automoto.ee foorumid
\"Vana aja asjad. Ühistransport\" ETV-s - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Vanem Rasketehnika (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Teema: \"Vana aja asjad. Ühistransport\" ETV-s (/showthread.php?tid=4485)

Lehed: 1 2


\"Vana aja asjad. Ühistransport\" ETV-s - Aspelund - 22-01-2004

Tähelepanuks. Täna kell 21.35 on ETV-s saade \"Vana aja asjad. Ühistransport\", mis näitab ajavahemiku 1960-1985 busse, tramme, trolle ja lennukeid.

Usun, et saab olema huvitav saade

Äkki on kellelgi võimalus see 15 minutit videosse/arvutisse võtta?

Asp


- morris - 22-01-2004

Videosse ikka saab. Aga kas sealt edasi ka arvutisse... seda peab juba natuke mõtlema


- Aspelund - 22-01-2004

Hea, kui videossegi saaks. Siis mõnus mõnikord vaadata.

Asp


- oldmoped - 22-01-2004

Mina näiteks olen nendes eelmistes \"vana aja asjade\"saadetes küll kahjuks pettunud... aga võibolla ma liiga lootsin paremat ja informatiivsemat või on asi lihtsalt selles, et oman ise selle ajastu kohta liiga palju informatsiooni, filme, kirjandust ja ka asju endid...


- Alts - 22-01-2004

Eks need saated pealiskaudsed ole, nagu kogu televisioon üldiselt. Ühe osa Vana Aja Asju sain Datanetist kätte (kooliskäimise teemad) Rohkem pole datanetis silma jäänud ja telekast näinud, kuna pole harjunud telekat vaatama ja kui algusaeg suurelt kuhugi seinale pole kirjutatud, siis läheb meelest.
Kui keegi saab kasvõi VHS-ile salvestada, siis oleks mul võimalik hiljem see ka arvutisse tõmmata.


- k2rpman - 22-01-2004

täitsa huvitav saade oli peaks ütlema



etv võiks selliseid saateid rohkem tegemaWinkCool


- wax - 23-01-2004

pealeloetav tekst ruulis täiega Big Grin


- TAR - 23-01-2004

Filmimaterjal oli küll päris huvitav kuid pealeloetud tekst ei andnud mitte ainsatki fakti ajastu elu-olu kohta. Selles mõttes on kahju, et targemaks saate vaatamisel ei saa, küsimusi aga tekib küll.


- Aspelund - 23-01-2004

Niipalju, kui ma ühest artiklist aru sain, oli tegu miskitest vanadest uudistest/saadetest võetud materjalidega, nii et seal oleks võinud vabalt kasutada ka algset teksti. Saade oleks siis pidanud muidugu pikem olema. Praegu jäi tekst hambutuks, välja arvatud see esimese trollisõidu lugu.

Mis mind üllatama pani, oli aga nende materjalide kvaliteet. Mõned filmid oleks nagu kusagil niiskes keldris seisnud, kui nende kvaliteeti uskuda. Samas vähemalt paaris kohas tekkis mul küll kahtlus, et kriipsud olid \"lisatud\" arvutiga.

Aga nostalgilise meeleolu andis küll Smile

ETV võiks parem hakata mingil kindlal kellaajal ringvaateid näitama. Näiteks kord nädalas kolmapäeva õhtul. See oleks tõeliselt autentne materjal ja seda jätkuks päris kauaks.

Lisaks tundub hiljuti Saksamaad tabanud \"ostalgia\" ehk huvi oma kommunistliku mineviku vastu jõudvat ka Eestisse, kui eilset Postimehe üleskutset, ENSV mälestusi koguda, lugeda. Ringvaated oleks selles suhtes nagu rusikas silmaauku.

Asp
mõtleb ajamasinale


- Sillu - 23-01-2004

Saade omastkohast päris huvitav ,kuid paraku jah liiga lühike. Kahjuks ei mainitud pealeloetavas tekstis ainsatki konkreetset masinamarki. Näiteks lootsin meelde tuletada tolle Saksa DV firma nime ,kelle trammid Tallinnas enne Tðehhi \"Tatra\" trammide ainuvalitsust sõitsid ,kuid paraku asjata... Ja filmilõikudes esimestest trollidest Tallinnas ja uuetüübilistest \"Tatra\" trammidest oleksid võinud all ikka intervjueeritavate nimed ka olla. Endale olid \"maiuspaladeks\" Ikarus 66 ,ZiS-127 ja ka kumera esi-ja taga osaga LAZ. Ringvaadete jm. osas ühinen täielikult Aspelundiga.


- Aspelund - 23-01-2004

Tänu TAR-i abile on mõned ühes slaidikuhilast välja otsitud nostalgilised pildid nüüd ka vaadatavad.

[Pilt: 003510881560a5.jpg]

[Pilt: 003511022adae2.jpg]

[Pilt: 00351103803319.jpg]

[Pilt: 0035110415fcdd.jpg]

[Pilt: 00351105cefccb.jpg]

[Pilt: 0035110638d1ee.jpg]

Asp


- TeeTL - 23-01-2004

Tsitaat:Tänu TAR-i abile on mõned ühes slaidikuhilast välja otsitud nostalgilised pildid nüüd ka vaadatavad.

esimene pilt on ikka tõeline pärl - mina loen sealt vähemalt 14 erinevat auto ja bussi mudelit välja.
aga kohta/linna ei suuda mõistatada - kus on/oli selline keskaegne müür, suur puumaja ja park kõrvuti?:???


- Aspelund - 23-01-2004

Ma ise mõtlesin Haapsalu. Eriti uhke tundub see kahevärviline sapikas tagaplaanil.

Asp


- mrali - 23-01-2004

Esimesel pildil paistab tõesti olevat Haapsalu praegune Lossi plats,pildistatud ilmselt kuskilt linnuse müürilt.


- auto-fänn - 23-01-2004

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali
Esimesel pildil paistab tõesti olevat Haapsalu praegune Lossi plats,pildistatud ilmselt kuskilt linnuse müürilt.

Isegi miilitsa-UAZ-i nurk paistab sealt, kus on vist nüüdki politsei maja. Lossiplatsi esine parkla.


- zazik - 23-01-2004

esimese pildi kohta tekkis küsimus, et mis buss see nn Kilukarp on? Paremas servas rohelist-valget värvi ja seisab kollase mosse kõrval.

ja teine asi, et misasi paistab vasakus servas müürinurga tagant?


- IIIFFFAR - 23-01-2004

Too rohe- beez peaks olema Kurganski tehase (KAVZ) \"Kuban\" buss. Ja eelmise postituse veelkord läbi lugedes, saad teada, mis see sinise triibuga sõiduk sääl müürinurga taga on.

Ps. Sihukest \"Kubani\" nägin täna Pärnus sõitmas. Sinist värvi autolavka, uhke nimi külje pääle maalitud- \"RAKETT\". Tänaseni teenib sama eesmärki. Vahel siinseal üritustel olen näind nänni müümas. Sobiks ehk \"foorumi\" suvepäevadelegi, kui sihuke peaks korraldatama.
:yes


- mrali - 25-01-2004

Minu teada olid enne Tatraid Tallinnas kasutusel DDRi päritolu \"Gotha\" trammid. Nimetatud samanimelise linna järgi.


Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Sillu
Saade omastkohast päris huvitav ,kuid paraku jah liiga lühike. Kahjuks ei mainitud pealeloetavas tekstis ainsatki konkreetset masinamarki. Näiteks lootsin meelde tuletada tolle Saksa DV firma nime ,kelle trammid Tallinnas enne Tðehhi \"Tatra\" trammide ainuvalitsust sõitsid ,kuid paraku asjata... Ja filmilõikudes esimestest trollidest Tallinnas ja uuetüübilistest \"Tatra\" trammidest oleksid võinud all ikka intervjueeritavate nimed ka olla. Endale olid \"maiuspaladeks\" Ikarus 66 ,ZiS-127 ja ka kumera esi-ja taga osaga LAZ. Ringvaadete jm. osas ühinen täielikult Aspelundiga.



RE: \"Vana aja asjad. Ühistransport\" ETV-s - Martti - 16-01-2005

Täna jälle \"Vana aja asjade\" teemaks liiklusvahendid. Saate algus 19.00, ETV!!
Arhiivimaterjalidel tuginev vaatefilmikeste sari, mis esitab tegelikkust ajavahemikul 1960 - 1985, eelkõige selle aja asju. Saade “Liiklusvahendid” näitab vana aja autosid, mootor- ja jalgrattaid.


RE: RE: \"Vana aja asjad. Ühistransport\" ETV-s - Edel - 17-01-2005

Martti Kirjutas:Täna jälle \"Vana aja asjade\" teemaks liiklusvahendid. Saate algus 19.00, ETV!!
Arhiivimaterjalidel tuginev vaatefilmikeste sari, mis esitab tegelikkust ajavahemikul 1960 - 1985, eelkõige selle aja asju. Saade “Liiklusvahendid” näitab vana aja autosid, mootor- ja jalgrattaid.
Vaatas keegi? Päris huvitav,milline oli pealinna liiklus näiteks 20 aastat tagasi. Õepoeg veel küsis,et kas kunagi sõitsitki sellised imelikud autod....
Hakkas silma üks Mosse,IZ 2125 kombi,millel oli ees vana 412 nina koos esivõrega ja kandiliste esituledega. Kas oli ka tegemist \"keemiaga\"?