automoto.ee foorumid
Liikluskindlustuse maffia!!! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Liikluskindlustuse maffia!!! (/showthread.php?tid=44673)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - bom - 10-11-2014

See näib olevat If Kindlustuse uus agressiivne turundus. Saabus talvekorterisse jäetud autole samasugune arve. Selgituse küsimisele vastati If-i üldaadressilt, et arve-pakkumus on informatiivne ja tasumise kohustust ei ole.  See ei takistanud neid saatmast uut kirja "meeldetuletus laekumata kindlustusmakse kohta" märkusega, et nende andmetel ei ole ma arvet tähtajaks tasunud. Ma saan aru, et pakkumiste saatmine on tavapärane ja teinekord isegi hajameelsele kindlustusvõtjale abiks, kuid selline äripraktika muutub juba ebaväärikaks. Pigem tundub, et soovitakse ära kasutada prageust segadust kindlustuskohustuse osas ja võimalikult paljudelt ebamääraselt justkui võlgnevusele viidates kindlustuse jätkamine välja pressida.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Jossu - 10-11-2014

oot aga kui auto kaks aastat üv ja kindlustust pole olnud, siis pohh ja midagi mõtlema ja ajama ei pea.
aga kui suvesõidukil talveks kindlustus maha vötta, siis hakkavad triperdama?
mulle seaduse vastuvöttes öeldi mnt poolt, et midagi ei pea tegema, isegi seda kohustusliku lepingut....


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - samodelkin - 10-11-2014

Mul selline kogemus -  kaherattalisele tuli ka, nüüd sügisel, teade, et maksetähtaeg läheneb.
Ma siis neile vastama, et motikaga talveoludes liiklemine oleks eluohtlik ja talveperioodiks ma kindlustust ei vaja. Lisasin ka, et järgmist pakkumist ootan aprillikuus. Tundub, et neile pole ka numbri järgi arusaadav, mis liiklusvahendiga tegemist on? Küll osatakse, aga numbri ja muude andmete järgi, liiklusvahendi ja selle omaniku ohtlikkust määrata! Seeläbi ka kindlustuse hinda.
Sain vastuseks kirja, et OK, nemad teevad siis omal andmetes korrektuuri ja saadavad uue pakkumise kevadel. Nüüd, juba kuu aega, pole rohkem ähvardusi laekunud... Eks näis. Hoian seda vastust alles ja vajadusel prindin välja! Big Grin


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - ZIL 131 - 12-11-2014

(10-11-2014, 17:51 PM)Jossu Kirjutas:  oot aga kui auto kaks aastat üv ja kindlustust pole olnud, siis pohh ja midagi mõtlema ja ajama ei pea.
aga kui suvesõidukil talveks kindlustus maha vötta, siis hakkavad triperdama?
mulle seaduse vastuvöttes öeldi mnt poolt, et midagi ei pea tegema, isegi seda kohustusliku lepingut....

Kirjalikult taasesitavas vormis.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - bom - 12-11-2014

Ajutiselt Maanteeameti e-teeninduses suveauto registrist kustutatud, kolm minutit ajakulu. Riigilõivu ei kaasne ei kustutamise ega uuesti arvele võtmisega. Igal ajal saab uuesti arvele võtta kui selline vajadus peaks tekkima.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - nuffik - 12-11-2014

Tsitaat:Riigilõivu ei kaasne ei kustutamise ega uuesti arvele võtmisega


Tehke pakkumisi millal tekitatakse sellele tegevusele riigilõiv?.. 

Sain If-ist mokaotsas vastuse et tegemist on ikkagi pakkumisega ja ei ole kohustatud maksma ja poliis ei ole automaatselt pikenevaks imekombel muutunud mul..
Aga selline taktika meenutab väga igasuguseid nn katalogi pettusi, kus flaieri oma postkastist väljavõtmisega oled sa nõustunud nende tingimustega ja kohustatud iga kuu tellima lilleseemneid ja igasugust muud jura..
Igatahes sellist alatut trikki ei osanud ma sealt oodata.
Ex siis tuleb jalgadega hääletada, muud ei midagi.. Cool


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - ZIL 131 - 13-11-2014

"Tehke pakkumisi millal tekitatakse sellele tegevusele riigilõiv?.. "


Teen pakkumise, et järgmise aasta jooksul. Big Grin


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - ZIL 131 - 01-12-2014

Nii, eesti.ee...Kindlustuslepinguta sõiduki otsing...TeadeIsikul isikukoodiga ... on kindlustusleping sõlmimata alltoodud sõidukite suhtes. KOLM on neid?!
Nii, võtame lahti https://eteenindus.mnt.ee ja nende KOLME auto juures punane kiri "Liikluskindlustus puudub". Järelikult on midagi halvasti-valesti?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - indreksirk - 01-12-2014

(01-12-2014, 13:47 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Nii, eesti.ee...Kindlustuslepinguta sõiduki otsing...TeadeIsikul isikukoodiga ... on kindlustusleping sõlmimata alltoodud sõidukite suhtes. KOLM on neid?!
Nii, võtame lahti https://eteenindus.mnt.ee ja nende KOLME auto juures punane kiri "Liikluskindlustus puudub". Järelikult on midagi halvasti-valesti?

Lp ZIL 131

Miks on Sinu arvates midagi halvasti või valesti? Kas tegelikult on nende sõidukite suhtes sõlmitud kindlustusleping? Kui jah, siis pöördu kindlustusseltsi, kus sõlmisid lepingu ja nõua vastust, miks ei ole registris õigeid andmeid. Kui Sa ei ole lepingut sõlminud, siis peabki olema selline teave. Alates 01.10.2014 on kindlustusleping igal juhul tasuline, kuna sõlmitakse üksnes selleks perioodiks, mille eest on tasutud. Kui kindlustuslepingut ei ole sõlmitud, siis peabki olema registris märge, et kindlustusleping puudub. Lühidalt ja juriidikasse laskumata tähendab see sõiduki omaniku jaoks, et sisuliselt liikluskindlustus puudubki. Viimane kindlustusselts küll hüvitab liiklusõnnetuse korral kannatanule tekitatud kahju, kuid nõuab selle sisse sõiduki omanikult. 

Igaks juhuks tuletan meelde, et kui sõiduki kindlustusleping on lõppenud, siis lepingu lõppemisele järgneva 12 kalendrikuu jooksul ei ole uue kindlustuslepingu sõlmimine kohustuslik tingimusel, et sellel ajavahemikul ei osaleta sõidukiga liikluses ega kasutata sõidukit muul viisil, mis võib põhjustada kindlustusjuhtumi. Selle 12 kuu jooksul ei rakendata sõidukile ka automaatset liikluskindlustust. Vt liikluskindlustuse seaduse § 6 lg 1. https://www.riigiteataja.ee/akt/111042014001 


Kas midagi on valesti või halvasti, on võimatu sellise lakoonilise teate peale kellelgi arvata. Loodan, et said vastuse end vaevanud küsimusele ning midagi valesti ega halvasti ei ole. 


Indrek Sirk


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - ZIL 131 - 02-12-2014

Paanikat tekitab sellepärast, et kiri on punane (Ees on liiklusmärk"Sissesõidu keeld" ja "Sõidukil puudub kehtiv tehnoülevaatus" on ka punasena kirjas). Kõik kolm on olnud kindlustuseta üle aasta. 
Nüüd süvenedes on sõiduki juures punane kiri, mis läks automaatselt registrist maha. Aga sõiduki mille olen ise ajutiselt arvelt kustutanud, on roheline linnuke ja kiri "Liikluskindlustus ei ole vajalik". Punane, kollane ja roheline foorituli või hoopis kiri. Smile


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - tarko - 11-12-2014

IF Kindlustus saadab ikka täiesti süüdimatult neid "meeldetuletusi". Tuli alguses arve/pakkumine, mida ma ei maksnud, vaid tegin läbi IIZI hoopis odavamalt, umbes nädal tagasi. Täna aga meeldetuletus maksmata arve kohta postkastis. Pole ühegi sõnagagi mainitud, et ei ole kohustuslik, isegi mitte all peenes kirjas.

Teisel sõidukil olen teinud nii IF-is kui IIZI-s. IIZI-lt tuli sama sõiduki kohta pakkumus, IF-ilt arve. Põhimõtteliselt enam IF-i ei kasuta.  


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Walter - 11-12-2014

(11-12-2014, 11:21 AM)tarko Kirjutas:  IF Kindlustus saadab ikka täiesti süüdimatult neid "meeldetuletusi". Tuli alguses arve/pakkumine, mida ma ei maksnud, vaid tegin läbi IIZI hoopis odavamalt, umbes nädal tagasi. Täna aga meeldetuletus maksmata arve kohta postkastis. Pole ühegi sõnagagi mainitud, et ei ole kohustuslik, isegi mitte all peenes kirjas.

Teisel sõidukil olen teinud nii IF-is kui IIZI-s. IIZI-lt tuli sama sõiduki kohta pakkumus, IF-ilt arve. Põhimõtteliselt enam IF-i ei kasuta.  

Salvaga sama teema - vastavalt Teiega varem sõlmitud kokkuleppele saadame Teile arve bla..bla..bal.. mingit kokkulepet pole olnud. Järgmine kiri stiilis: Teil on meie ees võlgnevus summas jne... ühesõnaga ülimalt agressiivne müügistrateegia mis konkurentsi tingimustes sunnib otsima sõbralikuma kindlustuspakkuja järgmiseks perioodiks. Loodame et järgmisena inkasso ei koputa uksele. Sad


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Jossu - 15-12-2014

ma pole midagi kuskilt näppind. Minunimel sõidukeid 10+
Muravei võeti ise maha ja anti ka teada sellest...

Tere!

Sõiduki TMZ 5.403-01 K registreerimismärgiga 19CP registrikanne on peatatud. Sellise sõiduki kasutamine liikluses on keelatud ja seda loetakse registreerimata sõidukiks (LS § 77 lõigetega 84).
Registrikanne taastub, kui sõiduk läbib tehnonõuetele vastavuse kontrolli.

Lugupidamisega
Maanteeamet


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - tcumen - 15-12-2014

Vast sobib siia teemasse:
http://forte.delfi.ee/news/auto/soome-maksab-varsti-autode-lammutusele-saatmise-eest-1500-eurot-peale?id=70368435


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - viplala - 16-12-2014

(15-12-2014, 18:59 PM)tcumen Kirjutas:  Vast sobib siia teemasse:
http://forte.delfi.ee/news/auto/soome-maksab-varsti-autode-lammutusele-saatmise-eest-1500-eurot-peale?id=70368435

Tundub, et Soome majandus on omadega käpuli. Sama süsteemi kasutas ka saksa ja vist ka usa, kui masu ajal oli vaja majandust kiiremini käima lükata. Rohelise mõtlemisega pole seal midagi pistmist. Tegemist tavalise äriga ning ühiskonna laenukoormuse ja papiringluse kiiruse tõstmisega.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - mosseomanik - 16-12-2014

Võtsin autoisid ajutiselt arvelt maha maanteeameti lehel, aga osadel masinatel lõi kirja ette,et valitud toiminguga pole võimalik jätkata. Sellise kirja lõi ette nendele masinatele millede juures oli kiri Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist. Nendel masinatel puuduvad ülevaatused ka kindlustused, kuid on olemas kindlustus lepingud, 01.10. 2014 on toimunud nendega registri kande peatamine. Mida ma nüüd nende sõidukitega peale hakkan? Masinad on reaalselt olemas ja ootavad oma aega lihtsalt seistes.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - 13piisab - 16-12-2014

(16-12-2014, 15:31 PM)mosseomanik Kirjutas:  Mida ma nüüd nende sõidukitega peale hakkan? Masinad on reaalselt olemas ja ootavad oma aega lihtsalt seistes.
Sa leiad ju siiski ise siit teemast oma küsimusele vastuse?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Marko - 16-12-2014

Ega registrist "väljakukkunud" masinaid peagi saama veelkord arvelt maha võtta Smile


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - samodelkin - 16-12-2014

(16-12-2014, 15:31 PM)mosseomanik Kirjutas:  ... Nendel masinatel puuduvad ülevaatused ka kindlustused, kuid on olemas kindlustus lepingud, 01.10. 2014 on toimunud nendega registri kande peatamine...
Need sõidukid ongi ajutiselt arvelt maas.
Alates nimetet kuupäevast ei ole enam olemas eraldi lepingut ja kindlustsust. Kindlustuspoliis kas on, või pole kehtiv, leping ei oma enam mingit tähtsust. Kui eksin, siis parandage, mul ehk pole kõik juriidilised terminid korrektsed.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Jossu - 23-01-2015

Jõudis see pask lõpuks minuni. Minu armas vanaisa skooda, mida olen proovind käivitada. Peale pikka ajukeppi olen saand asja vonksu. Läksin mina siis tuppa kindlustust tegema iizi kaudu, ei saanud. aint kuuks. Lasin siis üv poole, et mis räägivad. Sai ka ilma tehtud. Tehtud kõik hea. Aga enne üv-d oli iizis aastane 39 e, peale seda 110e kõige odavam. Teha ei lastud alguses. Pead kuuks tegema et üv teha ja jopantooniooo. Värdjas riik, pole ime, et siit nahhui kõik lähevad. Joppenpuhh
Ilusat reedet!