automoto.ee foorumid
T 16M (vana lauda traktori teine elu) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: T 16M (vana lauda traktori teine elu) (/showthread.php?tid=43643)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 16-09-2014

Ära ülbitse neeger! Ma räägin rahulikult..... Jube eht oleks selline kompunn Big Grin
[Pilt: large_28935645_iEi4.jpg] originaal kapott on ka olemas. Zil-i esikannel tuli välja sõbra metsas Jõgevamaal


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 10-10-2014

Asjatasin ükspäev ringi 16ga hakkas sellist häält tegema nagu küte otsas. Tore  Sad Sai kütet juurde valatud ja igaks juhuks õhutatud. Mis toimus? läks ühe silindiga käima teist järele ei võtnud. Kurat, õhutasin veel ja siis sai aku ka tühjaks.Täna hüppas kui noor hobene käima ja suri välja kui mammut. Viis minutit käis gaasihoob alumises astmes vaikselt põksudes. Tundub et etteandepump on pees... Proovin veel mõni päev üht asja - kogu süsteemi lasen tühjaks. Filtrid olid muidugi paksu paska täis. Läks variant 2 käikku ilma filtriteta. Sittagi targemaks ei saanud. 


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - muska71 - 10-10-2014

Ise samas punktis olles kui üks pütt taha ei võta siis pihustitoru pihusti pealt lahti,et kas pump ikka väljastab kütet siis vajadusel uuriksin ka pihustit ja veenduks ka et potis surve olemas oleks.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 11-10-2014

nii jäänud kaks varianti kas pump või on pihustid. Pump muidu lööb kütet ülesse, õhku vahele ei tiri kusagilt. Õhutuskorgist tuleb puhas küte. Kahtlustan pihusteid.... enne pihusteid olevad väikesed sõelad olid paksult vett täis  SadKogu kütte süsteem sai tühjaks lastud ja uus Olerex sisse.
Mõistus tänaseks koos............................................


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 11-10-2014

ksf Muska71-le tänusõnad muidugi abi eest  Smile


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - v6sa - 11-10-2014

(10-10-2014, 16:23 PM)JaakH Kirjutas:  ...Läks variant 2 käikku ilma filtriteta.

Nii need pumbad-pihustid surevadki. Sad

Kui pööret ei tõsta, siis ei saa kätte. Ehk kontrolli, kas kütuserõhku ikka on. etteanderõhu tekitavad koostöös etteandepump ja tagasivooluklapp. Mõlema leke kaotab rõhu ja kõrgsurveosa jääb nälga.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 14-10-2014

kurb aga tõsi, tõsi aga kurb..... ühendades Aapo Ilvese Sünnipäevalaulu salmi mu põku kõrgsurvepumba asjaga, siis külaks see nii...ENNAST ÕNNITLEN MA MAA AAAA KÜTTEPUMBAST LAHTI MA SAIN.
Nali naljaks... Tõsiselt rääkides, võtsin pumbal selle plommitud nelja poldiga kaane maha, õli-määrdunud küll veits jooksis välja aga kaane sees oli juba metallitükke  Sad Krudisin asja kokku ja proovisin ära ka selle variandi et pumbast pihustiteni mineva toru keerasin lahti ning näha oli et kütet lõi. Aga kui sõrme ette panin - puuks. Ühesõnaga pump lõpetas töölepingu.
Küsimus... kus remontpumpasi veel müüakse? Kunagi Jõgevalt ühe 16-le tõin Avaksist.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 15-10-2014

Nii jälle mina siin! Tuttav lubas kõrgsurvepumba Lätti viia, pole õrna aimugi kuhu. Arvas et 70.-euri oleks koos transpordiga korras pumba eest oki. Vahetusfondikaup muidugi. No ootame palgapäeva!
Juba heietasin mõtteid müügi asjus, õigemini vahetusena oleks tahtnud MTZ 05te freesi ja niidukiga.
No ega mul 16-ga kiiret pole Wink Suvel lattniidukit vaja kasutada. Metsa pole vähemalt kolm aastat asja. Tunnistan et olin hooletu... arvasin et just sügisel panen uued filtrid ja teen õli vahetuse. No nüüd enam see ei aita.
Edasised sihid---------tume maa. Kui käima saab siis kindla peale uus veokast ning kogu rehvimajandus välja vahetada.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - Naabrivana - 15-10-2014

(15-10-2014, 18:52 PM)JaakH Kirjutas:  Nii jälle mina siin! Tuttav lubas kõrgsurvepumba Lätti viia, pole õrna aimugi kuhu. Arvas et 70.-euri oleks koos transpordiga korras pumba eest oki. Vahetusfondikaup muidugi. No ootame palgapäeva!

Miks Lätti, miks mitte juba Leetu või Poola, või lihtsalt Otepääle? Jutuajamises nendega olid nad suutelised ka t-25 pumpa remontima (Otepääl)... Aru saamatu?


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 15-10-2014

Einoh minugi poolest Otepääle! Kus aga kiirem asjalikum töö on. Mis ettevõte pumpasi remondib, kui saladus pole? Otepääle on mul niinimetatud kiviga visata. Tuttav on Lätis tööl, lubas aidata.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - Naabrivana - 15-10-2014

(15-10-2014, 20:20 PM)JaakH Kirjutas:  Einoh minugi poolest Otepääle! Kus aga kiirem asjalikum töö on. Mis ettevõte pumpasi remondib, kui saladus pole? Otepääle on mul niinimetatud kiviga visata. Tuttav on Lätis tööl, lubas aidata.

Nagu juba mainisin, siis minu lindi pump remondi seal, kodanik Saarrand viis oma JUMZI- pumba sinna remonti - uuri talt kuidas sujus.
Koduleht siin http://www.autohunt.ee/koduleht.htm  asukoht Otepääl vineeri tehase juures.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 15-10-2014

Tänud sulle naabrivana! Homme uurin asja.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 10-12-2014

Vahepeal pole suurt miskit juhtunud, kui ehk niipalju, et ksf koosamaffia käest õnnestus teine kõrgsurvepump saada. Ladusin siis torud asjad paikka aga katsetada ei jõudnud. Aku kooles ära Sad  Sõiduauto aku imeti kui madrus sadama lõbumajas tühjaks. Niipalju sai et küttesüsteemist sai õhk välja.
Vaatan kas nüüd uue aku või jätan kevadet ootama. Siis veab ka sõiduauto aku starterit ringi.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - urmet48 - 14-12-2014

Minu areng:

[Pilt: 0107881867888e3.jpg]

[Pilt: 01078818659ce81.jpg]

[Pilt: 010788186339207.jpg]


Siit foorumist ostetud järgmine rasketehnika projekt kaa pidile jäänud. Big Grin


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 17-12-2014

(16-09-2014, 21:13 PM)JaakH Kirjutas:  Ära ülbitse neeger! Ma räägin rahulikult..... Jube eht oleks selline kompunn Big Grin
[Pilt: large_28935645_iEi4.jpg] originaal kapott on ka olemas. Zil-i esikannel tuli välja sõbra metsas Jõgevamaal
Nii siin lugejatele, see asi oleks 16le peaaegu paras ! Omal on originaal kapott olemas.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - fm25 - 18-12-2014

Mul uuel aastal pehmes metsas kerge põka abi vaja Smile  kui ikka külma teeb Smile 

läbimetsa naabrimees Smile


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - JaakH - 19-12-2014

No su metsa ma eriti põksiga ei tikuks! Koprad, politseionud teeristil ja pluss muud hädad. Aga siiski üsna mõeldav...
Kõige pealt tuleb käima saada, siis näeb edasi.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - sndr81 - 19-12-2014

Kui vaadata originaal konditsioonis vene trakatseid,siis T-16 on esimene,mis ühineb maakeraga ja järgmine ühineja on T-25.


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - v6sa - 19-12-2014

(19-12-2014, 00:47 AM)sndr81 Kirjutas:  Kui vaadata originaal konditsioonis vene trakatseid,siis T-16 on esimene,mis ühineb maakeraga ja järgmine ühineja on T-25.

Ehk selgitad oma huvitavat ja vaid väga piiratud tingimustes tõelähedast seisukohta lähemalt?


RE: T 16M (vana lauda traktori teine elu) - fm25 - 20-12-2014

Üks teerist pm üle tee sõit ja kopraste lähedale ei lähe( mets majast tiba eemal)  aga jah mul plaan pikk tüvi tee äärde saada ja mite 5-6tihu, mai tea vist põkast jääb väheks aga mine sa tea, vedaja upub kohe ära Smile