automoto.ee foorumid
Liikluskindlustuse maffia!!! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Liikluskindlustuse maffia!!! (/showthread.php?tid=44673)

Lehed: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Rokikas - 07-04-2015

(07-04-2015, 16:49 PM)samodelkin Kirjutas:  Kuidas peaks kindlustusnõue praktiliselt rakenduma objektidele, mis ei seisa kirjas üheski registris...?

Asi see uus, tasuline ning kohustuslik, register siis teha pole!  Cool


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - nootsii - 07-04-2015

ma saan auru kui kõik teedel liikuvad asjad peavad olema kindlustatud. praegu ju olukord kus jalgrattur lendab autole ette(eirab nt anna teed märki) ja ikka autojuht maksab kuna "suurema ohu allikas või mõni mu "bla-bla" põhjus. Aga ainult oma aias liikuv murutraktor nüüd küll kindlustust ei vaja. Aga muud asjad võiks omada nii nagu nt rollerid saksamaal ostad numbri ja sellega saadki liikluskindlustuse ja siis saad eraldi juurde veel kaskot 


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - samodelkin - 07-04-2015

(07-04-2015, 19:26 PM)nootsii Kirjutas:  i nagu nt rollerid saksamaal ostad numbri ja sellega saadki liikluskindlustuse

Föönid on meil ka numbriga ja kindlustusega.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Rokikas - 08-04-2015

Elektritoolide, muruniidukite, puldiautode, iseliikuvate tolmuimejate ning teiste sarnaste liikurvahendite omanikud võivad magada üsna rahulikult ja olla veendunud, et politsei ei hakka ka edaspidi kindlustuskaitse kontrollimiseks haaranguid korraldama ja neilt ei nõuta ka oma „sõiduki" registreerimist, ütles Ärilehele Eesti Liikluskindlustuse Fondi juhatuse esimees Mart Jesse.  Cool


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - tcumen - 08-04-2015

(08-04-2015, 14:57 PM)Rokikas Kirjutas:  Elektritoolide, .......

Selline?:
http://www.asergeev.com/pictures/archives/zb.htm

Et kui vahend teispoolsusse liikumiseks? Big Grin Big Grin Big Grin


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - ZIL 131 - 21-07-2015

Teema jälle aktuaalne.

http://uudised.err.ee/v/eesti/c4c65b2d-2fb4-4e0d-8b29-9fcb455ac5d9


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Jossu - 21-07-2015

Mõtlesin ka esimest korda sinna paberivaba arki minna. Minu morris on automaatselt maha kantud. Kastis on valik, ajutine kustutamine, kuid seda vajutades öeldi, et toiming ebaõnnestus.
Pean sellepärast muret tundma või mitte?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - 13piisab - 21-07-2015

(21-07-2015, 15:32 PM)Jossu Kirjutas:  Mõtlesin ka esimest korda sinna paberivaba arki minna. Minu morris on automaatselt maha kantud. Kastis on valik, ajutine kustutamine, kuid seda vajutades öeldi, et toiming ebaõnnestus.
Pean sellepärast muret tundma või mitte?

kuigi esiti asusin vastama, et nii on hea, siis tegelikult pole ma päris kindel - just ülaloleva artikli valguses... Uuri ja jaga ka siin teadmist!
igatahes ajutisest kustutamisest lahtisaamine ei käi sellisel puhul päris klõps-klõps: kõigepealt suhtled kindlustuseinimesega (päris inimesega - nn normaalset veebiostu Sa sooritada ei saa) ja teed max 30 päevase liikluskindlustuse. Pikemalt sellise registristaatusega masinale teha ei saa. LK kehtimise ajal lähed TÜV-le, selle läbimisel saad masina registris "aktiivseks" ning edasi saad juba teha nn normaalset liikluskindlustust.

(ma sain analoogse juhtumi jutud paar nädalat tagasi oma teise põrnika näitel selgeks...)


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Maanteemuuseum - 21-07-2015

(21-07-2015, 15:47 PM)13piisab Kirjutas:  teed max 30 päevase liikluskindlustuse. Pikemalt sellise registristaatusega masinale teha ei saa. LK kehtimise ajal lähed TÜV-le, selle läbimisel saad masina registris "aktiivseks" ning edasi saad juba teha nn normaalset liikluskindlustust.
TÜV peaks saama läbida ka ilma kindlustuseta, nt treilal kohale vedides, kas see ajutiselt arvelt maas masinate puhul ei kehti?

P.S. ka mul endal selliseid arki poolt ajutiselt maha võetud sõidukeid hingekirjas mida ise enam kustutada ei saa ning muuseumil veel lisaks rida selliseid masinaid...


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - v6sa - 21-07-2015

[attachment=54185]
Usutavasti ei ole Jossul probleemi.

Ka mina ei saa oma aastaid juba ülevaatuse ja kindlustuseta autot enam arvelt maha võtta, kuigi viimasest mahavõtmisest on möödunud enam, kui toona lubatud kaks aastat. Kindlustuslepingu lõpetas toonane kindlustaja juba 2010 peale kaheaastast maksevabana hoidmist. Oh, olid ajadWink


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - v6sa - 21-07-2015

(21-07-2015, 15:51 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(21-07-2015, 15:47 PM)13piisab Kirjutas:  teed max 30 päevase liikluskindlustuse. Pikemalt sellise registristaatusega masinale teha ei saa. LK kehtimise ajal lähed TÜV-le, selle läbimisel saad masina registris "aktiivseks" ning edasi saad juba teha nn normaalset liikluskindlustust.
TÜV peaks saama läbida ka ilma kindlustuseta, nt treilal kohale vedides, kas see ajutiselt arvelt maas masinate puhul ei kehti?

P.S. ka mul endal selliseid arki poolt ajutiselt maha võetud sõidukeid hingekirjas mida ise enam kustutada ei saa ning muuseumil veel lisaks rida selliseid masinaid...

Küsime praktikult üle:
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=159142&last_page=1


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Jossu - 21-07-2015

Kindlustuseta sai teha küll. Vblla kui jah 10 a maas on olnd registrist ei leia. Aga 4a seisnud mu skooda saagaga põrutasin kõigepalt ülevaatusele ja siis kindlustusse. Sain aastase teha. Kuu kaupa oluliselt kallim


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - zazik - 21-07-2015

(21-07-2015, 15:51 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(21-07-2015, 15:47 PM)13piisab Kirjutas:  teed max 30 päevase liikluskindlustuse. Pikemalt sellise registristaatusega masinale teha ei saa. LK kehtimise ajal lähed TÜV-le, selle läbimisel saad masina registris "aktiivseks" ning edasi saad juba teha nn normaalset liikluskindlustust.
TÜV peaks saama läbida ka ilma kindlustuseta, nt treilal kohale vedides, kas see ajutiselt arvelt maas masinate puhul ei kehti?

P.S. ka mul endal selliseid arki poolt ajutiselt maha võetud sõidukeid hingekirjas mida ise enam kustutada ei saa ning muuseumil veel lisaks rida selliseid masinaid...

Saab läbida ka ilma kindlustuseta, sellest on siin juba juttu olnud.
Iseasi on see, kas kindlustuseta (seisnud) autoga ülevaatusele minna on mõtet. Vast ainult siis kui kuskil oma põllunurgas saad selle eelnevalt taas sõitma "õpetada".


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - pontu6 - 22-07-2015

Kui õieti aru sain, siis sundkindlustus leping saab osaks neile masinatele milledel kindlustusleping puudub. Portaalist Eesti.ee kontrollisin, et minu nimel on selliseid sõidukeid üks. Samas Maanteeameti lehelt leidsin, et minu nimel on veel kaks sõidukit, mis on ajutiselt arvelt maas. Neid siis sundleping ei ähvarda? Võtsin ka selle ühe ajutiselt arvelt maha - seega peaks probleem olema lahendatud? Või on veel mingid toimingud vajalikud?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - tcumen - 22-07-2015

(22-07-2015, 00:43 AM)pontu6 Kirjutas:  Või on veel mingid toimingud vajalikud?

Ei.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - ZIL 131 - 04-08-2015

Tühistasin ajutise registrist kustutamise. Sõiduki andmetesse ilmus kirje> Liikluskindlustus puudub. Kui sõidukit ei kasutata, pole liikluskindlustus vajalik kuni 30.09.2015. Kindlustusandjate info leiate LKF-i kodulehelt . Jälle natuke armuaega? Muidugi poliis.ee ei leia sõidukit?!


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - ZIL 131 - 03-09-2015

Tuletatakse veelkord meelde.

http://tarbija24.postimees.ee/3315129/sundkindlustus-ohustab-veel-kumneid-tuhandeid-soidukeid


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - Jossu - 03-09-2015

On silmavahele jäänd et kas see jama kehtib ka kaherattaliste kohta?


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - madeinussr - 03-09-2015

Mootoriga ja registreeritud kaherattaliste kohta kindlasti.


RE: Liikluskindustuse maffia!!! - indreksirk - 03-09-2015

Kehtiv liikluskindlustuse seadus näeb ette sundkindlustuse liiklusregistrisse kantud sõidukitele, mille viimasest kindlustuslepingust on möödunud 12 kuud.  Kuna seadus jõustus 01.10.2014, siis lõppesid kõik senised maskevabad kindlustuslepingud. Seega möödub 12 kuud viimasest kindlustuslepingust mitmekümnel tuhandel liiklusregistrisse kantud sõidukil 01.10.2015. 



Meie seas on kindlasti keskmisest rohkem inimesi, keda sundkindlustus võib ees oodata. Seetõttu lisan siia lingi Liikluskindlustuse Fondi kodulehele, kus on üsna lihtsalt lahti kirjutatud, kuidas käituda, et vältida sundkindlustust. 



http://www.eksl.ee/et/sundkindlustus



Kõige lihtsam on kontrollida oma registrisse kantud sõidukeid otse Maanteeameti liiklusregistrist. Nimelt jaguneb liiklusregister kaheks - nö aktiivne register sõidukitele, mida kasutatakse teeliikluses ning arhiiv, kuhu kantakse sõidukid, mille registrikanne on peatatud või mis on ajutiselt registrist kustutatud. Sundkindlustust rakendatakse üksnes aktiivses registris olevatele sõidukitele, va vanasõiduk ja võistlussõiduk. Soovitan kindlasti kasutada Maanteeameti keskkonda eteenindus.mnt.ee. Riigiportaalieesti.ee kaudu sisenedes ei ole andmed täielikud. Näiteks minu üks sõiduk eesti.ee rakenduse kaudu sisenedes puudub sootuks. 


Kui sõidukil puudub kehtiv kindlustus ja selle lõppemisest on möödunud rohkem kui 12 kuud, siis rakendatakse sundkindlustust. Esialgu 30 päevaks, seejärel edasi 90 päeva kaupa, kuni sõidukile on tehtud omaniku enda poolt kindlustus või sõiduk registrist ajutiselt kustutatud. Mopeedide-mootorrataste sundkindlustuse makse määr on 9-21 eurot kuus, sõiduautodel 21-54 eurot kuus, veoautodel veel kallim. Ise kindlustust tehes on see kindlasti odavam. Oluline on ka see, et vaatamata sundkindlustusele tuleb kindlustusjuhtumi toimumisel ikkagi maksta ka omavastutust, mis on 640 eurot.  

Sõiduki omanik saab sõiduki liiklusregistrist ajutiselt kustutada Maanteeameti e-teeninduse kaudu määrates ajutise kustutamise tähtaja (maksimaalselt 24 kuud). Registrikande saab taastada igal ajal ning need registrikanded on riigilõivuvabad. Kui viimase tehnoülevaatuse JA viimase kindlustuspoliisi lõppemisest on möödunud 24 kuud, siis peatatakse Maanteeameti poolt automaatselt liiklusregistri kanne ning ka sellise sõiduki suhtes ei ole kindlustus kohustuslik. Rõhutan, et registrikande peatamiseks peavad mõlemad tähtajad olema möödunud rohkem kui 24 kuud tagasi. Sõiduk kantakse automaatselt registrisse tagasi tehnoülevaatuse läbimisel.