automoto.ee foorumid
Liikluskindlustuse maffia!!! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Liikluskindlustuse maffia!!! (/showthread.php?tid=44673)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - indreksirk - 03-10-2014

(03-10-2014, 08:46 AM)tarko Kirjutas:  
(02-10-2014, 17:25 PM)indreksirk Kirjutas:  4. Kindlustusandjal on kohustus sõlmida kuni 30-päevane kindlustus ka sõidukile, mille registrikanne on peatatud (Liikluskindlustuse seaduse § 14 lg 3)...

Mida see lause lahtiseletatult tähendab? 

See tähendab, et kui liiklusregister on registrikande peatanud LS § 77 lg 8-2 alusel seoses sellega, et sõiduki viimase liikluskindlustuse lepingu ja ülevaatuse lõppemisest on möödunud rohkem kui 2 aastat, siis vaatamata asjaolule, et sõiduk ei ole liiklusregistris registreeritud ja ei ole seetõttu kohustatud olema kindlustatud, siis kindlustushuvi korral ei või kindlustusselts keelduda selle kindlustamisest. Eelkõige on see vajalik selleks, et sõita kindlustatud sõidukiga remondikohta, liiklusregistri büroosse või ülevaatusele. See oli vastus esitatud küsimusele, et kuidas ma selle peatatud registrikandega sõidukiga saan sõita ülevaatusele omamata kindlustust. 

Registrikande peatamine liiklusregistri poolt ning sõiduki ajutine registrist kustutamine sõiduki omaniku poolt on tegelikult sarnase tähendusega tegevused, kuigi toimingu teostamise alused ja toimingu läbiviija on erinevad isikud. Mõlemal juhul ei ole sõiduk liiklusregistris ning selle kindlustamise kohustus puudub (samas on ka keeld kasutada teeliikluses). Kui registrikanne on peatatud, siis on kindlustusseltsil kohustus teha kuni 30 päevaks kindlustus, kui omanik on ise ajutiselt kustutanud registrist, siis kindlustusseltsil sellist kohustust ei ole, kuid ta võib siiski kindlustuslepingu sõlmida. 

Indrek Sirk


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - tarko - 03-10-2014

(03-10-2014, 09:30 AM)indreksirk Kirjutas:  
(03-10-2014, 08:46 AM)tarko Kirjutas:  
(02-10-2014, 17:25 PM)indreksirk Kirjutas:  4. Kindlustusandjal on kohustus sõlmida kuni 30-päevane kindlustus ka sõidukile, mille registrikanne on peatatud (Liikluskindlustuse seaduse § 14 lg 3)...

Mida see lause lahtiseletatult tähendab? 

See tähendab, et kui liiklusregister on registrikande peatanud LS § 77 lg 8-2 alusel seoses sellega, et sõiduki viimase liikluskindlustuse lepingu ja ülevaatuse lõppemisest on möödunud rohkem kui 2 aastat, siis vaatamata asjaolule, et sõiduk ei ole liiklusregistris registreeritud ja ei ole seetõttu kohustatud olema kindlustatud, siis kindlustushuvi korral ei või kindlustusselts keelduda selle kindlustamisest. Eelkõige on see vajalik selleks, et sõita kindlustatud sõidukiga remondikohta, liiklusregistri büroosse või ülevaatusele. See oli vastus esitatud küsimusele, et kuidas ma selle peatatud registrikandega sõidukiga saan sõita ülevaatusele omamata kindlustust. 

Registrikande peatamine liiklusregistri poolt ning sõiduki ajutine registrist kustutamine sõiduki omaniku poolt on tegelikult sarnase tähendusega tegevused, kuigi toimingu teostamise alused ja toimingu läbiviija on erinevad isikud. Mõlemal juhul ei ole sõiduk liiklusregistris ning selle kindlustamise kohustus puudub (samas on ka keeld kasutada teeliikluses). Kui registrikanne on peatatud, siis on kindlustusseltsil kohustus teha kuni 30 päevaks kindlustus, kui omanik on ise ajutiselt kustutanud registrist, siis kindlustusseltsil sellist kohustust ei ole, kuid ta võib siiski kindlustuslepingu sõlmida. 

Indrek Sirk
OK, selge. Tänan vastamast! Smile


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - dad - 30-10-2014

Täna on see õnnelik päev, kus kõik mis "võtab vaid mõne hiirekliki ja tehtav loetud minutitega" on veninud juba tunide pikkuseks ... nimelt on MNT ajutise kustutamise süsteem ebaterves olekus .... et mitte otse öelda persses .... aga see ei väsi meil ju jõudmast viie rikkama riigi hulka ja kinldlasti tuleb nüüd karja arvamusdiilerite poolt "SEE EI OLE NII!!""

Dad@pissed.off.mnt


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Marko - 30-10-2014

Huvitav, mis sanktsioonid järgnevad registrist kustunud autoga sõitmisele? Püüdsin otsida aga vist ei arvanud õigeid märksõnu ära... Ehk on keegi selee töö minu eest kogemata ära teinud?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - viplala - 30-10-2014

(30-10-2014, 17:46 PM)dad Kirjutas:  Täna on see õnnelik päev, kus kõik mis "võtab vaid mõne hiirekliki ja tehtav loetud minutitega" on veninud juba tunide pikkuseks ... nimelt on MNT ajutise kustutamise süsteem ebaterves olekus .... et mitte otse öelda persses .... aga see ei väsi meil ju jõudmast viie rikkama riigi hulka ja kinldlasti tuleb nüüd karja arvamusdiilerite poolt "SEE EI OLE NII!!""

Dad@pissed.off.mnt

Peale tööpäeva lõppu ehk ei saagi toimetada seal. Vähemalt minul ei õnnestunud.  


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Edel - 31-10-2014

Liikluskindlustus lõpeb sügisel ja enne kevadet ei ole plaanis liikuda. Kas lasen kindlustusel lihtsalt lõppeda ja järgnev kohustus on vähemalt aasta jooksul kasvõi korraks kindlustada? S.T. et nüüd sügisel peale kindlustuse lõppu mulle mingeid sanktsioone ei järgne kui siis alles hiljemalt aasta pärast?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - zurik - 31-10-2014

(30-10-2014, 18:16 PM)Marko Kirjutas:  Huvitav, mis sanktsioonid järgnevad registrist kustunud autoga sõitmisele? Püüdsin otsida aga vist ei arvanud õigeid märksõnu ära... Ehk on keegi selee töö minu eest kogemata ära teinud?

Krooni ajal oli selline rikkumine, nagu sõit registreerimata sõidukiga ja maksimaalne arve mida politseionu sai esitada oli 18000 eeki. Smile


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - dad - 31-10-2014

(30-10-2014, 20:23 PM)viplala Kirjutas:  Peale tööpäeva lõppu ehk ei saagi toimetada seal. Vähemalt minul ei õnnestunud.  

Et tühjast ei tekiks tüli ja asjatuid seletamist, ma lihtsalt HELISTASIN infotelefonile ja ... Ulla-Ulla ... ASI EI TÖÖTAGI ... isegi pole mitte tööajaga seotud ...IRWWW

Dad.
P.S. Karjuge nüüd kõik kooris "SEE EI OLE NII!!!"


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - mlsluik - 31-10-2014

(31-10-2014, 11:13 AM)zurik Kirjutas:  
(30-10-2014, 18:16 PM)Marko Kirjutas:  Huvitav, mis sanktsioonid järgnevad registrist kustunud autoga sõitmisele? Püüdsin otsida aga vist ei arvanud õigeid märksõnu ära... Ehk on keegi selee töö minu eest kogemata ära teinud?

Krooni ajal oli selline rikkumine, nagu sõit registreerimata sõidukiga ja maksimaalne arve mida politseionu sai esitada oli 18000 eeki. Smile

Eks kõik on Sinus endas kinni, paar nädalat tagasi oli selline juhus ning leidsime ametimeestega ühiselt et pole asi tegelikult nii hull midagi kui esmapilgul paistab, pealegi ühed eestlased kõik ning ega ma kurat ju vargil ei ole. Transpordin oma känkra teise kohta ja tulevikus ajan ehk asjad korda.  Poltsei on meil ikkagi eesmärgiga kodanikku abistada, mitte karistada.     


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - mosseomanik - 04-11-2014

Tere
Mul selline probleem, et tahan osta masinat mis seisnud aastaid, ja omanik väidab, et üle saja euro eest kindlustust vaja maksta, võlgu kindlustusele, mis saab kui üritan sellist masinat enda nimele kirjutada ja kindlustada? Ühe päritud masina eest kunagi maksin tühise summa maksmata kindlustuse eest kindlustusfirmale, aga kui summad siin väidetavalt üle saja euro, vanainimene omanik pole vist tahtmist tal asjaga tegeleda. Kas on mul üldse võimalik, see masin vormistada enda nimele ilma selle kindlustustrahvita? Omanik tahab ka, et trahv oleks kadunud.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - viplala - 04-11-2014

(04-11-2014, 19:01 PM)mosseomanik Kirjutas:  Tere
Mul selline probleem, et tahan osta masinat mis seisnud aastaid, ja omanik väidab, et üle saja euro eest kindlustust vaja maksta, võlgu kindlustusele, mis saab kui üritan sellist masinat enda nimele kirjutada ja kindlustada? Ühe päritud masina eest kunagi maksin tühise summa maksmata kindlustuse eest kindlustusfirmale, aga kui summad siin väidetavalt üle saja euro, vanainimene omanik pole vist tahtmist tal asjaga tegeleda. Kas on mul üldse võimalik, see masin vormistada enda nimele ilma selle kindlustustrahvita? Omanik tahab ka, et trahv oleks kadunud.

Kui tegemist on kohtutäituri poolt arestitud varaga, siis ei saa enne ARK'is ühtegi toimingut teostada, kui kohtutäituri poolt esitatud nõue on tasutud.  Kui aga kohtutäitur asjasse segatud ei ole või ei ole kohtutäitur vara arestinud, siis ei ole ka mingisugust tõkendit registris toimingute tegemiseks. Kui auto omanikuvahetus on võimalik ja auto saab kenasti sinu nimele,  siis kellegi kolmanda isiku trahvid, sinule selga, ei saa hiljem enam sadada. 


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Edel - 04-11-2014

(31-10-2014, 00:37 AM)Edel Kirjutas:  Liikluskindlustus lõpeb sügisel ja enne kevadet ei ole plaanis liikuda. Kas lasen kindlustusel lihtsalt lõppeda ja järgnev kohustus on vähemalt aasta jooksul kasvõi korraks kindlustada? S.T. et nüüd sügisel peale kindlustuse lõppu mulle mingeid sanktsioone ei järgne kui siis alles hiljemalt aasta pärast?

Vastust pole siiani saanud, aga nüüd lõppes kindlustus, mida enne kevadet ei jätka.
Kindlustusandja on varemalt saatnud teated kindlustuse kohesest lõppemisest ja saatnud arve kindlustuse kehtivuse pikendamiseks, mida olen eiranud. Vaatan, mis saab edasi...


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - karvik - 04-11-2014

(04-11-2014, 23:34 PM)Edel Kirjutas:  
(31-10-2014, 00:37 AM)Edel Kirjutas:  Liikluskindlustus lõpeb sügisel ja enne kevadet ei ole plaanis liikuda. Kas lasen kindlustusel lihtsalt lõppeda ja järgnev kohustus on vähemalt aasta jooksul kasvõi korraks kindlustada? S.T. et nüüd sügisel peale kindlustuse lõppu mulle mingeid sanktsioone ei järgne kui siis alles hiljemalt aasta pärast?

Vastust pole siiani saanud, aga nüüd lõppes kindlustus, mida enne kevadet ei jätka.
Kindlustusandja on varemalt saatnud teated kindlustuse kohesest lõppemisest ja saatnud arve kindlustuse kehtivuse pikendamiseks, mida olen eiranud. Vaatan, mis saab edasi...

Kui arve juba olemas ja tegemist nn. jah lepinguga, siis tulevad varsti "kapid" uksele koputama.

Telleri plära tõttu asi läbi kogetud. Ei olnud enam millekagi tõestada ka, sest tegemist oli jutuga ,mitte kirjutisega. Oma viga, et küsisin, mitte ei lugenud lepingu tingimusi.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - hydrofoil - 05-11-2014

(31-10-2014, 17:14 PM)mlsluik Kirjutas:  
(31-10-2014, 11:13 AM)zurik Kirjutas:  
(30-10-2014, 18:16 PM)Marko Kirjutas:  Huvitav, mis sanktsioonid järgnevad registrist kustunud autoga sõitmisele? Püüdsin otsida aga vist ei arvanud õigeid märksõnu ära... Ehk on keegi selee töö minu eest kogemata ära teinud?

Krooni ajal oli selline rikkumine, nagu sõit registreerimata sõidukiga ja maksimaalne arve mida politseionu sai esitada oli 18000 eeki. Smile

Eks kõik on Sinus endas kinni, paar nädalat tagasi oli selline juhus ning leidsime ametimeestega ühiselt et pole asi tegelikult nii hull midagi kui esmapilgul paistab, pealegi ühed eestlased kõik ning ega ma kurat ju vargil ei ole. Transpordin oma känkra teise kohta ja tulevikus ajan ehk asjad korda.  Poltsei on meil ikkagi eesmärgiga kodanikku abistada, mitte karistada.     

 Ka Juice Leskinen arvas kunagi, et poltsei peaks olemas olema selleks, et inimestega kohtudes näiteks neile suitsu peale tuld pakkuda.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - 41Degree - 05-11-2014

(04-11-2014, 23:34 PM)Edel Kirjutas:  
(31-10-2014, 00:37 AM)Edel Kirjutas:  Liikluskindlustus lõpeb sügisel ja enne kevadet ei ole plaanis liikuda. Kas lasen kindlustusel lihtsalt lõppeda ja järgnev kohustus on vähemalt aasta jooksul kasvõi korraks kindlustada? S.T. et nüüd sügisel peale kindlustuse lõppu mulle mingeid sanktsioone ei järgne kui siis alles hiljemalt aasta pärast?

Vastust pole siiani saanud, aga nüüd lõppes kindlustus, mida enne kevadet ei jätka.
Kindlustusandja on varemalt saatnud teated kindlustuse kohesest lõppemisest ja saatnud arve kindlustuse kehtivuse pikendamiseks, mida olen eiranud. Vaatan, mis saab edasi...
Kas Sa sellessamas teemas 15. leheküljel mu ankeedi täitsid ära, selle jah-ei vastustega?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Edel - 05-11-2014

(05-11-2014, 01:43 AM)41Degree Kirjutas:  
(04-11-2014, 23:34 PM)Edel Kirjutas:  
(31-10-2014, 00:37 AM)Edel Kirjutas:  Liikluskindlustus lõpeb sügisel ja enne kevadet ei ole plaanis liikuda. Kas lasen kindlustusel lihtsalt lõppeda ja järgnev kohustus on vähemalt aasta jooksul kasvõi korraks kindlustada? S.T. et nüüd sügisel peale kindlustuse lõppu mulle mingeid sanktsioone ei järgne kui siis alles hiljemalt aasta pärast?

Vastust pole siiani saanud, aga nüüd lõppes kindlustus, mida enne kevadet ei jätka.
Kindlustusandja on varemalt saatnud teated kindlustuse kohesest lõppemisest ja saatnud arve kindlustuse kehtivuse pikendamiseks, mida olen eiranud. Vaatan, mis saab edasi...
Kas Sa sellessamas teemas 15. leheküljel mu ankeedi täitsid ära, selle jah-ei vastustega?
Selge siis. Minu mõte oli, et 1. oktoobril muu jama põhimõtteliselt n.ö. nullitakse ära. Lendan siis homme hommikul kindlustusest läbi, lõpetan selle pulli ära ja vajadusel kompenseerin need paar üleläinud päeva.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Edel - 06-11-2014

(05-11-2014, 21:37 PM)Edel Kirjutas:  
(05-11-2014, 01:43 AM)41Degree Kirjutas:  Kas Sa sellessamas teemas 15. leheküljel mu ankeedi täitsid ära, selle jah-ei vastustega?
Selge siis. Minu mõte oli, et 1. oktoobril muu jama põhimõtteliselt n.ö. nullitakse ära. Lendan siis homme hommikul kindlustusest läbi, lõpetan selle pulli ära ja vajadusel kompenseerin need paar üleläinud päeva.

Käisin kindlustusandja juures ja paanikaks pole põhjust. Pole enam "jah" ja "ei" kindlustust olemas, nüüd on kõik üks. Kui poliis läbi saab, siis enne 12 kuu möödumist sind ei tülitata.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Jossu - 07-11-2014

miks nad 12 kuu pärast tülitama peaks?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - nuffik - 10-11-2014

IF kindlustuse arve nr xxxxxxxxxx

Hea klient


Täname Teid usalduse eest, et soovite kindlustada Ifis.

Saadame Teile arve kindlustuslepingu(te) eest. If Kindlustus tänab arve õigeaegse ja täpse tasumise eest!

Kui Teil on täiendavaid küsimusi, siis oleme meeleldi valmis vastama.

Parimate soovidega


Selline kiri potsatas siis eile postkasti, manuses ilusti arve.

Kuna kindlustatud sõidukeid mul mitu siis hakkasin kohe vaatama et ega ma juhuslikult JAH lepingut pole teinud, tuli välja et mitte. Kõik lepingud olid vanas mõistes Ei lepingud. 

Kas uue seaduse järgi tuleb maksta lepingu mitte poliisi eest? Arve oleks nagu esitatud lepingu eest, koos 3eurose sõlmimise tasuga lisaks.

Kui vanad Ei lepingud uue seaduse jõustumisel ei saanud mõnes kindlustusseltsis muutuda automaatselt pikenevaks siis kas siin ei ole tegu tarbijat eksitava kauplemisvõttega?? Et saadetakse arve teenuse eest mida sa ei ole tellinud, pealkirjas on et tegemist arvega, kirja manuses on arve ja alles arvet ennast tähelepanelikult lugema hakates leiad alt peenelt kirjas et tegemist on "arve pakkumisega"  Samas arvel juba poliisi number olemas jne..
Niimodi võib ekslikult jääda (ja jääb kah) mulje et sul on automaatselt pikenev poliis ja oled kohustatud esitatud arvet maksma.

Ja mis uus asi on "arve pakkumine"? Arveid ikka esitatakse teenuse või eseme eest.. Elion esitab arveid, Eenergia esitab arveid.. Kindlustusselts peaks ikka tegema kindlustuspakkumise mingiks periodiks ja esitama arve ainult siis kui sul on maksmiskohustus, ehk automaatselt pikenev leping-poliis.. või siis oled ise teeninduses uue poliisi tellinud.

Igatahes veetsin eile pool õhtut oma lepinguid otsides ja uurides sest meil siin on ikka väga lihtne võlglaseks saada.

PS. Iizi kindlustusmaakler patustab kah sellega aga neil vähemalt ilusti kirjas et tegemist kindlustuspakkumisega ja kui ei ole huvitatud siis ei peagi midagi tegema. Tundub et mõni on valinud teise taktika..


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - nuffik - 10-11-2014

(07-11-2014, 12:58 PM)Jossu Kirjutas:  miks nad 12 kuu pärast tülitama peaks?


12 kuu pärast tülitab sind LKF koos sundkindlustuse maksega ja võibolla ka 640eurise trahviga.. Cool