16:13 PM)urmet48 Kirjutas:  Ukseklaase ja külgmisi klaase ei pakuta kuskil. 

Oda kas poes on ka klaase müüa??

MIna, laisk inimene, olen siiamaani sirged mitmekihilised klaasid elvast saanud. Sabloon, vana klaas ette ja tehakse ära.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - mlsluik - 01-03-2015

(27-02-2015, 18:51 PM)unimüts Kirjutas:  MIna, laisk inimene, olen siiamaani sirged mitmekihilised klaasid elvast saanud. Sabloon, vana klaas ette ja tehakse äraKus 
Mis kohta täpsemalt soovitad?  


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - unimüts - 01-03-2015

(01-03-2015, 09:55 AM)mlsluik Kirjutas:  
(27-02-2015, 18:51 PM)unimüts Kirjutas:  MIna, laisk inimene, olen siiamaani sirged mitmekihilised klaasid elvast saanud. Sabloon, vana klaas ette ja tehakse äraKus 
Mis kohta täpsemalt soovitad?  

Kas tõesti pole kuulnud elvexist?  See sarnane väitele, et sakslane pole kuulnud opel, BMW või audist. 
Siiani olen Sealt küll nö tutvuse kaudu saanud klaase. Esiuks neil alati kinni (pole klienditeenindust ja kena sekretääri. Selle eest on tagaukse juures alati karvane voova)

http://www.sekurit.ee/index.php?lang=est&page_id=1


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - urmet48 - 21-03-2015

https://www.youtube.com/watch?v=HvDFZcFrCro

Ma lõpuks jõudsin kallutava kastini. Endiselt otsin klaasiringi ja parempoolset ust.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 21-03-2015

Täiesti töötav pill Big Grin Vaatasin et kastitoed on ka ringi tehtud! Minu omal puuduvad sootuks! Mul on selleks puuklotsid...


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - pen.skar - 21-03-2015

PS Jaak, vii see umbekeeratud tagasivool pihustite-filtri pealt paagini välja, siis jääb mootor käima. Ja  silindri jahutusribid ka läbi paistma saada, muidu sulatad kolvid kriimuliseks.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - v6sa - 21-03-2015

(21-03-2015, 19:04 PM)urmet48 Kirjutas:  ...

Ma lõpuks jõudsin kallutava kastini.

Ei mäletanudki, kui nadi see kallutusnurk originaalsilindritega on Sad

Kabiini tagumised nurgaklaasid on Harjumaa lõunaservas saadaval. Keevitus/relakapritsmejälgedega Saue kapremondi järelt, kuid veel terved. Ukseklaasid ka. PT, kui lähemalt ei leia.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 22-03-2015

(21-03-2015, 20:49 PM)pen.skar Kirjutas:  PS Jaak, vii see umbekeeratud tagasivool pihustite-filtri pealt paagini välja, siis jääb mootor käima. Ja  silindri jahutusribid ka läbi paistma saada, muidu sulatad kolvid kriimuliseks.

Tehtud! Ja silindrite jahutusribid said uue välimuse! Tänud!


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 26-03-2015

No seda ma kartsin, õieti arvasin! Kütusepump ja pihustid käisid stendis! Pullikaka oleks kokkuvõtlik sõna! Ehhh mis muud kui uusi asju tellima (remontkomplekte). Loll pea ja laisk kere maksid kätte! Tagatipuks sain veel ka koondamisteate töökohast! Ütleks et "super" nädal on siiani olnud Sad Sitemaks enam minna ei saa sest pole enam ruumi
Big Grin


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - Talupoeg taluja - 26-03-2015

(26-03-2015, 18:57 PM)JaakH Kirjutas:  No seda ma kartsin, õieti arvasin! Kütusepump ja pihustid käisid stendis! Pullikaka oleks kokkuvõtlik sõna! Ehhh mis muud kui uusi asju tellima (remontkomplekte). Loll pea ja laisk kere maksid kätte! Tagatipuks sain veel ka koondamisteate töökohast! Ütleks et "super" nädal on siiani olnud Sad Sitemaks enam minna ei saa sest pole enam ruumi
Big Grin

Kehvemaks saab alati minna,selles pole kahtlust.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - urmet48 - 11-04-2015

[Pilt: 01083707266f427.jpg][Pilt: 0108370724365c4.jpg][Pilt: 010837072214a93.jpg]

Hetkel on vaja parempoolset ust ja tagumist U-kujulist rauda, mis mootorit pisutki kaitseb. Siis ainult tuled põlema ja ongi traktor missugune Big Grin


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 12-04-2015

veorauaga naljakas lugu tuli nüüd!!!! andsin just teise ära mida ma kahega ikka teen? Oma traka on ikka seismas, praegu on sada muud asja ajada ja kohti kuhu seda eurorubla läheb. Pead ei anna aga mul peaks üks veoraud veel olema mis keevitust vajab! Kindel pole, oma arust pole minema visanud. Kuigi jah, vahel suures ära andmise hoos  võib ka seda juhtuda et ei mäleta enam kas on või mitte!


Oma asjadest niipalju mis saavad ehk lahenduse! Tuttav lubas uue kasti kokku keevitada. Jõudsime kokkuleppele,et võtab vana kasti mõõdud ja ma toon selle materjali mis juba eelnevalt siin kirjas oli. Samas kuna puutöö ka võõras pole, teeks kasti põhja ja küljed puidust. Mädanemise vastu on igasugu ägedaid mökse mis aeglustavad seda protsessi. 
Eks näeb, 30 ruumi halupuid on metsas ootel, peab liigutama! 
Otsin kohta kus kütusepumba järelmaksuga saaks osta. PM kaubamaja ei sobi sest seal on LHV pank, mul Swediga vaja asjatada.
Muidu ilusat kevadet!!!!


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - urmet48 - 12-04-2015

Mis sul pumbal viga on? Mul üks pump algosadena riiulis. Hammakas on võlli otsa ära murdnud. Muidu oli kordas pump.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 16-04-2015

Nii targad teadjamehed kas on loogiline saada töötav garantiiga kõrgsurvepump 120 eest.- Tehti pakkumine ja olla Poola keerispeapump!
Ise kaldun arvama et pealuu on 80 eurtsi, pluss stend ja tööraha ega vist ei ei tule eriti kokku see hind. 
Muuseas Naabrivanale vihje eest suur tänu!


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - Talupoeg taluja - 16-04-2015

Mul peaks ka mõni 16 uuemat tüüpi küttepump riiulis olema. Seisukorda ei tea,kuna ma pole väga uudishimulik olnudki... Wink Kui keegi viitsib möllata siis müün soodsalt ära.

T


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - unimüts - 16-04-2015

(16-04-2015, 17:23 PM)JaakH Kirjutas:  Nii targad teadjamehed kas on loogiline saada töötav garantiiga kõrgsurvepump 120 eest.- Tehti pakkumine ja olla Poola keerispeapump!
Ise kaldun arvama et pealuu on 80 eurtsi, pluss stend ja tööraha ega vist ei ei tule eriti kokku see hind. 
Muuseas Naabrivanale vihje eest suur tänu!

Kui see originaal poola pöörispea pump siis soovitan enne koostejoonist vaadata. Peale sellesse süvenemist ja asjale pihta saamist jooksed selle 120euriga ruttu naise juurde, et ta ise selle ära kulutaks. Sellist jura mis poolakad kokku keerasid ei soovita vihavaenlasele ka.
Vihjeks - alumise võlli tagumine laager on puudu, võll jookseb mööda korpust.

Remontida ei ole mõtet neid vanu pumpasid. Saad nii 200tt töötada ja jälle vaja stendi. Ise kuulutaks veidi ja ostaks uue pumba. Olen isegi neid uusi pöörispea pumpasid müünud seal 100-150euri kandis. (müünud, sest ise pooldan juba ridapumpa) Ladudes ikka päris palju neid vedelemas, mistõttu lootus uue järgi on suur.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 23-04-2015

Käisin siis lõpuks paaris traktoripoes hindu uurimas! Ja jõudsin järeldusele et, siiski ostan uue pumba! Vahepeal on leitud lahendus esirehvidele. Näis kuna need peale venitan. Üks on 6.00-16 ja teine villise oma. (omalt poolt vahetaks põkurehvi villise oma vastu)suht näotu aga peaasi et on midagi all. Juba nädala pärast ehk saab kuulda traktorihäält! 
Siia teemasse veel üks asi ega kellegil ei vedele iseehitatud käruraami? Mida 16-e sappa siduda, omal on 1 käru aga see rajakas on mööda metsa kondamiseks suur ja raske Big Grin
Eh... ILUSAT KEVADET JA JÜRIPÄEVA!